RTU Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centrs
RTU Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centrs

RTU notiks teorētiskās fizikas profesora Jurija Dokšicera atklātā lekcija

Otrdien, 15. jūnijā, plkst. 14.00, Rīga Tehniskajā Universitātē (RTU) notiks teorētiskās fizikas profesora Jurija Dokšicera (Yuri Dokshitzer) atklātā lekcija elementārdaļiņu fizikas teorijā «Atmaskojot stiprās mijiedarbības» (Demystifying Strong Interactions).

9. jūnijs

Jūnija beigās notiks pirmā CERN Baltijas konference

28.–30. jūnijā norisināsies pirmā Eiropas Kodolpētniecības centra (CERN) Baltijas konference, ko šogad organizē Tartu universitāte. Konferences mērķis – stiprināt CERN Baltijas grupas partneru  un citu ieinteresēto pušu sadarbību, kā arī izveidot starpdisciplināru sadarbības platformu plašākai ilgtermiņa Baltijas valstu sadarbībai.

4. jūnijs

Saeima ratificē līgumu par Latvijas pievienošanos CERN asociētās dalībvalsts statusā

Saeima ceturtdien, 27. maijā, ratificēja Latvijas un Eiropas Kodolpētniecības organizācijas (CERN) līgumu par CERN asociētās dalībvalsts statusa piešķiršanu Latvijai. Iespējams, ka Latvija šajā statusā CERN varēs pievienoties jau 1. jūlijā. Tas Latvijas zinātniekiem pavērs plašas iespējas strādāt vienā no pasaules spēcīgākajiem zinātnes centriem, savukārt Latvijas uzņēmējiem – iespēju piedalīties CERN iepirkumos un piedāvāt savus produktus un pakalpojumus, kas nepieciešami zinātniskās darbības nodrošināšanai.

27. maijs