Daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju institūts
Daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju institūts

RTU profesors Toms Torims piedalīsies sarunā par Latvijas zinātnieku veikumu Šveicē

13. jūnijs, 2020

RTU prof. Toms Torims, RTU Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centra direktors un CERN zinātniskais līdzstrādnieks piedalīsies sarunā par Latvijas zinātnieku veikumu Šveicē.

Lai stiprinātu diasporas ieguldījumu Latvijas attīstībā, Eiropas Latviešu apvienība (ELA) šogad sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju aktīvi mudina Vācijā, Austrijā un Šveicē strādājošos zinātniekus un pētniekus no Latvijas iesaistīties tīklošanās, informācijas apmaiņas un sadarbības iniciatīvās.

Par tām var uzzināt, pievienojoties LinkedIn grupai «#ZinātneLatvijai – Vācijā, Austrijā un Šveicē» un plašākajai LinkedIn grupai «Latvijas izcelsmes pētnieki un zinātnieki pasaulē / Latvian researchers abroad», kā arī ELA mājas lapā un Facebook vietnē.

Sīkāk: https://www.latviesi.com/jaunumi/raksts/eiropas-latviesu-apvieniba-aicina-vacija-austrija-un-sveice-stradajosos-zinatniekus-no-latvijas-iesaistities-sadarbibas-platforma

#ziniLV #esiLV Zinātne Latvijai

LV Sarunu un tīklošanās vakars Latvijas zinātniekiem Šveicē un visiem, kam interesē spilgti stāsti par viņu pieredzi un sasniegumiem: https://facebook.com/events/s/zinilv-latvijas-zinatnieki-sve/262598281655202/?ti=cl

• Pieteikšanās dalībai sarunā Zoom vidē, rakstot uz m līdz 12. jūnijam (pieteiktie klausītāji 13.jūnijā saņems saiti dalībai sarunā). Sarunas tiešraide un ieraksts būs pieejami rīkotāju Facebook vietnē.

Saruna notiks svētdien, 14.jūnijā, 17.3019.00 pēc Latvijas laika.

Sarunā apzināsim Latvijas zinātnieku veikumu Šveicē, sadarbības pieredzi un iespējas ar partneriem Latvijā un citviet Eiropā, kā arī liksim pamatus turpmākai tīklošanās kustībai.

Sarunu vada: Elīna Pinto, Eiropas Latviešu apvienības priekšsēde

Pieredzes stāsti:

• Toms Torims, RTU Augstas enerģijas daļiņu fizikas un paātrinātāju tehnoloģiju centra direktors / Eiropas Kodolpētniecības centra (CERN) zinātniskais līdzstrādnieks
  • Jūlija Pečerska, Zurich University of Applied Sciences (ZHAW) Institute of Applied Simulation
  • Sandra Martinsone, ALSRUK - Association of Latvian Students and Researchers in the UK

Moderēta domapmaiņa par sadarbības pieredzi un iespējām.
Sadarbības pasākumi ar diasporu zinātnē un pētniecībā tiek īstenoti Izglītības un zinātnes ministrijas īstenotā ERAF projekta Nr. 1.1.1.5/17/I/002 “Integrētie nacionālā līmeņa pasākumi Latvijas pētniecības un attīstības interešu pārstāvības stiprināšanai Eiropas pētniecības telpā” ietvaros. Tā ietvaros ir paredzēti vairāki nacionālā līmeņa pasākumi starptautiskās sadarbības tīklu paplašināšanai, mērķtiecīgu attiecību veidošanai ar latviešu pētnieku diasporu ārvalstīs, sadarbību ar Latvijas un ārvalstu ekonomiskajām un diplomātiskajām pārstāvniecībām, dalības nodrošināšanu starptautiskās pētniecības un attīstības sadarbības iniciatīvās, kā arī komunikācijas kampaņas nodrošināšanu.

13. jūnijs, 2020 plkst. 9:48