RTU Studentu parlaments
Parādīt izvēlni
RTU Studentu parlaments

Parlamenta Gada balva

Parlamenta Gada balva

Parlamenta gada balva ir svinīgs pasākums, kura laikā tiek godināti cilvēki, kuri pērnā gada laikā ir snieguši nozīmīgu ieguldījumu gan RTU gan RTU SP izaugsmē un attīstībā. Pasākums katru gadu vieno izpalīdzīgākos mācībspēkus, čaklākos un aktīvākos studentus, kā arī pretimnākošākos cilvēkus RTU administrācijā.

Gada projekts

RTU SP nav iedomājams bez dažādiem studentu rīkotajiem projektiem. Nominācijā “Gada projekts” tiek izcelti tie projekti, kuri pērnā gada laikā atstāja vislielāko iespaidu un radīja visneaizmirstamākās atmiņas.
Studentu Saulgrieži 2023

Viens no pavasarīgākajiem projektiem ir “Studentu saulgrieži”. Līdz šim tā ir bijusi vienīgā zaļumballe Rīgā, kas pulcējusi vairāk kā 400 apmeklētājus vienu viet, ļaujot studentiem atzīmēt gan gada laikā smagi ieguldīto darbu, gan kārtīgi dejojot līdz rīta gaismai. 2023. gadā uz skatuves kāpa tādi mākslinieki kā Žoržs Siksna, Klaidonis, Perforators, Septītās Debesis un Oranžās brīvdienas. Pasākumu apmeklēt varēja ikviens students un latviešu mūzikas mīļotājs. Pasākums sekmēja arī studentu un uzņēmumu sadarbību, piesaistot sponsorus un izvēloties norises vietu Tallinas kvartālā "Tu Jau Zini Kur". Sponsoru atbalsts ļāva studentiem iepazīties ar dažādiem uzņēmumiem un to piedāvājumiem, bet "Tu jau zini kur" telpas nodrošināja neformālu atmosfēru un pavasarīgo noskaņu, veicinot tīklošanos starp apmeklētājiem. Organizatoru komandas rūpīgi darinātā "vasaras sajūtu" mozaīka spīdēja spoži. Pateicoties komandas saliedētībai un entuziasmam, studenti varēja gūt neaizmirstamu pieredzi un atpūsties no studijām. Šī tradīcija ir kā dāvana, kas jālolo un ir pelnījusi turpinājumu nākamajos gados.

RTU SP Ziemas balle

Pagājušajos Ziemassvētkos Studentu parlaments piedzīvoja īstu svētku brīnumu - Ziemas balli "Sidraba pasaka". Pēc vairāku gadu pārtraukuma tika atgriezta tradīcija, pirms došanās Ziemas brīvlaikā noķert svētku sajūtu, kopīgi viesojoties svinīgā ballē. Vairāk nekā 400 apmeklētāji pulcējās Latvijas dzelzceļa vēstures muzeja zālē, kur piedalījās dažādās aktivitātēs, kā arī kārtīgi nodarbināja deju grīdu. Grupas "Ginger band" pavadījumā kādu valsi iegrieza ikkatrs, pat kautrīgākais balles viesis. Konkursos katram bija iespēja parādīt kādu savu talantu, sacensties zināšanās par Ziemassvētkiem, iejusties kāda pasaku tēla lomā. Kā balles kulminācija bija apmeklētāju balsojumā atrastā Prinča un Princeses apbalvošana. Skaisti tērpi, jautras atmiņas, atkalsatikšanās un virpuļojošas dejas - tā var raksturot kopīgi piedzīvoto "Sidraba pasaku".

StudyFest 2023

Šogad ierastajai Fukšu ballei tika mainīts nosaukums un to pārsauca par “Studyfest”, kas vairāk parādīja, ka tas ir kā mini festivāls pirms lielās studiju un mācīšanās steigas. Šis pasākums vienmēr norisinās rudenī un ir viens no  pirmjiem aizraujošajiem pasākumiem, ko piedzīvo studenti sākoties jaunajam studiju gadam. Caur krāšņiem vizuāļiem, reklāmām gan caur radio, gan caur televīziju, gan caur influenceriem, kā arī dažādiem kurioziem mākslinieku video, šajā gadā “StudyFest” pulcēja vairāk kā 2,5 tūkstošus apmeklētāju. Šī gada “Studyfest” pārsteidza studentus ar negaidītu pavērsienu - uz galvenās skatuves kāpa gan pats Lauris Reiniks, kuru studenti ir vēlējušies redzēt jau vairākus gadus, gan Bermudu divstūris, un citi mūziķi. Šis ir fantastisks pasākums, kur katrs var atrast savu mīļāko mūziķi un izdziedāties, un izdejoties pie mīļākajām dziesmām. Studyfestu nevar neapmeklēt un šis pasākums ir jāpieredz katram studentam, jo kur gan citur tu satiksi tik daudz studentu iemīļotus mūziķus vienuviet.

RTU sporta spēles "Ronīši"

Kā jau katru gadu, arī šogad studentu vēlme piedalīties “Ronīšos” bija liela, kā rezultātā visas 32 komandu vietas tika aizpildītas mazāk, nekā stundas laikā, un netrūka arī individuālo sportistu. Divu dienu laikā dalībniekiem bija iespēja izmēģināt savus spēkus astoņos komandu sporta veidos un četros individuālajos. Tika piesaistīts krāšņs sponsoru spektrs, kuru atbalsts ne tikai radīja “Ronīšu” atmosfēru sportiskāku, bet arī nodrošināja labākajām komandām visforšākās balviņas. Pasākuma norises laikā organizatori un tiesneši bija savu uzdevumu augstumos un sacensību laika plāni bija labi saplānoti un viegli uztverami. Kā arī nedrīkst aizmirst, ka šogad “Ronīšiem” tika pat izveidota sava mājaslapa, kur varēja atrast visu nepieciešamāko informāciju, proti, kā pieteikties, nolikumu, naktsmītņu rezervēšanas iespējas un vēl. Šis pasākums ir garantija vairāk kā 100 neaizmirstamām atmiņām, jaunām draudzībām un atklāsmēm savās sporta spējās. Īsumā: “Ronīšu 2023” organizatori - varoņi!.

Studentu parlamenta akadēmija '15

RTU SP seminārs "Studentu Parlamenta Akadēmija'15" jauno aktīvistu vidū bija vienas no vispiepildītākajām 3 dienām. Semināra ietvaros jaunajiem censoņiem bija dota iespēja pārbaudīt savas kritiskās domāšanas spējas un izkāpt no savas komforta zonas. Šīs zināšanas viņi ieguva caur dažādām vieslekcijām - sākot ar vecbiedru pieredzes stāstiem un beidzot ar Laura Zalāna motivējošo runu. "SPA'15" jauniešiem bija iespēja iemēģināt sadarbību komandā ar pilnīgiem svešiniekiem arī radošākos uzdevumos. Semināra kulminācijā aktīvisti piedalījās simulācijā, kurā tuvāk iepazinās ar Studentu Parlamenta struktūru un darbību. "Studentu Parlamenta Akadēmija'15" bija pagrieziena punkts ikkatra dalībnieka tālākajā darbība. Šis seminārs ļāva aptvert savas esošās spējas, kā arī nepieciešamos personīgos uzlabojumus, lai pilnveidotos savā izaugsmē.

Gada FSP projekts

Studentu darbošanās RTU SP sākas ar aktīvu iesaisti to fakultāšu pašpārvaldēs. Pašu rīkotie projekti rosina interesi par organizāciju, kā arī attīsta dažādas organizatoriskās prasmes. Kategorijā “Gada FSP projekts” tiek nominēti tie pašpārvalžu projekti, par kuriem interesējās arī cilvēki ārpus konkrētās pašpārvaldes, un par kuriem runāja vēl ilgi pēc to norises.
EVIF SP Galda futbola un novusa turnīrs 2023
Galda futbola un novusa turnīrs ir EVIF SP organizēts sporta pasākums, kurā dalībnieki var sacensties gan novusā, gan galda futbolā. Šis pasākums norisinājās jau trešo gadu un ir attīstījies no fakultāšu novusa galdiem līdz Latvijas Novusa federācijas piesaistīšanas. No Latvijas Novusa federācijas ieradās pats prezidents, lai izpalīdzētu ar izspēļu sagatavi, kā arī tika nodrošināti novusa galdi, kijas, kauliņi. Dalībnieki caur pieteikšanās anketu varēja izvēlēties spēlēt galda futbolu vai novusu. Novuss un galda futbols norisinājās paralēli, tādēļ bija iespējams novērot, kā veicās abu sporta spēļu dalībniekiem. Novuss tika spēlēts pēc Šveices sistēmas un galda futbola izspēles arī tika veidotas pēc tās sistēmas parauga. Pasākuma laikā apkārt bija sajūtama gan spriedze un sāncensība, gan draudzība un prieks, tieši tas, kas ir svarīgākais sporta pasākumiem!
EVIF SP Spindzeles izaicinājums

Spindzeles izaicinājums ir ikgadējs Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātes studentu pašpārvaldes rīkots pasākums, kurā gan Rīgas Tehniskās universitātes studenti, gan darbinieki sacenšas fiziskajās aktivitātēs (staigājot, skrienot un braucot ar velosipēdu). Šis ir pasākums, kas aktualizē veselīgu dzīvesveidu un aktīvu atpūtu svaigā gaisā. Arī šogad Spindzeles izaicinājums piesaistīja plašu dalībnieku loku, kuri aktīvi kopā veica simtiem kilometru, kā arī pildīja interesantus uzdevumus. Šogad dalībniekiem bija jānobildējās ar īpašas krāsas kaķi, kā arī kartes zīmējumā jāizskrien vēja ģeneratora forma. Tika piesaistīti arī vairāki uzņēmumi, kas šo pasākumu atbalstīja, piemēram, Isostar. Daži no dalībniekiem divu nedēļu laikā pat spēja iespēt individuāli veikt vairākus simtus kilometru, kas bija patiešām iespaidīgi un ievērības cienīgi.

ETF SP Elektronikas nedēļa

Elektrizētākais projekts visā gadā, kas atstāja apmeklētājus ar matiem gaisā. Projekts bija pasākumu virkne, kura ilga sešas dienas. Tās ietvaros bija vieslekcijas no vadošajiem uzņēmumiem nozarē par jauno produktu izstrādi, ekskursija uz “SAFTehnika”, praktiska darbnīca elektronikā visiem interesentiem arī bez iepriekšējās pieredzes ar pašizprojektētu shēmu no studentu puses, interaktīvs stāstījums par droniem un to pielietojumiem no RTU dronu laboratorijas un visbeidzot “Elektronikas Olimpiāde”, kurā dalībnieki sacentās ar savām teorētiskajām zināšanām elektronikas teorijā, rēķinot unikālus, interesantus uzdevumus, kā arī ar savām praktiskajām prasmēm, noskaidrojot labākos elektronikas praktikantus Latvijas skolēnu vidū, papildus pauzēs apmeklējot RTU laboratorijas un uzzinot par pētijumu virzieniem fakultātē. Pasākums apvienoja gan jau esošus elektronikas entuziastus, gan jaunus interesentus, kā arī stiprināja saiknes un sadarbību ar esošajiem uzņēmumiem un veidoja arī jaunus sadarbības partnerus pasākuma organizēšanai turpmākajiem gadiem. Kopējais unikālu apmeklētāju skaits pārsniedza 60, kuru starpā iespējams ir nākotnes Latvijas elektronikas inženieri, daļēji pateicoties projektam.

Nakts piedzīvojumu orientēšanās sacensības "Pazudušie" 2023

MLĶF SP, IEVF SP un ETF SP kopprojekts “Pazudušie” ir nakts piedzīvojumu orientēšanās sacensības, kas neatstās vienaldzīgu nevienu sportistu, orientieristu vai gluži vienkārši piedzīvojumu meklētāju. Projekts sniedz unikālu iespēju pavadīt divpadsmit stundas mežā tikai kopā ar saviem komandas biedriem, rogaininga karti un dabas iemītniekiem. Katrs šajā piedzīvojumu pasākumā atradīs kaut ko sev, jo tiek piedāvāti saliedējoši komandas uzdevumi, interesanti un atjautīgi kontrolpunkti, silta zupa un iespaidīgas balvas pirmajām sešām vietām. Pasākumam ir liela vēsture, jo tas norisinājies jau padsmito gadu un tomēr katru reizi spēj pārsteigt ar jaunām idejām un pārbaudījumiem dalībniekiem. Pēdējos gados pasākumu iecienījuši RTU studenti, absolventi un darbinieki, citu augstkolu pārstāvji un arī profesionāli orientieristi. “Pazudušie” mērķis ir popularizēt sportu, aktīvu dzīvesveidu un brīvā laika aktivitātes dabā!

Dienesta Romāns 24

“Dienesta romāns '24” ir IEVF, DITF un BIF studentu pašpārvalžu organizēts pasākums, kas studentu vidū iegājies kā Valentīndienas tradīcija. Tas ir pasākums, kas veidots romantiskā gaisotnē, ar mērķi palīdzēt studentiem iepazīt vienam otru, veicot aizraujošus uzdevumus, kas palīdzēs viņiem pārliecināties par sava partnera atbilstību. Pasākums pulcēja ~ 250 apmeklētāju Tallinas ielas kvartāla kultūrtelpā “Tu Jau Zini Kur”. Pasākumā piedalījās studenti ne tikai no RTU, bet arī no citām augstākās izglītības iestādēm. Pasākuma izdošanos ievērojami veicināja sadarbība ar rekordlielu skaitu uzņēmumu, kas šogad bija veseli 19 uzņēmumi. Pateicoties šai sadarbībai, bija iespēja sagādāt visiem dalībniekiem un arī apmeklētājiem vērtīgas balvas un dāvanas, kas palīdzēja radīt nepiespiesto atmosfēru un izrādīt pateicību par dalību. Lai gan organizatoriem nācās strādāt ar ierobežotiem līdzekļiem un pēdējā brīdī mainīt pasākuma konceptu, viņiem izdevās sagatavot priekpilnu, aizraujošu pasākumu ikvienam studentam. Galvenokārt spēja ātri reaģēt uz neparedzētām situācijām un atrast radošus risinājumus, nodrošināja studentiem pozitīvu pieredzi, neskatoties uz izaicinājumiem.

EKUtons
Projekts “Ekutons” bija 24 stundu hakatons, kas norisinājās ar MSC Shared Service Center Riga atbalstu. Desmit pārliecinošākās no kopā piecpadsmit pieteiktajām komandām sacentās inovatīvu ideju radīšanā darbinieku labklājības uzlabošanai darba vidē. Turklāt komandām bija nepieciešams aprēķināt arī potenciālās idejas izmaksas. Hakatons tika atklāts ar vieslekciju par publisko runu, kuru apmeklēja arī citi interesenti un kas bija iedvesma dalībniekiem pēc iespējas pārliecinošāk noslēgumā prezentēt savas idejas žūrijai. Nākošajās 24 stundās norisinājās intensīvs darbs, un komandas piedalījās trīs mentorēšanas sesijās ar uzņēmējdarbības un akadēmiskās vides pārstāvjiem. Uzvarētāji ieguva galveno balvu 500 eiro, kā arī balvas no Delfi, Splendid Palace, Brain games un citiem atbalstītājiem. Liels veiksmes stāsts bija pasākuma organizēšana angļu valodā, piesaistot 75% dalībnieku no ārzemju studējošo vidus. Starp dalībniekiem bija vairāku RTU fakultāšu, kā arī citu AII studējošie. Turklāt MSC Shared Service Center Riga, pateicoties “Ekutonam”, ir kļuvis par IEVF SP lieldraugu, atbalstot ikmēneša aktīvistus un organizējot jaunus kopīgus projektus.
Bezmiega varā 2023

Orientēšanās sacensības Bezmiega varā vienkopus pulcē gan sportiskus aktīvistus, gan arī tādus studentus, kuriem patīk aizraujoši pavadīt drēgnu rudens vakaru, orientējoties pa Rīgu. To, ka staigājot vai braukājot ar riteni pa Rīgas rajoniem iespējams ieraudzīt kaut ko iepriekš neredzētu, atzīst ne tikai dalībnieki, kuri ikdienā par savām mājām nesauc Rīgu, bet arī tie, kuriem Rīga pirms tam šķita pazīstama un ‘’izstaigāta’’. Pasākuma laikā bija kontrolpunkti, kuros varēja sasildīties ar siltu tēju, kā arī uzkost kādu bulciņu, kas sacensību garam iedeva enerģiju un raitāku soli. Šogad ,,Bezmiega varā’’ tematika bija Veļu laiks, kas deva iespēju dalībniekiem izpausties apģērba ziņā un deva uzstādījumu komandām izveidot savu ‘’gariņu’’. Tas kalpoja kā piektais komandas dalībnieks un vienlaikus arī talismans! Par spīti tumšajam vakaram, pasākums noteikti izdevās interesants uzdevumu ziņā un sportiski izaicinošs distances ziņā. 

Piparkūku nami 2023
Daudzgadējās piparkūku maketēšanas sacensības šogad uzņēma jaunu un nebijušu kursu. Šis siltais un kraukšķīgais notikums palīdzēja katram iedegties Ziemassvētku sajūtai. Šogad svētku pamatvērtības bija kopiena un labdarība. Tika turpināta un attīsta pagājušajos svētkos ieviestā tradīcija labākos namus ziedot bērnu un jauniešu sociālā aprūpes centra iemītniekiem. Tāpēc mājiņas tika radītas ar skaidru apziņu, ka tās iepriecinās mazos sociālā aprūpes centra “Vita” iemītniekus, kam tie sniegs lielāko prieku. Liels darbs tika pielikts arī pie norises vietas vizuālā noformējuma, izrotātā ADI ēka vēl ilgi pēc pasākuma, atgādināja visiem par brīnišķīgajiem svētkiem. Pasākumā šogad piedalījās gan dekāns Uģis Bratuškins, gan jaunā direktore Māra Liepa Zemeša, kas bija iespēja arī administrācijai svētku noskaņā uzrunāt studentus un iepazīt AF neformālo un brīvo gaisotni, kas rodas studentiem vienojoties sirsnīgās aktivitātēs.
Zobrats 2023
Baltijas mehānikas inženierzinātņu studentu sacensībās «Zobrats 2023» ir lielākais MTAF SP pasākums, organizēts sadarbībā ar mašīnbūves uzņēmumu UPB. Pasākums noris divas dienas - RTU Konferenču un sporta centrā "Roņi". Dalībniekiem pirms pasākuma UPB sagatavoja mājasdarbu, kas bija daļa no vērtējamajiem uzdevumiem. Dalībniekiem bija jāizgatavo 3D izprintēta detaļa, kas noturētu vislielākos spiedes parametrus. Detaļas tika testētas pasākuma pirmajā dienā ar UPB sagatavoto pneimatisko spiedes mašīnu. 3D detaļas tika sagatavotas sadarbībā ar RTU ZIC. Pēc detaļu testēšanas dalībnieki pildīja UPB sagatavotos uzdevumus -  aprēķinu uzdevumi, teorijas testi, metālu atpazīšana un citi uzdevumi.  Pēc UPB uzdevumiem, dalībniekiem bija jāpilda MTAF SP sagatavotos uzdevumus, kuri sevī iekļāva - elektronikas elementu pareizu saslēgšanu, detaļas veidošanu pēc rasējuma, terminu atpazīšanu un citus pārbaudījumus. Vakarā tika sniegta iespēja izbaudīt laiku pie jūras pildot sportiskus uzdevumus, bez papildus vērtēšanas ar mērķi saliedēties un aktīvi pavadīt laiku. Otrajā dienā dalībniekus sagaidīja lielais konstruēšanas uzdevums. Tā ietvaros bija jāizveido automobīļa modelis, kura vienīgais jaudas avots ir peļu slazds.
Gada audiovizuālais materiāls

Mūsdienās informācija ir mums visapkārt. Šī iemesla pēc ir svarīgi to pasniegt pēc iespējas pievilcīgākā veidā. Nominācijā “Gada audiovizuālais materiāls” tiek apbalvoti tie studentu veikumi, kuri spēja atstāt vispaliekošāko iespaidu uz studentiem un rosināja interesi par projektiem.
Sieviešu dienas apsveikuma video

Pavasara gaidītākā diena ir sieviešu diena. Laiks, kad izpaust savu dziļāko kaisli pret daiļā dzimuma  pārstāvēm. Šī video ideja bija parādīt, lai arī cik mēs – vīrieši – nebūtu dažādi, mums katram sieviete dzīvē ir svarīgākais elements. Apsveikuma scenārijs rada pakāpenisku spriedzes celšanos, iekļaujot komiskas epizodes. Klipa laikā dialogs ir dinamisks, scenogrāfija rūpīgi pārdomāta un režija Dzintara Straupes izpildījumā liecina par augsto profesionalitātes pieeju. Klipā īpaši uzteicama dalībnieku skatuviskās dejas meistarība “Es izjāju prūšu zemi” veidolā, kura tika filmēta 02:00 naktī uz ielas +2 grādu temperatūrā.  Klipa kulminācija ir eleganta un vienkārša, kas māca, ka nevajag pārspīlēt – reizēm pietiek ar ko skaistu un vienkāršu. Šis apsveikums tiešām tika augsti novērtēts un kļuva par vienu no visskatītākajiem video RTU SP sociālo tīklu vēsturē. 

Pagalma sporta spēles

Ilgaddēja DITF SP tradīcija šogad piedzīvoja jaunas vēsmas audiovizuālajos materiālos. Šis projekts arī bija spēcīgs pieteikums DITF SP Sabiedrisko attiecību virziena vadītāja Rinalda Ulmaņa un BIF SP biedra Marijas Franckevičas radošajai darbībai. Sākotnēji tika izveidots pievilcīgs vizuālais noformējums, kas piesaistīja katru, kas to ieraudzīja. Turpinoties pasākuma organizēšanai, tika izveidoti arī dažādi sociālo tīklu materiāli, kas tika publicēti vietnēs Facebook un Instagram. Materiālu galvenais mērķis bija piesaistīt pasākuma dalībniekus, kas arī veiksmīgi izdevās. Nav melots, ka šī projekta audiovizuālie materiāli ieskicēja turmpāko DITF SP vizuālā noformējuma attīstību, kas kopš projekta norises ir regulāri ticis pilnveidots.

Skatīties video.

StudyFest 2023
 

Košas krāsas, enerģija un īsts studentu gars - ar šādiem vārdiem vislabāk var raksturot RTU SP projektu "STUDYFEST" un, protams, arī tā vizuālo materiālu. Visiem labi pazīstamais RTU SP lācis tika ietērpts pavisam citā tēlā, kļustot par lielākā Latvijas studentu festivāla galveno seju un pasākuma vēstnesi. Galvenais pasākuma plākāts ir skaļš, uzmanību piesaistošs un ieintriģējošs, un tieši tas, kopā ar neskaitāmiem reklāmas video un ierakstiem sociālajos tīklos, palīdzēja sasniegt ievērojamu apmeklētāju skaitu un padarīja "STUDYFEST" par atpazīstamu zīmolu, ko visi studenti gaidīs arī nākamos gadus.

RTU Asinsdonoru dienu vizuālis
RTU Asinsdonoru dienas vizuāli šogad var aprakstīt, kā perfekti minimālistisku. Tas ietver krāsu kontrastu, piezemētu simbolikas izmantojumu, lai piesaistītu skatītāja uzmanību tikai savam mērķim - informēt studentus par asins nodošanas iespējām Asinsdonoru dienas ietvaros. RTU Asinsdonoru dienas vizuālis satur baltu fonu, kas ir līdzīgs saburzītam papīram, uz kā virsū ir attēloti animēti asins elementi, kas izstaro sirsnību tieši šī izvēlētā stila dēļ. Svarīgā pasākuma tematika iet roku rokā ar nepārspīlētu vizuālo identitāti bez kliedzošiem elementiem.
RTU LSZC SP Pavasara Auto - Foto orientēšanās
Vai arī Tev, kā studentam, ir radies brīvs laiks un Tu nezini, ko darīt ar draugiem? Šī iemesla dēļ, lai piesaistītu studentu uzmanību tika izveidots audiovizuālais materiāls RTU LSZC SP projektam "Pavasara Auto - foto orientēšanās". Video mērķis bija interesantā veidā piesaistīt un informēt studentus par iespēju pieteikties šīm sacensībām. Video pamatprincipā tika iestrādāta doma, ka draugu bariņam ir radies brīvs laiks, un ar viena zvana palīdzību students var uzzināt par drīzumā notiekošu, aizraujošu pasākumu. Atbilstoši video, tika izstrādāti arī publikāciju materiāli vienotā tēmā.
RTU SP vīriešu dienas sveiciens
Jaunizveidotās repa apvienības “Karstie degļi” pirmais meistardarbs “Sagaaya” tapa kā RTU SP sveiciens mūsu dārgajiem vīriešiem svētkos. Par godu vīriešu dienai tika sarakstītas dziesmas rindiņas jeb repa vārdi, kas vēlāk tika iedziedāti studijā pie DJ izveidota pavadījuma. Dziesmas ideja bija atspoguļot visus vīriešus RTU, veltīt katrai fakultātei kādu vārdu un uzslavu. Šis izdotais singls bija gala ideja vīriešu dienas sveicienam tieši RTU studentiem, tas saņēma uzslavas un labus vārdus pēc publicēšanas.  
Dronu skolas reklāmas video
Elektronikas nedēļas ietvaros tika veidota Dronu skola, kuras reklāma attēloja personāžu, kurš pie lidostas vēro lidmašīnas un arī vēlas izmēģināt ar tām lidot. Paradās noslēpumains personāžs mašīnā. Populāras filmu mūzikas pavadījumā ieslēdz sildītājus un pārslēdz citus kloķus un aizved ar automašīnu uz RTU, kur noslēpumainais personāžs pastāsta, ka tur notiks Dronu skola un tajā varēs izmēģināt lidot ar dronu un lidmašīnu stimulatoru. Video mērķauditorija ir vidusskolēni un pirmkursnieki tāpēc video ir ātra kadru nomaiņa un komiski notikumi.
Elektronikas olimpiādes reklāmas video
Elektronikas nedēļas ietvaros tika veidota Elektronikas olimpiādes reklāma, kurā notiek strīds starp diviem personāžiem, kuri nespēj izlemt, kurš ir labākais elektroniķis, tad ierodas trešais personāžs, kurš atrisina strīdu, pasakot, lai abi piesakas Elektronikas olimpiādei, kur varēšot noskaidrot, kurš labāks. Video laikā tiek izteikti joki un smieklīgas skaņas, jo video mērķauditorija ir vidusskolēni un pirmkursnieki. Video laikā tiek doti mājieni, ka olimpiādē tiks pārbaudītas gan lodēšanas prasmes, gan teorētiskās zināšanas.
Gada ideja
Pasaule nepārtraukti mainās un attīstās. Līdz ar attīstību, reizēm mēdz rasties dažādas jaunas problēmas. Kategorijā “Gada ideja” tiek godināti to ideju autori, pateicoties kuriem varēja novērot uzlabojumus RTU SP darbībā, un, iespējams, pat visā RTU.
MTAF SP pasākums “Šaha un dambretes turnīrs”
Šī gada ideja bija MTAF SP rīkotais pasākums “Šaha un dambretes turnīrs”. Kā paši MTAF SP biedri teica: “Šī patiešām bija kāda pirmkursnieka ideja un iniciatīva, kas izvērtās par tiešām foršu pasākumu”. Jā, šī ideja nāca no kāda entuziastiska pirmkursnieka, kura drosme pierādīja to, ka nekas nav neiespējams. Pasākuma konteksts bija “spēļu” vakars ar dambreti un šahu, kurā var piedalīties ikviens. Par šo ideju ir dzirdētas tikai un vienīgi labas atsauksmes, zinot to, ka turnīrā piedalījās ne tikai studenti, bet arī mācībspēki, kuri vēlējās pierādīt savus spēkus. Mūsuprāt, šādi mājīgi spēļu vakari saliedē studentus un satuvina galda spēļu spēlētājus, kā arī uzlabo priekšstatu par mācībspēkiem - viņi arī var.
Biedru saraksta automatizācijas rīks

Digitalizācijas laikmetā ir svarīgi ikdienā arvien vairāk izmantot mūsdienu tehnoloģijas, kas atvieglo ikdienas pienākumus. Tieši šī iemesla pēc, DITF SP čaklais Vadītāja vietnieks Kristers Vilks izstrādāja īpašu automatizācijas rīku, kas ārkārtīgi atviegloja pašpārvaldes biedru saraksta datu atjaunošanu un rediģēšanu reāllaika situācijām. Šī unikālā sistēma spēj automatizēti kontrolēt sēžu apmeklētību, ģenerēt parakstu lapas atbilstoši situācijai, kā arī izveidot sēdes apmeklētāju sarakstu, kurš lieti noder sēžu protokolu veidošanai. Šis rīks ir sevi ļoti labi pierādījis DITF SP darbībā un ir plānots turpmāk šo rīku piedāvāt arī citām FSP, NI un SZC, lai arī viņu darbs tiktu atvieglots. Šī vienreizējā sistēma ir noderīga, lai atvieglotu pašpārvaldes vietnieku darbu gan tagad, gan nākotnē, veidojot unikālu vidi turpmākajā RTU SP organizācijas attīstībā!

