RTU Studentu parlaments
Parādīt izvēlni
RTU Studentu parlaments

RTU aicina uz Oksfordas Universitātes matemātiķa un slavena jūtubera Tom Crawford vieslekciju uzzināt, vai matemātika izglābs pasauli

12. aprīlis
.
.
.
Publicitātes foto

Kā ar matemātikas palīdzību samazināt piesārņojumu okeānos un izglābt planētu? Par matemātisko modelēšanu un tās izmantošanu dažādu problēmu risināšanā vienīgajā lekcijā 20. aprīlī plkst. 11.00 stāstīs Oksfordas Universitātes matemātiķis Tom Crawford, kurš savā matemātikas mīlestībā dalās ar miljoniem godalgotā «YouTube» kanālā.

Lekcija notiks RTU Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultātē, Āzenes ielā 12/1, 116. auditorijā.

Ieeja fakultātē – no Zunda kanāla puses.

Matemātiskā modelēšana var atrisināt teju jebkuru problēmu, ko var iedomāties, saka T. Crawford

Viņš ir Oksfordas Universitātes, kas starptautiskajā «Times Higher Education» reitingā atzīta par 2024. gada labāko universitāti pasaulē, profesors, matemātikas pasniedzējus un popularizētājs. Savās lekcijās, straumēšanas platformas «YouTube» video, podkāstos un citos brīvpieejas materiālos T. Crawford demonstrē, ka pat ļoti sarežģītus matemātikas uzdevumus un vienādojumus var izskaidrot, ņemot talkā aizrautību, humoru un salīdzinājumus no ikdienas dzīves. Plašu auditoriju viņš uzrunā gan savā «YouTube» kanālā «Tom Rocks Maths», gan «Numberphile», kas ar teju 4,5 milj. lielu abonentu skaitu ir populārākais matemātikai veltītais kanāls. Viņa matemātikas aizrautību iespējams baudīt arī TEDx sarunās. T. Crawford pazīstams arī kā «kailais matemātiķis», kura ķermeni rotā liels skaits matemātikai veltītu tetovējumu. 

Oksfordas Universitātes matemātiķa lekcija ir daļa no aktivitātēm, ko RTU jau gadiem mērķtiecīgi īsteno, lai dažādās sabiedrības grupās veicinātu izpratni un interesi par STEM (zinātne, tehnoloģijas, inženierzinātnes un matemātika). Šī vieslekcija iezīmēs eksakto zinātņu nozīmi globāli svarīgu izaicinājumu risināšanā. Tā būs interesanta kā skolēniem un studentiem, tā mācībspēkiem, industrijā nodarbinātajiem un jebkuram zinātkāram cilvēkam.

Dalība vieslekcijā ir bez maksas, lūgums iepriekš reģistrēties.

Lekcija notiks angļu valodā. 

Savukārt svētdien, 21. aprīlī, plkst. 14.00 T. Crawford vadīs meistarklasi RTU zinātkāres centra «Futurimo Rīga» pirmās dzimšanas dienas svinībās, kas notiks Meža ielā 1, k6. Tajā viņš atklās, kas saista matemātiku un futbolu, proti, aplūkos ģeometriju, kas ir pamatā ideālajam soda sitienam futbolā, un stāstīs, kā, izmantojot statistiku, prognozēt nākotnes pasaules rekordus maratonā. 

«Futurimo Rīga» dzimšanas diena tiks svinēta 20. un 21. aprīlī plkst. 10.00–17.00 ar pasaules līmeņa zinātnieku meistarklasēm, ķīmijas zinātnes šoviem, tehniski radošām darbnīcām un interaktīvu jūrniecībai veltītu izstādi. Vairāk informācijas.

Kopīgot rakstu

Jaunumi