Daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju institūts
Parādīt izvēlni
Daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju institūts

Aktualitātes

Mediķi, fiziķi un inženieri CERN apspriež iespējas Baltijā veidot inovatīvu daļiņu terapijas centru

Lai diskutētu par nepieciešamību Baltijā veidot inovatīvu daļiņu terapijas centru, 24. un 25. maijā Eiropas Kodolpētniecības centrā (CERN) norisinās seminārs «Particle therapy - future for the Baltic States? State-of-play, synergies and challenges», kas pulcē mediķus, medicīnas fiziķus, fiziķus, inženierus un citus ekspertus no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. 

25. maijs

Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša CERN iepazīstas ar Latvijas sniegumu ceļā uz pilntiesīgas dalībvalsts statusu

Nozīmīgas sarunas ar Eiropas Kodolpētniecības centra (CERN) vadību un iedvesmojošas tikšanās ar CERN strādājošajiem Latvijas zinātniekiem un studentiem, kā arī fizikas skolotājiem, – tāda, notikumiem piepildīta, bija izglītības un zinātnes ministres Andas Čakšas vizīte CERN 28. aprīlī, kad tika vēlreiz uzsvērts – Latvija attīsta savu kompetenci daļiņu fizikā un paātrinātāju tehnoloģijās, lai jau tuvāko gadu laikā varētu kļūt par pilntiesīgu CERN dalībvalsti. 

2. maijs

Latvijas, Lietuvas un Igaunijas augstskolu partneri apspriež maģistrantūras programmas izveidi daļiņu fizikā un paātrinātāju tehnoloģijās

Ir uzsākts darbs pie maģistrantūras studiju programmas izveides daļiņu fizikā un paātrinātāju tehnoloģijās, tāpēc 27. aprīlī Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) tikās partneri – Baltijas valstu universitāšu pārstāvji – un apsprieda dažādus programmas aspektus. Jaunā programma tiek veidota, lai nodrošinātu studiju iespējas daļiņu fizikā un paātrinātāju tehnoloģijās tiem Latvijas jauniešiem, kuri nākotnē potenciāli varētu sadarboties ar Eiropas Kodolpētniecības centru (CERN), nodrošinot ilgtspējīgu un jēgpilnu Latvijas dalību CERN. 

27. aprīlis