Daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju institūts
Parādīt izvēlni
Daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju institūts

Ēnu dienā skolēni iepazīs RTU zinātnieku un mācībspēku profesionālās nianses

3. aprīlis
.
.
.
Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Aptuveni 130 ēnas šogad Ēnu dienā, 4. aprīlī, pulcēsies Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), lai iepazītos ar universitātes zinātnieku, mācībspēku un administratīvo darbinieku darbu un izzinātu dažādu amatu profesionālās nianses, pirms pašiem izvēlēties savu nākotnes profesiju. 

RTU arī šogad ir viena no aktīvākajām Ēnu dienas dalībniecēm, kas RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā, kā arī ārpus tās mītošajās struktūrvienībās uzņems dažāda vecuma skolēnus, kuriem Ēnu dienā ir iespēja uzzināt, vai viņi savu nākotni vēlētos saistīt ar STEM (science, technology, engineering and mathematics) jomām.

«Mēs nezinām, kādas profesijas darba tirgū būs vajadzīgas pēc desmit un divdesmit gadiem, kad mūs šodien ēnojošie jaunieši būs aktīvi darba tirgus dalībnieki – gan darba devēji, gan ņēmēji. Taču jau tagad Rīgas Tehniskajā universitātē skolēni var iepazīties ar nākotni, jo mūsu zinātnieki rada nākotnes tehnoloģijas, un skolēniem tā ir laba iespēja saprast, vai arī viņi vēlas savu karjeru saistīt ar inženierzinātnēm un augstajām tehnoloģijām, kur profesionāļi būs vajadzīgi vienmēr. Neatkārtojama iespēja ir arī pieciem vidusskolēniem aizbraukt uz Šveici, Eiropas Kodolpētniecības centru (CERN), kur arī strādā RTU zinātnieki, un iepazīties ar viņu darbu starptautiskajā vidē,» saka RTU studiju prorektore Elīna Gaile-Sarkane. 

Ēnas vispirms kopumā iepazīsies ar RTU Zinātnes un inovāciju centra telpā «The Moon» un pēc tam kopā ar saviem ēnu devējiem dosies uz RTU auditorijām un laboratorijām, kur jau detalizētāk pētīs konkrētās jomas profesionāļa darbu un iemēģinās arī paši roku dažādos darbos. Paralēli Ēnu dienai «The Moon» tiks atklāta arī Izglītības un zinātnes ministrijas rīkotā ceļojošā izstāde par divpadsmit Latvijas zinātniekiem, kuri savu darbu prezentē kalendārā «Zinātne Latvijai 2024». Starp viņiem – arī RTU vadošā pētniece Brigita Dejus, kuras pētnieciskais darbs ir saistīts ar ūdeni, notekūdeņu attīrīšanu un monitoringu.

Savukārt nākamnedēļ, 8.–10. aprīlī, pieci vidusskolēni dosies uz Šveici, uz Eiropas Kodolpētniecības centru (CERN), kur viņiem būs iespēja iepazīties ar RTU un Latvijas Universitātes zinātnieku – daļiņu fiziķu un inženieru – darbu šajā globāli ietekmīgajā zinātnes centrā, pārliecinoties, ka arī Latvijas zinātnieki un studenti ar savām zināšanām var startēt starptautiskajā arēnā. CERN iepazīšana jauniešiem, kurus interesē karjera eksaktajās zinātnēs, ir noderīga, jo nākotnē tas var kļūt par Latvijas jauno zinātnieku darba vietu. Latvija 2021. gadā kļuva par CERN asociēto dalībvalsti, kas dod iespējas jaunajiem zinātniekiem strādāt CERN. 

Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādām profesijām un nozarēm, lai veidotu skolēniem padziļinātu izpratni par karjeras izvēles iespējām un reālo darba vidi, veicinot motivāciju un atbildīgus lēmumus par savu nākotni. Uzdevumi ietver skolēnu un uzņēmumu/iestāžu – ēnu devēju – sadarbību, stiprinot saikni starp izglītības vidi un darba tirgu.  

Ēnu diena RTU

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

3. aprīlis plkst. 17:23

Līdzīgi raksti

Jaunumi