RTU Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centrs
RTU Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centrs

CERN Baltijas grupas partneri superdatorus piedāvā Covid-19 pētījumiem

Koronavīrusa izraisītās ārkārtējās situācijas laikā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātniskās skaitļošanas centrs sava superdatora jaudu ir atvēlējis zinātnisko institūciju pētījumiem, meklējot medikamentus pret Covid-19. Par to, kā RTU kopā ar partneriem palīdz cīņā ar vīrusu, otrdien, 5. maijā, Latvijas Radio 1 raidījumā «Zināmais nezināmajā» stāsta RTU, Latvijas Universitātes un uzņēmuma «DATI Group» pārstāvji.

5. maijs

Latvijas zinātnieki un superdatori kopā ar CERN iesaistās globālajā cīņā pret Covid-19

Latvijas zinātnieki ir iesaistījušies Eiropas Kodolpētniecības centra (CERN) uzsāktajos zinātnes projektos cīņai ar globālo Covid-19 pandēmiju. CERN strādājošie Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātnieki piedalās plaušu ventilatora un sejas masku izstrādē, savukārt CERN Baltijas grupas partnerinstitūcijas RTU un Latvijas Universitāte (LU), kā arī citi partneri piedāvās savus superdatorus – skaitļošanas resursus, lai zinātnieki Latvijā un pasaulē varētu nodarboties ar skaitļošanu, pētot Covid-19 un meklējot medikamentus vīrusa ierobežošanai un izskaušanai.

23. aprīlis