Viens no RTU stratēģiskajiem mērķiem ir zinātniskā izcilība, kuras sasniegšanai RTU izvirza uzdevumu iestāties Starptautiskajā Publikāciju Ētikas Komitejā (COPE). Turklāt sadarbībā ar žurnālu redkolēģijām Izdevniecība neatlaidīgi strādā, lai nodrošinātu starptautiska līmeņa un citējamības datubāžu SCOPUS un Web of Science (WoS) prasībām atbilstošu zinātnisko darbu publicēšanu. Rīkojums Nr. 04000-1. 1-e/2 no 30.10.2018 nosaka kārtību, kādā notiek RTU zinātnisko žurnālu izdošana, iesaistīto struktūrvienību un redaktoru atbildību, izdošanas procesu un finansējumu. RTU Izdevniecība nodrošina žurnālu publicēšanu atbilstoši brīvpiekļuves Open Access politikai.
Vēlaties izdot zinātnisku žurnālu? Jūsu mērķis ir SCOPUS vai WoS? Tad esiet gatavi nopietnam darbam! Zinātniskajam žurnālam, kas pretendē uz iekļūšanu citējamības datu bāzē, ir jānodrošina šādu prasību izpilde: satura un formas atbilstība SCOPUS, WoS un COPE prasībām, jāpublicē vismaz 20 rakstu gadā, vēlamais sadalījums ārzemju pret vietējiem autoriem procentos 80/20, skaidri jādefinē žurnāla attīstības plāns un mērķauditorija. Žurnāla redkolēģija ir jāveido no attiecīgās nozares ekspertiem, kas ieņem vadošus amatus akadēmiskajās un zinātniskajās institūcijās. Svarīga ir zinātniskā novitāte, rakstiem jāatspoguļo perspektīvie pētījumu virzieni, plaģiātisms nav pieļaujams. Tā kā SCOPUS un WoS prasības laika gaitā mainās un žurnāla izdošanas ceļš līdz pieteikšanai citējamības datu bāzēs ir vismaz divi gadi, tad Izdevniecība nevar garantēt žurnāla iekļaušanu citējamības datu bāzēs.
Atslēgas vārdi: SCOPUS, Web of Science, COPE, Crossref, ORCID, AEUP, ISSN, e-ISSN, EPUB, OJS, DOI, Open Access, Plan S, CC BY 4.0, DOAJ, EBSCO, zinātniskā izcilība, starptautiska atpazīstamība, reputācija, citējamība.
Gatavojot žurnālu publicēšanai, RTU Izdevniecībā ir jāiesniedz šādi dokumenti:
Katram rakstam jāiesniedz:
Publikācijām, kas ir iesniegtas RTU Izdevniecībā, ir jābūt pārbaudītām ar iThenticate teksta salīdzināšanas rīku. Precīzāka informācija par pieeju iThenticate sistēmai, rakstot . Atbildīgajiem redaktoriem, kas izmanto Open Journal sistēmu (OJS), jāinformē Izdevniecības projektu vadītājs par iesniegtajiem rakstiem. Atbildīgajiem redaktoriem, kas rakstus Izdevniecībā iesūta, izmantojot e-pasta starpniecību, faila nosaukumu vēlams veidot tādu, lai tas būtu viennozīmīgi saistīts ar zinātnisko žurnālu un rakstu (žurnāla abreviatūra, gads, sējums (numurs), raksta nr. pēc izvēles, autora uzvārds).