Saules panelis ar aktīvas pozicionēšanas sistēmu

No 2018. gada RTU Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātē uz jumta novietota saules paneļu sistēma ar aktīvas pozicionēšanas sistēmu. Pateicoties jaunajam ieguvumam, studenti tagad var izmantot iespēju iepazīties ar kopējo saules paneļu enerģijas ieguvi un ar to saistītajām sistēmām: invertoru, individuāliem MPPT pārveidotājiem, tiešsaistes datu analīzi un aktīvās paneļu pozicionēšanas sistēmām. Ar projekta rezultātā uzstādīto aprīkojumu iespējams izpētīt saules paneļu stacionāro pozīciju ietekmi uz kopēju saražoto enerģijas daudzumu un salīdzināt to ar saules sekošanas sistēmām, izveidojot dziļāku izpratni par saules enerģijas ieguvi, inženierekonomisko novērtējumu dažādiem risinājumiem un zaļās enerģētikas perspektīvām īstermiņā un ilgtermiņā.

Atbalstītājs: SIA ''Mikrotīkls''