RTU Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centrs
Parādīt izvēlni
RTU Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centrs

Aktualitātes

RTU profesoru Tomu Torimu atkārtoti ievēl par CERN Baltijas grupas vadītāju

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) profesors un Eiropas Kodolpētniecības centra (CERN) zinātniskais līdzstrādnieks Toms Torims uz vēl vienu termiņu — diviem gadiem — ir ievēlēts par CERN Baltijas grupas priekšsēdētāju, savukārt viņa vietnieka amatā darbu turpina Mario Kadastiks (Mario Kadastik) no Tallinas Nacionālā ķīmijas fizikas un biofizikas institūta. 

8. aprīlis

Latvija iesniedz pieteikumu dalībai CERN

Latvijas zinātniekiem jau tuvākajos gados varētu pavērties jaunas iespējas pētniecībā, jo pirmdien, 24. februārī, Latvija Eiropas Kodolpētniecības centrā (CERN) iesniedza Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavoto pieteikumu, apliecinot valsts vēlmi pievienoties CERN asociētās dalībvalsts statusā. Latvijas pieteikumu CERN vadībai nodeva ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. 

24. februāris

Nacionālā darba grupa apspriež Latvijas ceļu uz CERN

Latvijai mērķtiecīgi strādājot, lai kļūtu par Eiropas Kodolpētniecības centra (CERN) asociēto dalībvalsti, 12. februārī uz kārtējo sanāksmi Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) pulcējās CERN nacionālā darba grupa, lai pārrunātu jau paveikto un vienotos par nākamajiem soļiem Latvijas ceļā uz pasaulē vadošo zinātnisko centru. 

13. februāris