Karīna Kabaka

Karīna Kabaka

Karīna Kabaka zināmā mērā diktē mūsu gaumi, ietekmē to, kā mēs iekārtojam un dekorējam savas mājas, kā rotājam Ziemassvētku eglīti vai ko dāvinām bērniem svētkos. Viņa ir AS «Diāna» iepirkumu menedžere, absolvējusi Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes bakalaura studiju programmu «Ekonomika».

Uzņēmums, kurā strādā Karīna, nodarbojas ar pārtikas, saimniecības un būvmateriālu mazumtirdzniecību, attīsta arī nepārtikas preču importu un vairumtirdzniecību. Uzņēmuma lielākais veikalu tīkls ir «Mājai un Dārzam» –  būvmateriālu, dārza un mājsaimniecības preču veikali daudzās Latvijas pilsētās. 

Karīnas atbildībā ir tieši nepārtikas preču iepirkšana, sortimenta veidošana. Viņai jāseko līdzi tirgus izmaiņām, jāpārzina piegādes ķēdes, cenu veidošanās principi, jāuztur kontakti ar starptautiskiem preču ražotājiem un vairumtirgotājiem ne tikai Eiropas, bet arī Āzijas valstīs, jāzina, ar ko nodarbojas konkurenti, un jāparedz, kādas preces pircējiem ies pie sirds. Tas viss nepieciešams, lai preces ātri vien no veikalu plauktiem nonāktu pircēju mājās un uzņēmumam nestu peļņu, nevis zaudējumus. 

Ar profesionālajiem pienākumiem tikt galā palīdz plašas zināšanas, ko viņa ieguvusi studējot un joprojām papildina  arī praksē.

«RTU deva ļoti labu zināšanu pamatu, īpaši varu izcelt studiju kursus finansēs un starptautiskajā ekonomikā. Nodokļu pierakstos esmu ieskatījusies ne vienu reizi vien arī pēc studijām.

Sākot starptautiskā biznesa un eksporta menedžmenta studijas maģistrantūrā citā augstskolā, RTU ekonomikas studiju programmā iegūtās zināšanas atviegloja jaunu zinību un prasmju apgūšanu,» viņa atminas. 

«Uzskatu, ka ekonomikas studijas ir labs starta punkts arī tiem, kuri izvēlas citu profesionālo karjeru. Šīs zināšanas noder ik dienu, ļaujot izprast dažādus ekonomiskos un politiskos procesus, tās paplašina skatījumu, attīsta spriestspējas.

Es saprotu, kāpēc valstī dažādas lietas notiek tieši tā, kā tās notiek, un mani tas interesē. Mani interesē Latvijas ekonomiskā attīstība, tās vieta Eiropā un pasaulē, tās konkurētspēja,» atklāj Karīna, kura ieinteresēta dažādos procesos un aktivitātēs bija arī studiju laikā. Viņa aktīvi iesaistījās RTU studentu pašpārvaldes dzīvē, piedaloties dažādu pasākumu organizēšanā, un bija arī RTU karsējkomandas dalībniece. 

Arī tev ir iespēja studēt RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes bakalaura studiju programmā «Ekonomika» un kļūt par speciālistu, kura zināšanas un kompetence ļauj pieņemt lēmumus, plānot un koordinēt ekonomiskos procesus. Savukārt maģistra studiju programma «Ekonomika» sagatavo sociāli atbildīgus un augsti kvalificētus speciālistus, kuru zināšanas, prasmes un kompetences ļauj analizēt un kritiski izvērtēt ekonomikas procesus vietējās un starptautiskās valsts institūcijās un privātajā sektorā. 

Kopīgot rakstu