Нелинейная вибродиагностика машин и механизмов

Nosaukums oriģinālvalodā: Нелинейная вибродиагностика машин и механизмов
Autors: С.Л.Цыфанский, В.И.Бересневич, Б.В.Лушников
Cena: 4.28 €

Anotācija:

Monogrāfijā aprakstītas mašīnu un mehānismu tehniskās vibrodiagnostikas metodes un līdzekļi, kas izstrādāti, izmantojot diagnosticējamo objektu nelineāros matemātiskos modeļus. Izklāstīta nelineārās vibrodiagnostikas principiāla pieeja, kas nosaka tās novitāti. Parādīts, ka izmantojot nelineāru pieeju, var iegūt lielu skaitu efektīvu un jutīgu diagnosticēšanas pazīmju, kuru pielietošana paaugstina vibrokontroles rezultātu ticamību, kā arī samazina diagnostikas procedūru darbietilpību. Piedāvātās diagnostikas metodes ilustrētas ar virkni lietišķo uzdevumu risināšanas piemēriem (noguruma plaisu meklēšana aviācijas konstrukciju stiprinošos stieņu elementos un rotējošās vārpstās, kinemātisko pāru ar nelineārām disipatīvām elastīgām raksturlīknēm tehniskā stāvokļa nesagraujošā kontrole, materiālu mitruma kontrole u.c.). Vairums izstrādāto algoritmu un diagnostikas līdzekļu ir aizsargāti ar patentiem un autorapliecībām par izgudrojumiem, kā arī ieviesti praksē mašīnbūves uzņēmumos Latvijā un Krievijā. Grāmata paredzēta zinātniskiem darbiniekiem un inženieriem, kas nodarbojas ar mašīnu un mehānismu diagnostikas līdzekļu izstrādi un ekspluatāciju. To var arī izmantot kā mācību līdzekli tehnisko specialitāšu studentiem un doktorantiem studijas kursos „Eksperimentālā mehānika un tehniskā diagnostika”, „Mašīnu dinamika un stiprība” u.c.

Informācija par grāmatu

Izdevējs: