RTU Studentu serviss
Parādīt izvēlni
RTU Studentu serviss

Pirms piesakies karjeras konsultācijai

Sagatavojies karjeras konsultācijai!

Iespējams, ka Tev jau ir viens vai pat vairāki varianti, ko darīsi pēc skolas beigšanas, kur studēsi un kādu profesiju apgūsi. Bet arī tad, ja Tev nav neviena varianta, nekrīti izmisumā. Te būs daži padomi, ko vari paveikt savā labā. Un iegaumē! Tikai darbojoties var atrasti, ko meklē!

Pirms piesakies uz karjeras konsultāciju, iesakām izpētīt tālāk aprakstītos interneta resursus. Tā Tu būsi labāk sagatavojies sarunai ar karjeras  konsultantu, un laiks, ko pavadīsi karjeras konsultācijā, tiks lietderīgāk un produktīvāk izmantots.  Zemāk Tu atradīsi  resursus, kas palīdzēs sagatavoties konsultācijai un var būt arī tas būs pietiekoši, lai Tu pats varētu izdarīt karjeras izvēli.  

Iedvesmojies no veiksmīgajiem! Lai skolu jaunieši pirms studiju programmas izvēles iepazītos ar profesiju pasauli un uzzināti to, kā citi cilvēki ir izdarījuši savas karjeras izvēles, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Karjeras centrs ir uzņēmis piecas izglītojošas un atraktīvas īsfilmas, kuru pamatmērķis ir sniegt praktiskus padomus veiksmīgas karjeras veidošanai. Izglītojoša filma «Zaļais pipars» | RTU Studentu serviss jeb 5 interesantas īsfilmiņas, dos Tev iespēju ielūkoties Latvijā pazīstamu cilvēku – mūziķu, aktieru, mediju pārstāvju, uzņēmumu vadītāju veiksmīgajos karjeras stāstos. Noskaties un iedvesmojies!

Izvēli izdarīt var palīdzēt arī Absolventi | Rīgas Tehniskā universitāte (rtu.lv), ar viņu iedvesmojošajiem un individuālajiem stāstiem. 

Izpēti profesijas un nozares!  Lai izdarītu pareizu profesionālo izvēli, Tev ir jāzina, no kā Tu vari izvēlēties. Tāpēc iesakām papētīt profesijas, kas Tevi jau interesē vai par kurām Tu esi domājis. Internetā iespējams atrast daudz noderīgu resursu, kas palīdzēs Tev iepazīt milzīgo profesiju pasauli.  Iesākumam noderēs Profesiju pasaule | Profesiju pasaule un spēle  ParProf.

Padziļinātai profesijas izpētei Tev noderēs Profesionālā izglītība. Nozaru kvalifikāciju struktūras. Nozares kvalifikāciju struktūru saraksts (visc.gov.lv) un  Profesiju klasifikators | Labklājības ministrija (lm.gov.lv) .

Izpēti perspektīvas! Izskati visas iespējas, salīdzini studiju programmas. Atver vakanču portālus RTU Karjeras centrs ; Nodarbinātības valsts aģentūra (nva.gov.lv) ; Sākums | CV-Online - darba piedāvājumi, vakances, CV, personāla atlase; u.c., lai saprastu, cik pieprasīta ir Tevi interesējošā profesija darba tirgū. Tā sapratīsi, vai Tev pēc studijām būs darbs, un kāds būs atalgojums. Darba tirgus prognozes - NVA  palīdzēs orientēties darba tirgū, pirms Tu tajā vēl esi nokļuvis. Apmeklē Karjeras dienas un Atvērto durvju dienas uzņēmumos!

Pamēģini profesiju! Tu vari daudz ko iemācīties, ja vasarās pastrādāsi. Atceries, mācīties ir iespējams  gan no pozitīvas, gan negatīvas pieredzes! Arī tad, ja Tu saproti – šī profesija nav priekš manis, Tu jau esi ceļā un ieguvējs. Pārdomā, noteikti bija kāda darba daļa, kura, kopumā nepatīkamajā darbā, šķita – Hmmm, tīri tā neko!  Ēnu diena 2023 (enudiena.lv)

Izpēti savus resursus! Pirms karjeras konsultācijas būtu vēlams izpētīt un apzināt savus resursus: stiprās puses, spējas un intereses. Te talkā var nākt dažādi karjeras testi, kas tradicionāli tiek izmantoti profesionālās piemērotības noteikšanai. Interneta dzīlēs vari atrast visdažādākos testus, šeit būs minimums, ko iesakām izpildīt pirms sarunas ar karjeras konsultantu. Pašizpētes tests (rtu.lv) un Sākumlapa | NIID.LV Karjeras izvēles testi  Tev lieti noderēs. Atceries! Pašizpēte un izziņa ir svarīgs solis ceļā uz karjeru.    

Izpēti apmācību iespējas! Kad profesiju pasaule izpētīta un stiprās puses apzinātas, seko jautājums, kur to var apgūt. Šeit atradīsi visu par izglītības iespējām Latvijā, kā arī to, kur un ko vari apgūt.   NIID.LV | Nacionālā izglītības iespēju datubāze ir viss par un ap izglītības iespējām Latvijā. Sāc tepat, papildinies ārzemēs!

Izvēlies apmācību/studiju programmu!  Daudzas izglītības iestādes rīko ikgadējās Atvērto durvju dienas 2023. gadā | NIID.LV, kas palīdzēs iepazīt gan izglītības iestādes, gan to piedāvātās izglītības programmas. Seko līdz aktuālajai informācijai!  RTU Atvērto durvju diena | Rīgas Tehniskā universitāte parasti norit janvārī. Seko līdzi aktuālajai informācijai!

Ja interesējošo profesiju iespējams apgūt RTU, pirms studiju programmas izvēles iesakām pamatīgāk papētīt arī citas Tevi interesējošās Studiju programmas | Rīgas Tehniskā universitāte (rtu.lv) un to aprakstus RTU vietnē  Ko studēt? Studiju iespējas | Rīgas Tehniskā universitāte (rtu.lv) .

Iepazīstoties ar studiju programmām: Studiju programmas | Rīgas Tehniskā universitāte (rtu.lv), noteikti paver vaļā sadaļu: Informācija par studiju kursiem. Tur Tu uzzināsi par studiju kursiem (priekšmetiem), kurus apgūsi studiju laikā. Tava interese par šiem kursiem arī ir indikators tam, ka programma Tev varētu būt piemērota. Noteikti noskaties pašu studentu sagatavotos video, kas pievienoti pie programmu aprakstiem un atrodami arī YouTube vietnē: https://www.youtube.com/channel/UCI1VRDjVkQPgsAHIrd5ku2Q 

Sagatavojies studijām! Ja pēc studiju programmas izpētes saproti, ka studiju programma Tevi interesē, bet neesi pārliecināts, vai ar studiju kursiem tiksi galā, to var labot!  RTU Sagatavošanas kursi | Rīgas Tehniskā universitāte (rtu.lv) palīdzēs Tev gan sagatavoties centralizētajiem eksāmeniem, gan papildināt zināšanas konkrētajā mācību priekšmetā, lai veiksmīgāk uzsāktu studijas RTU. 

Seko studentam un iepazīsti RTU! Tā ir unikāla iespēja pirms Tavas nākotnes profesijas izvēles iepazīties ar studiju ikdienu un nākotnes perspektīvām speciālā Skolēniem | Rīgas Tehniskā universitāte (rtu.lv) izveidotā piedāvājumā.

Startē!  Šeit iespējams iepazīties ar uzņemšanas noteikumiem un Pieteikties studijām (latvija.lv) | Rīgas Tehniskā universitāte (rtu.lv) Ir izveidota vienota sistēma, lai pieteiktos pamatstudijām 11 Latvijas augstskolās

RTU Karjeras centrs jau vairākus gadus organizē Pirmkursnieku informatīvo dienu “Startēšu RTU”, kuras mērķis ir informēt jaunos studentus par dažādiem procesiem universitātē, lai jauno dzīves notikumu var uzsākt ar mazāku neziņu par turpmāko. Šeit ir aplūkojami ieraksti no aizritējušajiem pasākumiem, kur var dzirdēt par to, kā ir būt studentam, kas notiek Ķīpsalā u.c. Pieredzējuši studenti dalās ar savām pieredzēm un ieteikumiem.

Un vēl un vēl par RTU un studentu dzīvi https://www.youtube.com/channel/UCI1VRDjVkQPgsAHIrd5ku2Q  

 

Ja tomēr jūti, ka vajadzīga saruna ar karjeras konsultantu, piesakies Individuālās studiju izvēles konsultācijas | RTU Studentu serviss