RTU Studentu serviss
Parādīt izvēlni
RTU Studentu serviss

Nometne «Step by Step: How to be the BEST of the BEST»

Nometne «Step by Step: How to be the BEST of the BEST»

 

 

RTU Karjeras centra un BEST (Board of European Students of Technology) veidotais «Step by Step: How to be the BEST of the BEST»*(no angļu val. soli pa solim: kā būt labākajam no labākajiem) ir projekts, kura rezultātā, izmantojot RTU un BEST pieejamos resursus, 40-45 studentiem tiek sniegta iespēja piedalīties vairāku dienu intensīvajā nometnē, kuras laikā tiek attīstītas studentu personīgās prasmes un īpašības, tā paaugstinot to konkurētspēju darba tirgū.

Informācija par nākamo nometni sekos pēc organizēšanas darbu uzsākšanas. Jaunumiem un vairāk informācijai seko līdzi Studentu servisa Facebook lapā, BEST-Riga Facebook lapā vai nometnes mājaslapā
 

 

 

Nometnes mērķis

Sniegt iespēju RTU studentiem piedalīties nometnē, kurā veicināt savu profesionālo izaugsmi, dot iespēju apgūt jaunas prasmes un iemaņas, tā pilnveidojot sevi kā personību un paaugstinot viņu konkurētspēju darba tirgū.

Nometnes uzdevums

  • Nodrošināt iespēju 45 RTU studentiem piedalīties starptautisku treneru vadītās nodarbībās, lai paaugstinātu to psihosociālās prasmes;
  • Nodrošināt iespēju 45 RTU studentiem pārbaudīt savas teorētiski iegūtās zināšnas reālu problēmu risināšanā darba grupās;
  • Nodrošināt iespēju 45 RTU studentiem diskutēt ar uzņēmumu pārstāvjiem, veicinot to iespējas pēc studiju beigām veiksmīgi iekļauties darba tirgū;
  • Nodrošināt iespēju 45 RTU studentiem uzlabot savas komunikācijas prasmes, piedaloties kopīgās sporta un kultūras aktivitātēs.

Vēsture

2023. gads

Lai veicinātu Rīgas tehniskās universitātes (RTU) studentu personīgo izaugsmi un attīstītu soft-skill prasmes, 13.-14. oktobrī notika internacionāla nometne Step by Step: How to be BEST of the BEST, kuras laikā nometnes dalībnieki starptautisku treneru vadībā risināja SEB biznesa pakalpojumu centra un Printful sagatavotos uzdevumus. Pirmā nometnes diena tika aizvadītā RTU telpās. Nometnes dalībnieki tika iepazīstināti ar studentu organizāciju BEST-Riga un RTU Karjeras centru. Atbalstītāji SEB biznesa pakalpojumu centrs, Printful un Kinetics Nail Systems iepazīstināja ar uzņēmumu, prakses un darba iespējām.

Nometne notika divpadsmito reizi, nometnē piedalījās 44 jaunieši no RTU. SEB biznesa pakalpojumu centrs un uzņēmums Printful studentiem sagatavoja problēmu situācijas analīzes (Case Study) uzdevumus, ar kuriem uzņēmumi sastopas ikdienas darbā. Nometnes dalībniekiem komandās bija jāiejūtas dažādās uzņēmumu darbinieku lomās, jāatrisina uzņēmumu dotie uzdevumi un noslēgumā jāsagatavo prezentācijas par paveikto, tā gūstot ieskatu uzņēmumu darbībā un projektu vadībā. Uzdevumi tika pildīti starptautisku BEST treneru vadībā. Nometne notika angļu valodā, tā attīstot studentu angļu valodas prasmes. Šī gada nometnes galvenais mērķis bija aktualizēt industrijas iesaisti studentu profesionālo un soft-skills prasmju pilnveidošanā un pielietošanā. Atskata foto šeit.

Nometnes Lieldraugi: SEB biznesa pakalpojumu centrs; Printful.

