RTU Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centrs
Parādīt izvēlni
RTU Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centrs

Latvija – CERN

Latvijas prezidents Egils Levits tiekas ar RTU zinātniekiem CERN, 20.01.2020.
Foto: Latvijas Valsts prezidenta kanceleja 

Kas ir CERN?
CERN ir Eiropas Kodolpētniecības organizācija, kas apvieno pasaulē liekāko zinātnieku kopienu augstas enerģijas daļiņu fizikā. 

Kāpēc CERN?
Mūsu mērķis ir izveidot spēcīgu augstas enerģijas daļiņu izpētes kopienu Latvijā.

Kāpēc?
Lai strauji paātrinātu augsta līmeņa zinātniskos un industriālos pētījumus un zināšanu ietilpīgu produktu attīstīšanu un ražošanu.

Kā?
Gūstot pieeju pasaules prestižākajam zinātnes centram, kas īsteno labākos izpētes projektus un pielieto vismodernākās tehnoloģijas.

Kad?
Tagad! Ir īstais laiks tautsaimniecībā pāriet no darbietilpīgu pie zināšanu ietilpīgu produktu ražošanas, lai nodrošinātu Latvijas strauju attīstību.  

Kas to paveiks?
Latvijas zinātnieki, universitātes un industrija.

CERN Nacionālais kontaktpunkts Latvijā

CERN Nacionālais kontaktpunkts Latvijā tika izveidots, saskaņā ar Eiropas kodolpētniecības organizācijas (CERN) un Latvijas Republikas noslēgto līgumu par zinātnisko un tehnisko sadarbību augstas enerģijas daļiņu fizikā.

CERN Latvijas grupa

CERN Latvijas grupa ir Latvijas CERN Nacionālā kontaktpunkta atbalsta instruments, ar kura palīdzību Latvijas akadēmiskā vide un attiecīgie industrijas pārstāvji tiek informēti par CERN aktivitātēm augstas enerģijas daļiņu fizikā un paātrinātāju tehnoloģijās, industriālos pētniecības un attīstības projektos, IT risinājumos, datu apstrādes projektos utm. 

CERN sniegtās iespējas

Latvijas iesaistīšanās CERN aktivitātēs nav saistīta vien ar zinātnisko darbību.