Atklās pirmo lielizmēra 3D betona drukāto vides objektu Baltijā

12. decembris, 2023, 10:00
Rīga, Ķīpsalas iela 6A
.
.
.
Tiek montēta pirmās 3D betona drukātā skulptūra, pirms tās uzstādīšanas pie RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes. Foto: Antra Danberga

12. decembrī plkst. 10 RTU studentu pilsētiņā pie Būvniecības inženierzinātņu fakultātes atkās Baltijā pirmo 3D betona vides objektu – vairāk nekā divus metrus augstu inovāciju kosmonautu LabLabu.

Apvienojot studijās iegūtas kompetences un tehnoloģiskās iespējas, ko nodrošina Baltijā vienīgā 3D betona drukāšanas zinātniskā laboratorija, to projektēja un izgatavoja RTU studenti.

LabLabs ir RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrikas talismans. Skulptūras izveidē sadarbojās RTU Arhitektūras, Mašīnzinību, transporta un aeronautikas un Būvniecības inženierzinātņu fakultātes studenti. Studenti veidoja skulptūras vizuālo tēlu, projektēja, izstrādāja drukas failus, drukāja daļas, kas veido figūru, un testēja risinājumus daļu drošai un ilgmūžīgai savienošanai. Viņiem palīdzēja Lauris Krauze no Latvijas Mākslas akadēmijas, izstrādājot skulptūras dizainu, un piesaistītie eksperti no pētniecības un inovāciju platformas «Morberga studija» Nicolas Predella un Vents Strautmanis, kuri konsultēja par konstrukcijas dalījumu un montāžu. Tika piesaistīts arī būvinženieris Artūrs Veiss no «AB Claussen Latvia». Skulptūra tapa RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes 3D betona drukāšanas zinātniskajā laboratorijā. 3D drukai paredzēto betona maisījumu izstrādāja Baltijā vadošais būvmaisījumu ražotājs «Sakret». Maisījums pilnveidots sadarbībā ar RTU zinātniekiem, laboratorijas apstākļos testējot tā stiprību un salizturību. Skulptūra ļaus testēt materiālu un tehnoloģiju arī reālos apstākļos. 

Vairāk informācijas.

Kopīgot rakstu

Pasākumu kalendārs

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

8. decembris, 2023 plkst. 12:40

Līdzīgi notikumi

Universitāte

Kalendārs

8. martā notiks «RTU Karjeras diena 2024»

8. marts, 10:00 - 18:00
Starptautiskais izstāžu centrs Ķīpsalā

Seko studentam

11. - 15. marts
Rīgā, Ķīpsalas ielā 6A

Septītā sestdienas UNI nodarbība

16. marts, 10:00
Rīga, Āzenes iela 12/1, 115. auditorija