Sociālo diskusiju cikls
Sociālā dimensija vēl arvien ir cilvēkiem nezināma vide, par kuru cilvēki baidās runāt skaļi, tāpēc RTU SP izveidoja sociālo diskusiju ciklu. Ar sociālās diskusijas sarunu ciklu tika vērsta uzmanība uz psiholoģiskajām problēmām, kas var skart jebkuru cilvēku, neiedalot viņu pēc vecuma, dzimuma vai studiju programmas. Diskusiju ciklā notika 2 pasākumi, kuros tika apspriesta izdegšana un depresija gan no cilvēka personīgās pieredzes, gan no medicīniskā viedokļa. Pasākumu cikla mērķis bija, lai tā apmeklētāji varētu justies ērti, organizējot to attālināti, nejūtot spriedzi tikt pakļautiem apsmiešanai par vēlmi uzzināt ko vairāk un justies pieņemtiem. Šī noteikti ir gada ideja, kura jāturpina īstenot nākamajos gados, lai šo dimensiju atvērtu arvien plašāku un studentos raisītu gan tās iepazīšanu, gan tās izzināšanu.
Projektu optimizācija
Projektu optimizācija, lai gan sākumā uzskatīta par šaubīgu un diskutablu, realizācijas beigās izvērtās par veiksmīgu ideju. Tā zīmīgi ir uzlabojusi FSP un RTU SP darbību tieši projektu izstrādē un attīstībā, jo, samazinot kopējo projektu skaitu, tiek uzsvērta paliekošo projektu kvalitāte, kā arī palielināti tiem atvēlētie līdzekļi. Šīs idejas rezultātā šī gada projekti bijuši manāmi kvalitatīvāki un veiksmīgāki gan dalībnieku, gan apmeklētāju skaita, gan iegūto atsauksmju un novērtējumu ziņā. Šī ideja likusi FSP un SP tiešām izvērtēt projektu nozīmi, to mērķus un vīziju, rezultātā izvēloties patiesi svarīgākos un veltot tiem vairāk darba un enerģijas organizēšanas procesā. Šādas optimizācijas ieviešana veiksmīgi atspoguļojusies uz FSP un RTU SP biedru noslodzi, apvienojot pašpārvaldes pienākumus un uzdevumus ar studijām un mācību darbu veikšanu. Koncentrējoties uz mazāku skaitu projektu, iespējams vieglāk apvienot organizatoriskos pienākumus ar studentu pienākumu veikšanu.
Grupu vecāko saziņas pārveide, sistēmas izmaiņas
Galvenā informācijas nodošana studējošajiem norisinās caur Studiju grupu vecākiem. Inženierekonomikas un vadības fakultāte ir bagāta ar Studiju grupu vecākajiem, kopā veido 45 studējošos no 11 dažādām studiju programmām. Sākotnēji komunikācija bija apgrūtinoša, jo ikdienā Whatsapp grupu ir daudz, katrs GV ir 2 grupās, kur komunikācijas saikne pazuda. Informācija, kuru bija nepieciešams nodot, bieži vien pazuda, citu ziņu ietvaros. Kā risinājums bija Whatsapp Community, kas veido GV čatus vienotus un pārskatāmus. Galvenā informācija tiek nosūtīta Announcement, kur ziņas ir iespēja nosūtīt tikai grupas administratoriem, kas neveido ziņu pārklāšanos. Studējošie šobrīd spēj viegli atrast un nosūtīt svarīgāko informāciju, kā arī neskaidro jautājumu gadījumā ir iespējams viegli atrast grupas, kur noteiktais jautājums ir aktualizēts. Jauniem studentiem pievienojoties, grupu apvienošana vienā lielā veidolā, ir ļoti atvieglinājusi sapratni par GV darbību kopumā.
RTU LSZC SP sporta nedēļa "Esi kustībā"
Vairāku gadu gaitā RTU LSZC studenti ir cītīgi gaidījuši sporta pasākumu Liepājā, kas varētu sniegt iespēju sacensties dažādos sporta veidos. Šajā studiju gadā tas beidzot notika! Pirmo reizi RTU LSZC SP īstenoja sporta nedēļu “Esi kustībā”, kuras laikā studenti varēja parādīt savas prasmes volejbolā, basketbolā, novusā, galda spēlēs un pat orientējoties pa Liepāju. Baumo, ka šis projekts bija sākums “Ronīšu” eksemplāram Liepājā, vai pat “Rektora kausa” mini versijai. Projekta ideja bija jaudīga un tika īstenota veiksmīgi, jo atsaucība bija liela no studentu puses. Jebkurš sporta veids spēj saliedēt Studentus un tāpēc sporta nedēļu “Esi kustībā” var minēt, kā vienu no veiksmīgāk īstenotajām idejām.
Podkāsts “Rokturis”

“Rokturis” ir platforma neformālām sarunām par aktualitātēm un notikumiem arhitektūrā un dizainā, vieta, kur apspriest visdažādākās vietrādes un vides veidošanas jautājumus, un dažkārt vienkārši padalīties ar studentu “sāpēm”. Studentiem patīk sarunāties, un viņu intereses ir ļoti plašas. Taču laiku pa laikam ir sajūta, ka saskarsme starp studentiem, jomu profesionāliem un lietotājiem ir nepietiekama. “Rokturis” saturu veidojam tā, lai ne tikai jomas studentiem vai interesentiem būtu vērtīgi noklausīties, bet jebkuram cilvēkam. “Rokturis” nav podkāsts tikai par arhitektūru, tas ir podkāsts par telpu un vidi, kurā mēs atrodamies un dzīvojam, podkāsts par vietu un cilvēka lomu tajā. Podkāstu epizodēs viesojas gan arhitektūras jomas profesionāļi, kā Austris Mailītis, Guntis Grabovskis, gan citu jomu speciālisti, kā Kristaps Dreimanis, Jāzeps Bikše u.c. Podkāsta epizodes sadarbībā ar Lux Express tagad ir pieejamas arī autobusu individuālajos mediju ekrānos. Par šo arhitektūras studentu iniciatīvu ziņas publicēja gan Latvijas Arhitektu savienība, gan Rīgas Tehniskā universitāte. 

Gada Studentu parlamenta aktīvists

Kas gan būtu RTU SP bez tā aktīvistiem? Studenti, kuri ir gatavi palīdzēt katrā projektā, kur vien tas ir nepieciešams, pat tad, ja reizēm studiju darbi sāk mīt uz papēžiem. Nominācijā “Gada Studentu parlamenta aktīvists” tiek izcelti studenti, kuri spēj apvienot darbu ar atpūtu. Šie studenti ir neatlaidīgi un mērķtiecīgi, un brīžiem šķiet, ka viņu izpratnē kāpiens Everestā būtu tīrais nieks, salīdzinot ar kursa darbu un SP projektu vienlaicīgu veidošanu.
Krists Mīlenbergs 

Krists Mīlenbergs, iekāpjot RTU studentijas vidē, jau no paša sākuma ir mēģinājis no tās paņemt pēc iespējas vairāk, darbojoties maksimāli daudz pasākumu organizēšanā un iesaistoties visās RTU SP nodaļās. Šķiet, ka Krists nepazīst atteikumu, jo uz aicinājumiem iesaistīties vienmēr atrod daļiņu sevis, ko pienākumiem veltīt. Noteikti šī gada laikā Kristu esat redzējuši savā starpā organizatoru pulkā, RTU SP sociālo tīklu postos vai pasākumu laikā kā brīvprātīgo, izpalīdzot citiem. Bez radošās darbības arī studentu pārstāvniecība Kristam nav sveša lieta, kļūstot par DITF SP Kopsapulces delegātu un iesaistoties savas fakultātes studiju virziena darbībā. Krista mērķtiecība un nebeidzamā motivācija kalpo kā paraugs spēcīgam RTU SP aktīvistam.

Alise Āboliņa
Alise ir ļoti atraktīvs un aktīvs pirmā kursa students. Jau studiju sākumā viņai ļoti interesēja studējošo pārstāvniecība ne tikai universitātes, bet visas valsts mērogā. Šī iemesla dēļ, Alise diezgan ātri kļuva par RTU SP LSA domnieci, kas tikai vairāk palielināja viņas interesi par Studentu parlamenta darbību. Alise regulāri apmeklē LSA darba grupas par dažādām Latvijas studentiem aktuālām tēmām, kurās sniedz savas idejas problēmu risināšanā un nebaidās diskutēt ar citu augstākās izglītības iestāžu studentu pašpārvalžu pārstāvjiem, lai nonāktu pie tādiem risinājumiem, no kuriem visi iesaistītie ir ieguvēji. Viņa ir aktīvi iesaistījusies dažādu DITF SP projektu organizēšanā, taču tikpat aktīvi viņa apmeklē dažādas RTU Studentu parlamenta ikmēneša nodaļu sēdēs.
Danija Janīte
Danija – meitene ar neizsīkstošu enerģiju un drosmi iekarot pasauli! Viņas entuziasms un radošums ir kā silta saule, kas apspīd un iedvesmo. Jau gandrīz gadu esot IEVF SP KSN vadītājas amatā, Danija ir spējusi piesaistīt daudz jaunu biedru ne tikai savai pašpārvaldei, bet arī Studentu parlamentam, iedrošinot studentus izmēģināt savas prasmes projektu organizēšanā. Danija ir apliecinājusi savas spējas organizējot gan SP pasākumus, kā “Studentu Saulgrieži 2023”, Ziemas balle “Sidraba pasaka” un “Studentu parlamenta akadēmija ’15”, gan arī esot galvenais organizators FSP pasākumos, kā “Dienesta romāns ’24” un “RTU karaokes turnīrs 2024”. Paralēli visam tam viņa iesaistās dažādās darba grupās par izmaiņām SP un FSP darbībā un arī kā viesis regulāri apmeklē RTU SP Kopsapulces sēdes. Danija ir īsts komandas cilvēks, kas nekad nepadodas un vienmēr sasniedz izvirzītos mērķus. Viņas spītība un apņēmība ir iedvesmojoša un liek citiem studentiem noticēt sev un saviem spēkiem.
Kārlis Sīmanis

Students, kurš iedvesmo ar savu atvērto sirdi, plašo smaidu un jaukajiem smiekliem! Kārlis neatsaka palīdzību, vienmēr ir tur, kur notiek kādas aktivitātes studentu labbūtības veicināšanai, iesaistās Studentu Parlamenta dzīvē un aizraujas ar savu studiju programmu. Papildus pašpārvaldes vadītāja pienākumiem un atbildībām, Kārlis aizrautīgi iesaistījies RTU SP Kultūras un sporta nodaļas darbībā un atradis laiku, lai iesaistītos vairāku RTU SP projektu organizēšanā. Kārlis ir palīdzējis visam SP, vadot pasākumus, iesaistoties darba grupās un daloties ar savu pieredzi un viedokli. Aizrautība ar studentu dzīvi Kārlim raksturīga no situācijām, kurās jābūt pilnīgi nopietnam, līdz brīžiem, kad var piedāvāt trakākās logo, merch un pasākumu idejas.

Francis Gulbis
Jāsāk ar to, ka Francis kopš septembra ir apmeklējis RTU SP Mārketinga un Kultūras un sporta nodaļas sēdes, piedalījies šo nodaļu stratēģiskajos pasākumos un darba grupās. Viņš ir palīdzējis izveidot dažādus informatīvos videoklipus, filmējies pasākumu reklamēšanai un arī ir piedalījies 4ESCAPE organizēšanā. Neskaitot dalību pasākumu organizēšanā, viņš ir arī uzņēmies atbildību reprezentēt savu programmu tādos pasākumos kā “Atvērto Durvju Diena 2024”, “Skola 2024”, “Zinātnieku Nakts 2023” un “Seko Studentam 2024”. Francis ir izdarījis daudz pašpārvaldes labā un piedalījies visos iespējamos pasākumos. Viņam ir vīzija arī turpmāk piedalīties un organizēt dažādus pasākumus, un darīt to ar lielu atbildību. MLĶF SP uzskata, ka Francis ir viens no 2023./24. gada svarīgākajiem aktīvistiem ne tikai MLĶF SP, bet arī RTU SP ietvaros.
Dzintars Straupe
Radusies nepieciešamība pēc kāda lojāla biedra, kurš vienmēr atsauksies uz dažādiem palīdzības saucieniem? Radusies nepieciešamība pēc biedra, kurš jebkurā brīdī, naktī vai dienā, gatavs atbildēt uz Whatsapp ziņām? Dzintars būs tas cilvēks, kas neatkarīgi ne no kā vienmēr būs gatavs stāties ierindā un palīdzēt gan biedriem, gan studentiem dažādu mērķu sasniegšanā. Augstā profesionalitāte video filmēšanas sfērā, neatkārtojamā atsaucība un lielā centība Dzintaram palīdzēja RTU Studentu parlamentam nest lielus augļus sociālajos tīklos, par kuru sasniegumiem ir lepni liecinājuši gan pārējie SP biedri, gan RTU studenti. Šī viena gada laikā Dzintars, ieguldot no sevis ļoti daudz laika un spēka, pierādīja sevi kā vienu no prominentākajiem SP biedriem, kāds šajā gadā ir bijis.
Ieva Vaļska

Vai pasākums var eksistēt bez gardām maizītēm, jaudīgajiem enerģijas dzērieniem un episkajām dāvanu kartēm? Bet vēl vairāk, vai ir iedomājams pasākums bez spēcīga atbalstītāju uzrunātāja, kurš neatkarīgi ne no kā vienmēr iegūs vienreizējas balvas, par kurām dalībnieki būs milzīgā starā? Ieva, kurai otrs vārds ir “sponsori”, laika gaitā ir uzrunājusi tik daudz spēcīgu atbalstītāju, ka ikvienā Studentu parlamenta pasākumā, kurā viņa bija organizators, nebija nevienas sūdzības par atbalstītāju trūkumu. Radošā domāšana un nosvērtais raksturs ir tās iezīmes, kuras ir padarījušas Ievu par atpazīstamu un izpalīdzīgu cilvēku visā Studentu parlamentā. Viņa vienmēr būs gan kā aktīvists, uz kuru vienmēr var uzticēties, kā arī mentors, no kura visi nākamie aktīvisti varēs iedvesmoties.

