RTU Studentu parlaments
RTU Studentu parlaments

16. novembris, 2021

15.novembrī Rīgas Tehniskās universitātes Senāta sēdē norisinājās RTU Padomes locekļu kandidātu vēlešanas, balsoties uz 2021. gada 11. oktobrī apstiprināto nolikumu «Par RTU padomes kandidātu izvirzīšanas un ievēlēšanas nolikuma apstiprināšanu». Katrai fakultātei un arī Studentu parlamentam bija iespēja izvirzīt vienu kandidātu.

RTU Studentu parlaments virzīja Jāni Braunfeldu, kurš godam cīnījās par balsīm sešās kārtās līdz visbeidzot tika ievēlēts. Kopumā jaunajā Padomē aizklāti tika ievēlēti šādi kandidāti: Jānis Braunfelds, Jānis Ločs, Jānis Grabis, Jurģis Poriņš un Anita Straujuma. RTU Studentu parlaments cer uz veiksmīgu sadarbību un novēl jaunajam padomes sastāvam vest Rīgas Tehnisko universitāti uz jaunām attīstības virsotnēm!

Padome ir jauna lēmējinstitūcija, kas atbildēs par RTU ilgtspējīgu attīstību, stratēģisko un finanšu uzraudzību, kā arī nodrošinās universitātes darbību atbilstoši tās attīstības stratēģijā noteiktajiem mērķiem.

RTU kā zinātnes universitātes padomi veidos 11 locekļi, no kuriem piecus izvirza RTU Senāts, vienu — ar augstskolas darbību nesaistītu izcilu akadēmiskās vides pārstāvi — izvirzīs Valsts prezidents, savukārt piecus sabiedrības pārstāvjus saskaņā ar Ministru kabineta noteikto kārtību, izraudzīsies Izglītības un zinātnes ministrija.

RTU Kandidātus padomes locekļu vēlēšanām varēja izvirzīt fakultāšu domes, fakultāšu sastāvā neietilpstošo institūtu domes (padomes) un Studentu parlaments. 10. oktobrī visi deviņi izvirzītie RTU padomes kandidāti iepazīstināja senatorus ar savu redzējumu par darbību padomē.

Piecu sabiedrības pārstāvju atlases konkurss joprojām turpinās, un pieteikšanās noslēgties 23. novembrī. Jaunā padome darbu uzsāks pēc visu 11 padomes locekļu izvirzīšanas un apstiprināšanas Ministru kabineta sēdē. Plānots, ka tas notiks laika posmā līdz 2022. gada 31. janvārim.