RTU Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centrs
Parādīt izvēlni
RTU Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centrs

Vasaras skolas

CERN Vasaras studentu programma

CERN Vasaras studentu programa ir ikgadējs pasākums, kas notiek jūlijā un augustā CERN, netālu no Ženēvas, Šveicē. Šīs programmas dalībniekiem tiek sniegta iespēja apmeklēt lekcijas, kuras pasniedz pasaules līmeņa zinātnieki, kā arī piedalīties visaugstākā līmeņa zinātniskās pētniecības aktivitātēs.

Kopš 2013. gada, arī Latvijas studentiem tiek piedāvāta iespēja piedalīties šajā programmā. Ierasti pāris studenti no Latvijas tiek izvēlēti dalībai šajā programmā, kuras laikā viņi tiek integrēti kādā no CERN pētniecības grupām. Šie studenti ierasti ir pirmā vai otrā gada maģistranti dabaszinātēs, inženierzinātnēs vai datorzinātnēs.

Ceļa un dzīvošanas izmaksas kopēji sedz CERN un Latvija. Studentu izvēli kopēji veic RTU Augstas enerģijas fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centra un attiecīgā studenta fakultātes vai institūta pārstāvji.

Vairāk par šo iespēju varat uzzināt CERN Vasaras studentu programmas mājaslapā.

Papildus šai programmai, CERN ir pieejamas arī vairākas citas programmas.
 

Baltijas Augstas enerģijas fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju skola

Baltijas Augstas enerģijas fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju skola paredzēta kā ikgadējs pasākumus, kas rotācijas kārtībā tiek rīkots vienā no Baltijas valstīm. Šo skolu organizē CERN Baltijas grupa. Tā ir vienu līdz divas nedēļās gara skola, kas primāri paredzēta pirmā gada doktorantiem vai maģistra studiju otrā gada studentiem.

Šajā skolā tiek sniegtas lekcijas un nodrošinātas diskusiju sesijas par QFT, QED, QCD, SM un BSM fiziku, daļiņu detektoru un paātrinātāju tehnoloģijām, eksperimentālajām metodēm un augstas precizitātes fizikas mērījumiem LHC. Šo skolu atbalsta tādi prominenti lektori kā Jonathan R. Ellis, Yury Dokshitser, Maurizio Vretenar un Matteo Cacciari. Šī skola ir pirmais šāda veida pasākums Baltijas valstīs un sniegs nozīmīgu ieguldījumu daļiņu fizikas pētniecības attīstībai reģionā.

2021. gada skolu kempingā «Ronīši» uzņems RTU.

Skolas norise plānota no 2. līdz 6. augustam, 2021.

Vairāk informācijas un iespēju pieteikties varat atrast šeit.

Vieslekcijas