Project

.
.
Durability of sustainable biobased ploymer nanocomposites under the combined effects of mechanical loading and environmental ageing
Project title: Durability of sustainable biobased ploymer nanocomposites under the combined effects of mechanical loading and environmental ageing
Project short title: BIOENV
Number of project implementation agreement: lzp-2020/2-0207
Registration number: 4453
Department: Department of Polymer Materials Technology
Administrating department: Department of Polymer Materials Technology
Finance fund: LZP fundamentālo un lietišķo pētījumu projekts
Project RTU role: project partner
Status: Ended
Project start date: 01.12.2020.
Project end date: 31.12.2021.
Title of grant issuer: Studiju un zinātnes administrācija
General manager: Sergejs Gaidukovs
Administrative manager: Sergejs Gaidukovs
Total finance:
Projekta kopējais finansējums ir 100 389.00 EUR , RTU daļas finansējums - 37 657.00 EUR
Summary:

Biokompozīti ir jūtīgi pret apkārtējās vides novecošanos, kas, kopā ar datu trūkumu par to ilgizturību, ierobežo to plašu pielietojumu. Projekta vispārējais mērķis ir veicināt un paplašināt biopolimēru kompozītu izmantošanu vispārīgiem un inženiertehniskiem pielietojumiem un veicināt ilgtspējīgu vides un ekonomikas attīstību. Projekta specifiskais mērķis ir izstrādāt ilgizturības prognozēšanas metodes jaunai biopolimēru nanokompozītu grupai mehāniskās slodzes un apkārtējās vides novecošanas kombinētajā ietekmē. Trīs faktoru (temperatūras, mitruma, UV gaismas) kumulatīvā un sinerģiskā iedarbība tiks pētīta dažādas struktūras un īpašību biopolimēru nanokompozītiem, tādā veidā imitējot dažādas īpašību degradācijas veidus un pakāpes. 
Rezultāti sniegs ieguldījumu cirkulārās ekonomikas attīstībā un kļūs par vadlīnijām no atjaunojamiem resursiem iegūtiem polimēru kompozītu izstrādei un ilgtspējīgai izmantošanai, veicinot nebiodegradējamo uz naftas bāzes produktu aizstāšanu un samazinot plastmasas piesārņojumu.

Activities:
Projekta uzdevumi ir 1) noskaidrot galvenos mehānismus, atbildīgus par degradācijas efektu attīstību, ņemot vērā komponenšu un novecošanas faktoru ieguldījumu; 2) izstrādāt efektīvus rīkus ilgizturības prognozēšanai; un 3) izstrādāt ceļvedi nākotnes pētījumiem par ilgtspējīgu un izturīgu biopolimēru nanokompozītu izstrādi.
Partners:
  • University of Latvia
Project published on RTU website: 01.12.2020.

University