Sandis Bitenieks

Sandis Bitenieks

Izglītība iedrošina starptautiskai karjerai 

«Pasaule ir plaša, ir daudz darba piedāvājumu Eiropas vai pasaules uzņēmumos un organizācijās, bet Latvijas iedzīvotāji iespēju uz tiem kandidēt nereti neizskata kā variantu. MBA studijas Rīgas Tehniskajā universitātē man deva grūdienu karjerai starptautiskā līmenī,» atzīst uzņēmuma «Danfoss» biznesa izcilības direktors Ziemeļeiropā Sandris Bitenieks. 

S. Biteniekam ir liela pieredze uzņēmumu vadīšanā, starptautiskā tirdzniecībā un klientu apkalpošanā. Lai sasniegtu izcilību karjerā, viņš arvien papildina zināšanas. Ieguvis uzņēmējdarbības izglītību citā universitātē un kāpis pa karjeras kāpnēm līdz uzņēmuma vadītāja amatam, viņš izlēma papildināt zināšanas Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes Latvijas-Norvēģijas MBA (Master of Business Administration) studiju programmā «Inovācijas un uzņēmējdarbība». Savu toreizējo izvēli otro maģistra grādu iegūt RTU S. Bitenieks pamato ar vēlmi iegūt starptautiskas zināšanas un mācīties no ārvalstu ekspertiem. 

Atskatoties uz studijām, viņš tās dēvē par «svaigu gaisa malku», kas nostiprināja pārliecību par vēlmi un spēju strādāt starptautiskā mērogā. «Mācoties MBA, satiekot ārvalstu mācībspēkus un paplašinot savu redzes lauku, sapratu, ka nākamos karjeras soļus vēlos spert ārpus Latvijas tirgus. Var teikt, ka mans pirmais globālais karjeras solis bija nopietns lēmums, jo no uzņēmuma vadītāja Latvijā kļuvu par pārdošanas efektivitātes konsultantu starptautiskā tirgū. Es guvu neatsveramu pieredzi, kā virzīt dažādus produktus dažādos pasaules tirgos, ko nebūtu ieguvis, koncentrējoties tikai uz vietējā tirgus iespējām. Tas palīdzēja man gūt pasaules pieredzi,» atzīst S. Bitenieks.

Pēc MBA studijām S. Bitenieks turpināja pieņemt arvien jaunus karjeras izaicinājumus starptautiskajā uzņēmumā «Danfoss», vairākus gadus vadot globālu pārdošanas izcilības programmu, izveidojot modernu klientu apkalpošanas organizāciju. Nu jau vairākus gadus viņš ir tā biznesa izcilības direktors Ziemeļeiropā. Viņš turpina apgūt arī arvien jaunas zināšanas, piemēram, ir absolvējis straujas izaugsmes programmu vadītājiem vienā no pasaules vadošajām biznesa augstskolām «INSEAD», īpaši koncentrējoties uz inovācijām, stratēģisko un uzņēmumu vadīšanu, līderību.

«Danfoss» rada viedus un energoefektīvus produktus, pakalpojumus un risinājumus dažādās tautsaimniecības jomās. Latvijā uzņēmums lielākoties zināms kā energoefektīvu apkures un dzesēšanas risinājumu nodrošinātājs. Un arī šajā jomā, kā saka uzņēmuma pārstāvis, arvien vairāk nepieciešami labi izglītoti un spējīgi inženieri, jo arī iekārtas kļūst arvien gudrākas. 

Ar savu piemēru S. Bitenieks apliecina, ka konkurētspējīga izglītība un drosme izmantot globālā tirgus iespējas, paver plašus apvāršņus karjerai. Viņš mudina arī citus speciālistus, kuri sevi jau ir apliecinājuši pašu mājās, nebaidīties un uzņemties plašāku atbildību starptautiskā arēnā. Mūsdienās vairs nav būtiski, kur tu atrodies vai no kurienes esi, zināšanas un prasmes dod teju neierobežotas iespējas. 

Kopīgot rakstu