Dizaina fabrika

«RTU Dizaina fabrika» darbu uzsākusi 2014. gada oktobrī ar laboratorijas – «the LAB» atklāšanu. Tā ir atvērta tipa laboratorija, kurā RTU  studentiem, darbiniekiem un zinātniekiem ir iespēja materializēt savus izgudrojumus, izmantojot 3D printēšanas tehnoloģiju sniegtās iespējas.

«the LAB» ir aprīkota ar vairākiem 3D printeriem, kas nodrošina ātru un precīzu objektu izgatavošanu. Pateicoties materiālu straujajai attīstībai iespējams izgatavot ne tikai demonstrācijas modeļus, bet arī pilnībā funkcionālus izstrādājumus.

«RTU Dizaina fabrikas» mērķis ir veicināt studiju un zinātnisko pētījumu starpdisciplinaritāti, nodrošināt ilgtspējīgu inovāciju attīstību, kā arī izveidot uzticamu saikni ar uzņēmējiem. Šie mērķi tiek sasniegti caur studiju kursu «Jaunu produktu dizains un attīstība», kur students strādā pie jaunu produktu izveides sadarbībā ar Latvijas uzņēmumiem, kā arī organizējot 3D printēšanas seminārus «Meetup» kustības ietvaros.

Kontakti:


Ķīpsalas iela 6,Rīga
rtudf.rtu.lv

EIT Climate-KIC Hub Latvia

Rīgas Tehniskā universitāte ir Eiropas Inovāciju un tehnoloģijas institūta (European Institute of Innovation & Technology – EIT) klimata zināšanu un inovāciju kopienas «Climate-KIC» partneris kopš 2016. gada.

Zinātne