RTU Attīstības fonds
Parādīt izvēlni
RTU Attīstības fonds

RTU 150 jubilejas pasākumi

RTU 150 jubilejas pasākumi

Kad: Visa 2011./2012.studiju gada garumā

Ar mērķi: Atzīmēt RTU 150. jubilejas gadu

Rīgas Tehniskā universitāte atzīmēja 150 gadu pastāvēšanas jubileju kopā ar visiem, kas palīdzējuši universitātei izaugt un attīstīties. Lai svētkos piedalīties varētu visi, kas jūt lepnumu un prieku par universitātes sasniegumiem, tika rīkoti vairāk nekā 40 dažādu pasākumu. Sīkāka informācija par visiem Rīgas Tehniskās universitātes svētku pasākumiem šeit – Rīgas Tehniskās universitātes 150 gadu jubilejai veltīto pasākumu programmā.

Kopīgās lielās svinības - lieluzvedums "Radi tālāk!" - Rīgas Tehniskās universitātes dzimšanas dienas pasākums notika 2012. gada 14. oktobrī Arēnā «Rīga». Pasākumā piedalīties tika aicināti studenti, absolventi, darbinieki, sadarbības partneri, atbalstītāji un valdības pārstāvji, lai kopīgi atzīmētu universitātes paveikto, izvērtētu lomu Latvijas attīstībā un ielūkotos nākotnes vīzijās. Pasākums bija pateicība visiem, kas ieguldījuši savu artavu Rīgas Tehniskās universitātes izaugsmē. 

Skatītājus priecēja vijolniece Baiba Skride, pianists Vestards Šimkus, dziedātājs Intars Busulis, operas soliste Inga Kalna, ģitārists Kaspars Zemītis, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris ar maestro Aleksandru Viļumani pie diriģenta pults, aktieris Arturs Skrastiņš, RTU kori «Gaudeamus» un «Delta», TDA «Vektors» un «Dancis», kā arī citi mākslinieki. Lieluzvedumu klātienē noskatījās vairāk nekā 6000 cilvēku.

Par godu nozīmīgajai jubilejai veidotajā uzvedumā «Radi tālāk!» mūzika, māksla un oriģinālas Roberta Rubīna veidotas video projekcijas uzbūra tehnoloģisku parādi, kas skatītājiem vēstīja par RTU zinātniskajiem sasniegumiem un būtiskākajiem notikumiem cauri gadsimtiem. Orķestris kopā ar dejotājiem izspēlēja dažādas RTU vēstures ainas – augstskolas dibināšanu, kara gadus un padomju varas laikus. Savukārt video projekcijas ļāva pakavēties jaukās atmiņās Rīgas Politehniskā institūta absolventiem, un sniedza ieskatu tajā, ko šobrīd RTU dara studenti un pētnieki. Klātesošajiem bija iespēja ne tikai vērot lieliskus priekšnesumus, bet sadziedāties pašiem, izpildot studentu himnu «Gaudeamus» un Liepājas brāļu dziesmu «Tikai tā», kuras laikā tika sumināti RTU pieredzes bagātākie mācībspēki un studenti.

RTU saka paldies «Radi tālāk!» veidotājiem – režisoram Jānim Siliņam, scenogrāfam Aigaram Ozoliņam, muzikālajam vadītājam Jurim Vaivodam un producentei Leonardai Ķesterei, visai radošajai komandai, kas rūpējās par lieluzveduma veiksmīgu norisi. Īpaši pateicamies arī RTU atbalstītājiem, bez kuriem šis pasākums nebūtu izdevies.

“Īpašs paldies jāsaka Rīgas Tehniskās universitātes sadarbības partneriem, pateicoties kuriem esam spējuši apmācīt vairāk nekā 100 000 studentus, kā arī īstenot neskaitāmus pētījumus un zinātniskos projektus, kas vainagojušies gan ar jauniem patentiem, gan pārauguši sekmīgā uzņēmējdarbībā. Arī turpmāk vēlamies attīstīt sadarbību, lai kopīgiem spēkiem sasniegtu vēl vairāk un stiprinātu Rīgas Tehniskās universitātes lomu augstākās inženiertehniskās izglītības pilnveidē pasaulē un Latvijas izaugsmē”, tā RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis.

Fotogalerija no 2011./2012. studiju gada

Fotogalerija no lieluzveduma "Radi tālāk!"

Ģenerālsponsori: Swedbank, Latvijas Gāze, Latvenergo

Lieldraugi: Lattelecom, SEB, Latvijas Dzelzceļš, Severstaļļat, Exigen Services, Rīgas Dome, Minhauzena Pasaule

Atbalstītāji: Z-Light, Grindex, Knauf, Sakret

Projekti