Par projektu

Par projektu

Palielinoties cilvēku dzīves ilgumam, zinātnieki meklē arvien jaunus risinājumus, kā saglabāt viņu dzīves kvalitāti pēc iespējas ilgāk. Viens no risinājumiem ir materiālu un implantu uzstrāde kaulaudu reģenerācijai un aizvietošanai. Baltijas Biomateriālu ekselences centrs (Baltic Biomaterials Centre of Excellence – BBCE) nodrošinās pilnu biomateriālu attīstības ciklu no idejas laboratorijā līdz klīniskam pielietojumam, veltot uzmanību jauniem materiāliem kaulaudu atjaunošanai, sejas rekonstrukcijai, mutes un žokļa ķirurģijai un ortopēdijai.
Vērienīgā zinātniskās kapacitātes stiprināšanas projekta īstenošanai apvienojušās starptautiski atzītas pētniecības institūcijas un industrijas pārstāvji:

  • Rīgas Tehniskā universitāte (RTU);
  • Latvijas Organiskās sintēzes institūts (OSI);
  • Rīgas Stradiņa universitāte (RSU);
  • RSU Stomatoloģijas institūts (RSU SI);
  • AO Pētniecības institūts Davosā, Šveicē;
  • Fridriha-Aleksandra Erlangenas-Nirnbergas universitātes Biomateriālu centrs Vācijā.

BBCE veicinās sadarbību un zināšanu apmaiņu starp vietējām un starptautiskām pētniecības organizācijām un industriju, apvienos partneru kompetences un attīstīs infrastruktūru, tādējādi stiprinot biomateriālu nozari reģionā un ļaujot zinātniekiem pētīt, izstrādāt un komercializēt jaunus biomateriālus.

BBCE vadošā mītne tiks izveidota RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā uz RTU Rūdolfa Cimdiņa Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centra bāzes. Tiks paplašināta OSI un RSU pētniecības infrastruktūra. Savukārt sadarbībā ar ārvalstu partneriem tiks vairota Latvijas zinātnieku kompetence, bet sadarbībā ar industriju – zināšanu un tehnoloģiju pārnese, sekmējot inovatīvas nozares, kā arī augstas pievienotās vērtības produktu un pakalpojumu attīstību.

BBCE projekta īstenošanai 15 miljoni eiro piešķirti no ES programmas «Apvārsnis 2020» un 15 miljonus eiro nodrošina valsts, ERAF un projekta partneri.

Kontakti

RTU Rūdolfa Cimdiņa Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centrs
Pulka iela 3, Rīga

+371 67089628

Papildu informācija – https://bbcentre.eu

Svinīgi atklāj Baltijas Biomateriālu ekselences centra projektu

Zinātne