RTU Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centrs
Parādīt izvēlni
RTU Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centrs

Aktualitātes

RTU pētnieks CERN izstrādājis programmatūru robotam, kas katastrofu gadījumā glābs cilvēkus

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes pētnieks Artūrs Ivanovs, strādājot Eiropas Kodolpētniecības centrā (CERN), ir izveidojis programmatūru robotam, kurš katastrofu gadījumā varētu palīdzēt glābt cilvēkus tuneļos un citās glābējiem grūti sasniedzamās vietās. Jaunais zinātnieks izveidojis radaru sistēmu, lai robots bezkontakta ceļā varētu atpazīt cilvēkus un uztvert viņu dzīvības pazīmes – elpošanu un sirdsdarbību.

23. marts

Valdība atbalsta Latvijas pievienošanos CERN asociētās dalībvalsts statusā

Ceturtdien, 25. februārī, Ministru kabinets atbalstīja Latvijas pievienošanos Eiropas Kodolpētījumu centram (CERN) asociētās dalībvalsts statusā no šā gada 1. jūlija. Iegūstot CERN asociētās dalībvalsts statusu, Latvija turpina sadarbību ar CERN kvalitatīvi jaunā pakāpē ar lielāku pienesumu valsts zinātnei un ekonomikai. Asociācijas līgums ar CERN vēl jāratificē Saeimai.  

25. februāris

RTU zinātņu prorektors akcentē ieguvumus no Latvijas sadarbības ar CERN

Latvija, kaut arī vēl nav kļuvusi par Eiropas Kodolpētniecības centra (CERN) asociēto dalībvalsti, jau tagad jūt atdevi no sadarbības CERN, pateicoties iespējām, kuras paveras pirms iestāšanās. CERN jau strādā Latvijas zinātnieki, fizikas skolotājiem ir iespēja papildināt zināšanas, apmeklējot CERN, savukārt Latvijas uzņēmumi izpēta tirgu, lai tad, kad Latvija kļūs par asociēto dalībvalsti, varētu CERN piegādāt savus pakalpojumus un produktus. Tā viedokļa rakstā «No CERN gūtais – neatsverams» portālā Delfi.lv 25. februārī raksta Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātņu prorektors Tālis Juhna. 

25. februāris