RTU Attīstības fonds
Parādīt izvēlni
RTU Attīstības fonds

Makaronu un tiltu būvēšanas sacensības STiKS

Makaronu un tiltu būvēšanas sacensības STiKS

Spageti tiltu konstruēšanas sacensības ir RTU Transporta un mašīnzinību fakultātes Studentu pašpārvaldes un RTU Studentu parlamenta Zinātnes nodaļas kopīgi rīkots pasākums, kurā jāizgatavo pēc iespējas izturīgāks tilts no makaroniem un līmes. 
Tiek apbalvotas trīs izturīgāko tiltu komandas katrā no kategorijām. Pirmās vietas ieguvēji 1. un 3. kategorijā iegūst ceļa zīmi uz Pasaules spageti tiltu konstruēšanas sacensībām (RECCS), kas norisinās Ungārijā, Budapeštā. Var tikt piešķirtas arī simpātiju balvas komandām no organizatoru vai atbalstītāju puses. STiKS sacensībās piedalījās arī labākie tiltu meistari no Lietuvas un Igaunijas. Kā izrādās, spageti tiltu konstruēšana arī pārējās Baltijas valstīs ir iecienīta aktivitāte. 
„Fakts, ka šīs sacensības notiks jau piekto gadu, ir pierādījums tam, ka tās nav tikai spēles ar pārtikas produktu, bet gan lielisks veids, kā interesantāk apvienot teorētiskās zināšanas ar praktiskajām iemaņām mehānikā. Interesantākais, ka uzdevums ir saistošs kā skolēniem, tā arī augstskolas studentiem,” atzīst pasākuma galvenais organizators Matīss Baumanis. 
 

Sacensībās makaronus nodrošināja AS „Dobeles dzirnavnieks”, viens no vadošajiem graudu pārstrādes uzņēmumiem Baltijā. Par līmēm gādās uzticamās un pasaulē plaši pazīstamās „LOCTITE” līmes. Savukārt AS „Latvijas Finieris” nodrošināja izturīgos saplākšņa materiālus. Inženierus un zinātnes interesentus vienmēr atbalsta vadošais farmācijas uzņēmums AS „Grindeks”, savukārt enerģijas lādiņu dalībniekiem sniedza „RedBull”. 

Fotogalerija

Projekti