RTU Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centrs
Parādīt izvēlni
RTU Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centrs

Aktualitātes

RTU zinātnieki kopā ar starptautiskajiem partneriem pirmoreiz vēsturē ar aditīvo ražošanas tehnoloģiju izgatavo daļiņu paātrinātāja prototipu

Pirmoreiz vēsturē, izmantojot aditīvās ražošanas tehnoloģiju, no tīra vara vienā gabalā ir izgatavots jeb 3D tehnoloģijā izdrukāts daļiņu paātrinātāja komponentes prototips, kas ir paredzēts lietošanai medicīnā un industrijā. Tas izveidots pēc Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātnieka Gunta Pikura dizaina, projektā I.FAST sadarbojoties vairākiem starptautiskajiem partneriem. No 15. līdz 18. novembrim izgatavotais prototips pirmoreiz tika eksponēts starptautiskajā aditīvās ražošanas konferencē – izstādē «Formnext 2022», kas notika Frankfurtē, Vācijā. 

24. novembris

Jaunā zinātniece Antra Gaile Latvijas skolēniem iesaka nebaidīties no eksaktajām zinātnēm

Antrai skolas laikā mīļākais priekšmets bija matemātika, taču vienlaikus viņa mācījās arī mākslas skolā, tāpēc uzskata – uz viņu nevar attiecināt stereotipu, ka ir eksaktie un radošie cilvēki. Tomēr matemātika un fizika Antras dzīvē ir guvusi virsroku, un patlaban fiziķe Antra Gaile studē Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un Latvijas Universitātes (LU) kopējā doktorantūras programmā «Daļiņu fizika un paātrinātāju tehnoloģijas» un savu promocijas darbu izstrādā Eiropas Kodolpētniecības centrā (CERN). Antra ar Latvijas skolēniem tiešsaistē sarunājas Izglītības un zinātnes ministrijas organizētajā sarunu ciklā «Zinātne.Zoomed.In». 

21. novembris

Jaunais zinātnieks Kristaps Paļskis saņem RTU Atzinības rakstu

Sakot paldies par ieguldījumu zinātniskajā darbā, strādājot Eiropas Kodolpētniecības centrā (CERN), Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātņu prorektors Tālis Juhna 11. novembrī pasniedza Atzinības rakstu un RTU 160. jubilejas apbalvojuma zīmi RTU Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centra pētniekam Kristapam Paļskim.

11. novembris