Daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju institūts
Parādīt izvēlni
Daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju institūts

Industrijas grupa

CBG Industrijas grupas vadītājs - Dr. Mario Kadastiks (Nacionālais ķīmijas fizikas un biofizikas institūts). Šīs darba grupas mērķis ir veicināt sadarbību starp CERN, CBG partneriem, kā arī uzņēmējiem Baltijas valstīs. 

Pēc CERN dalībvalsts statusa iegūšanas, valstī tiek nozīmēts atbildīgais par sadarbību ar industriju - Industry Liaison Officer (ILO). ILO galvenais uzdevums ir veicināt sadarbību starp CERN un tiem industrijas pārstāvjiem, kam ir interese un kapacitāte sadarboties ar CERN. Lietuva un Igaunija jau ir CERN asociētās dalībvalstis, tādēļ ILO ir jau nozīmēts. Latvija ir iestāšanās periodā, un ILO tiks nozīmēti brīdī, kad tiks apstiprināts valsts statuss kā CERN asociētai dalībvalstij. 

ILO, strādājot proaktīvi un mērķtiecīgi, veicina atbilstošu industrijas pārstāvjus identificēšanu dalībai CERN iepirkumos. 

CBG Industrijas grupai ir atbalstoša loma industrijas iesaistē Baltijas valstīs un tā cieši sadarbojas ar ILO pēc to nozīmēšanas. Tas pilda organizatoriskas struktūras lomu, kuras uzdevums ir koordinēt nozares sadarbību ar CERN reģionālā līmenī.

Galvenie šīs grupas mērķi ir:

  • Labāko iespēju noteikšana, vietējo uzņēmēju iesaistes palielināšanai CERN iepirkumos. 
  • atbilstošu industrijas partneru piesaistīšana sadarbībai pētniecības aktivitātēs augstas enerģijas fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju jomā;
  • Sadarbības veicināšana starp attiecīgajām nozarēm trijās Baltijas valstīs un sadarbības veicināšana atbilstošu projektu īstenošanā.

Latvijā ir organizēti vairāki uzņēmējiem paredzēti pasākumi kuros detalizēti tika apspriestas sadarbības iespējas, kā arī uzņēmumu tehnoloģiskā kapacitāte.
 

LIETUVA


Adomas Jelinskas, projektu konsultants Lietuvas Inovāciju centrā, CERN ILO Lietuvā.
Mokslininku 6A
LT-08412 Viļņa, Lietuva
+370 65519090

www.lic.lt www.cern.ltIGAUNIJA


Robert Aare
CERN Projektu  menedžeris&ILO, Tirdzniecības un Attīstības aģentūra Igaunija,
Tallina (Lasnamäe 2)
+372 5873 7762


 

LATVIJA


Alise Pīka-Ozola
Latvijas inovāciju un tehnoloģiju pārstāvniecība Šveicē
Latvijas uzņēmējdarbības koordinatore (Industrial Liaison Officer – ILO) CERN
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442, Latvija
liaa.gov.lv 
latvia.eu
+371 67039400
+371 28893328
v.lv