RTU Studentu serviss
RTU Studentu serviss

«Startēšu RTU» pirmkursnieku informatīvā diena

Projekta «Startēšu RTU» mērķis ir palīdzēt jaunajiem pirmā kursa studentiem saprast, kas ir augstskola, ar ko tā atšķiras no iepriekš pieredzētām mācībām vidusskolās, tehnikumos u.c., kā notiek studiju process un galu galā - kā tad ir būt studentam?!

«Startēšu RTU» ir lieliska iespēja jaunajiem RTU studentiem brīvā sarunu formātā iepazīt savu topošo augstskolu, uzzināt, kāda ir augstskolas struktūra un mācību process, kāda ir dzīve studentu pilsētiņā un dienesta viesnīcā. Pasākuma laikā informējam, kāds ir pieejamais atbalsts studijās studentam, kādas ārpusstudiju aktivitātes tiek piedāvātas un kur var iesaistīties savā brīvajā laikā, lai studiju gadi aiziet aizraujošākās un piepildītākās sliedēs.

Pirmos divus gadus pasākums norisinājies attālinātā formātā, tiešraides veidā. Pasākumu ierasti organizējam īsi pirms studiju gada sākuma, lai iegūtā informācija nepazūd un uz Ķīpsalu var doties jau ar lielāku pārliecību.

Projekta organizēšanas laikā sadarbojamies ar vairākām RTU struktūrvienībām, lai spētu sniegt pēc iespējas precīzāku un plašāku informāciju studentiem.

Iepriekšējo gadu ierakstus aplūko zemāk

2023. gads
Tradicionāli norisinājās pirmkursnieku pasākums «Startēšu RTU». Pirmkursnieki šogad tika aicināti uz pasākumu klātienē. RTU auditorijā «Domus Auditorialis» vecāko kursu studenti dalījās ar savu studiju pieredzi, kā arī pasākuma apmeklētājiem bija iespēja uzdot jautājumus un saņemt atbildes. Tiem, kas pasākumu nevarēja apmeklēt klātienē, bija iespēja vērot pasākuma tiešraidi RTU Facebook live. Tiešraidi vari noskatīties šeit.
2022. gads
Trešo gadu norisinājās pirmkursnieku tiešsaistes pasākums «Startēšu RTU», tiešraide notika no RTU Mediju centra studijas.
Pasākumā brīvā formā vecāko kursu studenti stāsta par savu pieredzi, studējot RTU, un ārpusstudiju aktivitātēm.
2021. gads
Pasākuma otrais organizēšanas gads, tiešraide notiek no RTU Mediju centra jaunās studijas.
Šogad pasākuma formāts ir brīva veida diskusija starp esošajiem un jau tikko kā bijušajiem studentiem.
2020. gads
Pirmais pasākuma organizēšanas gads, tiešraide tiek veikta no RTU Zinātniskās bibliotēkas telpām.
Par dažādajām studentu iespējām un prezentēšanu tiek aicināti struktūrvienību vadītāji vai pārstāvji.