Ģirts Kuplais

Ģirts Kuplais

Zaļāku dzīvi nodrošinās vides un klimata tehnoloģiju inženieri

«Mums vajadzīgi «universālie kareivji» – inženieri, kuriem ir labas zināšanas vides jomā – par notekūdeņiem un attīrīšanas tehnoloģijām, par atkritumu apjoma samazināšanu, šķirošanu un pārstrādi,» saka uzņēmuma «ZAAO» Atkritumu noglabāšanas daļas vadītājs Ģirts Kuplais. 

Arvien aktuālāka kļūst ilgtspējīgas vides nodrošināšana, un «ZAAO» kā Ziemeļvidzemē vadošajam atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumam zaļās dzīves nodrošināšanā ir ļoti būtiska loma, tāpēc vajadzīgi zinoši speciālisti – vides inženieri, kuriem ir zināšanas par vides un klimata tehnoloģijām un kabatā – ne tikai bakalaura, bet arī maģistra diploms. 

«Ja uz izsludināto vakanci kandidē gan bakalaurs, gan maģistrs, tad es vairāk sliecos uz maģistru pieņemšanu darbā, jo maģistrs ir vairāk studējis, ieguvis plašākas zināšanas,» saka Ģ. Kuplais. 
Darba nozarē netrūks. Piemēram, jau tagad jāsāk domāt, kā Latvija izpildīs Eiropas Savienības prasību 2035. gadā noglabāt tikai 10% no saražotajiem atkritumiem, bet pārējos – pārstrādāt. Kā to izdarīt? Tas būs jāizdomā nākotnes vides un klimata tehnoloģiju inženieriem. Viņu zināšanas vajadzēs arī darbam jaunbūvējamajā bioloģiskās pārstrādes rūpnīcā, kur no atkritumiem taps jauni produkti, piemēram, biogāze.  

Ģ. Kuplais ir absolvējis Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultāti un zina, ka RTU sagatavo viņa uzņēmumam vajadzīgos vides un ūdens apgādes un kanalizācijas sistēmas inženierus, kuri prot gan konstruēt mūsdienīgas vides tehnoloģijas un komunikāciju sistēmas, gan arī pārraudzīt to ekspluatāciju. «Mēs gaidām jaunus un zinošus speciālistu ar labām teorētiskajām zināšanām un praktiskajām iemaņām,» saka Ģ. Kuplais.

Kopīgot rakstu