Daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju institūts
Parādīt izvēlni
Daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju institūts

Vasaras skolas

CERN Vasaras studentu programma

Ik gadu jūlijā un augustā CERN organizē Studentu vasaras programmu, kas notiek netālu no Ženēvas, Šveicē. Šīs programmas dalībniekiem ir iespēja klausīties lekcijas un veikt pētniecisko darbu. Arī Latvijas studentiem ir iespēja piedalīties CERN vasaras programmā. Potenciālie dalībnieki – dabaszinātņu, inženierzinātņu un datorzinātņu studenti – programmai tiek izvēlēti konkursā un iekļauti kādā no CERN pētniecības grupām. Ierasts, ka programmā piedalās maģistrantūras studenti, taču dažkārt iespēja tiek dota arī vecāko kursu bakalaura studentiem.   

Ceļa un dzīvošanas izmaksas dalībniekiem tiek apmaksātas.  

Vairāk par šo iespēju var uzzināt CERN Studentu vasaras programmas mājaslapā.

 

Baltijas Augstas enerģijas fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju skola

CERN Baltijas Augstas enerģijas fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju skola līdztekus citām iniciatīvām un aktivitātēm tiek organizēta, lai veidotu un attīstītu daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju kopienu Baltijā.  
Skola ir ikgadējs pasākums, kas rotācijas kārtībā notiek vienā no Baltijas valstīm. Skolu organizē CERN Baltijas grupa, un tajā piedalās CERN Baltijas grupas partnerorganizāciju studenti, kā arī konkursā izraudzīti Eiropas un citu valstu studenti.  
 
Skolā parasti piedalās maģistrantūras un doktorantūras studenti, kuriem tiek piedāvātas lekcijas, kuru temati saistīti ar augtas enerģijas fiziku un paātrinātāju tehnoloģijām, kā arī pievēršot uzmanību aktuālajiem CERN pētījumiem.  

Pirmo CERN Baltijas Augstas enerģijas fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju skolu 2021. gada augustā rīkoja RTU Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centrs, un tā notika RTU konferenču un sporta centrā «Ronīši», Klapkalnciemā.  

2022. gadā CERN Baltijas Augstas enerģijas fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju skola notiks no 8. līdz 12. augustam Sāmsalā, Igaunijā, un to organizē Tallinas Tehnoloģiju augstskola (TalTech). Pieteikšanās – līdz 1. jūnijam.  

Informācija par skolu un reģistrācija.

Vieslekcijas