RTU Studentu serviss
RTU Studentu serviss

RTU Studentu biznesa inkubators (noslēdzies)

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) 2016. gada oktobrī darbu sākusi jauna atbalsta iniciatīva – RTU IdeaLAB jeb ideju laboratorija. Tā apvieno talantīgus uzņēmējus, mentorus, mācībspēkus un investorus, lai kopīgiem spēkiem radītu biznesa idejas un produktus. RTU Studentu biznesa inkubators darbojās kopš 2009. gada, mainoties ārējai videi un start up kultūrai Latvijā strauji attīstoties 2016. gadā tika izstrādāts jauns koncepts jauno ideju attīstībai. «RTU IdeaLAB jeb ideju laboratorija, kas sniedz drošu vidi ideju testēšanai, radīšanai, komandu veidošanai un citām atbalsta formām,» stāsta Liene Rubina, RTU IdeaLAB vadītāja. Šobrīd IdeaLAB darbojas Design Factory paspārnē un vairāk informācija atrodama mājaslapā.

RTU Studentu biznesa inkubatora mērķis

Veicināt un sekmēt jaunu, perspektīvu, radošu, inovatīvu, konkurētspējīgu biznesa ideju realizāciju dzīvē, atbalstot RTU studentus un absolventus – topošos komersantus, tā veicinot valsts ekonomikas attīstību.

Vēsture

2015. gads

No 26 pieteiktajām idejām tika atbalstītas 15 RTU Studentu biznesa inkubatora idejas.

Žūrijas galveno atzinību izpelnījās RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes studenšu Annas Elizabetes Kasparsones, Agneses Meistares un Ketijas Kalniņas ideja «Taktilās dizaina preces bērniem». Ideja saņēma Swedbank AS atbalstu 700 EUR vērtībā.

Otro vietu ieguva RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) studenta Mārtiņa Straupmaņa ideja «8trees», kuras īstenošana paplašinātu jau gandrīz gadu tirgus apritē esoša uzņēmuma SIA «U8» piedāvājuma sortimentu. Ideja saņēma Swedbank AS atbalstu 350 EUR vērtībā.

Trešo vietu ieguva RTU Transporta un mašīnzinību fakultātes doktorantu Renāra Vītola un Oskara Sīmana un maģistra Kristapa Kubuliņa ideja «Temeso». Ideja saņēma Swedbank AS atbalstu 200 EUR vērtībā.

2014. gads
No 15 pieteiktajām idejām tika atbalstītas 10 RTU Studentu biznesa inkubatora idejas 2014.
2013. gads
No 17 pieteiktajām idejām tika atbalstītas 10 RTU Studentu biznesa inkubatora idejas 2013.
2012. gads

RTU Studentu biznesa inkubators atbalstu sniedza 6 idejām. RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes studentu Armanda Zagorska un Pētera Tīsa uzņēmumam SIA «Motion media park». Šī ideja ieguva 1. vietu un Ls 500 no AS «Swedbank». RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes studentam Uldim Eglem, Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes studentei Sofijai Grīnvaldei un Būvniecības fakultātes studentei Lienei Rūtiņai ar ideju «Findo». Šī ideja ieguva 2. vietu un Ls 250 no AS «Swedbank».

RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes students Andris Igaunis ieguva 3. vietu un Ls 150 no AS «Swedbank» idejas par velosipēdu elektronikas sistēmas attīstīšanai. Atbalstu saņems arī RTU Transporta un mašīnzinību fakultātes students Toms Kalvāns un Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes studente Kristīne Cjaputa, attīstot ideju par papīra aksesuāru ražošanu, RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes studenti Arturs Burņins, Jevgēnijs Novickis, Artūrs Soročenkovs un Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes students Dmitrijs Angelovskis, attīstot ideju MeetMe, RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes students Gļebs Vrevskis, Būvniecības fakultātes students Aleksandrs Samoškins un Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes students Deniss Vrevskis, īstenojot ideju ScanIt.

2011. gads
RTU Studentu biznesa inkubatora atbalsta saņemšanai RTU Karjeras centrā kopumā tika iesniegtas 11 biznesa idejas, no kurām vērtēšanas komisija konkursa kārtībā atlasīja piecas konkurētspējīgākās idejas.
2010. gads
RTU Studentu biznesa inkubatora atbalsta saņemšanai RTU Karjeras centrā kopumā tika iesniegtas 13 biznesa idejas, no kurām vērtēšanas komisija konkursa kārtībā atlasīja sešas konkurētspējīgākās idejas. RTU Studentu inkubators atbalsts tika sniegts RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes studentam Rūdolfam Kresem, īstenojot eko-konstruktoru ražošanu, RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes studentei Artai Seilei, attīstot ideju par īpašu kaķu gultu ražotnes izveidi, RTU Būvniecības fakultātes absolvents Raivis Kampenuss, kas sadarbībā ar LLU absolventiem un EKA studenti attīstot ideju par vieglo tēraudu būvkonstrukciju projektēšanas, ražošanas un būvniecības procesu, RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes students Linards Volks, attīstot ideju par daudzfunkcionālu krēslu izstrādi un ražošanu, RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes studentiem Linardam Veidem un Kristīnei Leitietei, sadarbībā ar LU Fizikas un matemātikas fakultātes doktorantu Edgaru Kviesi-Kipgi (biznesa idejas pieteikums «Elektrotehnika no Latvijas»), kā arī RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes studentiem Robertam Mednim, Reinim Tropiņam un RTU Būvniecības fakultātes studentu Valdi Znotiņu (biznesa idejas pieteikums «MHA-8»).
2009. gads

2009. gada 17. februārī, Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) tika atklāts jaunizveidotais RTU Studentu biznesa inkubators, kurā atbalstu gada garumā saņems sešu labāko biznesa ideju autori, kas konkursa kārtībā tika atlasīti no studentu vidus.

RTU Studentu biznesa inkubators atrodas Rīgā, Pulka ielā 3/3, RTU Zinātnes un tehnoloģiju parka teritorijā, kur jau darbojas gan RTU Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centrs, gan RTU Rīgas Inovāciju inkubators, kā arī šobrīd tiek rekonstruēta ēka RTU Reģionālā biznesa attīstības inkubatora vajadzībām.