Valdis Vancovičs

Valdis Vancovičs

Lai sasniegtu profesionālus mērķus, jābūt gataviem nepārtraukti mācīties un rīkoties

«Katram no mums nepieciešams iegūt ne vien padziļinātas zināšanas specialitātē, bet arī spēju tās pārdot darba tirgū,» saka vadošā mobilo sakaru operatora «Tele2» valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs, aicinot iegūt konkurētspējīgu izglītību telekomunikāciju jomā, kur ir liels pieprasījums pēc augsti kvalificētiem darbiniekiem, un arvien to pilnveidot. 

Tehnoloģijas ir mūsdienu dzīves neatņemama sastāvdaļa, tās strauji attīstās, ieņemot arvien nozīmīgāku lomu gan katra cilvēka ikdienā, gan uzņēmējdarbībā, medicīnā, izglītībā, ražošanā, valsts aizsardzībā un citās jomās. Strauja attīstība arī nozīmē, ka nepieciešami zinoši speciālistu, kuri ir gatavi nepārtraukti papildināt savas zināšanas un prasmes. 

To uzsver arī V. Vancovičs: «Šobrīd pasaulē vienlaikus notiek tik daudz procesu vides, sociālā, politikas un tehnoloģiju jomā, ka mēs nevaram pieņemt kādu no attīstības scenārijiem par precīzu un pilnībā ticamu. Visticamākais ir tas, ka mums būs darba tirgū daudz jāpielāgojas un, iespējams, pat jāpārkvalificējas, jābūt gataviem pieņemt pārmaiņas, nepārtraukti mācīties un rīkoties.»

Daudzi «Tele2» darbinieki gūst un papildina izglītību Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU). Arī V. Vancovičs ir ieguvis inženierzinātņu maģistra grādu telekomunikācijās RTU. 

«Tēlaini izsakoties, maģistra studiju programmas absolvents mežā ir pakāpies uz celma un redz mazliet tālāk nekā citi. Darba devēji gan naudas izteiksmē, gan uzticētajā atbildībā novērtē to, ka jaunais darbinieks ir pielicis pūles, lai padziļināti izpētīti kādu no nozares vai tehnoloģijas jomām,» atzīst telekomunikācijas uzņēmuma valdes priekšsēdētājs. Viņš aicina jaunos speciālistus neapstāties pie bakalaura grāda iegūšanas un turpināt pilnveidoties. 

Arī darba tirgus prognozes liecina, ka Latvijā tuvākā nākotnē pieaugs pieprasījums pēc augsti kvalificētiem un izglītotiem speciālistiem. Un viena no jomām, kur to trūks īpaši daudz, ir informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, tostarp, būs ļoti nepieciešami telekomunikāciju un radiosakaru speciālistu. RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte piedāvā studēt telekomunikācijas, viedās elektroniskās sistēmas, transporta elektroniku un telemātiku. Iegūtās zināšanas būs ļoti plašas un pavērs karjeras iespējas gan «Tele2», gan citos Latvijas un pasaules uzņēmumos. Elektronikas un telekomunikācijas jomas ir arī ļoti pateicīgas jaunu izgudrojumu radīšanai – te iespējas ir teju bezgalīgas. 

Kopīgot rakstu