Edgars Kržanovičs

Edgars Kržanovičs ir IEVF 1. kursa students - enerģisks, apņēmīgs un vienmēr gatavs rīkoties. Viņš nekad nebaidās izaicināt grūtības, un viņa entuziasms un drosme iedvesmo apkārtējos. Edgars aktīvi iesaistās gan FSP, gan SP pasākumu organizēšanā. Galvenokārt, darbojoties ar sponsoru piesaisti un to koordinēšanu tādos pasākumos kā Ziemas balle “Sidraba pasaka”, “Dienesta romāns ‘24”, “RTU karaokes turnīrs 2024” un “Parlamenta Gada Balva”. Viņš nebaidās paust savu viedokli un spēja atrast kopīgu valodu ar jebkuru padara viņu par neaizstājamu komandas spēlētāju. Edgars vienmēr rūpējas par to, lai uzdotie uzdevumi tiktu paveikti precīzi un laikā. Paralēli pasākumu organizēšanai, sponsoru piesaistei, viņš interesējas par studentu pārstāvniecību un apmeklē RTU SP Kopsapulces sēdes. Viņa atbildības sajūta, optimisms un humora izjūta spēj uzmundrināt ikvienu, radot patīkamu atmosfēru jebkurā vietā un laikā.

Mareks Homčenko

Mareks sevi pierādījis RTU SP Studentu parlamenta akadēmijā kā cilvēks, kuram piemīt lieliskas komandas saliedēšanas un motivēšanas prasmes. Viņš visa gada garumā iesaistījies IEVF SP projektu organizēšanā, kā arī RTU SP pasākumu īstenošanā. Mareka seja redzama gandrīz katrā IEVF SP publicētajā videoklipā, kas liecina par viņa lielo iesaisti un entuziasmu pasākumu organizēšanā. Šogad aktīvi apmeklējis arī RTU SP Kultūras un sporta nodaļas sēdes, vienmēr tajās izsakot savu viedokli, sniedzot efektīvas idejas un noderīgus ieteikumus. Marekam piemīt spēja uzklausīt citu viedokli un jebkuru ideju pārvērst realitātē.

Anna Paula Roga
Anna Paula Roga šogad ir aktīvi darbojusies organizācijā. Kad Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs MTAF SP Valdē negaidīti atstāja savu amatu, Anna nekavējoties ieņēma vadību, nodrošinot, ka visi SANa pienākumi tiek veikti. Neskaitot darbu pašpārvaldē, Anna ir iesaistījusies RTU SP pasākumu organizēšanā, Ziemas ballē “Sidraba pasaka” veidojot dekorācijas, Mārketinga un PR triecienseminārā piesaistot lektorus, kā arī šobrīd esot PGB organizatoru komandā. Kad Anna nepiedalās RTU SP pasākumu organizēšanā, viņa tajos iesaistās kā brīvprātīgā. Piedalījās arī mentoru programmā, vienmēr cenšas iedrošināt jaunos studentus un kursabiedrus piedalīties un iesaistīties RTU SP. Anna apmeklē RTU SP nodaļu sēdes un darba grupas, piemēram, šobrīd aktīvi iesaistoties FSP logo darba grupās.
Gada valdes loceklis

Neviena automašīna nav iedomājama bez dzinēja, neviena celtne bez pamatiem, neviens dators bez procesora. Līdzīgi, arī RTU SP ir galvenā komponente, kas nodrošina RTU SP pareizu un izplānotu darbu. Uz titulu “Gada valdes loceklis” pretendē katrs no aizvadītā gada RTU SP valdes locekļiem. Bez viņiem projekti būtu bez sponsoriem, balles bez mūzikas un studijas bez akadēmiskā godīguma ievērošanas.
Emīls Kiseļevskis
 

Emīls ir 3. kursa students Būvniecības un mehānikas fakultātē, studiju programmā “Medicīnas inženierija un fizika”. Emīls ir tāds cilvēks, kas spēj saglabāt mieru jebkurā situācijā un nemaldīgi izvērtēt notiekošo, kā arī rast risinājumus un kompromisus. Viņš nebaidās no darba un spēj uzņemties atbildību. Tas atspoguļojas viņa paveiktajā esot Finanšu virziena vadītāja amatā savā fakultātes pašpārvaldē un tagad esot RTU Studentu parlamentā Mārketinga Nodaļas vadītāja vietnieka amatā. Var teikt, ka Emīls ir atradis savu īsto vietu studentijā un tas ir būt RTU SP Mārketinga nodaļā, jo viņš vienmēr zinās atbildi par sponsoriem un radīs jaunas idejas kā tos labāk piesaistīt. Viņa pavadībā RTU SP mārketings ir ļoti audzis, veidojot RTU SP tēlu atpazīstamāku un patīkamāku. Pie Emīla vienmēr var griezties pēc padoma vai palīdzības. Var manīt, ka esot Mārketinga nodaļā viņam ir vēlme atgriezt apritē aizmirstas idejas un ieviest ko jaunu.

Agnese Bule

Kādas rakstura īpašības raksturo izcilu studijas nodaļas vadītāju? Smaidīgs, godprātīgs, centīgs…un skarbs brīžos, kad tas ir nepieciešams. Šīs rakstura īpašības ļoti labi iemiesojas tagadējā Studentu parlamenta Studiju nodaļas vadītājā Agnesē Bulē, kura ar ļoti lielu atbildības sajūtu ir pildījusi savus pienākumus. Viņas apņemšanās cīnīties par studentu tiesībām akadēmiskajā sfērā ir iedvesmojoša visiem biedriem, kuri vēlas nākotnē aizstāvēt studentu intereses. Lai veicinātu ikviena studējošā kompetenci par studijām, RTU SP Instagram kontā tiek ievietoti informatīvi story, kur tiek aktualizēti dažādi studentu skarošie jautājumi. Ar savu centību nodaļas pilnveidošanā viņa ir panākusi to, ka tā ir viena no Studentu parlamenta biedru apmeklētākajām nodaļām, kur katrā sēdē aktivīsti ar lielu interesi klausās RTU akadēmiskos jaunumus, kā arī kopīgi labi pavada laiku, pateicoties attīstītajai nodaļas iekšējai videi. Agnese ir personība, kas spēj akadēmisko virzienu padarīt interesantu un aizraujošu ar savu neatlaidību un nemitīgu darbu.

Annija Tkačenko

RTU SP Kultūras un sporta nodaļas vadītāja Annija Tkačenko ir labs pierādījums tam, ka ar dziļu degsmi un nepārtrauktu neatlaidību var pacelt gan nodaļu, gan visu Studentu parlamentu jaunā līmenī. Pat, ja sākotnēji Annijas darbā bija saskatāmas nelielas grūtības, viņa efektīvi tika tām pāri un tagad rāda ļoti labi piemēru gan fakultāšu pašpārvalžu Kultūras un sporta virzienu vadītājiem, gan arī citiem Valdes locekļiem. Viena no lielākajām izaugsmēm nodaļas darbībā ir aktīvais aktīvistu pulks, kurš visu gadu ir turpinājis augt un darboties. Tieši viena no viņas nodaļas ikmēneša sēdēm kļuva par vienu no apmeklētākajām visa gada laikā. Ar Annijas iniciatīvu tika atjaunota arī kāda mīļa, taču piemirsta RTU SP tradīcija - Ziemas balle, kas pulcēja vairāk kā 400 apmeklētāju un plūca neskaitāmus komplimentus vēl ilgi pēc pasākuma norises. Arī viņas kopīgais tandēms ar nodaļas vietnieku Rūdolfu Grāvīti rāda ļoti labu piemēru kā būtu jāsadarbojas nodaļas vadītājam ar vietnieku, lai sekmētu augšupejošu nodaļas progresu.

Annija Vaska
Annija Vaska ir RTU SP Pašpārvalžu koordinēšanas nodaļas vadītāja, kuras sirsnības daļiņa ir jūtama katrā RTU studentu pašpārvaldēm. Annija sava termiņa laikā ir ogranizējusi Jauno vadītāju skolu, neskaitāmus saliedējošos pasākumus FSP vadītājiem, visu pašpārvalžu un RTU SP Valdes starpā, Parlamenta gada balvu gan sava termiņa sākumā, gan noslēgumā, kur izstādājusi arī uzlaboto pasākuma nolikumu. Viņa ir pilnveidojusi projektu komisijas darbu un bijusi milzīgs balsts ISC attīstībai. Līdz ar konsolidācijas iestāšanos, aktīvi sekojusi līdzi lielajām biedru sēdēm, koordinējot procesu un rūpējoties, lai viss notiek korekti. Ar šiem izaicinājumiem viņa lieliski tika galā un sevi pierādīja brīžos, kad aizstāvēja savu viedokli. Annija Vaska ir Valdes loceklis, kas izstaro savu saulaino enerģiju, lai arī cik slikta diena ir bijusi pašai. Annija rūpējusies par katru pašpārvaldi kā par savējo, lai arī kurā Latvijas nostūrī tā atrastos.
Rūdolfs Grāvītis

Rūdolfs Grāvītis ir ieguldījis smagu darbu RTU SP darbā un veicinājis tā izaugsmi, neskatoties uz visām grūtībām, kas ir nākušas šī gada laikā. Rūdolfs savu centību un smago darbu ir parādījis ne tikai sava amata ietvaros, bet arī kā valdes loceklis ir uzturējis labu atmosfēru parlamentā.  Rūdolfs sava termiņa laikā ir paveicis daudz dažādus darbus, būdams kultūras un sporta nodaļas vietnieks. Rūdolfs ar visu sirdi darbojās projektā "Sirds siltumā", lai bērni no SOS ciematiem tiktu pie sava svētku prieka. Galvenais iemesls kāpēc mums šķiet, ka Rūdolfs ir pelnījis šo atzinumu ir tāds, ka viņa darbs bieži nav redzams, bet viņa prombūtne ir vispamanāmākā parlamenta telpās. Rūdolfs spēj radīt neuzspiestu atmosfēru, motivēt savus kolēģus un sniegt mundrinošus vārdus brīžos, kad tie ir visnepieciešamākie. Rūdolfs nekad neatsaka palīdzībā un liek citus cilvēkus sev kā prioritāti. Rūdolfs ir īstens komandas spēlētājs un to var redzēt no malas.

Aneta Tarasova

Prezidens ir cilvēks, uz kura pleciem ir jātur viss Studentu parlamenta svars. Cilvēks, kura raksturs ir vēl spēcīgāks nekā SP lāča raksturs. Ja jājautā, kurš cilvēks varētu atbilst šim aprakstam, tad tā viennozīmīgi ir Aneta. Aneta ir cilvēks, kuru pat specīgākajai sienai nebūs spēka apturēt, jo viņas vēlme aizstāvēt visu Studentu parlamentu ir daudz lielāka par Everesta augstumu. Ikviens, kas mēģinās pierādīt, ka Studentu parlamentam nav taisnība, cietīs neveiksmi, jo Anetas pretargumentācija ir viens no spēcīgākajiem ieročiem, kāds ir Studentu parlamentam. Visi studenti, kuri ir strādājuši kopā ar Anetu, zina, ka viņa ir arī cilvēks, kura uzklausīs citu viedokļus, lai varētu virzīt visu SP uz visiem patīkamu vidi.

Gada vecbiedrs

Pirmais cilvēks par kuru iedomājies, kad trīs dienas pirms pasākuma nezini, kur atrast vēl vienu pasākuma vadītāju, vai pirmais cilvēks pie kura esi gatavs vērsties gan pēc studentijas padoma, gan pēc dzīves padoma. Vecbiedrs par kuru izsakies ar staltu muguru, augsti paceltu galvu un droši sirdi, jo zini, ka šis cilvēks ir devis nozīmīgu ieguldījumu RTU SP vai FSP attīstībā un vēljoprojām zini, ka arī trīs dienas pirms pasākuma būs kam pazvanīt.
Valts Damroze Zondaks
Šis gads noteikti ir bijis izaicinājumu gads. Lai kas notiktu, vienmēr priekšā ir grūtības un šķēršļi, kas jāpārvar. Tikai pārvarot tos, varam kļūt labāki un spēcīgāki. Mums ir paveicies, ka grūtībās varam paļauties uz Valtu – MTAF SP vecbiedru ar stāžu -  ar pieredzi, dzīves skolas gudrībām un galvenais – labu sirdi. Valts vienmēr ir gatavs palīdzēt, paust savu viedokli un darīt lietas, ko citi nedarītu. Valts šogad ir palīdzējis daudz, sākot ar dalību vasaras stratēģiskajā seminārā, viesojoties Mehu sēdēs, kā arī sniedzis padomus un palīdzību pašpārvaldes iekšējās vides uzlabošanā. Ja nezinājām mēs, tad Valts zināja, ja nevarējām mēs – tad Valts varēja. Tieši tā varam raksturot cilvēku, kas pelnījis būt par Gada Vecbiedru.
Pāvels Mironovs

Pāvels Mironovs ir pieredzējis RTU SP vecbiedrs, kurš jau vairākus gadus bijis pretimnākošs dažādām RTU SP biedru idejām un joprojām palīdz jaunajiem biedriem augt un attīstīties. Šogad Pāvels īpašu atbalstu sniedzis sociālās dimensijas aktualizēšanā - abi projekti "Sociālā diskusija I&II" nebūtu noritējuši tik veiksmīgi bez viņa iesaistes. Pāvels sniedza atbalstu diskusijas satura veidošanā, sniedzot profesionālu ieskatu mentālās veselības jautājumos, piemēram, par izdegšanu un depresiju, tajā pat laikā saglabājot brīvu un viegli saprotamu atmosfēru studentu auditorijai. Tāpat viņš palīdzēja ar citu vieslektoru meklēšanu no jomas speciālistu vidus, kas turpmāk noderēs ne tikai šī projekta ietvaros. Pāvels vienmēr ir atvērts, saprotošs un komunikabls, kā arī dod padomus nākotnes RTU SP sociālās vides uzlabošanā. Viņa iesaiste RTU SP šogad ir uzlabojusi studentu mentālo veselību, kas mūsdienu sabiedrībā netiek pietiekami novērtēta.

Anda Barkāne

Anda Barkāne ir SP vecbiedrs, kas šobrīd studē doktorantūrā, taču joprojām aktīvi darbojas RTU un nekad neatsaka padoma vai palīdzības lūgumu. Anda šajā studiju gadā noslēdza studentu pārstāvniecību RTU zinātnes padomē, kurā efektīvi un atbildīgi pārstāvēja studentus vairāku gadu garumā. Pie Andas var vērsties ar dažādiem jautājumiem, īpaši par situācijām, kas skar maģistra un doktorantūras studiju līmeņa studijas un viņa vienmēr palīdzēs - ar viņas palīdzību ir izveidota maģistrantu un doktorantu studiju kvalitātes anketa un nodrošināta pārstāvniecība zinātnes un inovāciju padomēs. Anda ir atvērta zināšanu un pieredzes nodošanai, jo viņa ne tikai regulāri komunicē, apspriežot notiekošās aktualitātes, bet arī bija daļa no SP Valdes apmācībām, stāstot par atbildību un darbu paveikšanu. Šajā vasarā Anda kļūs par doktorantūras skolas vadītāju.

Niks Ertmanis
Ja nepieciešams nosaukt vienu cilvēku, kurš neskatoties uz savu jau lielo pieredzi RTU SP organizācijā un daudzu gadu darbu maģistrantūrā, palīdz un mentorē jaunos censoņus ikdienas dzīvei, tad tas ir Niks Ertmanis. Viņš savulaik ir bijis aktīvs DITF SP biedrs, kurš iesaistījās pašpārvaldes attīstībā un šobrīd ir aktīvs vecbiedrs, kuram rūp RTU SP organizācija un, galvenais, tās cilvēku nākotne. Šobrīd viņš palīdz DITF SP Vecbiedru un kādreizējo aktīvistu salidojumā “DITF SP PUNKTS” ar vecbiedru piesaistīšanu. Niks arī sniedz savu ieguldījumu gan esošo DITF SP valdiešu motivēšanai darbam, gan jaunajiem stāsta pieredzes stāstus, lai ikviens būtu gatavs cīnīties ar priekšā stāvošajiem izaicinājumiem! Lai arī pats nav bijis valdietis, Niks ir pilns ar visdažādākā veida pieredzi, kuru nekad nekautrējas sniegt tiem, kuri to vēlas dzirdēt. DITF SP ļoti lepojas ar tik aktīvu vecbiedru kā Niks, kurš vienmēr ir gatavs atbalstīt pašpārvaldi brīžos, kad tas ir vajadzīgs visvairāk.
Matijs Babris

Matijs Babris vēl joprojām iesaistās studentu dzīvē, aktīvi palīdz ar ideju un konceptu veidošanu, atbalsta studentus, pirmā kursa arhitektūras studentiem palīdz ar Arhitektu balles 2024 tehnisko un juridisko jautājumu kārtošanu. Iesaistījās studentu podkāsta ""Rokturis"" pilotepizodes veidošanā. Par spīti savai aizņemtībai dalījās ar pieredzi par savu pašpārvaldes laiku un ieteikumiem pašpārvaldes darba strukturēšanā. Arhitektūras studentiem, kuri piedalās RTU skatuves veidošanā festivālam Lampa palīdz un skaidro, kā plānot darbus un realizēt ieceres. Matijs Babris aicina aktīvos studentus kopā doties pārgājienos, šobrīd ir ADI arhitektūras programmas doktorantūras students, pasniedz “Inovatīvo produktu dizainu” kursu, nekad neatsaka palīdzību studentiem un iesaistās pašpārvaldes jaunā logo veidošanā.

Ints Murāns
Pēc ilgākas pauzes cilvēkam bija radusies vēlme un motivācija sevi pieradīt no jauna… šo cilvēku sauc Ints Murāns. Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, Ints ir atjaunojis savu vēlmi no jauna iesaistīties RTU SP ar dalību ETF SP, BIF SP un IEVF SP laivu braucienu organizēšanā, kā arī ikgadējā Studentu parlamenta biedru pašizaugsmes semināra “Studentu parlamenta Akadēmija 15” organizēšanā. Ints ir ļoti veiksmīgi parādījis to, ka neatkarīgi no vecuma un aizvadītajiem gadiem studentijā cilvēks var atkārtoti veikt lielas lietas un mācīt jaunāko paaudzi uz varenām lietām. Ints arī gada laikā uzturēja ciešu kontaktu ar šī gada jaunākajiem studentiem, lai mācītu vislabākās lietas, kas notiek studentijā, kā arī palīdzēja viņiem ienākt studentijas ērā.
Māris Žugs
Vai esat redzējuši cilvēku, kuram neatkarīgi no vecuma sirds un dvēsele būs mūžīgi jauna un enerģiska? Lai gan ir liels laiks pagājis kopš Māris bija savas studentu pašpārvaldes, kā arī Studentu parlamenta valdē, tas neliedza viņam iesaistīties dažādu pasākumu vadīšanā. Sporta spēles “Ronīši”, “StudyFest”, RTU LSZC SP Ziemas balle… šie ir visi pasākumi, kurus viņš ir vadījis šī gada laikā. Viņa harizmātiskais un enerģiskais tēls ir tas, kas padarīja šos pasākumus vēl neaizmirstamākus, tāpēc viņa ieguldījums šogad Studentu parlamentā ir godam pelnījis nomināciju “Gada Vecbiedrs”. Ņemot vērā, ka Māris šogad organizēja starpaugstskolu forumu “KUBS 17”, Māris ir piemērs jaunajiem biedriem, kā neatlaidība un cīņaspars nes lielu ieguldījumu personīgajā izaugsmē. Šī gada laikā Māris palīdzējis BIF SP biedriem grūtos brīžos, stāstot savu pieredzi un motivējot tos, kā arī aktīvi apmeklējis RTU SP KSN darba grupas par sportu RTU, kur izteicis savu viedokli un ierosinājis veidus, kā visiem kopā risināt dažādus jautājumus.
Zane Grigale - Soročina
Zane Grigale – Soročina savas studijas no bakalaura līdz doktora grāda iegūšanai pabeigusi Rīgas Tehniskajā universitātē. Kā kosmētikas ķīmiķis, ar vairāk nekā 14 gadu pieredzi, Zane šobrīd ir vadošais R&D eksperts uzņēmumā Kinetics Nail systems. Savas prasmes nu jau arī pielietojusi pašas dibinātajā ģimenes uzņēmumā ‘’Rasa Botanicals’’. Studiju gados viņa ir bijusi ļoti aktīvs biedrs studentu pašpārvaldē, sākot no studentu pašpārvaldes līdz pat LSA Valdes Akadēmiskā virziena vadītājai. Šobrīd Zane ir liels palīgs studentiem un MLĶF studentu pašpārvaldei, jo regulāri tiek piedāvātas apmaksātas prakses vietas, kā arī katru semetri ir iespēja iegūt izcilības stipendiju, kuras iegūšanas koncepta uzlabošanā šobrīd tiek iesaistīti arī vairāki ķīmijas un materiālzinātnes studenti. Tādi projekti kā ‘’ķīmijas vēstneši’’, pirmkursnieku nometnes un Materiālzinātņu festivāls nav iedomājami bez Kinetics Nail Systems uzņēmuma produkcijas, kuru nodrošina Zane un viņas komanda. Ar lielāko prieku Zane dalās savā dzīvesstāstā ar studentiem un ir gatava iedvesmot ikvienu atrast savu īsto karjeras ceļu.
Arta Renāte Rulle
Mehiem šogad gājis ļoti krāšņi – ir bijuši daudz spilgtu brīžu, bet tāpat esam saskārušies ar lielām grūtībām. Tieši šādos brīžos noder viena ziņa vai zvans vecbiedram – cilvēkam, uz kuru var paļauties un visnotaļ saņemt kādu labu padomu un risinājumu visdažādākajām problēmām. Tieši tāda šogad ir bijusi Arta – uzticama, izpalīdzīga un atvērta visām diskusijām, jautājumiem un sarunām. Arta ne tikai deva neskaitāmus padomus un sniedza viedokli dažādos sarežģījumos, bet arī uzņēmās Mehu Ekspedīcijas simulācijas daļas organizēšanu – vairāk kā divus mēnešus veltīja savu laiku, lai palīdzētu izveidot kvalitatīvu, pārdomātu un izaicinošu simulāciju Mehu Ekspedīcijas dalībniekiem. Arta šogad tiešām ir bijis Vecbiedrs, kas dara, kam rūp un kas grib palīdzēt – tieši tāds cilvēks, ko droši varam saukt par Gada Vecbiedru.
Gada studentu interešu pārstāvis

Tas ir tas draugs tavā studentijas draugu lokā, kuram būtu vieglāk apmaldīties trijās priedēs, nekā izstāstīt atšķirības starp Senātu, fakultātes Domi un Latvijas Studentu apvienības Domi. Tas ir students, kurš būs pirmais, kas iestāsies un aizstāvēs studējošo intereses institūcijās, pastāvēs par studentu viedokļiem, tiesībām un nebaidīsies iet caur uguni, lai nonāktu pie studentam labākā iznākuma.
Laima Adijāne
Laima darbojas studentijā jau kopš 1. kursa, taču otrajā kursā spērusi nopietnu soli lēmējinstitūciju virzienā. Laima ir savas fakultātes Domes locekle, kā arī Studiju virziena “Vadība, administrēšana un nekustamo īpašumu pārvaldība” studējošo pārstāvis. Laima vada IEVF SP Studiju nodaļu, rīko nodaļas sēdes un izglītojošus vebinārus par lēmējinstitūcijām un aktīvi iesaistās studentu viedokļu un interešu pārstāvēšanā gan fakultātes ietvaros, gan plašāk. Laima ir aktīva LSA domniece un kongresmene, apmeklē LSA domes sēdes un kongresus, pēc kuriem informē IEVF un arī citus RTU studentus par aktualitātēm. Kādu laiku Laima bijusi notikumu centrā arī RTU augstākajās pārvaldes institūcijās, kļūstot par RTU Akadēmiskās šķīrējtiesas locekli. Ikdienā Laima nemitīgi strādā, lai uzlabotu studiju kvalitāti un pārstāvētu studentu viedokli ar izglītību saistītos jautājumos gan fakultātes, gan universitātes, gan vislatvijas studentijas ietvaros.
Anna Marija Liepiņa

Anna Marija Liepiņa ir viena no atsaucīgākajiem un atbildīgākajiem studentu pārstāvjiem RTU DITF SP. Aizraušanās ar Studiju virzienu Annai sākās jau pirmajā kursā, uzsākot studijas RTU. Jau pirmajā studiju gadā Anna iesaistījās studentu pārstāvniecībā kā DITF SP Kopsapulces delegāts. Iesaiste studentijas dzīvē Annu mudināja kandidēt uz savas pašpārvaldes Studiju virziena vadītājas amatu, kas nevienam nebija brīnums, jo ikviens redzēja, ka nav labāka kandidāta par Annu, kas aizstāvētu un pārstāvētu studentu intereses. Esot pašpārvaldes valdē, Anna turpināja darbību pārstāvniecībā kļūstot par RTU DITF Domes delegātu un RTU Satversmes sapulces delegātu. Amata ietvaros Anna visvairāk koncentrējās savas faklutātes studentu sadarbības un komunikācijas nostiprināšanā ar administrāciju, atjaunojot grupu vecāko un programmas direktoru tikšanās, kurā piesaistīja arī dekāna vietnieci studiju jomā. Darbības laikā Anna vienmēr ir meklējusi veidus kā savu darbību pilnveidot, mēģinot celt gan savu, gan savu fakultātes studējošo kompetenci pārstāvniecībā. Tiešās atgriezeniskās saites atjaunošana ir rezultējusi daudz operatīvāku problēmrisināšanu kopā ar administrāciju.

Aneta Tarasova

Aneta ir students, kam studentu pārstāvniecība ir asinīs. Kopš bakalaura studiju sākuma viņa ir neatlaidīgi iesaistījusies studentu parlamentā un sekojusi līdzi, lai organizācija izaugtu par to, kas tā ir šobrīd. Viņa ir cilvēks, kas ir spējīgs norādīt administrācijai, kur studentu viedoklis netiek ievērots un neatlaidīgi cīnās, lai to ņemtu vērā un tas ir pats galvenais, kas studentu interešu pārstāvi definē. Šī gada laikā Aneta ir cīnījusies, lai saglabātu ne tikai RTU SP vērtības, bet arī organizāciju kopumā. Dienu no dienas viņa ir parādījusi, ka studentiem ir viedoklis, un, ka viņa nepieļaus studentu domu neievērošanu. Papildus esot organizācijas galvai, viņa kā Senators ir aizstāvējusi studentu intereses RTU Senātā. RTU SP šajā gadā ir skārušas izaicinājumi saistībā ar ētikas pārkāpumiem un konsolidāciju. Aneta ir nodrošinājusi to, ka viss RTU SP pielāgojas pārmaiņām, lai nodrošinātu arī turpmāku organizācijas pastāvēšanu, lai tā varētu pilnvērtīgi aizstāvēt studentu intereses arī nākotnē.

Kārlis Sīmanis

Kārlis Sīmanis ir Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultātes 2. kursa students. Par Kārli noteikti var teikt, ka viņam rūp studenti, un viņš ir gatavs pārstāvēt viņu intereses. Kārļa darbība studentu pārstāvniecībā sākās ar DITF SP, kurš viņš ieguva pirmās iemaņa studentijā un kļuva par pašpārvaldes vadītāju un RTU SP Kopsapulces delegātu. Šobrīd Kārlis ir Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultātes domes delegāts un stipendiju komisijas loceklis, pārstāvot tieši savas fakultātes studiju biedrus. Ārpus fakultātes viņš ir arī RTU Satversmes sapulces delegāts. Kārlis aktīvi iesaistās Latvijas Studentu apvienības darbībā, kļūstot par LSA Kongresmeni un Domnieku un pārstāvot visu Latvijā studējošo intereses gan nacionālā, gan starptautiskā mērogā.

Agnese Bule

Students, kam rūp studenti. Tā mēs noteikti varētu teikt par Agnesi. Agnese savā ikdienā strādā kā RTU SP Studiju nodaļas vadītāja un koordinē FSP studijniekus, lai kopīgi veicinātu studiju kvalitātes pilnveidi RTU. Viņa ir tas cilvēks, kurš neatlaidīgi cīnīsies par to, lai ikviens students tiktu uzklausīts, sadzirdēts un viņa viedoklis tiktu ņemts vērā tālākajā studiju procesā. Šī gada laikā Agnese kopā ar Studijniekiem izcīnija fizikas studiju kursa uzlabojumus, kā arī izstrādāja visu studiju programmu kvalitātes novērtējuma anketu. Agnese nekad neliegs savu padomu un palīdzību brīžos, kad šķiet, ka neko jau vairs nepanāksim, taču tad ar viņas palīdzīgo roku tiksim cauri ikvienai grūtībai un gūsim panākumus. Agnese savā ikdienā koordinē RTU studējošo Senatorus un pati ir daļa no tiem, tāpēc esam redzējuši Agnesi aizstāvam studējošo viedokli. Viņa nebaidās nostāties pretī administrācijai par studējošiem svarīgiem lēmumiem un spēs panākt, lai lēmumi būtu pēc iespējas labāki ik katram RTU saimes loceklim.

Viesturs Lauva
Viesturs Lauva ir Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultātes 4. kursa students. Tas, ka Viesturam rūp studentu interešu pārstāvēšana, šķiet acīmredzami. Tas atspoguļojies Viestura iepriekšējā pieredzē kā EVIF SP Studiju un Zinātnes virziena vadītājam, EVIF domniekam, RTU Senatoram un RTU Satversmes Sapulces delegātam, kur viņam kopā ar citiem Satversmes sapulces locekļiem bija tas gods ievēlēt jauno Rektoru. Viņš ir atsaucīgs, izpalīdzīgs un ar augstu atbildības sajūtu. Runājot ar viņu, var just, cik ļoti viņam rūp studentu pārstāvniecība un tas, ka katrs students, it īpaši pirmā kursa studenti, ir sadzirdēti un viņu laiks universitātē rit raiti.
Keita Nikola Rasa
Keita Nikola Rasa savu ceļu studentijā iesāka pirmā kursa sākumā, darbojoties dažādu projektu īstenošanā, taču jau pirmā kursa beigās Keita nolēma darīt vairāk, kļūstot par šī brīža IEVF SP vadītāju. Paralēli pašpārvaldes vadīšanai Keita palīdz paust studentu viedokli vēl plašāk, esot IEVF Domes locekle un aktīvi iesaistoties lēmumu pieņemšanā, piemēram, studiju maksas atbrīvojumu un citos jautājumus. Keita pauda studentu viedokli fakultātes dekāna maiņas procesā, aptaujājot IEVF studējošos un iegūtos rezultātus prezentējot domes sēdēs. Keita ikdienā ir arī stipendiju komisijas locekle. Aktīva iesaiste redzama arī RTU senātā, kur Keita ir senatore un darbojas stratēģijas komisijā un normatīvo aktu komisijā. Ārpus RTU studentijas Keita interesējas arī par LSA, kur vēl nesen apmeklēja 29. LSA kongresu kā RTU SP kongresmene.
Gada atbalstītājs

Ideja bez stabila pamata uz kura atbalstīties, lai spertu drošus pirmos soļus ir kā sapnis, kur nezini, kā realizēt. Gribētos teikt, ka aiz katras trakākas, jaunākas vai vecākas idejas stāv, kāds līdzīgi domājošs, kurš notic šai idejai un sniedz vajadzīgo atbalstu izrādītajai iniciatīvai no RTU SP vai FSP puses.
Pepsi centrs

Pepsi centrs ir lielākais boulinga centrs Latvijā. Pepsi centrs ir bijis RTU SP lieldraugs jau divus gadus. Viņu atbalsts ir bijis īpaši nozīmīgs, jo kopumā uzņēmums atbalstījis 20 projektus, sniedzot gan centra dāvanu kartes, gan atspirdzinošus dzērienus. Viņi ir snieguši RTU studentiem lielisku iespēju - brīvajos brīžos doties nesteidzīgā atpūta uz Pepsi centru, izbaudot tā piedāvātās aktivitātes draugu kompānijā. Pepsi centrs ir priecējis RTU studentus tādos pasākumos kā Galda futbola un novusa turnīrs, Studentu parlamenta Akadēmija’15, Bezmiega varā, kur pat vistumšākajā un aukstākajā naktī Pepsi spēja ieviest dalībniekos dzīvesprieku pēc piedzīvojumiem pilnās nakts, kā arī daudzos citos pasākumos. Visi RTU studenti ir pateicīgi par sniegto iespēju gandīz katrā pasākumā remdēt savas slāpes ar Pepsi un cer uz tikpat veiksmīgu sadarbību arī nakamajā gadā!

Pergale

Pēdējo gadu laikā, RTU Studentu parlaments savos projektos ir meklējis jaunus un līdz šim nebijušus atbalstītājus ar kuru palīdzību padarīt projektus krāšņākus. Viens no šī gada jaunajiem un īpašajiem atbalstītājiem ir aktīvākais sponsors - Pergalė. Uzņēmums ar savu produkciju ir atbalstījis RTU SP visa gada garumā, neliedzot atbalstu gandrīz nevienam RTU SP pasākumam. Visvairāk esam novērtējuši Pergalė iesaisti un viņu pašu sadarbības piedāvājumus pilnus ar dažādām idejām, kas vienmēr pārsteiguši gan mūs pašus, gan projektu organizatorus. Šis uzņēmums noteikti ir gatavs mesties izaicinājumos un kopā ar studentiem iemīlēt šī zīmola produkciju. Mēs pateicamies Pergalė par uzticīgu sadarbību un ticam, ka nākotnē sadarbosimies vēl vairāk!

Tallinas ielas kvartāla kultūrtelpa “Tu Jau Zini Kur”
Tallinas ielas kvartāla kultūrtelpa “Tu Jau Zini Kur” šī gada laikā ir kļuvusi par ievērojamu atbalsta punktu dažādiem studentu pasākumiem gan FSP, gan SP mērogā, piedāvājot ne vien lieliskas telpas, bet arī nevainojamu servisu un atsaucīgu attieksmi. Telpas ir piedzīvojušas jau 2 pasākumus - RTU SP “Studentu Saulgrieži 2023” un IEVF SP, DITF SP un BIF SP “Dienesta Romāns ‘24”, nodrošinot ar profesionālu skaņas un gaismas tehniku, līdz pat draudzīgām, studentiem pieejamām cenām bārā. Pašlaik arī notiek aktīva sadarbība ar IEVF SP, lai šajās telpās rīkotu pasākumu “RTU Karaoke turnīrs 2024”. Šī sadarbība apliecina uzņēmuma atvērtību un vēlmi atbalstīt dažādu studentu organizāciju aktivitātes. Īpaši ir jāuzsver darbinieku atsaucība un profesionalitāte, vienmēr gatavībā palīdzēt ar pasākumu organizēšanu, sākot no iekārtojuma līdz pat tehniskajiem jautājumiem. "Tu Jau Zini Kur" ir vieta, kur studenti var justies gaidīti un atbalstīti.
Biķernieku kartinga halle
Biķernieku kartinga halle tikai nesen sākusi ceļu uz RTU SP lieldrauga statusu, taču studentu atbalstu aktīvi iesāka jau 2023. gada vasarā, kad atbalstīja AF+MLĶF pirmkursnieku nometni. Vēlāk rudens semestrī uzņēmums sniedza atbalstu Ziemas balles tapšanā, piešķirot balvās uzņēmuma dāvanu kartes. Šī semestra sākumā sadarbība ar Biķernieku kartinga halli turpinājās, jo uzņēmums ir ļoti atsaucīgs un pretimnākošs. Pēdējā no sadarbībām bija pasākumā “Dienesta Romāns 24”, kura tapšanas laikā organizatoru komanda devās uz pašu kartinga halli, lai nofilmētu reklāmas rullīti uzņēmumam un pašam pasākumam. Biķernieku kartinga halle atsaucīgi uzņēma studentus un filmēšana notika norunātā laikā, bez citu halles apmeklētāju klātbūtnes, lai nodrošinātu ērtāku un drošāku reklāmas rullīša filmēšanas procesu. Arī tā brīža kartinga halles darbinieki bija pretimnākoši un sadarbojās video tapšanā. Arī šobrīd Biķerniekiu kartinga halle sadarbokjas ar IEVF SP pasākuma “RTU Karaoke ‘24” tapšanā.
Cannellle

Kad studenti ir izsalkuši? Gandrīz vienmēr, tāpēc vienmēr priecājas par ēdienu. Cannelle Bakery bulciņas ir gan garšīgas, gan padara studentu dzīvi saldāku. RTU Studentu parlamenta pasākumi ir neiedomājami bez uzkodu pauzēm, kurās dominē Cannelle Bakery bulciņas. Tās ir pirmās, kas pazūd no uzkodu galda un padara studentus ļoti laimīgus. Dažreiz studentu dzīvē vajag nedaudz vairāk salduma un enerģijas, ko labi var iegūt apēdot kādu Cannelle Bakery bulciņu. Pirms vieslekcijas jūties izsalcis? Uzkod Cannelle Bakery bulciņu un uzreiz būsi gatavs iegūt visas zināšanas. Bez Cannelle Bakery bulciņām RTU studentu parlamenta pasākumos būtu daudz mazāk dalībnieku. Liels paldies Cannelle Bakery par izsalkušo studentu iepriecināšanu. Ceram uz sadarbību arī turpmāk.

Redbull
RedBull ir uzņēmums, kas ir priecējis RTU studentus RTU SP veidotajos pasākumos jau vairākus gadus. RedBull spirgtā garša ir tā, ko nespēj aizmirst neviens, kas ir apmeklējis šos pasākumus un izbaudījis zili, sarkani baltās skārda bundžas saturu. Tas liek sirdīm pukstēt straujāk un slāpēm pazust. RedBull ir atbalstījis vairākus RTU SP pasākumus, piemēram, RTU SP Ziemas balle "Sidraba pasaka", kur pat ziemas aukstumā RedBull ļāva atžirgt, RTU SP sporta spēles "Ronīši" kur, kā mēs visi zinām, RedBull cēla spārnos, Studentu Parlamenta Akadēmija’15 un, protams, arī StudyFest. Tieši tādēļ var droši teikt, ka RedBull ir pelnījis Gada atbalstītāju titulu 2023/2024. mācību gadā!.
Gada sportists

Viennozīmīgi students – visurgājējs, kuram dienā ir vairāk par 24h, jo netikai spēj būt, kā students parastais un tikt galā ar studijām, bet arī spēj uzrādīt augstus sasniegumus sportā Latvijas, Eiropas vai pat pasaules mērogā. Jāatceras, ka RTU nav speciālu programmu priekš studentiem sportistiem, tāpēc katram būtu tikai jāmācās šo cilvēku laika menedžments, neatlaidība un degsme pret savu sirdslietu.
Kristaps Reinis Strods

Kristaps ir RTU Būvniecības un Mašīnzinību fakultātes Medicīnas inženierijas un fizikas programmas 1. kursa students. Visbiežāk piedalās šaha turnīros, bet mēdz arī piedalīties šaha kompozīciju risināšanas konkursos. Kristaps šobrīd ir nacionālais Meistarkandidāts un viņa vislielākais reitings ir klasiskajā šahā. Kristaps šobrīd aktīvi trenējas Latvijas vīriešu čempionātam šahā, kurā spēlē augstākā līmeņa šahisti un pat Lielmeistari. Līdz 2024. gadam bija Latvijas U-20 šaha izlasē. Kristaps palīdzēja RTU izcīnīt 1. vietu Latvijas studentu čempionātā komandu kopvērtējumā, kā arī pārstāvēja šaha RTU-Juniors Latvijas komandu čempionātā rapidā un blicā. Pavisam nesen, Lieldienu brīvdienās, dalīja 2.-7. vietu Latvijas vīriešu čempionāta pusfinālā. Kristaps kompozīciju risināšanas konkursos pēc reitinga šobrīd ir 479.vietā pasaulē. Šogad šahists plāno iekļūt TOP 100 Latvijas šahistu skaitā (pēc klasiskā reitinga), kā arī piedalīties RTU open - lielākajā šaha turnīrā Ziemeļeiropā, un noteikti piedalīsies Pasaules čempionāta kompozīciju risināšanā.

Anda Upīte
Inženierekonomikas un vadības fakultātes 4. kursa muitas un nodokļu administrēšanas studente Anda Upīte šo gadu aizvadījusi gan veiksmīgi mācoties, gan arī piedaloties dažādās kamaniņu sporta sacensībās. Anda šogad reprezentējusi sevi ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas un pasaules mēroga nozīmīgās sacensībās. Lai gan šīs sezonas gājums Andai nav bijis viegls, jo nācās mainīt pārinieces trīs reizes, kā arī divreiz bija tuvu sezonas beigšanai, viņa pārvarēja visas grūtības un sezonu pabeidza ar fantastiskiem panākumiem. 2023./2024. gada sezonā kļuvusi par Latvijas čempioni un Pasaules vicečempioni, taču 2022./2023. gada sezonā kļuva par Eiropas vice-čempioni un Eiropas U-23 čempioni. Anda bijusi mūsu lepnums, kas nes RTU vārdu plašajā pasaulē.
Artūrs Liepa
Artūrs Liepa ir RTU Rīgas Biznesa skolas 2. kursa students, kas jau ilgus gadus bijis veiksmīgs triatlonists. Artūrs ir Latvijas Olimpiskās Komitejas loceklis, kas ne tikai sporto, bet arī pārstāv sportistu intereses plašākā mērogā. RTU ietvaros Artūrs šī gada laikā ir bijis viens no RBS Sporta kluba dibinātājiem, kas šobrīd darbojas ar dažādu komandu sporta veidu pārstāvēšanu RTU mērogā. Viņa līdzdalībā tiek veiksmīgi piesaistīti atbalstītāji, kā arī ir aizsākta RBS studentu sporta fanu kustība, veidojot sacensību tiešraides, atskatus un popularizējot sportošanu citiem studentiem. Artūrs šobrīd aktīvi iesaistās nākotnes RTU sporta plānu veidošanā, plānojot nākamā gada sporta iespējas ne tikai RBS, bet visiem RTU studentiem. Tieši Artūra iniciatīva un uzdrīkstēšanās ir nesusi veiksmīgus rezultātus RTU studentu sporta attīstībā.
Evelīna Ermane-Marčenko

Evelīna ir RTU Būvniecības un Masīnzinību fakultātes Medinženierijas otrā kursa studente. Sirdij vistuvāk ir MTB jeb kalnu riteņbraukšana, taču Evelīna mēdz piedalīties arī šosejas riteņbraukšanas sacensībās. Sportistes pamatdisciplīna ir XCO jeb olimpiskais kross. Tipiskā trasē ir stāvi kāpumi, tehniski nobraucieni, meža takas, akmeņainas takas un šķēršļi. Pēdējos gados ir parādījusies arī jauna disciplīna - XCC jeb saīsinātais kross. Šobrīd Evelīna ir U23 vecuma grupā un piedalās sacensībās ne tikai Latvijā, bet arī Igaunijā un citās Eiropas valstīs. Evelīna ir titulēta Latvijas junioru čempione MTB XCO olimpiskajā krosā, kā arī šosejas riteņbraukšanā gan individuālajā, gan grupas braucienā. Junioru vecumā izcīnīja arī 25.vietu Eiropas čempionātā individuālajā braucienā. 2023.gadā Evelīna kļuva par Latvijas čempioni elites grupā MTB XCO olimpiskajā krosā un MTB maratonā. Eiropas čempionātā XCC izcīnīta 12.vieta elites grupā. Kā arī pirmo reizi sportiste piedalījās pasaules kausa posmos XCO, kur izcīnīta 38. un 39. vieta. Šogad riteņbraucēja plāno piedalīties gan Latvijas, gan ārzemju sacensībās.

Gerda Eleonora Šnore

Gerda Eleonora Šnore ir RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes Uzņēmējdarbības loģistikas 2.kursa studente. Paralēli mācībām, Gerda aktīvi iesaistās RTU IEVF studentu pašpārvaldē, esot Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja, kā arī spēlē RTU sieviešu volejbola izlasē. Jau 8 gadus spēlējot pludmales volejbolu, uzsākot mācības universitātē Gerdai bija skaidrs, ka mēģinās iekļūt sieviešu volejbola izlasē. Pēc pirmā atvērtā treniņa viņa tika uzrunāta pievienoties komandai. Pirmajā gadā Gerda ar pārinieci ieguva 3.vietu Universiādē pludmales volejbolā. Tālāk ar komandu sekoja vēl viena 3. vieta Universiādē klasiskajā volejbolā. Ar komandu Gerda devās uz SELL spēlēm uz Igauniju, kur diemžēl nācās piekāpties RSU un mājās brauca ar 4.vietu. Vasarās aktīvi spēlējusi Latvijas čempionātos pludmales volejbolā U-18, U-20 vecuma grupās, kā arī DEPO Open Latvijas čempionātos pludmales volejbolā sieviešu konkurencē. Uzsākot 2.kursu, Gerda Universiādē pludmales volejbolā ar pārinieci ieguva 4.vietu, kā arī šobrīd ar komandu cīnās EVL sieviešu 1.līgā par iekļūšanu pusfinālos.

Marta Zariņa

Marta Zariņa ir arhitektūras 1.kursa studente, bet ne tikai! Paralēli intensīvajām un laikietilpīgajām studijām, viņa paspēj iet uz basketbola izlases treniņiem un piedalīties sacensībās, pārstāvot mūsu universitātes vārdu. Marta ir pelnījusi šo godalgu, tāpēc ka, mēs, būdami arhitektūras studenti, zinām, cik daudz laika aizņem, lai nonāktu pie prezentāciju planšetēm, ejot cauri ideju ģenerēšanai, skicēm, kļūdām un pārveidošanas procesiem. Bet neskatoties uz to, atrast laiku un patiešām nodoties savam hobijam, tas ir ļoti novērtējami un apbalvojami. Marta ir izcils piemērs mērķtiecīgam un centīgam studentam, jo viņa spēj apvienot mācības, treniņus un nekad nezaudēt jautro garu caur smiekliem un ironijām, runājot ar draugiem un kursabiedriem.

Gada students

Noteikti students, kurš pie viena bakalaura neapstāsies, augstākās izglītības gaiteņos jūtās kā zivs ūdenī, spēj novērtēt izglītības sniegtās priekšrocības un prot aizsniegties pēc augstākajiem reitingiem. Akadēmiskā un zinātniskā vide nav nekas jauns, bet gan vieta, kurā spēj parādīt savas prasmes, pilnveidoties un kļūt par profesionāli savā jomā.
Elvija Daškēviča
Elvija šobrīd studē programmā "Uzņēmējdarbība un vadīšana" otrajā kursā, tomēr tā nav viņas visa ikdiena, jo paralēli studijām, viņa strādā par skolotāju, kā arī ir vissirsnīgākā mamma savam dēlam. Ja parastam cilvēkam dienā ir 24 stundas, tad Elvijai dienā ir 48 stundas, jo, paralēli visam iepriekš nosauktajam, viņai pietiek laiks, enerģija un radošas idejas, lai darbotos RTU LSZC Studentu pašpārvaldē. Šogad neviens pasākums nav noticis bez viņas atbalsta. Ja kāds RTU LSZC SP uzdod jautājumu "Ko vajag palīdzēt?" tad ziniet, šī persona ir Elvija, kas savas ikdienas priekam vēl grib padarīt interesantāku ikdienu arī citiem LSZC studentiem. Elviju var raksturot vienkārši - mērķtiecīga, atsaucīga, radoša un viennozīmīgi sirsnīga, bet pāri visam, darbojas ar atbildības sajūtu uz visiem 100 %. Cilvēks ar zelta sirdi, kura ar vislielāko pārliecību ir pelnījusi šo nomināciju.
Mihails Korčevskis
Mihails Korčevskis vienmēr ir bijis ļoti aktīvs students. Jau bakalaura studiju laikā viņš aktīvi iesaistījās DITF SP, vienmēr noturot arī ļoti labus studiju rezultātus. Mihaila augstie sasniegumi studijās sekmējās ar to, ka viņš tika iekļauts RTU Zelta fondā, beidzot bakalaura studijas par sasniegumiem 2021./2022. studiju gadā. Paralēli studijām, viņš iesaistās dažādās izglītojošās konferencēs saistībā ar tehnoloģiju attīstību, mākslīgo intelektu, 5G tīkliem un daudz dažādām citām tēmām saistībā ar IT nozari. Viņa neskaitāmie sertifikāti par dalību dažādos kursos pierāda neatlaidību un mērķtiecību uz nepārtrauktu izaugsmi. Mihails aktīvi ir izmantojis arī RTU sniegtās iespējas. Viņš ir aktīvi piedalījies dažādos Zinātnes un inovāciju centra piedāvātajos projektos caur IdeaLAB, kurā kopā ar kolēģiem attīstīja digitālu tomogrāfijas analīzes rīku saistībā ar mākslīgo intelektu. Vertikāli integrētā projekta izstrādes ietvaros tika izveidota sistēma, kas simulē digitālo dvīņu darbību. Lieki teikt, ka studenta darbi un idejas īsteno gan viņa, gan visas universitātes izaugsmi.
Alise Anna Stīpniece - Jekimova
Alise Anna Stīpniece – Jekimova līdz šim jau ir ieguvusi bakalaura grādu programmā Vides zinātnē un šobrīd studē Latvijas Universitātes un Rīgas Tehniskās universitātes apvienotajā bakalaura programmā “Biotehnoloģija un bioinženierija”. Alise ir uzrādījusi teicamus rezultātus studijās un paralēli tam jau kopš 2020. gada strādā Ūdens pētniecības un vides biotehnoloģiju laboratorijā un tika ievēlēta Zinātniskā asistenta amatā Siltuma, gāzes un ūdens inženiersistēmu nozarē. Viņa aktīvi iesaistās zinātniskajā darbība, piemēram, šobrīd Alise strādā starptautiskā NoviCo projektā par lignocelulozes biomasas degradēšanu, ir piedalījusies vairāku zinātnisko rakstu izveidē, kas publicēti starptautiskos zinātniskos izdevumos un viņai ir trīs publikācijas biotehnoloģiju nozarē. Aizvadītajā gadā Alise vadīja iGEM Latvia-Riga 2023 komandu, kas strādāja pie tehnoloģijas izstrādes ciklisko peptīdu veidošanā, iegūstot zelta medaļu. Šobrīd Alise ir reģionālais vadītājs Latvijā organizācijā Nucleate Baltics un veicina kvalitatīvu biotehnoloģiju attīstību Latvijā.
Mārtiņš Marcinkēvičs
Mārtiņš Marcinkēvičs ir Elektrotehnoloģijas Datorvadības 2. kursa maģistratūras students. Viens no visapzinīgākajiem studentiem, kas jau no bakalaura pirmā kursa darbojas RTU IEEI projektos, dažādu stendu izbūvē un eksperimentu veikšanā. Ir ļoti zīmīgi minēt, ka Mārtiņš absolvēja bakalaura studijas ar izcilību - sarkano diplomu. Viņa pašreizējā vidējā atzīme ir 9,45. Mārtiņš ir piedalījies dažādās izstādēs (RigaCom2022, RigaCom 2023, DeepTechAtellier 2023) un izstrādājis zinātnisko publikāciju, ko prezentēja AIEEE 2023 konferencē par datucentru dzesēšanas sistēmu energoefektivitātes (PUE) uzlabošanu. Ļoti perspektīvs students, kas īpaši izceļas ar savu spēju veikt dažādus zinātniskos darbus no eksperimentu veikšanas, plānošanas, prototipēšanas un zinātniskās analīzes viedokļa. Mārtiņš Marcinkēvičs ir students ar lielo burtu, cilvēks, kas spēj apvienot akadēmiski iegūtās zināšanas ar praktiskām iemaņām.
Dāvids Rubens

Dāvids Rubens ir RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes Starptautisko ekonomisko sakaru vadīšanas 4. kursa students. Dāvids Rubens aktīvi darbojas “Vītolu fondā” - lielākajā Latvijas stipendiju fondā. Dāvids fondā darbojas kopš 1. kursa, veidojot sociālās kampaņas un nodrošinot komunikāciju organizācijā. Lai sniegtu palīdzību vēl lielākam jauniešu skaitam, prakses darba ietvaros Dāvids izstrādā plānu, fonda darbības uzlabošanai. Dāvids Rubens ir piedalījies pētījumā par civilās aizsardzības jomu, kas tika veidots sadarbojoties ar LU un RTU pētniekiem, izdevis savu dzejas krājumu “Tā pil laiks”, regulāri publicē rakstus sociālajos tīklos un rakstītajos medijos par aktualitātēm sabiedrībā un studentiem. Kā debašu tiesnesis piedalās nacionālajos turnīros skolēniem un, organizējot pasākumus, sekmē kultūrtelpas attīstību dzimtajā vietā Līvānos un Latgalē kopumā.  Iepriekšējā gadā kā pārstāvis no Latvijas piedalījies piecas nedēļas ilgā apmaiņas programmā ASV, kurā jaunieši no dažādām Eiropas valstīm papildināja savas prasmes pilsoniskās iesaistes jomā. Vidējā atzīme 2022./2023. studiju gadā – 9,6

Niks Nadziņš

Niks jau trešo gadu pēc kārtas ir uzrādījis lieliskus rezultātus savās studijās, pateicoties viņa mērķtiecīgajai attieksmei un čaklajam darbam. Viņš vienmēr tiecas uz labām atzīmēm un šo mērķi allaž sasniedz. Par viņa gaišo prātu ir pārliecināti arī pasniedzēji, kā rezultātā Niks šogad ieguva prakses iespēju pēc A. Igauņa uzaicinājuma.  Būdams profesionālā bakalaura studiju kursa “Viedās elektroniskās sistēmas” students, pārzina gan sarežģītu teorija, gan prot darboties praktiski. Šīs divas savstarpēji dažādās prasmes studentam nenāk viegli, taču Niks ir lielisks piemērs tam, ka centieni un pūles spēj ne tikai gūt akadēmiskus panākumus, bet arī sniedz iespēju kļūt atpazītam un respektētam ārpusstudiju vidē.