Nometni atbalsta: Kinetics Nail Systems; OZO FUNCTIONAL FITNESS; MyFitness; Canella; Ģertrūdes ielas teātris; Roadgames

                                                                         

2022. gads
Nometne norisinājās no 9. līdz 11. septembrim, trīs dienas semināra mājvieta bija Jēkabpils 2. vidusskola. Šī gada nometnes mērķis bija ne tikai vadības un līderības attīstība, bet arī komunikācijas un sociālo prasmju uzlabošana pēc Covid-19 pandēmijas.

Trīs dienu semināru iesākām Ķīpsalā, klausoties šī gada lielo sponsoru «Visma» prezentācijas, un piedaloties workshopos. 

Nometni šogad pārstāvēja liels skaits ārzemju studentu, kas ļāva iepazīt dažādas kultūras un dibināt starptautiskus kontaktus. Vakari tika pavadīti aktīvi, spēlējot dažādas sporta spēles, kā arī saliedējāmies spēlējot get2know spēlēs.

Projekts tika īstenots ar  uzņēmuma «Visma» atbalstu. Gardākas kafijas pauzes seminārā nodrošināja «Merrild», dāvanas dalībniekiem nodrošināja «MyFitness».                                                                          

                                                                         
2021. gads

Šogad nometne norisinājās līdz ar pirmo koku lapu krāsošanos 24. -26. Septembrī. Norises vieta bija mūsu ilggadējie sadarbības partneri Jelgavā – amatniecības centrs «Jaunlīdumi».

Intensīvo trīs dienu semināru iesākām Ķīpsalā, klausoties šī gada lielo sponsoru «Visma» un «Augstsprieguma tīkls» prezentācijās un workshopos

BEST-Riga zinošie trenneri šogad piedāvāja tādas tēmas, kā publiskā uzstāšanās, situācijas vadība, kāpēc atgriezeniskā saite ir svarīga, emocionālā intelligence un citas aktuālas tēmas.

Semināru cenšamies uzturēt internacionālu, dot iespēju visiem RTU studentiem. Līdz ar to valoda ir angļu valoda. Vakaros get2know spēlēs saliedējāmies gan spēlējot dažādas aktīvas aktivitātes, gan individuāli runājoties ar dalībniekiem un organizatoriem.

Projekts tika īstenots ar  uzņēmuma «Visma» un «Augstsprieguma tīkls» atbalstu. Gardākas kafijas pauzes seminārā nodrošināja «Cannelle Bakery» un «Noo Cepeškungs»


2020. gads

Šogad seminārs realizējās nedaudz citādāk, kā ierasts. Tas tika organizēts septembra beigās 18. – 20. septembrī, un šoreiz vien trīs dienu garumā. Jāmin, ka laikapstākļi mūs lutināja un laiks bija gana vasarīgs. Norises vieta bija nu jau mūsu ikgadējie draugi Jelgavā – jauniešu mītne «Jaunlīdumi».

Šī nedēļas nogale bija īpaši piesātināta, jo ierastā programma tika intensīvi saspiesta īsākā laika rāmī. Semināra lekciju tēmas vijās ap sevis apzināšanos, laika plānošanu, darbu komandā un tās dinamiku. Paspējām arī uzņemt viesi, kas brauc ciemos otro gadu pēc kārtas un ar prieku dalās savā profesionālajā pieredzē - Rīgas Biznesa skolas bakalaura programmas direktors un pasniedzējs Claudio Andres Rivera.

Semināra valoda ir angļu valoda, jo aicinām piedalīties dalībniekiem no dažādām valstīm. Ik vakaru socializēšanās daļā, caur dažādām spēlēm un aktivitātēm, iepazināmies tuvāk cits ar citu, gan dalībnieki, gan organizatori, lai pats seminārs veiksmīgāk ritētu uz priekšu un iegūtu jaunus kontaktus.

Projekts tika īstenots ar  uzņēmuma «Visma» un «Solvay Business Services» atbalstu. Gardākas kafijas pauzes seminārā nodrošināja «Cannelle Bakery» un «Selgas cepumi». Par dalībnieku un organizatoru drošību pasākuma un COVID-19 laikā rūpējās «Latvijas Balzams», sagādājot nepieciešamos dezinfekcijas līdzekļus. Balvas dalībniekiem dažādos uzdevumos sarūpēja RTU Ķīpsalas peldbaseins.

Semināra video

2019. gads

Nometne norisinājās no 8. Līdz 11. augustam, Jelgavā, jauniešu mītnē «Jaunlīdumi». Dalībnieki izdzīvoja ļoti piesātinātu nedēļas nogali, kas sevī aptvēra dažnedāžādas pašizaugsmes lekcijas no BEST-Riga treneriem par emocionālo inteliģenci, projektu vadību u.c., pinķerīgus case study no uzņēmumu viesiem - Visma un Solvay Business Services, kā arī pieredzes lekcija no Rīgas Biznesa skolas bakalaura programmas direktora un pasniedzēja Claudio Andres Rivera.  

Kā jau katru gadu, arī šogad nometne bija internacionāla un nometnes pamatvaloda ir angļu, lai visi spētu saprasties un savā starpā sadarboties.  

Projekts tika īstenots ar  uzņēmuma «Visma» un «Solvay Business Services» atbalstu. Balvas dalībniekiem dažādos uzdevumos sarūpēja «Cietie rieksti» un RTU Ķīpsalas peldbaseins.

2018. gads
Nometne norisinājās no 9. līdz 12. augustam Jelgavā jauniešu mītnē «Jaunlīdumi». Studenti pavadīja neaizmirstamu nedēļas nogali, apgūstot dažādas personālās izaugsmes prasmes par tēmām: komunikācija, produktivitāte, prezentācijas prasmes, komandas darbs, emocionālā inteliģence, vienošanās un pārliecināšana. Nometnē viesojās arī vieni no tās atbalsītājem – uzņēmums Visma, kurš bija sagatavojis dalībniekiem gan situācijas analīzi, gan aizraujošu uzdevumu, kurā dalībnieki varēja pārbaudīt savas spējas dažādu ziņu atkodēšanā.
   
Pasākumā valdīja internacionāla vide, jo bija iespēja sastapt gan dalībniekus, gan trenerus no dažādām valstīm. Visi dalībnieki varēja socializēties šādos kultūras un sporta pasākumos: nakts trasē, kurā bija jāatrod vairāki punkti nometnes teritorijā un jāizpilda dažādi uzdevumi; improvizācijas teātrī; iedvesmas stāstu stāstīšanā (TEDx); rīta rosmē, sportiskās aktivitātēs; dažādās citās vakara spēlēs, kuru rīkošanā iniciatīvu uzņēmās gan organizatori, gan aktīvie dalībnieki. 
   
Projekts tika īstenots ar  uzņēmuma «Visma» un «Solvay Business Services» atbalstu. Gardus produktus nometnes dalībniekiem un organizatoriem piedāvāja «Milzu!», gaļas pārstrādes uzņēmums «Nākotne», Pērnes čipši, «Baudi:», kā arī balvas dalībniekiem dažādos uzdevumos sarūpēja «Aerodium» un RTU Ķīpsalas peldbaseins.
 
2015.gads
Nometne norisinājās no 13. līdz 16. augustam Jelgavā jauniešu mītnē «Jaunlīdumi». Studenti pavadīja neaizmirstamu nedēļas nogali, apgūstot dažādas personālās izaugsmes prasmes par tēmām: komunikācija, produktivitāte, prezentācijas prasmes, komandas darbs, emocionālā inteliģence, vienošanās un pārliecināšana. Jāuzsver, ka visu iemācīto treniņu/semināru programmā, studenti varēja pielietot SIA «Prakse.lv» situācijas analīzes uzdevuma risināšanai nometnes pēdējās dienās.
   
Pasākumā valdīja internacionāla vide, jo bija iespēja sastapt gan dalībniekus, gan trenerus no dažādām valstīm. Visi dalībnieki varēja socializēties šādos kultūras un sporta pasākumos: nakts trasē, kurā bija jāpārvar 8 pārbaudes punkti; improvizācijas teātra uzdevumā; komandas saliedēšanās aktivitātēs; iedvesmas stāstu stāstīšanā (TEDx); rīta rosmē, sportiskās aktivitātēs; dažādās citās vakara spēlēs, kuru rīkošanā iniciatīvu uzņēmās gan organizatori, gan aktīvie dalībnieki. 
   
