RTU Studentu serviss
Parādīt izvēlni
RTU Studentu serviss

Semināri un vieslekcijas

Semināri un vieslekcijas

Karjeras centrs organizē dažādus izglītojošus un attīstošus seminārus RTU studentiem, absolventiem un topošajiem studentiem.
Semināru mērķis ir:

  • Veicināt jauniešu profesionālās karjeras uzsākšanu un veiksmīgu iekļaušanos darba tirgū,
  • Padziļināt izpratni par darba meklēšanas procesu, sākot ar CV un motivācijas vēstules sagatavošanu līdz darba intervijai,
  • Palīdzēt attīstīt komunikācijas prasmes, sekmējot efektīvu mācīšanos.

Dalība semināros un vieslekcijās RTU studentiem, absolventiem un topošajiem studentiem ir bez maksas. Lai apmeklētu nodarbības, dažām nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, tas vienmēr tiks paziņots līdz ar pasākuma izziņošanu! 

Par aktuālākajiem semināriem un vieslekcijām seko līdzi mūsu Facebook platfomā, vai sazinies epastā

Semināri un vieslekcijas 2023./ 2024. studiju gadā

Tēma: «Startēšu RTU 2023» 
Mērķauditorija: RTU pirmkursnieki
Norises datums: 30.08.2023.
Apraksts: Pirmkursnieki šogad tika aicināti uz pasākumu klātienē. RTU auditorijā «Domus Auditorialis» vecāko kursu studenti dalījās ar savu studiju pieredzi, kā arī pasākuma apmeklētājiem bija iespēja uzdot jautājumus un saņemt atbildes. Tiem, kas pasākumu nevarēja apmeklēt klātienē, bija iespēja vērot pasākuma tiešraidi RTU Facebook live.
Vadītāji: RTU vecāko kursu studenti

Tēma:  Mācību prasmju pilnveidošana
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 29.09.2023.
Apraksts: Semināra dalībnieki runāja par pirmkursnieku grūtībām, uzsākot studijas universitātē un iespējamajiem to risinājumiem. Uzmanība tika veltīta laika un prioritāšu plānošanai, mācību «slinkuma» jeb prokrastinācijas pārvarēšanai, mācīšanās prasmju attīstībai.
Vadītāji: RTU Karjeras centra psiholoģe-konsultante Viktorija Gaina

Tēma:  ASV pieredzes stāstu pēcpusdienā
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 03.10.2023.
Apraksts: RTU studentiem bija iespēja dzirdēt absolventu pieredzes stāstus par pavadīto laiku praktizējoties ASV uzņēmumos. Absolvente Sintija Markus dalījās ar pieredzi strādājot arhitektūras uzņēmumā, Anna Korvena Kosakovska stāstīja par iegūto pieredzi uzņēmumā IngMar Medical Pittsburgh.
Vadītāji: BAFF pārstāve Latvijā Izle Bembere, RTU absolventes Sintija Markus, Anna Korvena-Kosakovska

Tēma: Veselīga uztura pamati un atbalsts ēšanas traucējumu gadījumā
Mērķauditorija: RTU studenti, darbinieki
Norises datums: 27.10.2023.
Apraksts: Semināra dalībniekiem bija iespēja uzzināt par veselīga uztura pamatu, kādi ir izplatītākie ēšanas traucējumu veidi un kādas ir atbalsta iespējas ēšanas traucējumu gadījumos.
Vadītājs: Viktorija Zakarkeviča, sertificēta uztura speciāliste

Tēma: Revolūcija vēja industrijā
Mērķauditorija: RTU studenti, darbinieki
Norises datums: 02.11.2023.
Apraksts: Semināra dalībniekiem bija iespēja uzzināt par vēja industrijas potenciālu un izaicinājumiem, par Aerones sasniegumiem un izvirzītajiem nākotnes mērķiem, kā arī par darba vides izaicinājumiem.
Vadītājs: Aerones līdzdibinātājs Jānis Putrāms

