Project

.
.
Initiative of Language Technology
Project title: Initiative of Language Technology
Number of project implementation agreement: 2.3.1.1.i.0/1/22/I/CFLA/002
Registration number: 4686
Department: Faculty of E-Learning Technologies and Humanities
Administrating department: Project Implementation and Coordination Unit
Finance fund: Atveseļošanas un noturības mehānisma 2.3.1.1.i. investīcija "Augsta līmeņa digitālo prasmju apguves nodrošināšana"
Project RTU role: project partner
Status: In implementation
Project start date: 01.01.2023.
Project end date: 30.06.2026.
Title of grant issuer: Centrālā finanšu un līgumu aģentūra
General manager: Marina Platonova
Administrative manager: Esmeralda Atroška
Total finance:
607 677.97 EUR, no kā 600 327.97 EUR ir Atveseļošanās fonda finansējums, bet 7350.00 EUR -Valsts budžeta finansējums (PVN nodrošināšanai).
Summary:

Projekts "Valodu tehnoloģiju iniciatīva" tiek īstenots sadarbībā ar Latvijas Universitāti (LU), Rīgas Stradiņa universitāti (RSU), LU Matemātikas un informātikas institūtu, SIA "TILDE" un LU aģentūru "Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūts". Projekta ietvaros plānots izveidot valodu tehnoloģiju konsorciju, apvienojot Latvijas resursus šajā jomā. Saskaņā ar projektā plānotajām darbībām paredzēta attīstība visos prioritāro pielietojamo zināšanu un prasmju virzienos tautsaimniecības atveseļošanai un transformācijai - nacionālie valodas resursi un to izmantošanas un analīzes platformas, valodas modeļi un rīkkopas teksta automātiskai analīzei un sintēzei, valodas tehnoloģijas audiovizuālo materiālu apstrāde u.c. Būtisks ieguvums no projekta aktivitāšu īstenošanas ir speciālistu ar augstām digitālām prasmēm valodu tehnoloģijās kvalifikācijas celšana. Kopumā investīciju projekta ietvaros līdz 2026.gada 30.jūnijam plānots izstrādāt un ieviest vismaz piecus starptautiskus studiju moduļus, nodrošināt padziļinātas digitālās prasmes valodu tehnoloģiju jomā vismaz 820 studentiem un speciālistiem (uzņēmējdarbības, akadēmiskā un valsts sektora), kā arī sagatavot vismaz 12 pasniedzējus un pētniecības personālu studiju moduļu augsta līmeņa digitālo prasmju pasniegšanai un saistītajai pētniecībai. Saistītās pētniecības ietvaros paredzēts nodrošināt desmit zinātniskās publikācijas. Projekts sniegs pozitīvu ietekmi uz industriju kopumā, risinot industrijas izaicinājumus, kas saistīti ar prasmju trūkumu, kvalificētu darbinieku trūkumu un inovāciju trūkumu. Projektā sagatavotie pasniedzēji nodrošinās tālāku digitālo prasmju apguvi, apmācot studējošos un speciālistus, kas nepieciešami gan industrijā kopumā, gan inovāciju sekmēšanā, tādējādi veicinot tās efektivitāti, kvalitāti, kapacitāti un stratēģisko attīstību. Jaunās prasmes, kompetences, kvalificētie darbinieki, kā arī pētnieciskās aktivitātes tiešā veidā veicinās inovāciju attīstību industrijā, paaugstinot industrijas konkurētspēju globālā tirgū.

Activities:
Projekta ietvaros Rīgas Tehniskās universitāte nodrošinās šādas aktivitātes:
1. Studiju moduļu un kursu izstrāde un īstenošana.
Aktivitātes ietvaros RTU nodrošinās:
- 2 studiju moduļu izstrādi;
- 96 studentu un speciālistu augstu digitālo prasmju līmeņa celšanu;
- 2 pasniedzēju apmācību.
2. Dalība starptautiska līmeņa tīklošanas pasākumos.
Partners:
  • Latvijas Universitāte
  • Rīgas Stradiņa universitāte
  • Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūts
  • Latvijas Universitātes aģentūra „LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts"
Project published on RTU website: 01.01.2023.

University