Projekts tika īstenots ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, uzņēmuma «Atea Global services» un «Cytec Global Business services» atbalstu. Gardus produktus nometnes dalībniekiem un organizatoriem piedāvāja «Latvijas Maiznieks».
2014.gads
Nometne norisinājās no 17.-20. jūlijam Tūrisma un atpūtas centrā «Plosti». Visas nodarbības norisinājās angļu valodā, ļaujot studentiem uzlabot savas svešvalodas prasmes. Nometnē bija ieradušies trīs treneri no Latvijas un trīs ārvalstu treneri, kas ļauj dalībniekiem papildus iepazīt citu valstu kultūru. Treniņu tēmas bija: prezentēšanas prasmes, komunikāciju prasmes, līderisms, komandas darbs, produktivitāte un pārliecināšanas spējas. Nometnes sākumā studentus iedvesmoja uzņēmumu «ATEA Global Services» un «Sabiles sidri» pārstāvji. Studentiem bija iespēja risināt Kandavas novada pašvaldības sniegto situācijas analīzes uzdevumu.
   
Nometni šajā gadā atbalstīja Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta departaments, Kandavas novada dome, uzņēmumi – «ATEA Global Services» un «Manpower». Kā arī gardus produktus nometnei piedāvāja uzņēmumi ELPA un FLORA.
2013.gads
Dalībai tika saņemti 103 pieteikumi, kurus izskatot, tika atlasīti 45 piemērotākie kandidāti. Nometnē ieradās 45 studenti, jeb 100% no plānotā dalībnieku skaita. Visas apmācības norisinājās angļu valodā, ļaujot dalībniekiem uzlabot savas svešvalodas prasmes. Treniņu ietvaros norisinājās individuālie un grupu darbi, praktiskās  un teorētiskās nodarbības. Nometnes ietvaros studenti veica SIA «ATEA» situācijas analīzes uzdevumu.
Nometni apmeklēja ne tikai ģenerālsponsora SIA «ATEA» pārstāvji, bet arī vieslektori no «Ērenpreiss» un «skatskat.lv».
2012.gads
Trīs dienas no 10.–12. augustam 50 RTU studenti pulcējās BEST-Riga un RTU Karjeras centra rīkotajā nometnē Jelgavas novada «Jaunlīdumos», lai attīstītu savas sociālās prasmes starptautisku BEST treneru un RTU lektoru vadībā.Tika apgūtas tādas prasmes kā līderība, radošās domāšanas metodes, prezentācijas prasmes, projektu un pārmaiņu vadība un vēl daudzas citas.
   
Pasākumā valdīja starptautiska aura, jo ne tikai nometnes aktivitātes notika angļu valodā, bet arī treneri bija no ārvalstīm – Itālijas un Čehijas. Papildus treniņu programmai studentiem bija iespēja iegūtās zināšanas pielietot arī praksē, risinot dažādu problēmu situācijas analīzes (Case Study) uzdevumus, piedaloties uzņēmumu «FIMA» un «ATEA Services & Software» vadītajās lekcijās un diskutēt par dažādiem jautājumiem, ar kuriem uzņēmumi sastopas ikdienas darbā. Nometni atbalstīja: «ATEA Services & Software», «FIMA», Rīgas Rotari klubs, Jelgavas novada Dome, «Coca-Cola Hellenic», «Dansukker», «Fazer» un «Pērnes čipši».
2011.gads
Dalībai nometnē «Step by step: How to be the BEST of the BEST» tika saņemts 121 pieteikums. Nometni apmeklēja ne tikai ģenerālsponsora SIA «ATEA» pārstāvji, bet arī vieslektores no AAS «BALTA» un RTU Doktorantūras skolas.
2010.gads
Dalībai nometnē «Step by step: How to be the BEST of the BEST» tika saņemti 110 pieteikumi. Izvērtēšanas rezultātā tika izvirzīti 50 dalībnieki, kuriem tika sniegta iespēja bezmaksas piedalīties 3 dienu garā «Step by step: How to be the BEST of the BEST» nometnē.