Ikviens Eiropas Kodolpētniecības centra (CERN) viesis, arī interesenti no Latvijas, var iepazīties ar jauno CERN zinātnes izglītības un informācijas ekspozīciju jeb Science Gateway, kas tika atklāta 7. oktobrī un kuras atklāšanā klāt bija arī Latvijas diplomāti un lēmumpieņēmēji. Latvija svinīgajā ceremonijā piedalījās kā pilntiesīga šī pasaulē unikālā zinātniskā centra saimes pārstāve, jo jau divus gadus ir CERN asociētā dalībvalsts.
Lai stiprinātu Baltijas valstu sadarbību ar Eiropas Kodolpētniecības centru (CERN) un veicinātu informācijas apmaiņu par jaunākajiem zinātniskajiem pētījumiem daļiņu fizikā un paātrinātāju tehnoloģijās Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, 9.–11. oktobrī Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), Ķīpsalas ielā 6, konferenču telpā «The Moon» norisināsies trešā CERN Baltijas konference «3rd CERN Baltic Conference (CBC 2023)», kurā piedalīsies zinātnieki, industrijas pārstāvji un lēmumpieņēmēji no visām trim Baltijas valstīm.
«Iedomājieties pilnīgi neko!» Zinātnieku nakts pasākumā «Visuma noslēpumi un zinātnieku darbs CERN» aicināja Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju institūta direktors Kārlis Dreimanis, rosinot klātesošos iedomāties, kas bija pirms Lielā sprādziena, kura rezultātā radās Visums. Pasākums, kas notika Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) un kuru rīkoja CERN Nacionālais kontaktpunkts un LNB, bija veltīts fundamentālajiem Visuma izzināšanas jautājumiem, ar kuriem nodarbojas zinātnieki Eiropas Kodolpētniecības centrā (CERN), un apmeklētāji varēja ielūkoties arī topošajā ekspozīcijā par šo pasaulē unikālo zinātnes centru.