Daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju institūts
Parādīt izvēlni
Daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju institūts

Aktualitātes

Piecas CERN ēnas pirms izlidošanas uz Šveici iepazīstas ar zinātnieku un studentu darbu RTU laboratorijās

Pieci Latvijas vidusskolēni, kuri konkursā tika izraudzīti Ēnu dienai Eiropas Kodolpētniecības centrā (CERN), 8. aprīlī pirms došanās uz Šveici viesojās Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) un iepazinās ar universitātes laboratorijām un zinātnieku darbu tajās. 

8. aprīlis

Ēnu dienā skolēni iepazīs RTU zinātnieku un mācībspēku profesionālās nianses

Aptuveni 130 ēnas šogad Ēnu dienā, 4. aprīlī, pulcēsies Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), lai iepazītos ar universitātes zinātnieku, mācībspēku un administratīvo darbinieku darbu un izzinātu dažādu amatu profesionālās nianses, pirms pašiem izvēlēties savu nākotnes profesiju. 

3. aprīlis

RTU zinātnieks Kārlis Dreimanis lekcijā «Visuma noslēpumi paātrinājumā» vidusskolēniem sniegs ieskatu CERN pētījumos

Ieskatīties gan pagātnē, gan nākotnē – kā to spēj zinātnieki Eiropas Kodolpētniecības centrā (CERN), kur notiek pētījumi par Visuma izcelšanos un tiek radītas globāli nozīmīgas inovatīvas tehnoloģijas? Par to Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) lekciju ciklā «Universitāte nākotnes inženieriem» jeb UNI vidusskolēniem stāstīs RTU Dabaszinātņu un tehnoloģiju fakultātes Daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju institūta direktors daļiņu fiziķis Kārlis Dreimanis. Lekcija «Visuma noslēpumi paātrinājumā» notiks sestdien, 6. aprīlī, plkst. 10.00 RTU Ķīpsalas studentu pilsētiņā, Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultātē, Āzenes ielā 12/1, 116. auditorijā. Pēc lekcijas – tikšanās ar studentiem, kuri mācījušies vai strādājuši CERN. 

28. marts