RTU Attīstības fonds
Parādīt izvēlni
RTU Attīstības fonds

Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes ēkas publiski pieejamo telpu iekārtošana (Aktuāls projekts)

Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes ēkas publiski pieejamo telpu iekārtošana (Aktuāls projekts)

RTU Inženierzinātņu un viedo tehnoloģiju centra projekta ietvaros  2020. gada 23. martā tika ielikts RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes (DITF) ēkas pamatakmens un šī gada aprīlī iemūrēja laika kapsulu DITF jaunās ēkas pamatos, jau šī gada 29. septembrī tika svinēti DITF ēkas Spāru svētki. Tas ir ilgi gaidīts vēsturisks mirklis, jo DITF pēc ēkas uzbūvēšanas beidzot pievienosies sešām RTU inženierzinātņu fakultātēm, kas jau ir izvietotas Ķīpsalā. Pirmoreiz fakultātes vēsturē tai būvē jaunu, īpaši DITF vajadzībām piemērotu ēku. Tajā būs ne tikai auditoriju telpas un laboratorijas, kur strādāt studentiem un zinātniekiem, bet arī koplietošanas auditoriju centrs, kur notiks lekcijas, konferences un citi pasākumi, kas pulcēs lielu dalībnieku skaitu. DITF ēkas un publisko auditoriju/konferenču centra būvniecību plānots pabeigt pēc gada, 2021. gada martā, lai šī paša gada 1. septembrī fakultātes telpas būtu sagatavotas pirmo studentu uzņemšanai.

Pēc DITF fakultātes pasātījuma arhitektu birojs ir izstrādājis interjera risinājumu koncepciju DITF publiski pieejamo telpu grupām. Arhitektu koncepcijā ietvertie rsinājumi papildina un detalizē ēkas būvprojektā ietverto apdares materiālu, gaismekļu un būvelementu risinājumus, uzsverot galvenās apmeklētāju pulcēšanās zonas, komunikācijas virzienu pagrieziena punktus un izveidojot dažāda rakstura publiski pieejamas darba zonas.

Piektdien, 3. septembrī, svinīgi tika atklātas Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes (DITF) un auditoriju mājas «Domus Auditorialis» jaunās ēkas. Šis ir vēsturiski nozīmīgs pasākums, jo arī DITF pievienojas pārējai RTU saimei studentu pilsētiņā Ķīpsalā, kur ir koncentrēta lielākā daļa RTU fakultāšu. 

Jaunā ēka ir dāvana fakultātei 60. jubilejā, jo pirmo reizi DITF vēsturē tai uzbūvēta jauna, īpaši tās vajadzībām piemērota ēka. Tajā tiek iekārtota mūsdienīga studiju un pētniecības vide – studentiem un zinātniekiem būs labi aprīkotas laboratorijas, pētniecības centrs, datorzāles, plašas un gaišas auditorijas. Katrā stāvā tiek ierīkotas arī ērtas atpūtas vietas studentiem. 

DITF ir Latvijā vadošā tādās pētījumu jomās kā mākslīgais intelekts, robotika, mašīnmācīšanās un programmatūras izstrādes un projektēšanas tehnoloģija. Tai ir cieša sadarbība ar industriju, iesaistoties tautsaimniecībai nozīmīgu pētījumu un izstrāžu veikšanā. Sadarbībā ar industriju iesaistās arī studenti, iegūstot darba tirgum nepieciešamās prasmes un vienlaikus uzņēmumiem nodrošinot jaunu problēmu risināšanas pieredzi un nākotnes lietotāju skatījumu.

Savukārt auditoriju mājā «Domus Auditorialis» notiks lekcijas, konferences un citi pasākumi, kas pulcēs lielu dalībnieku skaitu. Centrā ir lielā auditorija 560 apmeklētājiem, kas pēc vajadzības ir transformējama un sadalāma divās mazākās auditoriju telpās, un trīs mazākas zāles. 

RTU studentu pilsētiņu Ķīpsalā mērķtiecīgi veido par Baltijā lielāko un modernāko inženierzinātņu centru. Līdz ar jaunās DITF ēkas uzbūvēšanu tajā vienuviet koncentrējas visas RTU inženierzinātņu fakultātes, kā arī Laboratoriju māja, Zinātniskās bibliotēka, studentu dienesta viesnīcas un peldbaseins.

Projekts tapis sadarbībā ar RTU Attīstības fonda piesaistītajiem naudas līdzekļiem. Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes ēkas publiski pieejamo telpu labiekārtošanā materiālu atbalstu sniedza SIA “Regula Baltija”, SIA “Dati Group”, Accenture Latvijas filiāle, AS “IDEAPORT RIGA”, SIA “Autentica”, biedrības “Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija” (LETERA) un SIA “ZZ Dats”.

Vairāk lasi ŠEIT

Projekti