RTU Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centrs
Parādīt izvēlni
RTU Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centrs

Aktualitātes

Aicina veikt priekšdarbus Latvijas uzņemšanai CERN

Lai veicinātu zinātnes attīstību un Latvijas uzņēmumiem nodrošinātu iespējas piedalīties iepirkumos par augstas pievienotās vērtības preču un pakalpojumu piegādi lielākajai daļiņu fizikas laboratorijai, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) aicina valstiskā līmenī veikt visus nepieciešamos priekšdarbus, lai Latvija tiktu uzņemta Eiropas Kodolpētniecības organizācijā (CERN).

26. marts

Latvijas un Igaunijas skolotāji iepazīst Eiropas kodolpētniecības centru

Jau ceturto gadu Latvijas skolu fizikas skolotāji ieradās vizītē Eiropas kodolpētniecības centrā CERN (Conseil Europeen pour la Rechercle Nucleaire) Šveicē. Šādu iespēju nodrošināja RTU Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centrs un Latvijas Fizikas skolotāju asociācija. Šogad pirmoreiz kopā ar Latvijas kolēģiem ar CERN iepazinās arī fizikas skolotāji no Igaunijas.  

12. marts

RTU vadība vienojas par sadarbību ar Vācijas zinātniekiem un uzņēmējiem

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) finanšu prorektors Ingars Eriņš un RTU rektora padomnieks un Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centra direktors Toms Torims Latvijas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa delegācijas sastāvā RTU pārstāvēja valsts vizītē Vācijā. Vizītes laikā panāktas vairākas vienošanās par RTU sadarbību ar Vācijas akadēmiskajām institūcijām zinātnē un studijās. 

27. februāris