Nodokļu plānošana Latvijā un starptautiskā vidē

Nosaukums oriģinālvalodā: Nodokļu plānošana Latvijā un starptautiskā vidē
Autors: Māris Jurušs
Cena: 30.00 €
Nozare: Finanses, Ekonomika

Anotācija:

Grāmatas mērķis ir palīdzēt izprast nodokļu piemērošanu gan vietējā, gan starptautiskā vidē. Tā sniedz ieskatu nodokļu plānošanā, ietverot nodokļu teoriju un praktiskos jautājumus.

Grāmata paredzēta Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūta (SESMI) studentiem mācībām studiju programmā «Muitas un nodokļu administrēšana», kā arī citiem studentiem un lasītājiem, kas interesējas par nodokļu jautājumiem.

Grāmatā ietvertie jautājumi aprobēti mācību procesā mācību priekšmetā «Nodokļu plānošana», ko šīs grāmatas autors asociētais profesors Dr. oec. Māris Jurušs vairākus gadus ir docējis RTU studentiem. RTU ir vienīgā mācību iestāde Latvijā ar starptautiski akreditētu studiju programmu «Muitas un nodokļu administrēšana», kurā var iegūt augstāko izglītību muitas un nodokļu jomā.

RTU IEVF SESMI muitnieku apmācība notiek kopš 1994. gada, savukārt nodokļu speciālistu – kopš 2004. gada. Vairāk informācijas par iespējām mācīties par nodokļu, muitas un citiem jautājumiem – www.sesmi.rtu.lv.

Grāmatā apskatīta arī Latvijā esošā nodokļu sistēma, kas balstīta uz spēkā esošo normatīvo aktu regulējumu 2020. gada 1. janvārī. Ņemot vērā, ka normatīvie akti tiek regulāri mainīti, tajā skaitā, gan nodokļu likmes, gan atvieglojumi, gan arī citi regulējumi, grāmatā nodokļu izpratnes vajadzībām doti vispārīgi piemēri, lai izprastu, kā nodokļus piemēro pēc būtības. Konkrētas likmes vai citi nosacījumi var būt atšķirīgi.

Informācija par grāmatu

Izdevējs: