Project

.
.
PhotoniC-Assisted Signal PRocessing for OpticAl InterconnecTs
Project title: PhotoniC-Assisted Signal PRocessing for OpticAl InterconnecTs
Project short title: CARAT
Number of project implementation agreement: 1.1.1.2/VIAA/4/20/660
Registration number: 4413
Department: Institute of Telecommunications
Administrating department: Doctoral Studies Unit
Finance fund: ERAF, 1.1.1.2. “Pēcdoktorantūras pētniecības atbalsts”
Project RTU role: The sole implementer of the project
Status: Ended
Project start date: 01.01.2021.
Project end date: 30.06.2023.
Title of grant issuer: Valsts izglītības attīstības aģentūra
General manager: Vjačeslavs Bobrovs
Administrative manager: Ilze Pusbarniece
Total finance:
Projekta kopējais finansējums ir 111 504.90 EUR (ERAF finansējums 85% - 94 779.16 EUR, Valsts budžeta finansējums 10% - 11 150.49 EUR, RTU līdzfinansējums 5% - 5 575.25 EUR)
Summary:

Projekta CARAT galvenais mērķis ir pilnveidot jaunā zinātnieka kompetences ar spēcīgu akadēmisko izglītību optiskajos sakaros, izmantojot pētniecības programmu, kas vērsta uz zinātības un prasmju attīstīšanu un pārnesi signālu apstrādē vairāku līmeņu signāliem. Projekta pieteikuma mērķis pilnībā atbilst 1.1.1.2. pasākuma mērķim. Respektīvi, projekta ietvaros tiks attīstītas jaunā zinātnieka Oskara Ozoliņa prasmes fotoniskās signālu apstrādes metodes izstrādē un ieviešanā ar ātrgaitas vairāku līmeņu signāliem, kā arī tiks palielināta zinātniska kapacitāte, gūstot jauno pieredzi saistībā ar eksperimentālo realizāciju, kas tiks iegūta projektā paredzēto starptautisko konferenču, apmācību un ārvalstu mobilitāšu laikā. Līdz ar to RTU pieaugs jauno zinātnieku skaits, kuri ir pilnveidojuši savu kompetenci, tādējādi nodrošinot pētniecības kompetenču pilnveidošanu, cilvēkresursu atjaunotni un kvalificētu speciālistu skaita pieaugumu RTU. Projekta zinātniskais mērķis atbilst viedās specializācijas stratēģijas (turpmāk, RIS3) 4. prioritātei – Modernas un mūsdienu prasībām atbilstošas IKT sistēmas attīstība privātajā un valsts sektorā. Šeit ir būtiski uzsvērt, ka, saskaņā ar Viedās specializācijas jomas – “Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas” ekosistēmas analītisko aprakstu, IKT attīstība paredz arī datu centru optisko starp-savienojumu uzlabošanu, kam atbilst pētniecības pieteikuma mērķa uzsvars. Jāuzsver, ka signālu apstrādes metožu izstrāde vairāku līmeņu signāliem ir minēta arī Zinātnes, tehnoloģijas attīstības un inovācijas pamatnostādnēs 2014. – 2020. gadam, kā viens no uzdevumiem ZTI (zinātnes, tehnoloģiju un inovācijas) konkurētspējas paaugstināšanai, kā arī kā viena no potenciālajam industrijas specializācijas nišām saskaņā ar LIKTA (Latvijas Informācijas un Komunikācijas tehnoloģijas asociāciju). Savukārt, tieši datu centru optisko starp-savienojumu attīstība, ko ir paredzēts veikt saskaņā ar pieteikuma mērķi, ir tieši saistīta ar Eiropas 2020, Digitālās programmas Eiropai ietvaros paredzēta Digitālā Vienotā Tirgus ieviešanu (minēta arī pamatnostādnēs) un nākamās paaudzes datu centru tīklu ieviešanu. Pieteikuma mērķis atbilst problēmas risinājumam, jo tā ietvaros ir paredzēts gan pētīt komponentu nepilnību ietekmi uz optiskajiem starp-savienojumiem, gan arī piedāvāt uzlabotu fotoniskās signālu apstrādes metodi ātrgaitas vairāku līmeņu signāliem. Mērķis ir sasniedzams, jo nepieciešamās kompetences darbam ar programmatūrām ir pieejamas RTU TI

Activities:
Projekta galvenās darbības un aktivitātes ir sekojošās: (1) abpusēja zināšanu pārnese starp RTU un jauno zinātnieku Oskaru Ozoliņu; (2) komponentu nepilnību ietekmes modelēšana optiskajiem starp-savienojumiem; (3) sistemātiskas novērtēšanas metožu izstrāde un ieviešana fotoniskai signālu apstrādei; (4) sistēmas līmeņa eksperimenti ar ātrgaitas vairāku līmeņu signāliem; (5) Uzlabota fotoniskās signālu apstrādes metode ātrgaitas vairāku līmeņu signāliem.
Project published on RTU website: 14.01.2021.

University