Madara Priediena

Madara Priediena

Madara Priediena ir Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) Apģērbu un tekstila tehnoloģijas bakalaura un maģistrantūras programmas absolvente un šūšanas tehnoloģiju speciāliste. 

«Jau pēc pamatskolas pabeigšanas mani interesēja šūto izstrādājumu izgatavošana, tāpēc gribēju to mācīties profesionāli, taču sākumā to izvēlējos sevis dēļ, bez domas noteikti turpināt tālāk,» par savu entuziasmu sākt mācīties šajā jomā stāsta Madara.

Taču, absolvējot Liepājas Valsts tehnikumu, vēlme papildināt zināšanas bija tikai augusi, tāpēc Madara uzsāka studijas RTU MLĶF profesionālajā bakalaura un pēc tam arī maģistra studiju programmā «Apģērbu un tekstila tehnoloģija».

«RTU bija un vēl aizvien ir vienīgā Latvijā, kas piedāvā apģērbu tehnoloģijas studiju programmu, tāpēc tā bija loģiska izvēle. Ja tehnikumā vairāk mācīja par individuālo apģērba ražošanu, tad RTU bija iespējams gūt ieskatu arī industriālajā ražošanā.»  

Studijās Madaru interesēja tieši apģērbu un tekstila tehnoloģiju pedagoģiskais jeb mācīšanas aspekts, tāpēc gan savu bakalaura, gan maģistra darbu viņa izstrādāja par apģērbu tehnoloģiju mācīšanas metodēm un skolotāju kompetences celšanas iespējām. 

Tagad Madara strādā par šūto izstrādājumu tehnoloģiju speciālisti uzņēmumā «Printful Latvia».

«Viss, ko esmu mācījusies universitātē, pat tādi kursi, kuri sākotnēji likās nelietderīgi, man tagad noder. Izmantoju visas iespējamās zināšanas, sākot no apģērbu izgatavošanas standartiem un beidzot ar darbu dažādās komandās,» stāsta absolvente.

Nepieciešamības gadījumā viņa reizēm vēl aizvien sazinās ar mācībspēkiem RTU. 

Arī Tev ir iespēja studēt RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes  bakalaura programmā «Apģērbu un tekstila tehnoloģija», kur Tu varēsi specializēties tekstila tehnoloģijā, apģērbu tehnoloģijā vai apģērbu konstruēšanā, kā arī apgūt zināšanas par viedajām tekstilijām un to projektēšanu. 

Savukārt maģistrantūras programma «Dizaina inženierija» sagatavo augsta līmeņa apģērbu un tekstila ražošanas tehnoloģiju speciālistus, kuri paši rada jaunus produktus un atīsta jaunu produktu ieviešanu ražošanā. 

Kopīgot rakstu