RTU Studentu parlaments
RTU Studentu parlaments

Notiks seminārs «Patērētāja dubultā dzīve»

4. aprīlis

19. aprīlī plkst. 16.00 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centra zālē «The Moon», Ķīpsalas ielā 6A, notiks seminārs par mūsdienu patērētāja transformācijām virtuālās vides ietekmē «Patērētāja dubultā dzīve».

Laiks, kad paralēli reālajai dzīvei ir iespējama virtuālā, radījis nepieciešamību fundamentāli pārvērtēt pētnieciskās pieejas izpratnei par patērētāju un šī fenomena analīzei. Mūsdienu patērētāju vairs nevar identificēt pēc demogrāfiskajiem parametriem, jo krīžu un citu ārējo faktoru ietekmē patērētāju dzīves būtiski lielākā daļa ir pārcēlusies uz virtuālo realitāti. RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes Ekonomikas un uzņēmējdarbības institūta docentes Ilzes Jankovskas pētījuma rezultāti parāda, ka pieaug to cilvēku skaits, kas atzīmē, ka sociālos tīklos ir daļēji vai pilnībā atšķirīgi no reālās dzīves. 2023. gada martā 23% respondentu atzīmēja, ka daļēji vai pilnībā atšķiras no reālās dzīvēs, bet 2024. gada martā viņu skaits bija vēl lielāks – 32% respondentu.

I.Jankovska šogad aizstāvēja promocijas darbu RTU. Viņas promocijas darba «Krīžu un virtuālās vides ietekme uz mūsdienu patērētāju» pētījums veltīts mūsdienu patērētāja transformācijām virtuālās vides ietekmē.

Viņas vadītajā seminārā uzmanība tiks pievērsta virtuālās vides ietekmei uz izmaiņām mūsdienu patērētāja profilā. Diskusijā tiks noskaidrots, kuri parametri ir svarīgāki, pieņemot lēmumus par patērētājiem, – demogrāfiskie vai patērētāju pašradītie – virtuālie?

Seminārs notiks divās daļās. Pirmajā daļā no plkst. 16.00 līdz 17.00 semināra dalībnieki tiks iepazīstināti ar jaunākajiem pētījuma rezultātiem, kuros atklāts, kā patērētāji virtuālajā dzīvē atšķiras no reālās. Otrajā daļā, kas ilgs no plkst. 17.30 līdz 18.30 ekspertu diskusijā tiks noskaidrots, kā virtuālās vides ietekmē mainās patērētāju pētniecība.
Semināra dalībniekiem būs iespēja uzdot jautājumus un iesaistīties diskusijā, kā arī – kafijas pauzē turpināt diskusijas neformālā gaisotnē.

Pieteikties semināram var līdz 15. aprīlim, aizpildot anketu.

Jautājumu par semināra saturu vai norisi gadījumā, lūdzu, sazināties ar Ilzi Jankovsku –

Saistītie tagi: