RTU Studentu parlaments
Parādīt izvēlni
RTU Studentu parlaments

Parlamenta Gada balva

Parlamenta Gada balva

Parlamenta gada balva ir svinīgs pasākums, kura laikā tiek godināti cilvēki, kuri pērnā gada laikā ir snieguši nozīmīgu ieguldījumu gan RTU gan RTU SP izaugsmē un attīstībā. Pasākums katru gadu vieno izpalīdzīgākos mācībspēkus, čaklākos un aktīvākos studentus, kā arī pretimnākošākos cilvēkus RTU administrācijā.

Gada projekts

RTU SP nav iedomājams bez dažādiem studentu rīkotajiem projektiem. Nominācijā “Gada projekts” tiek izcelti tie projekti, kuri pērnā gada laikā atstāja vislielāko iespaidu un radīja visneaizmirstamākās atmiņas.
Fukšu balle 2022
Studentu vidū iemīļots projekts kopš 2007.gada, kad pirmo reizi tika izveidota Studentu paradīze, kas laika gaitā piedzīvoja nosaukuma maiņu uz Fukšu balle. Savos 15 pastāvēšanas gados kļuva par vienu no norūdītākajiem un pieredzējušākajiem pasākumiem. Pieredzēja organizatoru paaudžu nomaiņas, nosaukuma maiņu, saskaries ar #paliecmājās kustību. Dažus iepriekšējos gadus arī ir notikuši mēģinājumi aizvietot šo projektu ar līdzvērtīgiem projektiem, bet, neskatoties uz visu - Fukšu balles identitāte, pasākuma norise un tradīcijas ir palikušas neaizvietojamas.  Kā Fēnikss no pelniem, pēc 3 gadu pauzes šis pasākums spēja atgriezies ar savu jaudu. Kas gan labāk raksturo studentiju kā fukši? Pirmie pārdzīvojumi ar kursa biedriem un pirmā apjausma par studentu kopību. Fukšu balle ir kā kolonāde Ķīpsalas sirdī, kā visa centrs - nav nozīmes, vai tu esi pirmkursnieks vai jau doktorants, karjerists vai pa dzīvi peldētājs. Fukšu balle šogad bija vieta, kas saveda kopā visus un ievadīja tos jaunajā studiju gadā.
Studentu saulgrieži 2022
Apmeklētāju čalošana, dejas līdz rīta gaismai un Genoveva? Jā, to visu var teikt par RTU SP Kultūras nodaļas projektu “Studentu saulgrieži 2022”. Projekts pēc vairāk kā divu gadu pauzes jaudīgi ir atgriezies gan mūsu sirdīs, gan atmiņās. Tas spējis pulcēt vairāk kā 400 apmeklētājus uz studentu zaļumballi gandrīz pašā Rīgas centrā svinēt tūlītējo vasaras iestāšanos, studentu nokārtotās sesijas un vienkārši sen nesatiktu draugu un kolēģu atkalsatikšanos. Šī projekta galvenais mērķis ir izveidot iespējami tuvāko versiju zaļumballei Rīgas ietvaros, aktualizējot mūsu pašu estrādes/country mūziķus, atceroties dažādas latviešu tradīcijas un izdejoties un izdziedoties līdz pašiem sirds dziļumiem. Projekts pārējo pasākumu vidū izceļas ne tikai ar savu vispārējo konceptu, bet gadu no gada rūpīgi nostrādāto vizuālo identitāti par, kuru ka jau parasti parūpējusies organizatoru komanda. Studentu saulgrieži allaž paliek visu apmeklētāju atmiņās kā sirsnīgākais, jestrākais un saulainākais mūsu universitātes projekts.
Mārketinga+PR triecienseminārs
Mārketinga + PR triecienseminārs ļoti iespējams ir interesantākais un atraktīvākais seminārs. Tas spēja informatīvas lekcijas veidot ļoti piesaistošas un dinamiskas. Semināra ietvaros bija uzaicināti ļoti zinoši vieslektori savā jomā, kuri dalījās ar savu pieredzi un ieteikumiem. Vieslektore Madara Ozola pastāstīja par sociālo tīklu lietošanu mārketinga nozarē. Kā arī mūsu pašu RTU bijušie sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāji – Artis Mihailovs un Inguss Pumpurs - pastāstīja par tehniku un vizuālā materiāla kompozīciju. Seminārā pasniegtā informācija veicināja šobrīd tik ļoti nepieciešamo, jauno sabiedrisko attiecību vadītāju izaugsmi un profesionalitāti. Dalībniekiem bija iespēja darboties arī praktiski, kas sniedza iespēju iegūto teorētisko informāciju uzreiz izmēģināt praksē. Seminārs ir lielisks ieguldījums RTU SP vizuālās identitātes uzlabošanai un kvalitātes celšanai.
11.novembra pasākums
Valsts svētku pasākums šī gada 11. novembrī bija patriotisma un latviskuma spilgtākais punkts starp citiem šī gada pasākumiem. It kā nekas grandiozs un pārsteigumiem pilns, taču tieši tas padarīja šo vakaru Kolonādē tik sirds siltu un personīgu. Kopā ar visu fakultāšu studentiem notika cīņa ar vēju, lai izgaismotu svecītes dažādos tautiskajos elementos, kas beigās kopā izgaismoja Kolonādi ļoti latviskā gaismā. Papildu tam bija noorganizēts kliņģeris un silta tēja, turklāt bija iespēja kopā noskatīties patriotisku filmu - tas viss padarīja vēso novembra vakaru patiesi patīkamu. Šādā jaukā gaisotnē pavadīts vakars lika atcerēties un novērtēt mums patiešām svarīgo - savu valsti un zemi zem kājām. Šāda apzināta kopā būšana ir īpaši svarīga laikos, kad sava tēvzeme, demokrātiska un brīva, ne visiem ir dota.
RTU sporta spēles “Ronīši”
Komandas gars, vienotība, sports, jūras krasts – šie vārdi raksturo RTU Rudens sporta spēles, kas vieno augstāko izglītības iestāžu studējošos, lai savstarpēji sacenstos komandu sporta veidos ar mērķi noskaidrot ātrāko, izveicīgāko un spēcīgāko komandu.  2022. gads nebija izņēmums - visiem iemīļotajos “Ronīšos” vairāk kā 300 sportisti un tiesneši apmeklēja lielākās RTU sporta sacensības, kur dalībnieki sacentās komandu un individuālajās disciplīnās.  Šī gada “Ronīši” nāca klajā ar dažiem jauninājumiem, kā piemēram, individuālajiem sporta veidiem nāca klāt orientēšanās, kur katrs komandas dalībnieks varēja iztestēt savas orientēšanās spējas. Pasākums noslēdzās ar ikgadēju balli pirmajā dienā, kad varēja iepazīt un satikt sen neredzētus cilvēkus, un kopā izbaudīt sporta spēļu brīvo gaisotni. Pasākums bija ļoti labi noorganizēts, pārdomāts un varēja just, ka organizatori ielika daudz sava laika un darba, lai sporta spēles notiktu veiksmīgi un dalībniekiem patiktu. “Ronīšos” bija plaša sporta spēļu izvēle, kura deva iespēju piedalīties ikvienam komandas dalībniekam.
Gada FSP projekts

Studentu darbošanās RTU SP sākas ar aktīvu iesaisti to fakultāšu pašpārvaldēs. Pašu rīkotie projekti rosina interesi par organizāciju, kā arī attīsta dažādas organizatoriskās prasmes. Kategorijā “Gada FSP projekts” tiek nominēti tie pašpārvalžu projekti, par kuriem interesējās arī cilvēki ārpus konkrētās pašpārvaldes, un par kuriem runāja vēl ilgi pēc to norises.
4ESCAPE
We do it 4Escape
ETF SP izlaušanās istabu pasākums šogad notika, sadarbojoties ar MLĶF SP un RTU SP VSN. Kāpēc tāda kombinācija? Šogad organizatori pacēla gaismā tādus jautājumus kā klimats, vides piesārņojums un dabas katastrofas, kas, tāpat kā dalībnieku komandas izlaušanās istabās, ar katru minūti nokļūst tuvāk, lai izlauztos no četru sienu dzīves neizbēgamā likteņa.  Dalībnieki kā ūdens plūda cauri četru stihiju istabām, un centās izlauzties no uguns sadragāta ķīmiķa pagraba, saglābt piesārņotu zemi mirstošā mežā un atjaunot telekomunikāciju sakarus gaisa vētras izpostītā stacijā. Pasākuma atbalstītāji bija patiešām plašā klāstā, kas ļāva sagādāt balviņas visiem 60 dalībniekiem, taču vislielāko artavu deva Latvijas Zaļais punkts, kas pirms pasākuma sniedza izglītojošu lekciju par zaļu dzīvesveidu, atkritumiem un pārstrādi, iekļaujot tajā pavedienus uz istabām. Par godu četriem elementiem, jaunām sadarbībām un faktam, ka šī ir ceturtā ETF Escape sezona, arī projekta nosaukums - 4Escape. Jo mēs to darām, lai izlauztos no ikdienas rutīnas.
Dienesta romāns
“Dienesta romāns 2023” ir Rīgas Tehniskās universitātes IEVF, BIF un DITF pašpārvalžu kopprojekts ar mērķi satuvināt RTU, LU, RSU u.c. augstskolu vientuļo studentu sirdis, tā norises laiks ir februāra sākumā Valentīndienas ietvaros.  Pasākuma laikā ar dažādu aizraujošu un interesantu uzdevumu palīdzību tiek veicināta komunikācija starp iepriekš izveidotiem studentu pāriem, lai dalībnieki varētu pārliecināties par savas otrās pusītes atbilstību, kā arī tiek iedrošināta un uzlabota komunikācija starp dažādu universitāšu studentiem.   Pasākums ieguvis lielu popularitāti studentu vidū, tādēļ nominēts par RTU SP gada labāko FSP projektu. Ar katru gadu apmeklētāju skaits pieaug, pēc divu gadu norises attālināti šogad tas atkal notika klātienē un sasniedza rekordlielu 350 cilvēku skaitu vienā no lielākajiem Rīgas klubiem “Valhalla”, palielinot vietas atpazīstamību.  “Dienesta romāna” platformu izmanto arī dažādi uzņēmumi, reklamējot savu  tīklu un produkciju, kā arī sponsorējot pasākumu, nodrošinot balvas dalībniekiem.
Bezmiega varā
Bezmiega varā šogad norisinājās pirmshelovīnu noskaņās, mazliet rudens drūmuma, mazliet spocīguma. Pasākuma konceptā bija ieviesti maksimāli daudz dažādi uzdevumi, lai nevienā brīdī dalībnieki nejustos garlaikoti. Tika pārbaudīts viss, sākot ar komandu tehniskajām zināšanām, spējām orientēties piedūmotos pagrabos, līdz pat harizmai un spējai “sarunāt” lietas. Sacensībās varēja piedalīties gan kājāmgājēji, gan riteņbraucēji, kas būtiski paplašināja komandu klāstu. Arī mājasdarbi un komandas noformējuma uzdevums lika iejusties sacensību garā jau pirms paša pasākuma. Spocīgo sajūtu papildināja klīšana pa Rīgas rajonu šķērsielām, tematiskie uzdevumi un bailes tikt noķertiem. To visu atkal atsvēra organizatoru uzdevumu punkti, kas atradās gan “Ezīšos”, gan pie citām diezgan populārām vietām. Brīžiem šķita nereāli, ka tik daudz piedzīvojumu ir iespējams iespiest vienā vakarā, bet Bezmiega varā pierādīja tieši pretējo.
Pazudušie’22
Projekts “Pazudušie” RTU ietvaros ir unikāls pasākums, kurš arī dažus gadus ir sasniedzis lielāko dalībnieku skaitu visā Baltijā nakts piedzīvojuma orientēšanās sacensību vidū. Gan projekta koncepts, gan vizuālā atpazīstamība, gan oriģinālās tematikas un uzdevumi ir pelnījuši atzinību, jo gadu no gada pasākums kāpj vairākus pakāpienus augstāk nekā iepriekšējā gadā. Lai arī organizatoriem un dalībniekiem pasākuma dienā nekad nav gājis viegli, jo naktī ir tumšs, līst lietus, pūš vējš, odi neliek mieru, tomēr “Pazudušie” spēj kompensēt visas neērtības, jo savu tuvāko draugu grupā vienmēr ir jautri, un ir ko atcerēties. “Eu, atceries, kā mēs 1,5h nevarējām tik ārā no purva?” Šis ir tas piedzīvojums, kuru ik dienu gribas atcerēties.
Zobrats 2023
Baltijas Mehu sacensības “Zobrats 2023” bija varens piedzīvojums 2 dienu garumā. Vienas nedēļas nogales ietvaros tika pārbaudītas dalībnieku teorētiskās un praktiskās zināšanas visās jomās, kas ir saistošas inženierim. Bija patiess prieks redzēt kā iemirdzas dalībnieku acis saņemot katru nākamo uzdevumu, vai gluži otrādi, kā dalībnieku sejās parādās sašutums par lietām, kas it kā nesen apgūtas, taču jau noslēpušās kādā tālākā prāta atvilktnē. “Zobrats 2023” pēc Covid 19 pandēmijas atgriezies jau otro gadu un top sadarbībā ar uzņēmumu AS “UPB”, kas arī kārtīgi testē studentu zināšanas gan par materiāliem, gan par projektēšanu, gan vienkārši pārbaudot dalībnieku spēju domāt loģiski. Šim pasākumam arī salīdzinājumā ar pagājušo gadu vērojama kārtīga izaugsme - daudz vairāk dalībnieku un vēl aizraujošāki un kvalitatīvāki uzdevumi!
Retro videospēļu nakts
Retro videospēļu nakts pasākums norisinājās pagājušā gada novembra vidū. Šī pasākuma laikā tika izspēlētas visdažādākās datorspēles, to pirmās versijas, galda spēles un vienkārši labi pavadīts laiks kopā ar studentiem. Dažas no pieprasītākajām videospēlēm šajā pasākumā bija “Super Mario” un “Counter strike 1.6”, savukārt no galda spēlēm izaicinājums jaunākajiem dalībniekiem bija “Jenga”. Pasākuma laika notika arī vieslekcija par videospēļu izstrādi, kuru prezentēja pārstāvis no Latvijas Spēļu izstrādātāju asociācijas. Studentu atsaucība šajā pasākumā bija vislielākā salīdzinot ar citiem CSZC Studentu pašpārvaldes rīkotajiem pasākumiem. Retro videospēļu naktij tika piesaistīti arī atbalstītāji, tādi kā mūsu Cēsu “Studio Pica”, kas nodrošināja gardas uzkodas, tai skaitā par godu "Super Mario" spēlei veidoto Mario picu. Pasākums bija izdevies un noteikti tiks atkārtots mūsu studentiem un plašākai auditorijai.
Zinātnieku nakts Cēsīs
RTU CSZC kopā ar studentu pašpārvaldi un Kosmosa izziņas centru organizēja “Zinātnieku nakts” pasākumu ģimenēm Cēsīs 2022.gada septembra nogalē. Aktivitātes tika rīkotas kā kosmosa universitāte, kur interesanti varēja izzināt dažādus faktus par kosmosu, pildīt dažādus uzdevumus un saņemt nozīmīti kā Kosmosa Universitātes absolvents. Pamata elementi no CSZC puses bija lāzeri, kas tika iekļauti uzdevumos, piemēram, izmantojot spoguļus ar lāzera staru bija jāsasniedz satelīts, izvairoties no meteoriem. Noslēdzošais uzdevums bija izspēlēt Lasertag uzdevumi CSZC pagalmā. Pasākums bija apjomīgi apmeklēts, neskatoties uz minimālu reklāmas daudzumu. Pasākuma dalībnieki atzinīgi novērtēja pasākumu un izbaudīja visas organizētās aktivitātes, kā arī atskats uz pasākumu tika publicēts novada laikrakstā.
EVIF hakatons
Pagājušā gada septembra sākumā pirmo reizi norisinājās EVIF hakatons par tēmu “Pilsētvides nākotne”, kurā kopā 12 komandas, gan no EVIF, gan citām fakultātēm, piedāvāja risinājumus dažādām ar šo tēmu saistītām problēmām. Starp piesaistītajiem uzņēmumiem un organizācijām bija Latvijas Dabas fonds, Eleport, OX Drive, Liepājas pašvaldība, Tuul (kas nu jau kļuvuši par RTU Studentu parlamenta lieldraugiem) un citi, kas piedāvāja plašu diapazonu ar problēmsituācijām, piemēram, bioloģisko atkritumu kompostēšanas laukumu izveidi pilsētās, elektroauto uzlādes vietu izvietošanu blīvi apdzīvotās vietās, pilsētas parku modernu un ilgtspējīgu iekārtošanu, elektroskūteriem paredzētas infrastruktūras izstrādi u.c. Dalībnieki ieguva arī dažādas balvas no šiem un citiem uzņēmumiem, 1. vietas laureāti tika pie galvenās balvas – 500 eiro no Schneider Electric. Atsauces par pasākumu gan no dalībnieku, gan atbalstītāju puses bija pozitīvas, un ir skaidrs, ka projekts tiks realizēts arī turpmāk, cerams, kļūstot par jaunu EVIF tradīciju.
Spindzeles izaicinājums
Spindzeles izaicinājums ir EVIF SP organizēts pasākums, kurš norit jau trešo gadu un aug arvien lielāks un veiksmīgāks. Projekts katru gadu tiek arī pārdomāts līdz pēdējai detaļai un katru gadu tiek pieslīpēts, lai būtu patīkamāks dalībniekiem. Šī gada “Spindzeles izaicinājums” turpināja iepriekšējo gadu tradīcijas, kuras bija saistītas ar  projekta ilgšanu visu marta mēnesi un katru nedēļu tika izsludināti interesanti izaicinājumi, kurus dalībnieks varēja pildīt un par to saņemt papildus punktus pie sava rezultāta, kā arī katru gadu atsevišķi no studentiem piedalās mūsu fakultātes darbinieki. Šogad organizatori izdomāja izveidot interesantākus kopsavilkumus un tos izlikt katru nedēļu. Kopsavilkumos ne tikai ietilpa labāko dalībnieku rezultāti, bet arī līdz kurai pilsētai un valstij tika nostaigāts, nobraukts un noskriets, kā arī cik daudz “ McDonald’s ” siera burgeri tika sadedzināti.
Piparkūku nami vol.6
RTU AF SP veidotais pasākums bija lieliska iespēja RTU studentiem atpūsties un radošā gaisotnē izjust veselīgu sāncensību – no piparkūkām veidojot skaistākos namiņus.  Ņemot vērā, ka pasākumā varēja piedalīties visu fakultāšu studenti, tad Piparkūku nami kalpo kā ikgadēja iespēja Arhitektu fakultātes telpās paviesoties visiem RTU studējošajiem un iemēģināt roku maketu būvēšanā, kā arī arhitektūras ideju un vizuālo tēlu veidošanā.  Šoreiz tematika bija “Atlantīda”, tā ļāva studentiem ne tikai ap sevi sajust Ziemassvētku smaržas un kopābūšanas sajūtu, bet arī ļāva filozofēt par teiksmaino zudušo zemi Atlantīdu.  Pasākuma laikā izveidotie namiņi tika nogādāti bērnu namam “Apītes”, lai mazajiem ķipariem arī tiktu sagādāta grezna svētku sajūta.
Papīra tilti 9
Katrs būvnieks sapņo par savu pirmo lielo objektu, redzēt kā tas top un pēc tam tiek pielietots. Bet lai kāds šo būvi varētu bez bažām izmantot, tai ir jābūt drošai, tas ir, jāspēj izturētu noteiktu slodzi. Pirms lieliem soļiem eksāmenos vai milzu soļiem darba tirgū, ir iespēja sacensties ar citiem topošajiem inženieriem konstruējot tiltu no papīra līdz trīs cilvēku komandā, divu stundu garumā. Likmes ir augstas, jo ikviens vēlas, lai viņu konstruētais tilts būtu visizsturīgākais un, protams, neviens nevēlas būt pēdējais. Pasākums bija plaši apmeklēts, visas piedāvātās vietas tika aizpildītas un dalībnieki tiešām bija azartā, jo pasākuma laikā visi galvas noliekuši strādāja pie sava dizaina un acīs bija redzamas degsme, skatoties kā viņu tikko radītais tilts tiek slogots publikas priekšā.
Arhitektu balle 2023
RTU arhitektūras 1. kurss sadarbībā ar AF SP Biedriem 2023. gada 21. aprīlī aicināja uz klāja peldošajai mākslas galerijai NOASS uz ARHITEKTU BALLI, Kventina Tarantīno noskaņās. Uz šo vakaru mājās varēja atstāt spieķi un kautrību, taču ne draugus un radus, jo šogad pasākuma mērķis bija vienot radošos studentus. Tas bija vakars, kurā veidojās jaunas saiknes starp arhitektiem un ne tikai. Īpaši tika uzlūgti arhitektūras pasniedzēji un praktizējoši arhitekti, kam tika izveidota īpaša VIP zona. Apmeklētāji baudīja vienreizēju atmosfēru un pamatīgi izballējās GROOVE SEDUCERS, BEL TEMPO, repera FIŅĶA pavadījumā un, protams, SILENT DISCO ar veseliem 3 DJ: DJ Cukurins, kode, DJ star. Neaizmirsīsim arī jautrās un uz saliedēšanos vērstās aktivitātes. Līdz asarām izsmējāmies ar otrā kursa stand-up, par skarbo arhitektu ikdienu un dziedājām līdzi jaunuzrakstītajai himnai. Organizatoriem tā bija neatsverama pieredze, kura iemācīja nebaidīties un pamatīgi saliedēja 1.kursa studentus.
Ziemassvētku balle " What happens in Vegas"
Šajā studiju gadā RTU Liepājas studiju un zinātnes centra studentu pašpārvalde apvienojot spēkus ar Liepājas universitātes studentu pašpārvaldi izveidoja vienu no grandiozākajām, elpu aizraujošākajām Ziemassvētku ballēm pēdējo gadu laikā – “What happens in Vegas”. Šis pasākums bija lieliska iespēja studentiem pulcēties Liepājas Biedrības namā, izbaudot vakaru Vegasas noskaņās un baudot dzīvo mūziku grupas Audiokvartāls izpildījumā. Ziemassvētku balli apmeklēja vairāk nekā 30 RTU studenti. Un varam garantēt, ka šis pasākums paliks studentiem ilgi atmiņā ar savu šarmu, elegantumu. Par Ziemassvētku balles sponsoriem tika piesaistīti Barber shop / Blaķene, Mežezers, SEIK, Red Bull, Fortius, MANI SVĒTKI, Liepājas teātris, bet pasākuma tapšanā iesaistījās dažādi darba rūķi radot iespaidīgu šo pasākumu.
Gada studentu draugs RTU administrācijā

Studiju process reizēm mēdz būt sarežģīts un nogurdinošs. Nereti sarežģītie priekšmeti, neparedzēti atgadījumi, kā arī citas situācijas spēj izsist no līdzsvara un apgrūtināt studiju procesu. Kategorijā “Gada studentu draugs RTU administrācijā” izceļ tos cilvēkus, kuri, neskatoties uz acīmredzamajiem šķēršļiem, spēj palīdzēt studentiem un sniegt padomu dažādos jautājumos.
Elīna Gaile-Sarkane
Pastaigājiet pa IEVF gaiteni un uzdodiet pretim nākošajam studentam jautājumu: “Kas Jūsuprāt ir IEVF sirds un dvēsele?” Tieši tā, atbilde būs: “Tā ir Elīna Gaile – Sarkane”. Elīna patiesi ir ikviena studenta sirds un dvēsele. Jau ienākot fakultātē Elīnas plašais smaids atraisa ikviena fakultātes studenta smaidu un ieejot kabinetā ikviens zina to, ka Elīnas durvis ir vaļā vienmēr. Brīžos, kad šķiet, ka nu gals ir pienācis un risinājuma vairs nav, Elīna neaizliegs savu gudro padomu un palīdzēs atrisināt ikvienu sasāpējušos sāpi vai skarbo situāciju. Elīna nešķiro studentus pēc viņu studiju līmeņa vai piederības fakultātei, viņas sirds un padoms ir atvērta ikvienam, tādēļ droši varam teikt, ka Elīna ir paraugs ikvienam – tik cēla un drošsirdīga dzelzs sieviete, kura reizē ir ārkārtīgi labestīga un sirds silts cilvēks.
Mārtiņš Vilnītis
Mārtiņš Vilnītis ir BIF studentu labākais draugs un acuraugs. Mārtiņš vienmēr ir licis uzsvaru uz sadarbību starp studentiem un administrāciju, lai kopā veidotu fakultāti par spēcīgāko un novērtētāko fakultāti RTU. Studējošo pašpārvalde zina, ka tā vienmēr varēs doties pie Mārtiņa, lai pārrunātu nepieciešamās izmaiņas studiju procesā, fakultātes attīstībā vai lai vienkārši parunātu par dzīvi universitātē un ja BIF SP būtu jānosauc viens savs lielākais atbalstītājs, viņi noteikti teiktu, ka tas ir Mārtiņš Vilnītis, jo līdz ar sadarbības veicināšanu starp administrāciju un studentiem, viņš iesaistās arī studentu pašpārvaldes attīstībā, pilnveidē un palīdzīgas rokas sniegšanā. Tāpēc BIF studenti droši var teikt, ka viņu fakultātes Dekāns vienmēr viņus gaidīs ar atplestām rokām, lai sadarbotos un padarītu studentiem ikdienu košāku.
Uģis Citskovskis
Rīgas Tehniskās universitātes Studiju departamenta direktors Uģis Citskovskis ir cilvēks, kuru RTU Studentu parlaments zina jau ļoti, ļoti ilgu laiku un kurš ir arī kādreiz bijis RTU SP biedrs. Uģis ir Studentu parlamenta palīdzīgā roka brīžos, kad jāsaskaras ar studentu studiju problēmām un ir nepieciešams padoms par to kā labāk tikt galā ar radušos problēmu. Uģim piemīt spēja atbalstīt un sniegt padomu brīžos, kad tas visvairāk nepieciešams pavisam nejauši piezvanot un pārrunājot to, kas Parlamentam uz sirds. Varam teikt, ka Uģis jūt, kad ir nepieciešams palīdzēt un viņš noteikti ir, bija un būs mūsu Supervaronis studiju kvalitātes pilnveidē un attīstībā.
Egons Lavendelis
Kas, tavuprāt, ir RTU Studentu parlamenta labākais draugs dažādu traku un milzīgu ideju īstenošanā? Tieši tā, tas ir RTU Sporta centra direktors Egons Lavendelis. Šajā gadā dzima ideja par sporta spēlēm “Kolonādes kauss”, kuru noprezentējot sporta centram saņēmām vislielāko atbalstu un palīdzību idejas realizēšanā. Tāpat sadarbojoties ar sporta centru Rektora kausa ietvaros, esam izveidojuši daudz jaunu pārmaiņu pateicoties tam, ka Egons ir bijis ieinteresēts mūsu ideju realizēšanā. Sporta centrs atbalstīja mūs brīdī, kad vēlējāmies attīstīt sporta infrastruktūru RTU un bija liels palīgs šī jautājuma virzīšanā uz priekšu. Varam droši teikt, ka Egons ieliek lielu darbu tajā, lai mūsu universitātē sports un piedāvātās sporta iespējas būtu katra studenta labākais draugs.
Tatjana Smirnova
Vai arī Tu ienākot universitātē nodomāji – bāc, mēs taču varētu uzlabot to angļu valodas kvalitāti un sasaistīt priekšmetu ar apgūstāmo nozari. Tieši tā, to nodomāja daudzi un dažos brīžos Studentu parlamentam cīnoties par šo jautājumu, nolaidās rokas. Taču vienā skaistā dienā pie mūsu durvīm parādījās Tatjana Smirnova. Cilvēks, kurš bija ieinteresēts palīdzēt celt angļu valodas priekšmeta kvalitāti un padarīt to daudz saistošāku studējošajiem. Viņa ļāvās studentu idejām par studentu palīdzību mācībspēkiem ar tēmu sarakstu izveidošanu, lai atvieglotu mācībspēku ikdienu. Tādēļ varam teikt, ka Tatjana ir elastīga un ļaujas izveidot ko jaunu un nebijušu, kas šobrīd ir palīdzējis celt mūsu angļu valodas kvalitāti universitātē. Tatjana noteikti bija tas atbalsts, kas bija nepieciešams visgrūtākajā brīdī!
Gada audiovizuālais materiāls

Mūsdienās informācija ir mums visapkārt. Šī iemesla pēc ir svarīgi to pasniegt pēc iespējas pievilcīgākā veidā. Nominācijā “Gada audiovizuālais materiāls” tiek apbalvoti tie studentu veikumi, kuri spēja atstāt vispaliekošāko iespaidu uz studentiem un rosināja interesi par projektiem.
SPA’14
SPA 14' tematika atspoguļo četru pamatelemetu mijiedarbību un kopīgo cīņu par līdzsvaru studentijā. Aktīvistu kopums ir kā četri elementi, kuru mijiedarbība veido dzīvi uz Zemes jeb mūsu mīļās studentijas. Zeme – aktīvisti ir pamats, kas atbalsta visu dzīvo studentijā. Viņi ir cikla sākumpunkts, kas nodrošina resursus un izmanto tos, lai uzturētu dzīvību visā pasaulē. Ūdens - aktīvisti ir būtiski svarīgi, lai nodrošinātu studentu pārstāvniecību. Gaiss - aktīvisti nodrošina iespēju elpot un uzturēt dzīvību. Uguns - aktīvistiem tiek sniegta iespēju izmantot un pielāgot dabas resursus, lai nodrošinātu dzīvības atbalstu un turpinātu attīstīties. Kopumā vizuālās identitāte atspoguļo dažādību un sadarbošanos.

Raidījums “Žirafe”
Audio vizuālais materiāls reklamē RTU SP projektu “Autoorientēšanās 2022”. Video mērķis bija interesantā un smieklīgā veidā radīt studējošajos interesi piedalīties pasākumā. Audio vizuālajā materiālā bija attēlots TV raidījums “Zebra”, kur Mārtiņš Bataitis attēloja Paulu Timrotu. Video galvenais akcents ir Ķīpsalas mūžīgas problēmas ar ceļu kvalitāti,  tas tiek apspēlēts ar humoru pieeju, lai ikkatrs students ieinteresētos un pieteiktos dalībai projektā “Autoorientēšanās 2022”. Audio vizuālā materiālā var saskatīt kvalitatīvu kadru pāreju, kas tikai priecē acis.

Pagalma sporta spēles
DITF SP un BIF SP kopprojekta "Pagalma sporta spēles" vizuālā identitāte manāmi atšķiras no visām pēdējā gada laikā redzētām. Vizuālajos materiālos iekļautās organizatoru bildes parāda īpašu uzmanību un pieeju, kas perfekti piestāvēja arī pasākuma tematikai - pagājušā gadsimta pagalma bērni. Pasākuma reklāmas kampaņā tika izveidoti vairāki dažādi vizuālie materiāli, kā arī reklāmas video. Katram no veidotajiem materiāliem bija savs mērķis un vēstījums pasākuma dalībniekiem.
6G.exe
Pirmkursnieku nometnes 6G.exe vizuālajā materiālā ir izdevies precīzi notvert un atspoguļot nometnes tematiku, par kuru vienojās organizatori, kas ir ceļošana laikā. Vizuālais materiāls atspoguļo sevī laika mašīnu, kas aizceļojusi atpakaļ laikā uz pašiem pirmsākumiem. Šādā tematikā tika plānota un organizēta visa nometne, sākot ar laika līniju uz nometnes bedžiem un turpinot ar organizatoru iepriekš sagatavotajām gan galvenajām aktivitātēm, gan saliedējošajiem vingrinājumiem.
Kodolreakcijas krustpunkts
MLĶF pirmkursnieku nometnes Kodolreakcijas Krustpunkts tematika jau vairākās paaudzēs ir saistīta ar ārkārtas situācijām, attapīgu rīcību un izdzīvošanu par spīti jebkādiem apstākļiem. Jebkurš šīs fakultātes students zina par izaicinošo akadēmisko ceļu līdz absolvēšanai. Šis pasākums ir topošo studentu ugunskristības, kas tiek simbolizēts ar krītošajām bumbām. Studentu sākotnējās bailes un pārdzīvotie izaicinājumi ir ļoti līdzīgi Laokoona skulptūrā attēlotajām emocijām. Fona violetās nokrāsas un liektās, viļņainās formas ir saistītas ar MLĶF SP mūžīgi ziņkārīgo, radošo un plūstošo identitāti, kas, tāpat kā mūsu talismans Lauva, kuras logo var redzēt fonā, saista mūsu fakultātes dažādos institūtus.
Zobrats 2023
Baltijas Mehu sacensību “Zobrats 2023” vizuālie materiāli nevienu neatstāja vienaldzīgu, taču video sērija, kurā organizatori gatavojās pasākumam, tajā skaitā video, kas tapis pasākuma pirmajā dienā gaidot dalībniekus, izcēlās visvairāk. Degsme organizatoru acīs, radošā pieeja video izveidei, humors, attiecīgā mūzika noskaņas radīšanai, gandrīz zibenīgas atsauksmes no cilvēkiem, kas šos video redzējuši – šīs visas sastāvdaļas šo video sēriju padarīja par cienīgu nominantu sadaļā “Gada audiovizuālais materiāls”.

MLĶF Mācību vakars
Semestra nogale ir brīdis, kad jebkuram studentam parādi ir vairāk, nekā tas tiek stāstīts mammai. Mācību vakars ir kā gaisma tuneļa galā - kad viss jūk un brūk un sāk palikt karsti, studenti sanāk kopā, lai dalītos ar pagājušo gadu konspektiem, lekcijas pierakstiem un izpildītajiem mājasdarbiem. Vizuālajā materiālā redzamais MLĶF talismans - Lauva, simbolizē fakultātes vairāko institūtu solidarizāciju izjustajā akadēmiskajā spiedienā. Plakāta mērķauditorija ir studenti, tāpēc tika pielietota tiem tipiskā runas maniere. Uz galda izmētātie mācību materiāli norāda uz pasākumam tipisko atmosfēru. Oranžā tonalitāte simbolizē nodošanas termiņu straujo tuvošanos un fona attēli parāda studentu tipisko pieredzi šajā laika posmā.
STiKS’11
2022. gada 26. novembrī pēc ilgas pauzes tika atgrieztas Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes Studentu pašpārvaldes organizētās makaronu tiltu konstruēšanas sacensības “STiKS”. Attiecīgi, lai vērstu sabiedrības uzmanību šim monumentālajam notikumam, MTAF SP izveidoja Holivudas cienīgu reklāmas rullīti, kurā attēlota sen zudušo spageti atgriešanās, lai studentus glābtu no ikdienas vienmulības. Rezultātā rodas haoss, kurā pa MTAF pašpārvaldes telpu lido gan mēbeles, gan makaroni un kuru tikai pastiprina montāža un pacilātā mūzika. Mehi tiešām ir pelnījuši saņemt visaugstāko atzinību par savu gatavību vairākas reizes piecūkot savu pašpārvaldi un izliet neskaitāmus litrus sviedru, asaru un asiņu, lai reklamētu savu projektu tā, kā tam pienākas.Panel content

Iedanko 2k22
“Iedanko 2K22" pasākuma vizuālais materiāls attēlo RTU SP, BIF SP un MTAF SP organizētā aktīvās atpūtas pasākuma galveno tēmu – basketbolu. Vizuālā materiāla spilgtie sarkanie toņi pievērš potenciālo apmeklētāju uzmanību, un teksta formatējums palīdz pasākuma nosaukumam un datumam būt skaidri salasāmam. Atbalstītāju logo ir izvietoti stratēģiski un atsevišķi no organizatoru logo, kas atšķiras no citu pasākumu vizuālajiem materiāliem, kur visi logo ir vienuviet. Tā pat arī vizuālajā materiālā redzamās dažādu toņu līnijas tiecas uz augšu, attēlojot dinamisko basketbolista kustību, bumbas mešanas brīdī.
BIF SP Divnedēļ' atskats
"BIF divnedēļ' atskats" ir informatīvu un izklaidējošu audiovizuālo materiālu sērija, kas uzmanības centrā izvirza RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Studentu pašpārvaldi (BIF SP) un RTU BIF programmās studējošo ikdienu. Video sērijā tiek parādīts studentu paveiktais studentijā, kā arī dažādi projekti un citi notikumi, kas norisinās BIF SP. Video sērijas veidošanā tika piesaistīti sabiedrisko attiecību virziena aktīvisti, kuri palīdzēja izveidot video scenāriju, ierunāt audio un samontēt pašu video. Šis audiovizuālo materiālu kopums ir lielisks piemērs tam, kā studentu organizācijas var veicināt un popularizēt studentu dzīvi, izmantojot informatīvus un izklaidējošus audiovizuālos materiālus.

The healing power of concrete
Audiovizuālais materiāls “The healing power of concrete” ir īss, izklaidējoša rakstura video klips, kurā ar humoru parādīts, ka betons ir dziednieciska spēka avots. Tas veiksmīgi parāda būvniecības studentu apsēstību ar betonu, un ka šī apsēstība var sasniegt pat reliģiskus līmeņus. Video mērķis ir uzsvērt studentu radošumu un interesi par būvniecību. Video ir veiksmīgs piemērs tam, ka audiovizuālie materiāli var būt ne tikai informatīvi, bet arī izklaidējoši, radot pozitīvu un aizraujošu vidi, kas iedvesmo un pievērš skatītāju uzmanību.

Spindzeles izaicinājums 23
Šī gada ‘‘Spindzeles izaicinājums’’ vizuālais materiāls sasaucās ar pagājušajā gadā izmantotajām krāsām – pelēcīgo fonu un zaļajiem burtiem. Kā arī tika saglabāts vizuālais elements – spindzele. Par cik ‘‘Spindzeles izaicinājums’’ ir sporta un veselīga dzīvesveida projekts, vizuālajā materiālā ir attēlota sporta kurpe, uz kuras ir integrēta spindzele. Kurpes krāsa sakrīt ar vizuālajā materiālā jau izmantotajām krāsām – spindzeles dzelteno krāsu, nosaukuma zaļā krāsa un pelēkie toņi. Katru nedēļu tika arī ievietots izaicinājums sociālajos tīklos, kur tika izmantots vienots noformējums, kas sakrita ar galveno vizuālo materiālu. Vizuālais materiāls veiksmīgi parādīja projekta tematu un saglabāja saikni ar pagājušā gada vizuālo materiālu.
Straume mani nes
Biedri ir Fakultāšu Studentu pašpārvalžu pamats un protams neviena Studentu pašpārvalde nevar iztikt bez saliedējošiem pasākumiem , tāpēc IEVF, BIF un ETF kopīgā projekta "Straume mani nes" tikai izveidoti lieliski un vasarīgi vizuālie materiāli. Vizuālie materiāli atspoguļo straumes līkločus un zemos kritumus un vizuālo materiālu ietvaros tika izveidots atskata video, interaktīvs bingo un interesantas dalībnieku kartes ar izaicinājumiem, lai projekta dalībniekiem būtu entuziasms visa pasākuma laikā!
RTU LSZC Pavasara Auto - foto orientēšanās 2023
RTU LSZC Pavasara Auto - foto orientēšanās 2023 ir pasākums, kas vēl tikai notiks, un lai ieinteresētu studentus piedalīties šajā pasākumā tika iefilmēts un samontēts audiovizuālais materiāls, kuram galvenā ideja ir informēt studentus par tuvojošo pasākumu, kas notiks 13. maijā un, pa lielam, video skatīšanās laikā potenciālie dalībnieki tiek informēti par svarīgākajiem nolikuma punktiem, lai pieteiktu komandu. Video ticis filmēts vienā no jauniešu populārākajām pulcēšanas vietām Liepājā, parādot, ka pasākums notiks Liepājā, un pārvietošanai izmantos savus auto. Kā arī šis video ir visvairāk "Like", sasniedzis no visiem līdz šim ievietotajiem LZSC SP Reel materiāliem RTU LSZC Instagram kontā.

Gada ideja

Pasaule nepārtraukti mainās un attīstās. Līdz ar attīstību, reizēm mēdz rasties dažādas jaunas problēmas. Kategorijā “Gada ideja” tiek godināti to ideju autori, pateicoties kuriem varēja novērot uzlabojumus RTU SP darbībā, un, iespējams, pat visā RTU.
DTF
Šī ir ideja par fakultāšu studentu pašpārvalžu apvienojumu, kas ir veidojusies un briedusi jau gadu gadiem, bet šogad tā tika realizēta. DTF - Datoru un Telefonu fakultāte (DITF SP un ETF SP apvienība) ir spēlējusi lielu lomu studentu iesaistē studentijā. Sadarbībai aizsākoties Jauno vadītāju skolā un pirmkursnieku nometnē "6G.exe", tā ir nodrošinājusi jaunu biedru aktīvāku iesaisti un jaunu sadarbību rašanos. Zem šī nosaukuma ir notikuši vairāki pasākumi, to organizēšana, apmācības, informācijas un zināšanu nodošana, un citas aktivitātes. Šī ideja ir jaunā līmenī izveidojusi attiecības starp fakultāšu studentiem. Gada ietvaros šis ir veidojis kopības sajūtu gan starp DITF SP un ETF SP, gan pašiem cilvēkiem.
RTU SP Infografikas
RTU SP šogad savos sociālajos tīklos publicēja infografikas visiem studējošajiem. Izveidotajos materiālos vienkāršā valodā tika izklāstīts par RTU lēmējinstitūcijām – Satversmes sapulci un Senātu, lai studējošie uzzinātu, kas šajās sēdēs piedalās un tiek darīts.  Infografikā par valsts piešķirtajām stipendijām atrodama informācija, kā tām pieteikties un kāds ir tās apjoms. Akadēmiskā godīguma informācijas materiālā var noskaidrot, kas tas ir un kādas ir sankcijas, to neievērojot, taču citā var atrast informāciju par plaģiātismu – kas tas ir un kā to fiksē. Grupu vecākajiem ir aktuāls materiāls par to, kā sagatavoties tikšanās reizēm ar studiju programmu direktoriem, veidojot informācijas apkopojumu laicīgi un sniedzot atgriezenisko saiti. Infografiku saturs ikvienam ļauj labāk izprast to, kas studējošajiem ir pieejams un kā tiek organizēts darbs RTU. Kā gada ideja šie materiāli šogad pilnveidoja akadēmisko darbību RTU SP, palīdzot celt studējošo zināšanas.
Lāčkauss
Ikkatram studentam ikdienā pienāk brīdis, kurā šķiet, ka nav ko darīt, apnicis mācīties, nevar vairs izturēt to vienmuļo rutīnu, kas ir iestājusies, un šogad glābiņš no šī veģetatīvā stāvokļa bija “Lāčkauss”. “Lāčkauss” izvilka no gultas slinkos, kopā sapulcēja vecos un jaunos RTU vēl nepieredzētā pasākumā. Šī pasākuma ideja radās jau pagājušā gada pavasarī, kad MTAF SP Sporta virziena vadītāja amata kandidāts domāja ko jaunu viņš gribētu un varētu ieviest. Lai gan tad šī pasākuma nosaukums vēl nebija “Lāčkauss” un bija vairāk neskaidrību un jautājumu nekā atbilžu, Rūdolfs virzījās uz priekšu. Šī neatlaidība un veiksmīgā komunikācija ar RTU Studentu parlamentu noveda pie Rūdolfa sapņa īstenojuma un vienkārši fantastiska pasākuma, par kuru joprojām var dzirdēt dažādas pozitīvas atsauksmes un atmiņu stāstus. Tieši tāpēc “Lāčkauss” ir visīstākā Gada ideja!
PKN izveide
Apskatot RTU FSP darbību iepriekšējo gadu laikā var novērot pozitīvu uzlabojumu pēdējā gada laikā. FSP ir kļuvušas kompetentākas un iesaistītākas RTU SP organizācijas ikdienā. Šāda iesaiste nepārprotami ir piedāvājama vadītājiem, kuru darbību ir sākusi uzraudzīt Pašpārvalžu koordinēšanas nodaļa. Pašpārvalžu koordinēšanas nodaļa ir pierādījusi  savu efektivitāti un nesusi ieguldījumu mūsu organizācijas darbībā. Pateicoties tam, ka vadītāju informēšanas, saliedēšanas un, protams, mācīšanas slogs tika noņemts no RTU SP viceprezidenta pleciem, iepriekšminētās funkcijas viennozīmīgi tika pildītas ar lielāku atdevi, kas rezultējas acīmredzamā izmaiņā vadītāju kompetencē un arī darbos, kas savukārt noveda pie labākas FSP darbības. Tāpēc pašpārvalžu koordinēšanas nodaļu noteikti var uzskatīt par šī gada IDEJU.
Grupa “Perforators”
Pirmsākumi idejai, par kuras realizēšanos priecīgi noteikti ir daudzi RTU studenti, meklējami jau vasarā. jo kuram gan pirmkursnieku nometni negribas padarīt par neaizmirstamu pieredzi ne tikai dalībniekiem, bet arī organizatoriem. Un viena lieta, pēc kuras garajā Covid laikā paspēja noilgoties daudzi – dejas kvalitatīvas dzīvās mūzikas pavadībā. Tā tapa nu jau visas universitātes iemīļotā grupa "Perforators". Iekarojuši klausītāju sirdis, grupa paspējusi piedalīties tādos pasākumos kā Ieskrien studijās, Būvnieki mājās, BIF SP 30, BIF izlaidums. Šobrīd aktīvi gatavojas vēl vairākiem pasākumiem, tostarp Studentu saulgriežiem. Pavisam godīgi var teikt, ka šī kopā sanākšanas ideja ir izdevusies un grupu dzirdēsim vēl daudzos RTU pasākumos, kas zina, varbūt pat Fukšu ballē.
RTU LSZC Pirmkursnieku nometne "Pilnīgs kosmoss"
Pirmkursnieku nometne "Pilnīgs kosmoss" ir šajā studiju gadā pirmo reizi realizēts RTU LSZC SP jauninājums, kas sniedza LSZC pirmkursniekiem lielisku iespēju pavadīt 2 aizraujošas dienas kopā ar studiju biedriem, iepazīstot vienam otru, kā arī uzzinot interesantas lietas gan par RTU LSZC , gan LSZC Studentu pašpārvaldi. Nometnes organizēšanas laikā tika izveidota sadarbība ar BEST – Riga organizāciju un piesaistīti 20 LSZC pirmkursnieki. Nometnes pirmajā dienā dalībnieki piedalījās vieslekcijās ar uzņēmuma “Caljan” pārstāvjiem, LSZC studentiem / absolventiem / pasniedzējiem, kā arī piedalījās interesantās nodarbības ar BEST - Riga mentoriem, vakara kulminācijā notika iesvētības un tika dots pirmkursnieku zvērests.  2. dienā notika sportiskas aktivitātes. Kopumā pēc pasākuma pirmkursnieki bija apmierināti, rezultātā tika nolemts šo ideju par nometni nedaudz pilnveidot un ieviest, kā ikgadēju RTU LSZC SP pasākumu.
Gada Studentu parlamenta aktīvists

Kas gan būtu RTU SP bez tā aktīvistiem? Studenti, kuri ir gatavi palīdzēt katrā projektā, kur vien tas ir nepieciešams, pat tad, ja reizēm studiju darbi sāk mīt uz papēžiem. Nominācijā “Gada Studentu parlamenta aktīvists” tiek izcelti studenti, kuri spēj apvienot darbu ar atpūtu. Šie studenti ir neatlaidīgi un mērķtiecīgi, un brīžiem šķiet, ka viņu izpratnē kāpiens Everestā būtu tīrais nieks, salīdzinot ar kursa darbu un SP projektu vienlaicīgu veidošanu.
Krišjānis Saliņš
Eksistē dažādi izaicinājumi un problēmas, taču vai kādu tas ir apturējis? Krišjānis ir pirmais vārds, kas nāk prātā, kad runa ir par izaicinājumu pārvarēšanu. Steidzami nepieciešams kāds, kas varētu piedalīties jaudīgu videomateriālu izveidē? Nesaki vairāk, jo Krišjānis uzreiz atlidos ar savu riteni, lai sniegtu vislabākās idejas izveides procesā vai arī pats piedalītos veicot kādu kaskadiera cienīgu triku. Un pat neko nevajag teikt viņam, jo šī gada laikā Krišjānis ir aktīvi iesaistījies dažādu pasākumu realizācijā, sniedzot pievienoto vērtību tiem. Krišjānis nekad neatteiks savu palīdzību un būs gatavs iesaistīties ikvienā darbā, ko Studentu parlaments piedāvās, tādēļ noteikti ir Studentu parlamenta gada aktīvista cienīgs kandidāts. Ir  redzams, ka tik jaudīgs un darbīgs cilvēks turpmāk sniegs lielu pienesumu kā pašpārvaldei, tā parlamentam.
Kārlis Sīmanis
Ja ir runa par Studentu parlamenta gada aktīvistu, tad runa ir par aktīvistu, kurš vienmēr uzņemsies iniciatīvu un būs pieejams dažādu darbu veikšanā. Viens no vārdiem, kas asociējas ar šo, ir Kārļa Sīmaņa vārds no DITF SP. Ar savu harizmu un entuziasmu viņš vienmēr būs klātesošs, kad ir nepieciešams filmēt videomateriālus rubrikām, apsveikuma video, kā arī citiem sociālo tīklu materiāliem, kuri radīs smaidus tiem, kas tos skatīsies. Kārlis arī ir piedalījies tādu svarīgu SP pasākumu organizēšanā kā “3D Printēšanas konkurss”, “Parlamenta Gada Balva”, kas viņam neprasa daudz spēka to īstenošanā. Lai gan Kārlis patlaban ir tikai pirmkursnieks, viņš jau sevi ir pierādījis ar spēcīgām zināšanām, vēlmi un ieguldīto enerģiju ikvienā darbā, ko viņš dara. Priecājamies, ka Studentu parlaments var lepoties ar tik spēcīgu aktīvistu!
Toms Fridrihsons
Toms Fridrihsons ir iespējams aktīvākais 2.kursa students. Viņš jau pirmajā kursā aktīvi iesaistījās fakultātes studentu pašpārvalžu pasākumos un fakultātes studējošo pārstāvniecībā. Toms spēj apvienot studijas, aktīvu iesaisti RTU SP Kopsapulcē, un nepārtrauktu darbību Latvijas studentu apvienībā, kā arī apmeklēt pasākumus, kā dalībnieks. Toms vienmēr dalās ar savu viedokli jebkurā jautājumā un spēj to arī aizstāvēt, ko pierāda ar veiksmīgu kandidatūru uz RTU SP Ārējo sakaru nodaļas vadītāja amatu uz 23/24. studiju gadu. Toms bieži apmeklē darba grupas un labi pārzina RTU un RTU SP iekšējo sistēmu un uzbūvi arī no likumiskās puses, kas bieži nāk talkā, kad jāizskata kādi grozījumi vai dokumentu izmaiņas.
Agnese Bule
Agnese šogad ir MLĶF studējošo pašpārvaldes studiju virziena vadītāja, taču ar visu savu sirdi un dvēseli ļoti aktīvi visa gada garumā arī ir iesaistījusies RTU Studentu parlamentā. Šķiet, ka Agnesei ir vairāk nekā divdesmit četras stundas diennaktī, jo viņa noteikti paspēj izdarīt daudzreiz vairāk, nekā visi citi. Ja telpā ir Agnese, tad zini, ka pēc jautājuma “vai kāds var šo izdarīt?”, nekad nevarēs sagaidīt neveiklu klusuma brīdi, jo Agnese vienmēr pieteiksies, palīdzēs un izdarīs pat tad, ja pašai jau ir daudz darāmo darbiņu. Uz viņu vienmēr var paļauties, jo viss darāmais tiek izpildīts uz visiem 100%. Visa gada garumā Agnese aktīvi risinājusi studiju problēmas, apkopojusi studentu viedokli un organizējusi gan sporta, gan kultūras, gan akadēmiskos, gan zinātniskos pasākumus.
Rendijs Gulbis
Par sponsoru piesaisti un mārketinga idejām šogad ļoti aktīvi rūpējās IEVF SP ārējo sakaru nodaļas vadītājs un SP biedrs/ aktīvists Rendijs Gulbis.  Rendijs ir tas cilvēks, kurš vienmēr saprot, palīdz un rūpējas par citu labklājību, izsaka savu viedokli un uzklausa citus. Viņš ir cilvēks, kurš labi strādā komandā, organizējot dažāda veida pasākumus SP un FSP , piemēram, Zinātnes festivāls, SPA 14 , Karaoke, Dienesta Romāns, MN+ PR Seminārs. Šī gada laikā RTU SP tika piesaistīts arī uzņēmums River Cruise kā Lieldraugs, kas arī bija šī aktīvista darbs. Lielu ieguldījumu Rendijs ielika tieši iesaistoties Mārketinga nodaļā palīdzot 2022./2023. gada MN vadītājam Aigaram. Rendìjs arī ļoti aktīvi iesaistās lēmējinstitūcijās – Kopsapulcē un Satversmes sapulcē. Apmācot jaunos studentijas censoņus, viņš piesaista sponsorus un sagādā lieliskas balvas. Rendijs patiešām šajā gadā ir bijis liels pienesums studentijai!
Ieva Baumane
Neskatoties uz to, ka Ieva šajā gadā kļuva par ETF studentu pašpārvaldes vadītāju, viņa ir spējusi ļoti aktīvi iesaistīties RTU Studentu parlamenta darbībā. Ieva darbojusies gandrīz visās Studentu parlamenta nodaļās – apmeklējot sēdes un stratēģiskos, daloties ar daudzajām idejām, kā arī organizējot pasākumus, kā piemēram, "Fukšu balle 2022". Ievai vienmēr būs savs viedoklis, un viņa prot to pasniegt, joprojām radot atvērtu un patīkamu gaisotni jebkurā sarunā vai sēdē, kurā piedalās. Ieva ir lielisks mārketinga cilvēks un savas daudzās idejas izliek rakstot tekstiņus dažādiem pasākumiem. Ja esi apmeklējis kādu no Studentu parlamenta pasākumiem, tad pavisam noteikti  vismaz reizi esi lasījis kādu no Ievas sulīgajiem tekstiņiem.
Nikola Natālija Viņķe
Nikola Natālija Viņķe šogad ir aktīvi strādājusi organizācija, neskaitot to ka viņa ir IEVF SP valdē kā Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja un Kultūras un sporta nodaļas vadītāja pienākumu izpildītāja, viņa arī ir bijusi aktīva RTU SP.  Viņa vienmēr ir palīdzējusi visiem biedriem neatkarīgi no situācijas. Kā arī ir palīdzējusi mūsu jaunajiem Sabiedrisko attiecību nodaļu vadītājiem ar saviem ieteikumiem un savu pieredzi, lai paaugstinātu sanu kompetenci.  Ir biji PR cilvēks mūsu organizācijas lieliem un nozīmīgiem projektiem kā Fukšu balle, SPA 14, Balss seminārs, un daudzos citos pasākumos, kur arī ir fotografējusi un veidojusi video materiālus. Kā arī bijusi pasākumu vadītāja Iezvanīšanas svētkos un Fukšu ballei. Kā arī gada vidū tika pieņemta darbā kā RTU SP prezidenta palīgu Sabiedrisko attiecību jautājumos, kur veidoja visādu veidu vizuālos materiālus priekš RTU SP. Nikola nu pa tiešām ir kā dieva dāvana organizācijai un vienmēr atvērta jauno biedru idejām.
Zane Šteina
Zane Šteina ir EVIF studiju programmas “Vides inženierija” 2. kursa studente. Starp studijām un visiem pienākumiem FSP viņa vienmēr atradīs laiku, lai darbotos Studentu parlamentā. Visa gada garumā Zane aktīvi ir iesaistījusies Sporta un Kultūras nodaļās gan apmeklējot sēdes, gan iesaistoties vairāku projektu organizēšanā, piemēram, Studentu saulgrieži 2023. Kā saka pati Zane: “Projektu organizēšana man sniedz enerģiju”. Un tā ir patiesība, jo katru savu pienākumu viņa uztver ar atbildību un rūpēm, lai tas tiktu izpildīts pēc iespējas labāk. Ja kādreiz kādam rodas jautājumi par jeb ko, kas saistās ar SP, Zanei vienmēr būs atbilde. Pie viņas var griezties, lai lūgtu palīdzību vai padomu. Studentu parlaments ir kļuvis par daļu no viņas dzīves. Noteikti var apgalvot, ka tur viņa darbojas no visas sirds, nevis tikai pildot savus pienākums.
Ralfs Vēveris
Studentu parlaments, vieta kur katram vieta atradīsies, un savu vietu šeit ir atradis Ralfs Vēveris. Jau no pirmā kursa Ralfam ir interesējusi pārstāvniecība, tādēļ būvniekus pārstāvēt viņš dodas uz Rīgas Tehniskās universitātes Studentu parlaments augstāko lēmējinstitūciju - Kopsapulci. Bet Kopsapulcē notikušo viņš nepatur tikai pie sevis, Studentu parlamentam viņš palīdz nogādāt informāciju arī savā fakultātē, esot Kopsapulces vēstnesis būvniekos. Ralfam tiešām interesē RTU SP nākotne, tādēļ viņš arī apmeklē parlamenta organizētās darba grupas, piemēram, reorganizācijas darba grupa, kur kopā ar Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Studentu pašpārvaldes vadītāju sprieda, diskutēja un meklēja risinājumu RTU SP optimizācijai. Ir arī piedalījies RTU SP stratēģijas darba grupā. Sports nav sveša lieta, tādēļ Ralfs arī rūpējas par RTU SP Sporta nodaļas apmeklējumu regulāri tur iesaistoties, esot galvenais organizators Rektora kausa posmā - boulings.
Ruta Rēzija Auzniece
Ruta studentijā ir pirmo gadu un šis gads aizsākās pa visam skaisti - ar vienu no jaudīgākajiem Rīgas Tehniskās universitātes Studentu parlamenta semināriem “Studentu Parlamenta Akadēmija 14”. Pēc SPA pieredzes un pārliecības par sevi iegūšanas, viņa nebaidījās un kopā ar citiem tikpat aktīviem studentiem organizēja SPA after-party. Ruta savu vietu ir atradusi RTU SP Mārketinga nodaļā, regulāri apmeklējot nodaļas sasauktās sēdes un darba grupas. Rutai tas nebija viegls lēmums, bet viņa uzdrošinājās būt pasākuma “Kolonādes kauss” organizatoru komandā esot atbalstītāju piesaistītājs, redzot veiksmīgu pasākumu norisi, sajūtas esot neaprakstāmas, par kurām ļoti, ļoti priecājas. Un ar šīm emocijām un iegūto pieredzi Ruta ir gatava gāzt kalnus un ir gatava jau nākamajam projektam, kur dot savu pienesumu.
Gada valdes loceklis

Neviena automašīna nav iedomājama bez dzinēja, neviena celtne bez pamatiem, neviens dators bez procesora. Līdzīgi, arī RTU SP ir galvenā komponente, kas nodrošina RTU SP pareizu un izplānotu darbu. Uz titulu “Gada valdes loceklis” pretendē katrs no aizvadītā gada RTU SP valdes locekļiem. Bez viņiem projekti būtu bez sponsoriem, balles bez mūzikas un studijas bez akadēmiskā godīguma ievērošanas.
Alise Drozdova
Ir viens cilvēks, par kuru var simtprocentīgi teikt, ka viņai būs atbilde uz visiem jautājumiem. Pat, ja nezinās pati, tad izmantos visus iespējamos līdzekļus, lai noskaidrotu, jo bez atbildes neatstās nevienu. Alise visa gada garumā pacietīgi auklējusi visas studējošo pašpārvaldes, ņemot vērā katras īpatnības un kaprīzes, risinot nelaimes un neizdevušās situācijas, kā arī gluži vienkārši atbalstot ar kādu labu padomu un jauku, sirdi sildošu vārdu. Obligāti jāpiemin arī Alises izaugsme, jo pagājušā gada kļūdas ir spējusi labot, novērst un atradusi jaunas pieejas. Daudz darbs tika ielikts AF SP un ETHZF SP pilnveidē un apmācībās, un tam arī ir redzami rezultāti. Paldies Alisei par ļoti veiksmīga komunikācijas tilta izveidi starp RTU SP un studējošo pašpārvaldēm, kā arī pozitīvas atmosfēras izveidi visās telpās, kur viņa ienākusi un uzturējusies.
Aigars Čākurs
Aigars ir vienmēr sasniedzams jebkurā diennakts laikā un gatavs atbildēt uz jautājumiem vai palīdzēt ar jebkurām ar mārketingu saistītām problēmām. Atsaucīgs un kaislīgs par savu amatu, Aigars sava termiņa laikā rīkoja dažādus pasākumus, piemēram, MN + SAN stratēģisko semināru, Sponsortreiningu un Mārketinga + PR trieciensemināru, lai nodrošinātu iemaņu nodošanu jaunajiem censoņiem, kā arī tikšanās ar fakultāšu Studentu pašpārvalžu attiecīgo amatu pārstāvjiem, lai uzklausītu viņu viedokļus par Mārketinga nodaļas darbību un potenciālajiem uzlabojumiem. Ja kādreiz kādā pasākumā esat tikuši pie Pepsi Centra dāvanu kartēm vai uz t/c “Olimpia” redzējuši RTU pasākumu vizuālos materiālus, ziniet, ka tas ir Aigara darbs, ar kuru viņš nodrošinājis savu vietu Mārketinga nodaļas vēsturē.
Laura Asarīte
Kultūras nodaļa šogad durvis vēra vaļa daudziem un dažādiem aktīvistiem! Pateicoties Lauras Asarītes ieguldītajam darbam šajā gadā, patiešām saule spīdēja katru dienu un aktīvistiem bija ko darīt! Lauras darbs jau ar ievēlēšanas brīdi bija uzskaitāms un varēja redzēt, ka viņai patiešām rūp kultūra studentijā! Jau pirmajos mēnešos viņa tikās ar FSP kultūras pārstāvjiem un rīkoja apmācības Kultūras un sporta nodaļas vadītājiem, kas cēla viņu kompetenci un uzsāka jaudīgu mācību gadu. Tika izveidotas KSN vadītāju sēdes, kurās tika apkopota atgriezeniskā saite par pasākumiem, organizēti stratēğiskie semināri utml. Laura arī kārtīgi apmācīja jaunos pēctečus un izveidoja stabilu nākotni Kultūras un sporta nodaļas aktīvistiem!
Aneta Tarasova
Aneta pavisam noteikti ir pierādījusi savas darba spējas, nepagurstoši cīnoties par studējošo tiesībām kā Studentu parlamenta Prezidente. Aneta ir ļoti komunikabla un ar viņu vienmēr var sazināties, lai noskaidrotu neskaidrās lietas, prasītu padomu kādas grūtākas situācijas atrisināšanai. Vadot Studentu parlamentu, Aneta sevi ir pierādījusi gan kā spēcīgu un nepieciešamības gadījumā arī stingru līderi. Tajā pašā laikā saglabājot savas cilvēcīgās īpašības. Piemēram jau trešo reizi dodot pašpārvaldei laikā nerezervēto projektoru ar vārdiem – nu šī gan ir pēdējā reize. Tāpat var slavēt Anetas darbu pēdējā laikā, kad viņai, sadarbojoties ar RTU administrāciju, jārisina diezgan sarežģīta situācija, kura ietekmē diezgan lielu daļu no universitātes aktīvākajiem studentiem. 
Gada vecbiedrs

Pirmais cilvēks par kuru iedomājies, kad trīs dienas pirms pasākuma nezini, kur atrast vēl vienu pasākuma vadītāju, vai pirmais cilvēks pie kura esi gatavs vērsties gan pēc studentijas padoma, gan pēc dzīves padoma. Vecbiedrs par kuru izsakies ar staltu muguru, augsti paceltu galvu un droši sirdi, jo zini, ka šis cilvēks ir devis nozīmīgu ieguldījumu RTU SP vai FSP attīstībā un vēljoprojām zini, ka arī trīs dienas pirms pasākuma būs kam pazvanīt.
Ariadna Ivanova
Ariadna visa gada garumā ir aktīvi iesaistījusies DITF studentu pašpārvaldē, neskatoties uz to, ka viņa ir vecbiedrs. Šis ir tas cilvēks, kam patiešām ļoti rūp visas norises iekš DITF SP. Ariadna apmeklē DITF SP sēdes, ir iesaistījusies tādu pasākumu organizēšanā, kā pirmkursnieku nometne “6G.exe”, pirmkursnieku iesvētības, “Ronīši” u.c. Aizvadītā gada laikā Ariadna nevienu reizi nav atteikusi izpalīdzēt pasākumu organizēšanā ar mazajiem darbiņiem, piemēram, tekstiņu rakstīšanu. Bieži ierodas studentu pašpārvaldes telpā un vienmēr apjautājas kā mums iet. Ariadna ir patiešām sirsnīgs cilvēks, kam rūp apkārtējie un kura tuvākajiem nekad neatsaka izpalīdzēt. Ja viņa kaut kur iesaistās, tad noteikti uz visiem simts procentiem.
Māris Žugs
Māris Žugs, jeb vienkārši Žugijs. Cilvēks, kura vārds izskan bieži ne tikai RTU SP vidē, bet arī RTU un nacionālā mēroga studentijā kopumā. Kādam pazīstams kā šī brīža studējošo pašpārvalžu sadarbību foruma “KUBS 17” vadītājs, citiem kā RTU seja un pasākumu vadītājs, taču vēl kādam kā RTU SP projekta “Studentu saulgrieži 2022” vadītājs vai vienkārši - foršais un vienmēr atvērtais RTU SP vecbiedrs. Tas ir mūsu bijušais Sporta nodaļas vadītājs Māris Žugs. Māris nekad neatteiks palīdzēt kā savai fakultātes pašpārvaldei, tā Studentu parlamenta Kultūras un Sporta nodaļām un organizācijai kopumā. Vienmēr gatavs dalīties pieredzē un zināšanās kā ar aktīvistiem un valdes locekļiem, tā ikvienu interesentu, palīdzot organizēt stratēģiskos seminārus, apmācību vakarus, kā arī būt kā mentors un palīgs ikdienas darbos. Nebeidzama dzirkstele, enerģija un žilbinošs smaids - šīs ir frāzes, pēc kurām Māri ātri atpazīsi. Viennozīmīgi vecbiedrs, kura darbi un nerimstošā vēlme palīdzēt, ir iemesls, lai piešķirtu RTU SP Gada vecbiedra titulu.
Mārtiņš Bataitis
Mārtiņš Bataitis ir cilvēks - saule. Ikviens esot viņam apkārt sajūt viņa siltumu un dvēseles vieglumu, tāpēc ir ārkārtīgs prieks, ka pat pabeidzot studijas viņš ir bijis spējīgs vēl mirklīti ilgāk nodot savu siltumu arī šī gada pirmkursniekiem. Mārtiņš iesaistījās gan savas fakultātes pirmkursnieku vasaras nometnes organizēšanā, kā arī, pats galvenais - bija šī gada semināra Studentu parlamenta akadēmija galvenais organizators. Mārtiņš arī jau trešo gadu organizē pirmkursnieku nometni “Sper Gaisā X14”, kur dalījās jaunajiem organizatoriem ar savu pieredzi, padomiem un kā labāk noorganizēt pašu projektu. Vēl vēlamies pieminēt, ka Mārtiņš arī labprāt palīdz dažādos projektos, kā piemēram, EVIF SP ziemas stratēģiskajā, kur pats novadīja lekciju, stāstot par savu pieredzi pirmkursniekiem un jaunajiem biedriem, kā arī palīdzēja organizatoriem simulācijas laikā.
Rita Bībere
Rita Bībere ir pagājušā gada absolvente un RTU CSZC Studentu pašpārvaldes vecbiedrs, kas turpina iesaistīties un palīdzēt studentu pašpārvaldes rīkotajos pasākumos. Šī studiju gada laikā, Rita ir organizējusi vairākas interesantas un noderīgas vieslekcijas, tai skaitā par personāla atlasi IT uzņēmumos ar Ievu Pilskalieti. Rita turpina arī darbu pie Digitālā branča projektiem, kas šogad bija par tēmu “Digitālā Lauksaimniecība” kas tika novērtēts mūsu studentu vidū un sākums studentu sadarbībai ar dažiem branča dalībniekiem, piemēram, Mežvidu lauksaimniecības un tehnoloģiju parku, kur Adaptronikas studenti viesojās, lai gūtu zināšanas par adaptīvajām sistēmām stādu audzēšanai, studentu projektu ietvaros. Ritai ir neizzūdoša enerģija un dzirkstele, ko liek lietā uzlabojot studiju dzīvi RTU CSZC.
Pāvels Mironovs
Vai atceries, kurš bija RTU rudens sporta spēļu “Ronīši” galvenais komentētājs? Vai atceries, kurš dalījās savā pieredzē kā bijušais galvenais “Fukšu balles” organizators? Vai atceries, kurš RTU karaokes žūrijas loceklis bija ikoniskākais un cienīgais RTU SP vecbiedrs? Uz visiem šiem nesenākajiem notikumiem ir tikai viena atbilde - Pāvels Mironovs. Viņš vairākus gadus ir bijis aktīvs RTU SP biedrs un arī valdes loceklis, viens no zināmākajām ETF SP vadītājiem, varētu pat teikt leģendām, tagad ir vēl aktīvāks vecbiedrs. Lai gan Pāvels jau vairākus gadus nemācās RTU, viņš ir Vecbiedrs ar lielo burtu un uz viņu vienmēr var paļauties. Pie Pāvela vienmēr var vērsties pēc vērtīga dzīves padoma vai pat pēc pēdējā brīža palīdzības, kā rezultātā pat jaunākie studentijas cilvēki viņu zina. Arī tagad savā aizņemtajā ikdienā Pāvels ir gatavs atvēlēt laiku priekš RTU SP parādot tikai vienu, ka studentija un viss tajā paveiktais un piedzīvots joprojām ir tepat sirdī!
Vents Viestards Litavnieks
Lai gan Vents Viestards Litavnieks šobrīd jau ir kļuvis par vecbiedru, viņš nereti ir sastopams pašpārvaldes telpās un vēl projām turpina veicināt gan pašpārvaldes, gan Studentu parlamenta attīstību un izaugsmi. 2022.gada vasarā Vents piedalījās EVIF SP, MTAF SP un ETHZF SP pirmkursnieku nometnes “Sper gaisā X15”  organizēšanā un iepazīstināja jaunos studentus un potenciālos biedrus ar RTU Studentu parlamentu, un dalījās savā pieredzē un ieguvumos. Aizvadītā gada laikā viņš piedalījās gan Ziemas, gan Pavasara EVIF SP organizētajos stratēģiskajos semināros. Vents dalījās savā pieredzē gan ar semināra dalībniekiem, gan organizatoriem, lai pasākums noritētu pēc iespējams veiksmīgāk un kvalitatīvāk, sniedzot jaunajiem biedriem nepieciešamās zināšanas par pašpārvaldes darbību. Vents vienmēr ir gatavs veltīt savu brīvo laiku, lai izpalīdzētu FSP organizētajos pasākumos un sniegtu kādu padomu, kad tas ir nepieciešams.
Aija Pūsepa
Aija Pūsepa – BIF SP vecbiedrs, draugs un cilvēks uz kuru vari paļauties. Ikdienas gaitās Aiju var satikt ne tikai fakultātes gaiteņos, bet arī daudzos BIF SP organizētajos pasākumos, kuros viņa vienmēr ir gatava pārmīt kādu draudzīgu vārdu, iedot noderīgu padomu vai arī kopā jautri padziedāt. Ik pa laikam viņa atceras par pašpārvaldes telpām, piedāvājot mēbeles, izglītojošos materiālus un iekārtas, kas palīdz mācību procesā un ļauj nostiprināt teorētiskās un praktiskās zināšanas. Mūsuprāt, ļoti vērtīga īpašība ir cilvēcība, un Aijai noteikti tāda piemīt. Viņa nav jautājusi, kas par to būs, bet gan tieši pretēji - pie katras iespējas cenšas palīdzēt, gan pašpārvaldes, gan fakultātes attīstībai.
Rūta Liflande
Rūta Liflande ir bijusi lielisks atbalsts fakultātes pašpārvaldei gan kā pašpārvaldes biedrs, gan kā savas Valdes Iekšējās komunikācijas nodaļas vadītāja, gan arī šobrīd - kā vecbiedrs. Mums viņu sanāk satikt ļoti bieži. Gan tīšām, gan nejauši, bet katra tikšanās ir jauka un atmiņā paliekoša. Sākot jau ar "IEVF SP Valžu trips", kad Rūtu neplānoti satikām kempingā "Ronīši" un pēcāk vakaru pavadījām pārrunājot aizgājušās dienas, kā arī nākotnes plānus. Rūta ar prieku piedalījās mūsu pirmkursnieku nometnē, uzstājoties kā Vecbiedrs, stāstot par savu darbību FSP un to kā šī pieredze palīdz vēlāk iegūt darbu un arī tālākajās darba gaitās. Ar savu entuziasmu Rūta iedvesmojot gan topošos pirmkursniekus, gan jauno valdi. Rūta piedalījās arī mūsu organizētajā "Erasmus+ stāstu vakarā, kur dalījās savos iespaidos par piedzīvotajiem apmaiņas braucieniem un to nozīmi studenta pašizaugsmē. Rūta Liflande ir brīnišķīgs cilvēks, kurš nekad neatsaka palīdzību un sniedz padomus sarežģītās situācijās.
Gada studentu interešu pārstāvis

Tas ir tas draugs tavā studentijas draugu lokā, kuram būtu vieglāk apmaldīties trijās priedēs, nekā izstāstīt atšķirības starp Senātu, fakultātes Domi un Latvijas Studentu apvienības Domi. Tas ir students, kurš būs pirmais, kas iestāsies un aizstāvēs studējošo intereses institūcijās, pastāvēs par studentu viedokļiem, tiesībām un nebaidīsies iet caur uguni, lai nonāktu pie studentam labākā iznākuma.
Dāvis Palieks
Dāvis Palieks ir ļoti aktīvs 2.kursa students. Jau pirmajā kursā aktīvi iesaistījās fakultātes studentu pašpārvalžu pasākumos, apmeklējot tos, gan arī organizējot dažus no tiem kā, piemēram, “Šķērzgriezums” un “Erudītais Inženieris”. Ārpus studijām paspēj vēl iesaistīties RTU Studentu Parlamenta Kopsapulcē kā delegāts, kurš izsaka savu viedokli, jautā jautājumus un vajadzības gadījumā ir spējīgs rīkoties, piemēram, pieņemot Kopsapulces priekšsēdētāja amatu uz vienu sēdi. Vēl Dāvis ir studentu izvirzīts senators, kurš aizstāv studentu viedokli RTU Senātā. Pildot senatora pienākumus, viņš apmeklē normatīvo aktu, studiju kvalitātes un programmu senāta komisijas. Dāvis vienmēr būs iepazinies ar iesūtītajiem dokumentiem, apmeklējis svarīgas darba grupas un dalījies ar savu viedokli citiem studentiem.
Toms Fridrihsons
Toms Fridrihsons šī gada laikā ir pierādījis, ka studējošo pārstāvniecība nav lieta no kā būtu jābaidās, tieši otrādāk, ķerot aiz ragiem un nelaižot vaļā viņš ir pārstāvējis RTU un visu Latvijas studējošo intereses gan tādā visaptverošā student organizācijā kā LSA, diskutējot par jautājumiem kas saista un visas Latvijas Augstākās Izglītības Iestāžu studentus. Kā arī nedrīkst aizmirst viņa degsmi un atsaucību regulāri nododot informāciju RTU SP Kopsapulcei, un pārstāvot mūsu studentu intereses  dinamiskajā un politiski nosvērtajā pasaulē. Toms savas spējas ir pierādījis, un tiekot ievēlēts kā ASN vadītājs, esmu pārliecināts ka pierādīs viņas atkārtoti un ceru ka spēs atdzīvināt to dzīvību kas ir ticis zaudēts student pārstāvniecībā kopš Covid-19 laikiem.
Aneta Tarasova
Vai Tu vari iedomāties vēl kādu, kas tik ļoti mīlētu studentu parlamentu, ka būtu gatavs ziedot tam visu savu laiku? Tā noteikti ir “galvenais studentiņš” Aneta Tarasova. Studiju jautājumi, studentu parlamenta nākotne, kultūra, pārstāvniecība, nauda- tie ir jautājumi, par kuriem Aneta cīnās katru dienu. Meitene, kurai izejot aizstāvēt studējošo intereses, pat visbargākais administrācijas pārstāvis notrīc. Aneta vienmēr pamato savu nostāju ar faktiem un šādi spēj pārliecināt pat skeptiskāko cilvēku. Arī RTU SP aktīvisti zina, ka vienmēr var vērsties pie viņas, ja paši netiek galā ar kādu jautājumu vai ir kļūdījušies. Nav situācijas, kuru Aneta nevarētu atrisināt. Aneta, kā neviens cits, cīnās katru dienu par organizācijas interesēm un ir pelnījusi “Gada interešu pārstāvja” titulu.
Krists Lemešonoks
Kā vislabāk lobēt intereses? Būt sirsnīgam un draudzīgam pret citiem. Tās ir īpašības, kas noteikti pieder Kristam. Viņam piemīt labas komunikācijas prasmes, viņš zina, kā runāt ar dažādu līmeņu cilvēkiem. Zēns prot saskatīt lielo bildi, ieklausītes citu viedoklī un domāt par to, kas būs labāks visai organizācijai.  Kristam ir svarīgi, lai studentu balss tiktu sadzirdēta, viņš ir aktīvs pārstāvis mūsu svarīgākās lēmējinstitūcijās. Zēns darbojas RTU Senātā un Satversmes Sapulcē. Viņš ar lielu atbildību apmeklē komisiju sēdes.  Kā arī ir aktīvs LSA domnieks, apmeklējot darba grupas, vienmēr sniedz RTU nostāju un viedokli. Krists ir cilvēks, kurš cenšas izdarīt tā, lai katra organizācija, kurā viņš darbojas, plauktu, tāpēc viņš viennozīmīgi ir pelnījis Gada interešu pārstāvja statusu.
Simona Granta
Simona noteikti ir pelnījusi kļūt par Gada studentu interešu pārstāvi, jo paralēli darbam Rīgas Tehniskās universitātes Studentu parlamenta valdē kā Viceprezidentei, viņa ir paguvusi darboties daudzās un dažādās RTU lēmējinstitūcijās un darījusi to kvalitatīvi. īpaši jāuzsver Simonas darbošanās Latvijas Studentu apvienībā, kur viņa arī turpinās savu ceļu nākamajā gadā kā akadēmiskā virziena vadītāja. Simona ar studentu pārstāvniecību nodarbojas jau sen un katram ir skaidrs, ka tā ir viņas sirdslieta. Ikkatrs, kas kaut reizi ir aprunājies ar Simonu zina, ka viņai ir viedoklis par visiem Latvijas studentus skarošajiem problēmjautājumiem un viņa vienmēr ir gatava doties cīņā, lai tos risinātu. Simona ir zelta cilvēks, ar zelta sirdi un zelta prātu. To vienmēr ir bijis iespējams redzēt, ka Simona uztver nopietni šo darbu un, lai cik grūti tas nebūtu, veic to uz visiem 100 procentiem.
Viesturs Lauva
Viesturs Lauva šajā gadā aktīvi darbojies Senātā, Satversmes sapulcē, fakultātes Domē un RTU SP Kopsapulcē. Jau otro gadu pašpārvaldē, esot studiju un zinātnes virziena vadītājam, Viesturu ir ieinteresējušas tieši studiju problēmas un to risināšana, tāpēc arī Senātā Viesturs darbojas Studiju kvalitātes un programmu komisijā, kur aktīvi strādā pie studiju rezultātu vērtēšanas nolikuma, noteikumiem par akadēmisko godīgumu un citiem komisijas uzdevumiem. Katrā no šīm institūcijām viņš sevi ir pierādījis, kā spēcīgu delegātu, jo viņš vienmēr ir gatavs iesaistīties ar savu viedokli un pārstāvot visu studentu viedokli kopumā. Viesturam ir lieliska īpašība, ka viņš spēj saprotamā valodā arī visiem pārējiem pastāstīt par pieņemtajiem lēmumiem un izmaiņām, kuras skar studentus.
Airita Olehnoviča
Cilvēks, kuru katru reizi satiekot smaida, - tā ir Rīgas Tehniskās universitātes Studentu parlamenta Studijas nodaļas vadītāja - Airita Olehnoviča. Reizēm tomēr arī jāspēj pateikt kādu skarbāku vārdu, lai zina, ka lieta ir svarīga. Viņa regulāri komunicē ar administrāciju, ar studentiem un fakultāšu studijniekiem. Būvniecības inženierzinātņu fakultātē Airita studentu intereses pārstāv fakultātes domē, kā arī darbojoties pie studiju programmu uzlabošanas. Ar viņas līdzdalību darbi ir paveikti pie Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģiju studiju programmas, kā arī šobrīd aktīvi tiek aktīvi strādāts pie pārējām studiju programmām. Vēl jāpiemin, ka Airita aktīvi piedalījās RTU rektora vēlēšanu procesā, apmeklējot vēlēšanu debates un liekot rektora amata kandidātiem manīt pie kādām problēmām būtu jāstrādā.
Gada atbalstītājs

Ideja bez stabila pamata uz kura atbalstīties, lai spertu drošus pirmos soļus ir kā sapnis, kur nezini, kā realizēt. Gribētos teikt, ka aiz katras trakākas, jaunākas vai vecākas idejas stāv, kāds līdzīgi domājošs, kurš notic šai idejai un sniedz vajadzīgo atbalstu izrādītajai iniciatīvai no RTU SP vai FSP puses.
885 Water
Cilvēka ķermenis sastāv apmēram no 60% ūdens, taču RTU SP pasākumi sastāv tuvu no 100% ūdens. Bet ne no parasta ūdens - no “Water 885”. Starp RTU SP un “Water 885” sadarbība sākās 2022. gada maijā, kad, atbalstot vienu no mūsu pasākumiem, atbalstīja mūs ar ievērojamu daudzumu ar “Water 885” produkciju. Pēc tā notikuma ir izveidojusies spēcīga sadarbība. Vai arī kāda veida pasākumu mēs organizētu – akadēmisku, zinātnisku, sporta vai cita veida – tad ir skaidrs tas, ka “Water 885” mums nepateiks “nē”, jo viņu mērķauditorija ir jaunieši, tāpēc vēlas, lai mūsu pasākumi būtu kvalitatīvi, pilnīgi, jaudīgi un, protams, lai studenti nebūtu izslāpuši.
Pepsi centrs
Kādreiz jau katram ir gribējies aiziet ar draugiem uz boulingu vai biljardu. Un kur gan vēl labāk atpūsties no ikdienas skriešanas, ja ne pie RTU SP lieldrauga – Pepsi centra? Lai gan RTU SP un Pepsi Centra sadarbība vijas jau vairāku gadu garumā, regulāri atbalstot gan RTU SP, gan fakultāšu pašpārvalžu rīkotus pasākumu, no pagājušā gada septembra ir izveidojusies patstāvīga sadarbība. Tā kā Pepsi centra mērķauditorija ir jaunieši un viņiem rūp, lai pasākumi būtu izdevušies un ar kvalitatīvu pievienoto vērtību. Kā arī Pepsi centrs jau otro gadu pēc kārtas uzņēma RTU studentus savās mājās uz Rektora kausa individuālām sacensībām, kur studenti sacenšas boulinga disciplīnā. Konstruēšanas sacensības, sporta spēles vai arī Karaokes turnīrs – šos pasākumus bez Pepsi centra dāvanu kartēm vai Pepsi kolas bundžām grūti vairs iedomāties.
One Touch
One touch šajā gadā bijis viens no visaktīvākajiem sponsoriem mūsu pasākumos. Uzņēmums ir bijis ļoti atsaucīgs sponsors un nodrošinājis noderīgas, kvalitatīvas un iepriecinošas balviņas pasākumu dalībniekiem. Uzņēmums ļoti pievērš uzmanību sava produkta kvalitātei, kas ir ieguvusi arī patērētāju uzticību. One Touch koncentrējas ne tikai uz produkta kvalitātes uzlabošanu un produkta klāsta paplašināšanu, bet arī uz attīstību un atpazīstamību. Līdz šim šis uzņēmums nav pievīlis nevienu pasākuma organizētāju, neatkarīgi no pasākuma veida ir bijis atvērts un atsaucīgs. One touch ir gatavs sadarboties ar studentiem, kas pavisam noteikti ir viena no viņu mērķauditorijām, tādejādi veicinot ne tikai prieku, bet arī drošību.
AS UPB
UPB ir viens no lielākajiem Baltijas būvniecības un inženiertehnisko risinājumu uzņēmumiem. Komunikācijā vienmēr tiek iesaistīti zinoši cilvēki ar absolūtu vēlmi uzrunāt visus inženierijā ieinteresētos studentus un skolniekus. Gan uzņēmuma inženieri, gan projektu vadības komanda ir atsaucīga jebkurām ambiciozām studentu idejām, jautājumiem un priekšlikumiem. UPB vienmēr ir bijusi vēlme un spēja dot savu ieguldījumu projektos, lai to ievērojamība tiktu celta neskaitāmas reizes un projektu varētu lepni saukt par inženierijas studentiem atbilstošu. Uzņēmums katram pārbaudījumam piedāvā savus radošus un inovatīvus uzdevumus, kurus novērtējuši ir gan organizatori, gan dalībnieki. Ar savu devumu UPB spēj padarīt zinātni interesantu un piesaistošu jebkuram studentam, ne tikai teorētiskā, bet arī praktiskā līmenī.
SIA Kinetics Nail Systems
Atrast jauku sponsoru ir veiksme, bet daudzkārt sadarboties ar strauji augošu, pretimnākošu Latvijas uzņēmumu, kas strādā tavas fakultātes studējošo jomā ir patiešām grandiozi. Tieši tāds ir bijis SIA Kinetics Nail Systems, ar kuriem ķīmiķiem ir bijis tas prieks un gandarījums sadarboties jau no pirmās dienas. Spēt piedāvāt kāda pasākuma dalībniekiem interesantas balvas ir viena lieta, bet papildus tam sniegt iespēju apmeklēt uzņēmumu un smelties iedvesmu no vienas no uzņēmuma vadošajām personībām, kas ir mūsu fakultātes absolvente - pavisam kaut kas cits. Vairākkārt esam saskarušies ar situāciju, kad iniciatīva nāk tieši no paša uzņēmuma. Ceram uz ilgu un plaukstošu sadarbību arī turpmāk!
Latvijas Novusa federācija
Latvijas Novusa federācija kā atbalstītāji tika uzrunāti EVIF SP un BIF SP kopprojektam “Galda futbola un novusa turnīrs”. Atsaucība tika iegūta pat lielāka, kā bijām gaidījuši, jo federācijas prezidents bija gatavs atbraukt pie mums uz universitāti, lai vakara gaitā novadītu šo turnīru. Uz pasākumu no viņiem ieguvām 20 novusa galdus un spēlei nepieciešamās lietas: kauliņi un kijas. Izspēles tika izveidotas īpašā programmā tā, lai izveidotos Šveices sistēma, kas ļāva ātrā veidā noteikt uzvarētājus novusa turnīrā. Dalībniekiem tika pastāstīts par novusa federāciju un ko viņi dara, kā arī par tuvākajiem pasākumiem, treniņu vietām, kur katrs var trenēties, un kontaktiem, kuri paši izgatavo gan novusa galdus, gan kijas, gan spēļu kauliņus.
DOKA Latvia
Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Studentu pašpārvaldei jau vairākus gadus ir izcila sadarbība ar uzņēmumu “DOKA Latvia”, bet šogad šis uzņēmums ir izcēlies jo īpaši! Uzņēmums vienmēr gatavs dot vairāk ar cerību, ka tas palīdzēs jaunajiem būvniekiem izaugt par kārtīgiem industrijas pārstāvjiem. Spilgtā sadarbība sākās ar BIF SP rīkoto pasākumu “Papīra tilti 9”, kurā “DOKA Latvia” sagādāja galda tenisa galdu, kas vēlāk nonāca arī BIF SP telpā un joprojām, brīvajos brīžos, izklaidē BIF SP biedrus. Kad pasākumam “Betona sacensības” pietrūka veidņi, “DOKA” komanda nāca klajā ar jaunu veidņu dizainu, kas nodrošināja veiksmīgu pasākuma norisi. “DOKA” arī nebaidās no nākotnes sadarbībām ar studentiem – tiek runāts arī par uzņēmuma iesaisti nākotnes projektos.
SAKRET
Ilggadējā sadarbība starp Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Studentu pašpārvaldi un uzņēmumu “SAKRET” nav izpalikusi arī šogad. “SAKRET” ir īpaši ar to, ka uzklausīs studentu trakās idejas, un ar tādu pašu entuziasmu palīdzēs tās realizēt. Tā uz būvnieku nometni “Ieskrien studijās” uzņēmums pašpārvaldei uzdāvināja ķerras, ar kurām realizējām jaunāko ideju aktivitātei. Tāpat nevar aizmirst sadarbību pasākumam “Betona sacensības”, tas ir pasākums, kurā dalībniekiem jāveido betona paraudziņi, kas vēlāk, sava starpā, sacenšas uz izturību. Protams, betonu nav iespējams izgatavot no zila gaisa, tāpēc “SAKRET” nodrošināja projektam materiālus un cementu. BIF SP sadarbība ar “SAKRET” ir ilga un spēcīga, domājams, ka tāpēc ka gan viņi, gan mēs zinām, ka nākotnē, darbojoties industrijā, atkal satiksimies, un tad jau ar pozitīvām atmiņām.
Uzņēmums "Caljan"
Ideja par pirmkursnieku nometnes nepieciešamību RTU Liepājas studiju un zinātnes centra Studentu pašpārvaldei bija jau pirms gada! 2022. gadā meklējot sponsorus, rakstot sadarbības piedāvājums, negaidīti tika saņemts zvans no uzņēmuma “Caljan” pārstāves, kas izskaidroja, ka uzņēmums “Caljan” ir pamanījis RTU LSZC SP pagājušā gada atdevi darbos un vēlas šogad sniegt atbalstu RTU LSZC pirmkursnieku nometnes tapšanā. Šajā brīdī nometnes galvenajai organizatorei bija skaidrs, ka nometne tiešām būs. Uzņēmums "Caljan" RTU LSZC jau daudzus gadus atbalsta gan ar dažādām jaunām iekārtām, gan arī finansiāli dažādu pasākumu organizēšanā. Šādā veidā vēlamies teikt lielu PALDIES uzņēmumam "Caljan" par ieguldījumu un veiksmīgu sadarbību vairāku gadu garumā. 
Redbull
Redbull ir dāsnākais studentu sponsors, gan ikdienā, gan pasākumos. Šis, ar kofeīnu bagātais dzēriens, nodrošina, lai studenti būtu moži un varētu pilnvērtīgi uzkrāt pieredzi sponsorētajos pasākumos. Redbull palīdz izvilkt garās simulācijas biedru stratēģiskajos semināros, kā arī iepriecina pēc velo orientēšanās sacensībām, lai ir spēks vēl aizbraukt līdz mājām. Nedrīkst nepieminēt arī sponsorētās sporta spēles ‘’Ronīši’’, kur Redbull noteikti patrāpīsies ceļā, lai nodrošinātu pirmo vietu vai spēju atbalstīt komandas otrajā dienā ar vēl nebijušo atdevi. Redbull ir universāls sponsors, lai arī kāda ir pasākuma tēma, jau vairāku gadu garumā. Tas ir kļuvis par neatņemamu sastāvdaļu organizētajos projektos. Tieši šo iemeslu dēļ Redbull ir izvirzīts par Gada atbalstītāju.
Gada sportists

Viennozīmīgi students – visurgājējs, kuram dienā ir vairāk par 24h, jo netikai spēj būt, kā students parastais un tikt galā ar studijām, bet arī spēj uzrādīt augstus sasniegumus sportā Latvijas, Eiropas vai pat pasaules mērogā. Jāatceras, ka RTU nav speciālu programmu priekš studentiem sportistiem, tāpēc katram būtu tikai jāmācās šo cilvēku laika menedžments, neatlaidība un degsme pret savu sirdslietu.
Elza Ķuze
Elza Ķuze ir mērķtiecīga kā mācībās, tā sportā. Jau vairāku gadu garumā neatlaidīgi trenējās katru dienu, brauc uz treniņnometnēm ārvalstīs, attīstot savu profesionalitāti. Lai gan daudz laika aiziet sportojot, mācības Elza augsti novērtē un nepieciešamo izglītībai pilda jebkurā brīdī, kad nav treniņā vai sacensībās. Elza ir sieviešu orientēšanās elites sportiste. Augsti sasniegumi ne tikai Latvijas čempionātos, bet arī starptautiskajās sacensībās - Pasaules Orientēšanās kausi, Pasaules Orientēšanās čempionāts. Viņa ir ieguldījusi ļoti daudz sportā un nes Latvijas vārdu pasaulē. Sasniegumi jau tagad ir augsti, bet tie noteikti būs vēl augstāki un grandiozāki. Elzai viss vēl ir priekšā, tāpēc vēlamies atbalstīt viņu! Lai Elzai izdodas viss, ko viņa ir iecerējusi un lai zina, ka mēs viņu vienmēr atbalstam!
Ieva Baumane
Ieva savus pirmos soļus sportā spēra jau 1.klasē, Saldus sporta skolā. Kopš tā laika sports ir bijis neatņemama Ievas dzīves sastāvdaļa. Uzsākot studijas RTU, Ieva turpināja savu basketbolistes karjeru RTU sieviešu basketbola izlasē un šobrīd ir viena no komandas līderēm. 2021./2022.gada sezonā Ieva palīdzēja komandai izcīnīt OlyBet sieviešu basketbola līgas čempionu titulu. Jau no 1.kursa Ieva aktīvi piedalās RTU rudens sporta spēlēs “Ronīši”, kur aizvadītajā gadā tika iegūta 1.vieta basketbolā. Protams, basketbols nav vienīgais sporta veids ar ko Ieva nodarbojas. Viņa ir daudzpusīga sportiste un ir pārstāvējusi RTU godu citu AII sporta spēlēs, esot daļa no RTU SP "Malāču" komandas, kā rezultātā tika izcīnītas godalgotas vietas. Sports Ievai palīdz atpūsties no ikdienas steigas, un viņas dzīve nebūtu iedomājama bez tā, tāpēc bez basketbola treniņu apmeklēšanas Ieva regulāri dodas arī uz trenažieru zāli.
Roberts Kļaviņš
Roberts Kļaviņš ir EVIF studiju programmas “Adaptronika” 3.kursa students un piemērs ikvienam RTU studējošajam. Ārpus studijām par viņa sirdslietu ir kļuvis volejbols. Jau vairākas sezonas Roberts ir iekļauts RTU vīriešu volejbola komandas «RTU Robežsardze/Jūrmala» sastāvā. Aizvadītā gada laikā viņš ir ieguvis 1.vieta Cewood Latvijas kausā 2022 vīriešiem , 2.vietu Baltijas vīriešu volejbola līgā, 2.vieta Optibet Latvijas čempionātā volejbolā vīriešiem, spēlējot komandas sastāvā. 2022.gada vasarā Roberts Kļaviņš tika iekļauts Latvijas izlases sastāvā, lai pārstāvētu Latviju Eiropas zelta līgas turnīrā. Neraugoties uz lieliskajiem panākumiem volejbola laukumā, Roberts ir arī apzinīgs students, kurš ar lieliskām sekmēm pierādījis, ka studijas ir iespējams apvienot ar profesionālo sportu. Roberts ir atsaucīgs un neatteiks, kad kāds lūgs palīdzīgu roku, viņš iedvesmo pārējos studentus tiekties pēc saviem mērķiem.
Gerda Eleonora Šnore
Gerda Eleonora Šnore ir muitas un nodokļu administrēšanas 1.kursa studente, IEVF studentu pašpārvaldes Biedrs un ikdienā liela sportiste. Jau 8 gadus Gerda spēlē pludmales volejbolu, tāpēc kad viņa uzzināja par komandu RTU, nevilcinājās pieteikties, kaut arī tas ir zāles volejbols. Jau pēc pirmā pārbaudes treniņa Gerdai piedāvāja būt RTU sieviešu volejbola izlasē. Kopā ar komandu Gerda ir piedalījusies daudz sacensībās un sadraudzības spēlēs, lepni nesot RTU vārdu. Tomēr tur sapņi neapstājas un Gerdas plāns ir nākamgad ar komandu spēlēt nacionālajā līgā un piedalīties Latvijas čempionātā pludmales volejbolā. Savā brīvajā laikā Gerda arī apmeklē sporta zāli un piedalās daudz citās sportiskās aktivitātēs.
Sanita Punga
Sanita ir cilvēks, kas lielāko daļu savu ikdienu pakārto volejbola dzīvei, jo volejbols ir viņas hobijs, dzīvesveids, kaislība. Šobrīd paralēli studijām viņa aktīvi darbojas Volejbola Klubā “Liepāja”, vadot gan entuziastu treniņus, gan piedaloties ar VK Liepāja komandas biedrenēm dažādos turnīros un pat rīkojot Volejbola turnīrus Liepājā. Sanita Olybet Entuziastu volejbola sieviešu 1. Līgā 2022 / 2023 sezonā atzīta gan kā labākā bloķētāja, gan kā labākā servētāja un pat labākā spēlētāja. Latvijas čempionātā pludmales volejbolā “DEPO Open 2022” Liepājā ar savu pārinieci dalīja 5.-8. vietu. Bet gribētu teikt, ka starp volejbolu un studijām Sanita arī atrod laiku izpalīdzēt jebkurā RTU LSZC aktivitātē, jo viņa ir viens no tiem cilvēkiem, kas būs gatava darboties, palīdzēt gan pasākumu organizēšanā, gan dažādās cita veida aktivitātēs, kas saistītas ar RTU LSZC un RTU SP.
Gada students

Noteikti students, kurš pie viena bakalaura neapstāsies, augstākās izglītības gaiteņos jūtās kā zivs ūdenī, spēj novērtēt izglītības sniegtās priekšrocības un prot aizsniegties pēc augstākajiem reitingiem. Akadēmiskā un zinātniskā vide nav nekas jauns, bet gan vieta, kurā spēj parādīt savas prasmes, pilnveidoties un kļūt par profesionāli savā jomā.
Aija Monika Vainiņa DITF
Jau aizvadītajā gadā DITF SP nominēja Aiju Moniku Vainiņu, taču arī šī gada ietvaros viņa ir izpelnījusies īpašu uzmanību, piedaloties projektā, kurā, RTU studenti un RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēni būvēja lieljaudas raķeti, sasniedzot 1000 km/h lielu ātrumu. Šis projekts nesa RTU vārdu ne tikai Latvijas, bet arī ārvalstu mēdijos. Aija Monika Vainiņa aktīvi iesaistās mācību procesā un tā uzlabošanā, palīdzot DITF SP Studiju virziena vadītājam sasniegt studējošos, kā arī katrā jautājumā aizstāvot savu grupas biedru viedokļus kā grupas vecākā. Kā talantu programmas dalībniece, viņas sasniegumi ir pierādījums mūsu universitātes ārpusstudiju aktivitāšu sekmīgai darbībai, kas palīdz RTU piesaistīt jaunus studentus un topošos inženierus, ne tikai datorzinātnes jomā.
Arvīds Bāliņš MTAF
Arvīds ir 3. Kursa students programmā “Inženiertehnika, mehānika un mašīnbūve”, kas nozīmē, ka jau šī semestra beigās viņš aizstāvēs savu Bakalaura darbu. Paralēli mācībām Arvīds ir paguvis izdarīt ļoti daudz. Pēdējā gada laikā viņš ir paguvis piedalīties Eiropas Kosmosa Aģentūras mēnesi ilgajā nometnē "CubeSat Summer School 2022", Beļģijā, un vadīt RTU Lieljaudas raķešu komandu, kas veiksmīgi palaida raķeti "Svīre" 2022. gada 20. novembrī. Gada laikā paguvis piedalīties gan 63., gan 64. RTU Studentu Tehniski zinātniskajā konferencē, pagājušajā gadā runājot par tēmu "CanSat krišanas trajektorijas aprēķina rīka izstrāde", taču tikai pāris nedēļas atpakaļ par tēmu "Rocket Descent Trajectory Prediction Tool Analysis". Pēdējā gada laikā par savu zinātnisko darbību Arvīds sniedzis arī vairākas intervijas gan ziņu portālam “Delfi”, gan raidījumam “900 sekundes”.
Dairis Rihards Irbe MTAF
Dairis jau trešo gadu studē programmā “Mašīnu un aparātu būvniecība”, taču tas nav viss… Pagājušā gada beigās Dairis darbojās RTU Lieljaudas Raķešu komandā, kurā strādāja pie kompozītmateriālu korpusa izstrādes. Paralēli studijām Dairis Siguldas novada Jaunrades centrā pasniedz nodarbības robotikā, elektronikā un lidmodelismā tādējādi cenšoties iedvesmot jauniešus kļūt par nākamajiem inženieriem. Šī mācību gada rudens semestri Dairis pavadīja Erasmus+ apmaiņas programmā Tamperes universitātē Somijā, kā laikā paralēli studijām viņš izveidoja autonomu robotu, ar kuru piedalījās vienā no pasaulē lielākajām robotikas sacensībām “Robotex International 2022”. Šis robots ir Daira lepnums, jo viss sākot no saspiestajām elektronikas platēm, līdz pat piedziņai un vadības algoritmiem ir viņa paša veidots. Arī viņa audzēkņi jau guvuši panākumus vairākos Latvijas Robotikas Kausa posmos. Šajā vasarā studentu programmas ietvaros Dairis plāno doties uz CERN Ženēvā, lai būtu daļa no HITRIplus projekta.
Kārlis Kide CSZC
Kārlis Kide ir aktīvs un aizrautīgs 1.kursa students, kas piedalās visos organizētajos pasākumos un pamudina arī citus. Kārlis ir aktīvs ne tikai studiju dzīvē, bet viscentīgākais un zinošākais students mūsu Cēsu studiju un zinātnes centrā. Viena no Kārļa superīgajām īpašībām ir lieliska humora izjūta, kuru nereti apvienojot ar savām zināšanām, izmanto ikdienas darbu darīšanā, studijās un jaunu ideju meklēšanā. Šī studiju gada laikā, Kārlis ir sasniedzis izcilus rezultātus studējot, neatsaka palīdzību un dalību dažādos pasākumos, prot motivēt studiju biedrus un citus interesentus, aktīvi piedalās centra popularizēšanas pasākumos, labprāt iesaistās dažādu projektu veidošanā, piedalās studiju vides uzlabošanā un studentiem paredzētajos pasākumos.
Agnese Bule MLĶF
Agnese Bule ir Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes 2.kursa studente programmā “Ķīmija un ķīmijas tehnoloģija”. Agnese jau kopš pirmā kursa ir students ar padziļinātu degsmi par mācībām un ķīmijas zināšanu lauku. Viņa ir ļoti apzinīga - vienmēr izdara visus uzdotos darbus laikā, un, piemēram, starpbrīžu laikā izmanto laiku lietderīgi, lai gatavotos priekšmetos uzdotajiem darbiem. Agnese nekad neatsaka palīdzību, lai paskaidrotu uzdoto vielu citiem studentiem. Viņa rūpējas ne tikai par savu mācību sekmību, bet arī citu studentu, organizējot mācību vakarus, kuros pati palīdz gan sava kursa, gan jaunākiem un arī vecāku kursu studentiem. To visu Agnese dara, šajā semestrī apgūstos savas programmas sarežģītākos kursus ar teicamām un izcilām sekmēm. Agnese spēj veiksmīgi apvienot mācības ar darbu zinātniskajā institūtā, darbošanos studentu pašpārvaldē un nu jau arī uzņēmusies pienākumus RTU Studentu parlamentā kā Studiju nodaļas vadītāja, kas tikai apliecina to, ka Agnese ir pelnījusi būt gada students.
Artūrs Černiševs IEVF
Artūrs Černiševs aizvadītajā gadā ir eksistējis ar vislielāko atdevi. Izvirzījis sevi kā nepārprotami aktīvu un aizraujošu RTU studentu, kurš atbilst aprakstam “Gada students”. Viņš ir pierādījis, ka iegūtās zināšanas studentijā iespējams pakāpeniski attīstīt karjerā un pašlaik aktīvi strādā RTU Studiju departamentā, kā mobilitātes organizators. Viņš ir pārliecinoši demonstrējis savu izcilību akadēmiskajā vidē, turpinot aktīvu darbību pārstāvot studējošo viedokļus kā LSA Domnieks un piedalījies augstāko izglītības iestāžu studiju virzienu novērtēšanās kā LSA deleģēts eksperts. Arī izglītības ziņā, Artūrs izvēlējies pilnveidot savas prasmes kvalitātes vadībā. Pabeidzot EVIF akadēmisko studiju programmu "Vides zinātne", viņš turpināja studēt IEVF "Visaptverošās kvalitātes vadības" programmā, attīstot savas zināšanas ar katram vadītājam noderīgu informāciju, lai saskatītu un uzlabotu efektivitāti katrā komandā un procesos. Katram studentam vajadzētu tiekties pēc Artūra spējām uzņemto informāciju pielietot praktiski gan studijās, gan darbā; ikkatrā darbā viņš izrāda precizitāti un faktos balstītu viedokli.
Einārs Platacis ETF
Gada studentu raksturotu vairākas īpašības. Viņš ne tikai labi mācās, bet arī ir komunikabls, sirsnīgs cilvēks un pasākumu dvēsele. Sirsnīgāku cilvēku par Eināru ir grūti atrast. Viņš vienmēr ir klāt gan foršos brīžos, gan situācijas, kad viss ir slikti. Eināru raksturo izpalīdzība un rūpes par saviem biedriem. Visās situācijās Einārs ir pasākuma dvēsele. Viņš no sevis izstaro pozitīvismu, tādēļ vienmēr ap viņu visi jūtas ērti. Visām šīm jaukajām īpašībām nāk klāt arī tas, ka Einārs ir cilvēks ar krampi un milzīgu pienākumu apziņu. Jebkurš uzticēts pienākums tiks izpildīts ar lielu rūpību. Kad telpā ienāk Einārs, ir skaidrs, ka viss būs kārtībā. Einārs ļoti aktīvi iesaistās Studentu parlamentā un šogad bija Zinātnes un inovāciju nodaļas vadītāja vietnieks. Taču daudzās situācijās spējis pacelt un noturēt nodaļu tikai uz saviem pleciem. Papildus visam, arī cītīgi raksta savu bakalaura darbu, lai šogad varētu absolvēt RTU.
Elvis Znotiņš BIF
Elvis ir pierādījis sevi kā aktīvu pašpārvaldes biedru un cītīgu studentu. Sākot ar 2022./2023. akadēmisko gadu, Elvis ir Būvmehānikas katedras vadītājas un pasniedzējas Līgas Gailes asistents. Izmantojot savas prasmes un zināšanas, Elvis iesaistījies dažādos būvniecības projektu darbos un izpētes uzdevumos, kā arī līdzdarbojas mācību priekšmeta “Būvmehānikas ievadkurss” pasniegšanā. Iespaidīgi, ka Elvim izdodas apvienot mācības ar studentu pārstāvniecību un sociālo dzīvi. Jau kārtējo gadu Elvis uzņemas “Betona sacensības” pasākuma galvenā organizatora lomu un tas tika veiksmīgi novadīts. Elvis ir atsaucīgs un vienmēr ir gatavs palīdzēt citiem studentiem ne tikai studiju jautājumos, bet arī ar dzīves padomiem. Viņa pozitīvisms, entuziasms un prasmes ne tikai palīdz viņam sasniegt akadēmiskos sasniegumus, bet arī kalpo kā iedvesma citiem studentiem.
Laura Zeniņa BIF
RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Bakalaura studiju programmas Būvniecība pirmā kursa studente - Laura Zeņina. Viņa ir maksimāliste, visu vēlas paspēt izdarīt gan studijās, gan ārpus tām. Jau pirmajā mēnesī Laura palīdzēja organizēt starptautisko pētniecības un tehnoloģiju pārneses konferenci “Innovative Materials, Structure and Technologies”, kur sagatavoja konferences norises vietu un dāvaniņas zinātniekiem, kuri bija ieradušies no 19 dažādām valstīm. Bet ar to viss nebeidzas, tika izmantotas arī pasākuma “Iekāp Inženiera Kurpēs 22” dotās iespējas, apmeklējot projekta organizētās ekskursijās uz būvlaukumiem, kur dzīvē redzēja dažādus inženiertehniskos risinājumus. Vēl papildus jau savam noslogotam grafikam Laura ietilpināja Būvmehānikas papildkursu - “Mechanics of Materials” kuru vadīja Dānijas Tehniskās universitātes profesors Georgs Fišers, kā arī tika apmeklētas korporācijas ‘Tervetia“ papildus fizikas nodarbības. Nesen arī tika pavadīta viena nedēļa Tallinā “TTK University of Applied Sciences”, kura tika apgūtas dažādas inženieriem nepieciešamas datorprogrammas.
Gada studentu pašpārvalde

RTU SP ir ļoti plaša organizācija, kurā ietilpst 9 RTU fakultāšu studentu pašpārvaldes, 3 RTU studiju un zinātnes centru studentu pašpārvaldes, kā arī RTU neatkarīgo institūciju pašpārvaldes un International Student’s Council. Katra no šīm vienībām atbild par tajā esošo studentu interesēm, tiesībām un labklājību. Nominācijā “Gada studentu pašpārvalde” tiek apbalvota tā pašpārvalde, kura aizvadītā gada laikā ir izcēlusies visvairāk, veicot šos pienākumus.
BIF SP
Lai arī šis gads Būvniecības un inženierzinātņu fakultātei pavisam noteikti nav bijis no vieglākajiem, tomēr godam esam aizvadījuši kārtējo gadu pārstāvot ne tikai fakultātes, bet visu RTU studējošo intereses. Esam rīkojuši dažādus tradicionālos būvnieku pasākumus, piemēram Papīra tilti, Iekāp inženiera kurpēs, Betona sacensības un citi. Tāpat esam atjaunojuši tradīcijas un pazīšanās ārpus RTU robežām - aizvadījām veiksmīgu braucienu uz TalTech Studentu parlamenta organizēto zinātnisko konferenci "BuldIT", aktīvi apmeklējamam dažādus Jelgavas būvnieku rīkotus pasākumus. 
Aktīvi komunicējam ar BIF administrāciju dažādos jautājumos, risinot dažādas pašpārvaldei un jebkuram fakultātes studējošajam svarīgus jautājumus. Piedalāmies un apmeklējam dažādas fakultātes sēdes, kurās pārstāvam studentu intereses, piemēram fakultātes Domi un Struktūrvienību vadītāju padomes sēdes. Tāpat raiti uz priekšu virzās darbs pie studiju programmām un ieteikumiem to uzlabošanā, kurā iesaistām visus fakultātes studentus.
Esam droši, ka ar savu darbību esam palīdzējuši un uzlabojuši ikdienas dzīvi studējošajiem, un esam apņēmības pilni to turpināt! 
ETF SP
Varbūt šogad mūsu FSP nav pirmā, kas ienāk prātā, domājot par  nomināciju “Gada studentu pašpārvalde”, taču tas nenozīmē, ka šogad bijām kaut kur pazuduši. ETF SP Valdē savu termiņu uzsāka četri no sešiem vajadzīgajiem cilvēkiem, tukšos amatus apvienojot, taču gads tika pabeigts vēl interesantākā konfigurācijā – trīs cilvēku sastāvā ar vadītāja nomaiņu termiņa vidū. Lai arī kādi celmi, kalni un lejas negadījās mūsu ceļā, vēlētos teikt, ka ar taisnām mugurām un lepnumu sirdī mēs paveicām visu, kas bija mūsu spēkos, lai par mums – ETF, mūsu studentiem un pašpārvaldi netiktu aizmirsts. Aktīvi sadarbojāmies ar fakultātes studiju prodekāni, lai fakultāte tiktu pārstāvēta dažādos pasākumos un projektos. Tāpat arī palīdzējām studentiem gan ikdienas neskaidrībās, gan dažādās studiju problēmās. Protams, veidojām jaunas un uzturējām vecās sadarbības ar citām FSP, organizējot vienus no šī gada zināmākajiem un novērtētākajiem FSP projektiem studentu vidū, kā piemēram “Bezmiega varā” un “4Escape”.
EVIF SP
Gada ietvarā esam veidojuši sadarbību ar administrāciju, uzklausot viņu idejas pasākumiem un studentu piesaistei un pastāstot mūsu redzējumu un pašpārvaldes turpmākos plānus. Strādājam ar institūtu direktoriem, lai veidotu regulāras studentu un administrācijas tikšanās, kuru laikā tiktu diskutēts par problēmām studiju programmās. Esam turpinājuši veidot sadarbību ar Latvenergo radošo laboratoriju, iesaistot viņus mūsu pasākumos, kā arī palīdzam viņiem attīstīties. Šogad esam piesaistījuši aktīvus biedrus no visām studiju programmām. Katru mēnesi mums ir notikusi Chill sēde, kurā brīvā gaisotnē iepazīstam viens otru vairāk un jauki pavadām laiku kopā, piemēram, veidojot prezentāciju vakarus, dodoties pārgājienā vai izaicinot viens otru viktorīnā. Organizējam arī lielus un kvalitatīvus projektus, šajā gadā arī jaunumu EVIF SP hakatonu, kuru organizēšanā tiek iesaistīti pašpārvaldes biedri un uz kuriem ir liela atsaucība gan no mūsu fakultātes, gan citu pašpārvalžu puses.
IEVF SP
2022./2023. mācību gada IEVF studentu pašpārvalde bijusi ļoti aktīva dažādās sadarbībās un izpalīdzīgi tiem, kas lūdza palīdzību. Gada laikā bieži tikāmies ar fakultātes administrāciju, kopīgi meklējām risinājumus energokrīzei, lekciju apmeklētībai un fakultātes studentu labklājībai. Mūsuprāt, mūsu veidotie pasākumi gan iekšējie, gan sadarbībā ar citām fakultātēm, veidojuši saliedētu, atsaucīgu un draudzīgu vidi- uzlabojām studentu tā saucamo “Study room” ar ēšanas stūrīti, novusa galdu un studentu- fotogrāfu galeriju un nomainījuši kabinetā jaunu datoru koplietošanai. Esam aktīvi dažādu lielu pasākumu rīkošanā- Dienesta Romāns, Pazudušie un Karaoke kā daži vērā ņemami piemēri. Piedalīšanās citu fakultāšu pasākumos, dalība Rektora kausa izcīņā, betona taisīšanas sacensībās un citos pasākumos pierādīja, ka ekonomisti ir ļoti elastīgi un prasmīgi. Pašpārvaldes popularizēšana ir bijis viens no mūsu galvenajiem darbiem- esam apmeklējuši 16 skolas, runājuši ar skolēniem dažādos stendos un izstādēs, izveidojuši savus prezentmateriālus, kā arī palielinājām savu Instagram sekotāju skaitu un atjaunojoši savu pašpārvaldes mājaslapu.
MLĶF SP
Agrāk cilvēki ķīmiķus raksturoja kā kūtrus, neaktīvus un neatsaucīgus, bet šī gada laikā MLĶF SP studenti ir ieguvuši nerakstītu nomināciju “ķīmiķi ir visur”. Esam vērsuši svarīgu uzmanību gan uz dokumentiem, gan sociālo, akadēmisko, kultūras un sporta vidi. Visa gada laikā esam gājuši ar mērķi pierādīt sevi, mainīties uz labo pusi, sakārtot nesakārtotās lietas, rādīt citiem labu piemēru un veidot labas attiecības un sadarbības ar visiem. Paši uzskatām, ka MLĶF SP šogad ir kā no jauna piedzimusi, laužot visus iepriekš pieņemtos stereotipus, izveidojot jaunu pašpārvaldes tēlu un pilnīgi pārveidojot FSP iekšējo vidi. Šī gada laikā stiprinājām savas fakultātes pasākumus, kas mūsu ieskatā ir guvuši lielu atsaucību, atpazīstamību un līdzdalību ne tikai no mūsu fakultātes studentiem, bet arī no visas plašās RTU studentu saimes. Esam veicinājuši jauno studentu integrāciju un iesaisti, iespaidīgi palielinot aktīvistu un biedru iesaisti un nodoto viņiem vērtīgas zināšanas gan akadēmiskos, gan kultūras, gan ar zinātni saistītos jautājumos. Šis rezultējies ar pārliecību, ka esam izveidojuši ilgtspējīgu MLĶF studējošo pašpārvaldi un esam pārliecināti par stipru, drošu, daudzpusīgu mūsu pašpārvaldes nākotni.
MTAF SP
Šī brīža valde savu darbu uzsāka 2022. gada 19. maija 00.00 pilnā sastāvā. Lai gan sākotnēji viens otru tik labi nepazinām, diezgan ātri sapratām viens otra stiprās un vājās puses, kas ļāva mums iestrādāties un virzīties uz priekšu pilnā gaitā. Drīz vien sapratām, ka šis gads lielā mērā balstīsies tieši uz mūsu pleciem, jo pieredzes bagātākie biedri turpināja savas gaitas tikai kā vecbiedri. Neskatoties uz to, jauno mācību gadu iesākām spēcīgi gan nometnē, kopā ar EVIF SP un ETHZF SP, gan arī tālāk iezvanīšanas svētkos, pirmajā sēdē, uz kuru atnāca ap 100 cilvēkiem, un iesvētībās, jeb iemehošanā. Pasākumi turpinājās ar Nullto sesiju, Helovīnu pasākumu kopā ar IEVF SP, kā arī leģendāro makaronu tiltu sacensību “STiKS” atgriešanu. Otrajā semestrī palīdzējām jaunajiem biedriem apgūt pašpārvaldes darbību Mehu Ekspedīcijā, kā arī īstenojām Baltijas Mehu sacensības “Zobrats”. Šis gads nāca ar izaicinājumiem, taču mēs tiem stājāmies pretī un veiksmīgi tikām galā, vienmēr saglabājot vēsu prātu.