RTU Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centrs
RTU Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centrs

Aktualitātes

CERN Baltijas grupas apvienotie skaitļošanas resursi sasniedz «Folding@Home» Covid-19 izpētes iniciatīvas atbalsta globālā reitinga TOP 500

CERN Baltijas grupa, ziedojot skaitļošanas resursus cīņai ar Covid-19, vairāk nekā 245,2 tūkstošu komandu konkurencē piecu mēnešu laikā ir sasniegusi «Folding@Home» iniciatīvas globālā topa pirmo piecsimtnieku. Tas ir vērā ņemams panākums, kas apliecina Latvijas un Baltijas kapacitāti augstas veiktspējas skaitļošanas (High Performance Computing, HPC) jomā.

17. septembris

Top jauna doktorantūras programma «Daļiņu fizika un paātrinātāju tehnoloģijas»

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) un Latvijas Universitātē (LU) top jauna kopēja doktorantūras studiju programma – «Daļiņu fizika un paātrinātāju tehnoloģijas». Iecerēts, ka primāri tajā studēs Latvijas un pārējo Baltijas valstu doktoranti, tā stiprinot vienotu Baltijas izglītības un zinātnes telpu. Pirmie studenti šajā programmā studijas varētu sākt 2021. gada rudens semestrī.

28. augusts

Latvija sper nākamo soli kļūšanai par CERN asociēto dalībvalsti

Eiropas Kodolpētniecības centra (CERN) padome pieņēmusi lēmumu par darba grupas (Task Force) izveidi, lai izvērtētu Latvijas gatavību kļūt par CERN asociēto dalībvalsti.

7. jūlijs