HPC centrs

RTU HPC (High Performance Computing) centrs jeb Zinātniskās skaitļošanas centrs ir Zinātņu prorektora paspārnē esoša struktūrvienība, kuras mērķis ir sniegt atbalstu e-zinātnes tehnoloģiju lietošanai pētniecībā. Galvenie centra uzdevumi ir:

• nodrošināt piekļuvi modernai skaitļošanas infrastruktūrai (HPC klasterim, datu glabātuvei);
  • veidot saikni ar Eiropas e-infrastruktūru;
  • sniegt tehnisku atbalstu skaitļošanas uzdevuma pārnešanai uz HPC;
  • nodrošināt zinātnisko programmatūru pieejamību pētniecībai un mācību procesam;
  • rīkot apmācības un seminārus.

HPC centrs ir izveidots 2012. gada jūnijā kā turpinājums FP6 un FP7 projektā BalticGrid uzsāktajiem skaitļošanas pasākumiem (2005.-2010. gads). Šajā laikā uzkrāta pieredze gan inženierzinātņu lietojumu atbalstam RTU, gan pakalpojumu nodrošināšanai citām pētniecības organizācijām Latvija.

HPC (no angļu valodas High Performance Computing) ļauj risināt sarežģītus skaitļošanas uzdevumus īsākā laikā. Skaitļošana notiek uz datoriem (koplietotas atmiņas lieldators, skaitļošanas klasteris), kuru veido daudzi paralēli procesori. Mūsdienās HPC ir jebkuras modernas universitātes neatņemama sastāvdaļa, un tas tiek izmantots dažādām vajadzībām – sākot ar inženiertehniskiem uzdevumiem Mathworks MATLAB vidē un beidzot ar lielo datu (Big Data) analītiku un mašīnmācīšanos.

HPC sistēmas «Rudens» tehniskais apraksts:

• Arhitektūra: infiniband klasteris ar x86 un grafiskajiem procesoriem;
  • Kodolu skaits: 744 (CPU), 25728 (CUDA);
  • Operatīvā atmiņa: līdz 128 GB uz procesu, 2.6 TB kopā;
  • Veiktspēja: 35 TFLOPS;
  • Datu glabāšanas apjoms: 238 TB, parallel architecture.

HPC centra pakalpojumi ir pieejami ikvienam RTU studentam un darbiniekam, kā arī esam atvērti sadarbībai ar citām organizācijām. Vairāk informācijas RTU HPC centra mājaslapā.

Āzenes iela 12 – 409 telpa, Rīga
+371 67089453