Reinis Valters Kobitjevs
Ja ir viens, vēl līdz šim netaisnīgi neatzīts gada students, tad tas ir Reinis. Viņš visur ir uzrādījis teicamas un izcillas sekmes priekšmetos, it īpaši, tajos, kuros ir liela interese. Turklāt jāpiemin, ka bieži vien tie ir arī atzīti fakultātē kā grūtākie, bet tas tikai apliecina, ka interešu loks Reinim ir ļoti plašs. Arī ārpus mācībām Reinis ir aktīvs attīstot savus hobijus kokapstrādē, elektronikā, 3D modelēšanā, gleznošanā un videomateriālu veidošanā. No pasniedzējiem Reinis ir ieguvis atzinības gan no mikroviļņu inženierijas un elektronikas institūta, gan no tehniskās fizikas institūta, kurā arī šogad saņēma prakses piedāvājumu. Reinis atšķiras ar to, ka studiju procesā vienmēr meklē papildzināšanas, papildmetodes, sev optimālos ceļus un cenšas izprast tēmu, uzdodot lielo jautājumu “kāpēc”. Reinis ir īpašs arī ar to, ka viscaur gadu ir aktīvi iesaistījies savā pašpārvaldē un pasākumos ārpus tās, un pierādījis, ka ir iespējams apvienot šo nodarbi ar izcilām sekmēm. Visbeidzot Reinis nepatur zināšanas tikai sev un ir bijis izpalīdzīgs mācībās arī saviem kursa biedriem, rādot to labāko piemēru.
Pēteris Vents Liepiņš
Pēteris Vents Liepiņš ir maģistru programmas “Datorsistēmas” 1. kursa students. Jau bakalaura laikā Pēteris bija ļoti aktīvs students iesaistoties studentijā, ko viņš joprojām savā pašpārvaldē turpina, bet, uzsākot studijas maģistrantūrā, viņš savas spējas ienesa arī RTU karjeras un zinātnes vidē. Laika posmā no augusta līdz novembrim viņš darbojās ar iegūto datu analīzi projektā “Antibakteriālās rezistences ātras novērtēšanas sistēma, pacientiem ar sekundārām bakteriālām infekcijām” pie asoc. prof. Dmitrija Bļizņuka un kopš decembra sākuma Pēteris veic multispektrālās kameras kontroles izstrādi, datu apstrādi un analīzi projektā “Automatizēta kokaudzētavu stādu attīstības, veselības, aizzēluma kontroles sistēmas izveidošana”. Šī gada laikā Pēteris paralēli studijām asistēja kā mācībspēks praktiskajām nodarbībām studiju kursos “Datorgrafikas un attēlu apstrādes pamati” un “Datoru tīkli”. Arī savā programmā viņš ir sadarbojies ar mācībspēku, lai palīdzētu labāk organizēt studiju kursu “Programmatūras metroloģijas un plānošanas modeļi”, kā arī Pēteris šogad palīdz jaunajiem bakalaura studentiem darbu izstrādē saistībā ar virtuālo realitāti.
Georgijs Cibuļskis

Georgijs Cibuļskis pirmo semestri noslēdza ar izcilām sekmēm. Daudzi citi studenti viņu apbrīno un uzskata, ka Georgijs ir paveicis teju neiespējamo. Zinot, cik aizņemti parasti ir studenti un zinot, ka miega režīms sevī iekļauj tikai 4 stundas, tas ir neticami, ka viņš ir tik izcils studiju procesā. Viņš arī pirms tam ir bijis izcils visos savos veiktajos darbos, taču, šķiet, viņam nekas nav par grūtu. Viņš ir īsts gudrinieks un ticam, ka tad, kad viņš sāks nodarboties ar inovācijām, mēs varēsim lepoties, ka mācījāmies ar viņu vienā universitātē. Īsts supercilvēks, kuram viss, ko viņš dara, sanāk - fizika, teātris, mūzika, sports, ķīmija - skaudīgi, bet liels lepnums.

Elza Fedorovska
Elza, studējot ķīmiju DTF ir viena no vadošajām 2. kursa studentēm. Elza stiprina RTU zinātni, būdama vecākā laborante Ķīmijas un ķīmijas tehnoloģijas institūtā un aktīva dalībniece Eiropas zinātnieku naktī. Reti kurš students jau tik agri uzrāda tāda līmeņa zinātnisko kapacitāti. Elza ir sportiska – viņas vadībā MLĶF, AF, ETHZF apvienotā meiteņu komanda rektora kausā ir izcīnijusi vairākas uzvaras. Elza ir īsta fakultātes patriote, piedaloties LAĶIFA studenti-vēstneši projektā un izstādē Skola. Īpaša uzticamas ir viņas rūpes par citiem studentiem, esot MLĶF studentu pašpārvaldes vadītaja, domniece, vairāku pasākumu, tai skaitā pirmkursnieku nometnes galvenā organizatore un fotogrāfe. Visbeidzot – Latvijas patriote, dziedot korī un piedaloties Dziesmu svētkos.
Gada studentu pašpārvalde

RTU SP ir ļoti plaša organizācija, kurā ietilpst 9 RTU fakultāšu studentu pašpārvaldes, 3 RTU studiju un zinātnes centru studentu pašpārvaldes, kā arī RTU neatkarīgo institūciju pašpārvaldes un International Student’s Council. Katra no šīm vienībām atbild par tajā esošo studentu interesēm, tiesībām un labklājību. Nominācijā “Gada studentu pašpārvalde” tiek apbalvota tā pašpārvalde, kura aizvadītā gada laikā ir izcēlusies visvairāk, veicot šos pienākumus.
DITF SP

DITF SP šogad ir pierādījuši cik daudz ir iespējams paveikt gada laikā. Akadēmiskajā vidē esam nodrošinājuši spēcīgu atgriezenisko saiti un rīkojuši tikšanās ar kursu atbildīgajiem mācībspēkiem, sakarā ar to uzlabošanu. Esam organizējuši dažādus projektus visiem mūsu fakultātes studējošajiem, kas ļāva studentiem gan atpūsties no akadēmiskās vides sloga, gan deva pašizaugsmes iespējas. Turpinājām sadarbību gan ar nozares uzņēmumiem, gan piesaistījām jaunus atbalstītājus pašpārvaldei. Esam veidojuši atvērtāku un mājīgāku FSP iekšējo vidi, kā arī krasi uzlabojuši savstarpējo komunikāciju ar citām FSP un SP. Popularizējām studijas gan DITF, gan DITEF vidusskolēniem, kā arī atjaunojām sadarbību ar Latvijas universitātes DF SP. Tāpat ar fakultāšu konsolidāciju, esam spējuši nodrošināt spēcīgu studentu pārstāvniecību dažādās RTU lēmējinstitūcijās gan no savas iepriekšējās fakultātes vidus, gan jaunās. Tāpat lepojamies ar to, ka mūsu fakultātes studējošie sastāda lielāko daļu no RTU SP LSA Domnieku kolēģijas.

AF SP

Esam pašpārvalde, kura pēdējā termiņa ietvaros ievērojami atdzimusi, kļuvusi redzama un uzticama fakultātes studentu un vadības acīs. Esam kļuvuši daudz populārāki un sasniedzamāki, ne tikai fakultātē, bet arī sociālajos tīklos, mūsu Instagram profila sekotāju skaits šajā termiņā pieaudzis no 180 līdz 400. Regulāri informējam fakultātes studentus par RTU, RTU SP un arhitektūras jomā aktuālo, palīdzam realizēt studentu idejas un atrisināt studiju problēmas. Mūsu pašpārvaldes biedri un aktīvisti ir pārliecināti, ka esam izveidojuši cilvēku kopienu, kura tic un spēj realizēt visas interesantās, neparastās un studentiem noderīgās idejas. Šī gada laikā esam ieguvuši uzticību arī no vecāku kursu studentiem, kuri nākuši gan pēc palīdzības studiju, gan pasākumu organizēšanas jautājumos, lai gan līdz šim ierasti arhitektu pašpārvalde bijusi aktuāla tikai 1-2.kursa studentiem.

ETF SP

Šis gads ir bijis ļoti īpašs ETF Studentu pašpārvaldei. Šajā gadā ETF SP “atdzima” no pasivitātes un aktīvi darbojās dažādās sfērās. Pie tam, šajā gadā iesaistījās īpaši aktīvi biedri, kuri ne tikai pilnveidoja un attīstīja pašpārvaldes iekšējo vidi, bet kuri arī darbojās dažādās citās nozarēs. Pirmkārt, šogad pašpārvalde atsākusi strādāt pie palīdzības sniegšanas studentiem studiju jautājumos. Kā inovāciju mēs ieviesām mācību vakaru organizēšanu semestra vidū, lai krietni laicīgāk varētu palīdzēt studentiem ar mācību kursu apgūšanu. Kā arī, tika izveidots mācību materiālu “Google Drive” mape, lai jebkurā brīdī studentiem būtu iespēja apskatīties sniegtos palīdzības materiālus mācību priekšmetiem. Otrkārt, mūsu pašpārvalde aktīvi nodarbojās ar akadēmisko un sporta pasākumu organizēšanu. Šī gada laikā mēs noorganizējām mūsu pašpārvaldes lielāko pasākumu - “Elektronikas nedēļa”. Pasākums ļoti pozitīvi tika atzīts no dalībnieku puses. Kā arī, tika noorganizēts pasākums “4Escape” - viens no nedaudzajiem “izlaušanās istabu” koncepta pasākumiem, un sadarbībā ar citām pašpārvaldēm tika noorganizētas šī gada vienīgās, augsti novērtētās orientēšanās sacensības “Bezmiega varā”. Mūsu pašpārvalde no jauna aktivizēja sociālos tīklus, kur šogad regulāri darbojās “story” publicēšanā, organizēto pasākumu reklamēšanā, kā arī tika ielikta “Tefpunktā” epizode, kas apvieno pašpārvaldes biedru humora izjūtas izpausmi kopā ar studentiem noderīgas informācijas nodošanu.

EVIF SP

Šī gada laikā pašpārvalde ir darbojusies ar visu atdevi, lai pašpārvalde vēl vairāk augtu, attīstītos un būtu labāka. Pašpārvalde šogad fokusējās vairāk uz jaunu biedru piesaisti, kas arī atmaksājās, jo tika piesaistīti jaunie biedri, kuriem patīk un interesē darbošanās pašpārvaldē. Pašpārvalde turpināja fokusēties arī uz biedru saliedēšanu, organizējot tematiskās Chill sēdes, kā piemēram, izlaušanās istaba, kas arī attīstīja sociālo dimensiju pašpārvaldes iekšienē. Tāpat tika kvalitatīvi rīkoti arī kultūras un sporta pasākumi, kuru organizēšanā tiek iesaistīti arī jaunie biedri, lai viņi saprastu, kas viņus vairāk interesē, tāpat arī šie pasākumi bija pieejami visiem studentiem un darbiniekiem. Turpinām arī sadarboties ar RTU “Latvenergo” radošo laboratoriju, kur kopīgi organizējām hakatonu un palīdzējām ar dekoru izveidošanu priekš pasākuma. Šogad patiesi esam centušies un daudz strādājuši, lai katrs students var atnākt uz pašpārvaldi un attīstīt savas spējas un rast jaunas idejas.

IEVF SP

IEVF SP ir radījusi ģimenisku sajūtu ikvienam interesentam. Pašpārvalde ir pilnveidojusies savā iesaistē gandrīz visās lēmējinstitūcijās un nav baidījusies pārstāvēt studējošo viedokli. Tās pienesums ir attīstīta iekšējā Studiju grupu vecāko sistēma, studējošajiem pastāvīgi sniegtās iespējas, rīkojot dažādus pasākumus un realizējot vērtīgus projektus ne tikai fakultātes mērogā, bet arī darbojoties RTU SP lielajos projektos. Lai veicinātu un attīstītu sadarbības un komunikācijas prasmes, šogad tika izveidota veiksmīga sadarbība ar LBTU, kuras ietvaros, ciemojoties pie ESAF SP, noritēja pieredzes un zināšanu apmaiņa, kā arī tika attīstīta studentu sadarbošanās starp Latvijas AII. Šogad IEVF SP veiksmīgi sadarbojusies ar dažādiem uzņēmumiem. Pasaules lielākā loģistikas uzņēmuma MSC centrs Rīgā ir kļuvis par IEVF SP lieldraugu, tas dod iespēju katru mēnesi apbalvot aktīvākos biedrus, kā arī pērn MSC atbalstīja IEVF hakatonu “Ekutons” un šogad vēra durvis interesentiem ekskursijā uz biroja telpām. Ļoti augstu tiek vērtēts IEVF SP ārējais tēls, tādēļ tiek veidotas informatīvas publikācijas un cits saturs Instagram un Facebook kontos, kas ir ne tikai kvalitatīvi, bet arī saistoši jauniem interesentiem sociālajos tīklos. Gada laikā IEVF SP ir parādījusi sevi tikai no labākās puses un vienmēr centusies veidot pozitīvu un darbīgu atmosfēru, lai ikviens šīs organizācijas pārstāvis gūtu paliekošas atmiņas caur ikdienas darbiem un rīkotajiem projektiem.

MTAF SP

Mūsu valdes gads ir lielu panākumu bagāts. Gadu uzsākām ar jaudīgu pasākumu sadarbībā ar ETHZF un EVIF SP - pirmkursnieku nometne "SperGaisāx16", kur saliedējām pirmkursniekus un ar vieslekciju palīdzību sniedzām informāciju par studiju procesu un ārpusstudiju iespējām. Tam sekoja tādi pirmkursnieku pasākumi kā iezvanīšanās svētki, padomnieku vadītās vieslekcijas un iesvētības. Lai saliedētu ne tikai savas, bet arī citu fakultāšu studentus tika organizēta "Nulltā sesija". Tās apmeklējums pārsniedza 250 dalībniekus. Gadu turpinājām ar iekšēju projektu - Mehu ekspedīcija, kur atklājām visu ap un par studentu pašpārvaldi. Sesijas laikā novadīti vairāki mācībvakari sadarbībā ar administrāciju. Tika izveidota veiksmīga sadarbība ar jauno administrāciju - uzsāktas regulāras tikšanās, kur tiek apspriestas fakultātes un pašpārvaldes aktualitātes. Ziemas periodā sadarbībā ar IITF - Jelgavas Mehiem - tika īstenots īsts Mehu pasākums - braukšana trasē. Ziemassvētkos tika atjaunota sena Mehu tradīcija - Mehu slepenie Ziemīši, kur atskatījāmies uz pagājušo gadu un pateicāmies aktīvākajiem studentiem. Tika uzorganizēts spēļu vakars sadarbībā ar atbalstītāju - "Ausmeņa kebabs", bāra spēles sadarbībā ar "BAMS". Tika radīts Mehiem vēl nebijis pasākums - "Šaha un dambretes turnīrs", kurā piedalījās arī RTU darbinieki un pasniedzēji. Šobrīd aktīvi gatavojamies lielākajām Mehu inženierzinātņu sacensībām - "Zobrats" un strītbola sacensībām - "Iedanko 2k24".