RTU Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centrs
Parādīt izvēlni
RTU Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centrs

Aktualitātes

RTU zinātnieks sadarbībā ar Latvijas uzņēmumu rada dzesēšanas sistēmu, ko CERN izmantos savā eksperimentālajā darbā

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) pētnieks Guntis Pikurs ir uzprojektējis daļu no dzesēšanas kontūra, ko izmantos vienā no svarīgākajiem Eiropas Kodolpētniecības centra (CERN) eksperimentiem. Iespējams, šo produktu arī ražos Latvijā, jo tā prototips tika izgatavots Latvijas uzņēmumā «Allatherm», kurš varētu kļūt par vienu no pirmajiem Latvijas uzņēmumiem, kas ar CERN noslēgs līgumu par produktu ražošanu. RTU un «Allatherm» sadarbības rezultāts var izrādīties veiksmīgs piemērs, kad ieguvumu no Latvijas dalības CERN gūst gan zinātnieki, gan uzņēmēji. 

9. septembris

CERN Latvijas grupa sanāksmē pārrunā sadarbību ar Eiropas Kodolpētniecības centru pēc Latvijas kļūšanas par tā asociēto dalībvalsti

Lai apspriestos, kā Latvijas zinātniskajām institūcijām, uzņēmējiem un lēmumpieņēmējiem sadarboties pēc Latvijas iestāšanās Eiropas Kodolpētniecības centrā (CERN), 20. augustā tikās CERN Latvijas grupa, sanāksmes laikā izvērtējot gan līdzšinējo sadarbību ar CERN, gan arī iezīmējot sadarbības iespējas nākotnē. Šī bija pirmā CERN Latvijas grupas sanāksme, kas norisinājās pēc 2. augusta, ka Latvija oficiāli kļuva par CERN asociēto dalībvalsti. 

23. augusts

Kārlis Dreimanis sarunu festivālā «Lampa» stāsta par Visuma pētījumiem CERN

Kā Eiropas Kodolpētniecības centrā (CERN) notiek elementārdaļiņu pētījumi, kuru mērķis ir rast atbildes uz vēl neatbildētajiem jautājumiem par Visuma eksistenci, – par to sarunu festivālā «Lampa» stāstīja Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centra direktors Kārlis Dreimanis. Viņa stāstījums bija iekļauts RTU skatuves «Pietura 2030» pētnieku stāstu sesijā «No Kosmosa līdz jūras dzīlēm». 

23. augusts