Lāsma Kokenberga

Lāsma Kokenberga

Skatuves gaismu dizains, programmēšana un vadība Lāsmu Kokenbergu sāka interesēt jau skolas laikā. Studējot Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātē (EVIF), interese auga augumā, un viņa arī savu bakalaura darbu veltīja šim tematam. Šobrīd jau vairākus gadus Lāsma strādā Latvijas Televīzijā (LTV) pie gaismotāja pults.

Tā var šķist neparasta izvēle meitenei, kura paralēli mācībām vidusskolā apmeklējusi arī mūzikas un mākslas skolu, dziedājusi uz skatuves un sadarbojusies ar skolas teātri.

Bet Lāsma ir pārliecināta, ka meitene var būt gan skaņotāja, gan gaismotāja, gan būvēt skatuves un podestus, ja vien pati to vēlas.

Iespējams, interesi par tehniskajām lietām Lāsma ieguva, darbojoties aizskatuvē skolas teātrī.

«Es mācījos matemātikas, ne teātra novirziena klasē, bet skolas teātrī «Sprīdītis» biju tehniskais darbinieks. Pie skatuves bija daudz lukturu, čaļi sēdēja pie pults, tai – daudz podziņu. Man likās, ka tas, ko tas cilvēks tur dara, ir baigi forši. No vienas puses, viņš ir gudrs, viņš dara tehniskas lietas, būs jāmācās, un man patika mācīties, bet no otras puses — es biju bijusi arī uz skatuves – dziedājusi, un likās, ka tā ir iespēja radoši darboties, apvienojot to, kas man patīk un interesē. Tad arī sapratu, ka gribu būt gaismotāja,» atceras Lāsma.

LTV Lāsma nokļuva studiju prakses laikā. Kolēģi pamanījuši Lāsmas aizrautīgo interesi par darbu pie gaismotāja pults, viņas zināšanas un atbildību, un viņa pēc prakses pieņemta darbā.

Lāsma ir strādājusi pie daudzu un dažādu raidījumu ierakstiem, kurus skatītāji vēro LTV1 un LTV7. 

Lāsma ir pārliecināta — ja esi aktīvs, ja daudz dari un nebaidies kļūdīties, tad iespēju darīt to, kas interesē, ir ļoti daudz. RTU piedāvā dažādas prakses iespējas ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs, vien studentiem jāvēlas tās izmantot.

Laba izglītība, praksē satiktie profesionāļi un pašas izvēle — studēt un strādāt profesijā, kas aizrauj, – ir Lāsmas veiksmes formula.

Un to viņa liek lietā, lai piepildītu savu sapni strādāt gaismu īres kompānijās, lielos pasākumos. «Man patīk traka mūzika. Jā, tas būtu mans sapnis — ir skatuve, baigās gaismas, pults tev priekšā, apkārt auditorija — tādi paši mūzikas cienītāji kā tu, un tur dzīvajā spēlē AC/DC.» 

Arī Tev ir iespēja kļūt par gaismu un elektrības pavēlnieku, studējot RTU Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātē. Profesionālā  bakalaura programmā «Elektrotehnoloģiju datorvadība» Tu apgūsi zināšanas par elektrisko tehnoloģiju darbības teorētiskajiem un praktiskajiem aspektiem, energoelektronikas iekārtu projektēšanu, elektrisko tehnoloģiju automatizāciju un to sistēmu praktisko izveidi, izmantojot mikroprocesoru tehniku. 

Savukārt profesionālajā maģistra programmā «Elektrotehnoloģiju datorvadība» iemācīsies risināt sarežģītus elektrotehnisko iekārtu automatizācijas uzdevumus dažādās tautsaimniecības nozarēs, pētniecības iestādēs un uzņēmumos.

Kopīgot rakstu