Tēma: Ipezīšanās ar prakses un darba iespējām Lidostā «Rīga»
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 29.11.2023.
Apraksts: Vieslekcijas laikā varēja uzzināt par uzņēmumu, tā darba vidi un to, kādus speciālistus uzņēmums nodarbina. Uzņēmuma pārstāvji stāstīja par nākotnes prakses un darba iespējām Lidostā «Rīga» un padalīsies ar RTU absolventu veiksmes stāstiem.
Vadītāji: Lidosta «Rīga» rīga pārstāvji

Tēma: Seminārs «LinkedIn: rīks darba meklētājiem un jaunuzņēmumiem»
Mērķauditorija: RTU studenti, semināra valoda: angļu 
Norises datums: 06.12.2023.
Apraksts: Vieslekcijā varēja uzzināt kā LinkedIn var palīdzēt darba meklējumos un jaunu uzņēmumu popularizēšanā, kā uzlabot savu LinkedIn profilu un veidot kontaktus.
Vadītājs: Ieva Drāzniece, Komunikācijas stratēģe

Tēma: Praktiskā nodarbība «Emociju vadīšanas prasmes un cieņpilnas komunikācijas veidošana»
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 16.01.2024.
Apraksts: Semināra dalībnieki tika iepazīstināti ar īsu teorētisko ieskatu emociju vadības pamatprasmēs saistībā ar dažādām starppersonu saskarsmes situācijām. Praktiskajā daļā semināra dalībniekiem bija iespēja trenēt savas prasmes:
- Veidot un formulēt savus komunikācijas mērķus;
- Komunicēt asertīvi (nodarbības laikā uzzināsi arī to, kas tas ir) un saglabājot savu pašcieņu;
- Uzturēt un saglabāt sev nozīmīgas attiecības, darot to laipni, ieinteresēti un validējot otra cilvēka emocijas.
Vadītāji: Inese Sadauska, KBT terapeits, klīniskais un veselības psihologs

Tēma: «Vērtību analīze»
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 17.01.2024.
Apraksts: Semināra dalībniekiem bija iespēja veikt savu spēju vērtību analīzi, lai palīdzētu izprast kuras personīgās spējas, zināšanas un prasmes ļauj izcelties potenciālo atbalstītāju vai darba devēju acīs, lai sasniegtu visaugstākos rezultātus darba tirgū.
Vadītājs: Kārlis Vilhelms Vēbers, ilggadējs koorparatīvo attiecību speciālists studentu organizācijā BEST - Riga ar kvalifikāciju jaunatnes pilnveidē (Facilitation of learning in youth mobility projects)

Tēma: MSC Shared Service Center Riga VR spēles tests
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 18.01.2024.
Apraksts: MSC Shared Service Center Riga RTU studentiem deva uzdevumu - uzlabot VR spēļu instalēšanas un uzstādīšanas pamacību. Spēles tika testētas RTU VR laboratorijā. 

Tēma: Prasmes un iemaņas, ko attīstīt jau šodien, lai būtu konkurētspējīgs rīt (RTU Karjeras dienas pasākuma ietvaros)
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 12.02.2024.
Apraksts: Nodarbībā dalībnieki varēja uzzināt par izmaiņām darba tirgū un profesiju pasaulē, par TOP 10 darba tirgū pieprasītākajām nākotnes zināšanām,  prasmēm un iemaņām. Noskaidrot, kas slēpjas aiz katras no tām. Praktiskajā nodarbības daļā dalībnieki varēja noskaidrot, kuras no minētajām prasmēm dalībniekiem jau piemīt, bet kuras vēl būtu apgūstamas un trenējamas, lai būtu konkurētspējīgāks un veiksmīgāks darba meklējumos.
Vadītājs: RTU Karjeras centra karjeras konsultante Santa Latkovska

Tēma: CV un motivācijas vēstule: mana panākumu atslēga (RTU Karjeras dienas pasākuma ietvaros)
Mērķauditorija: RTU studenti, semināra valoda: angļu 
Norises datums: 20.02.2024.
Apraksts: Darbnīcā varēja uzzinat kā veiksmīgi sagatavot vai uzlabot savu CV, kā izvēlētie pareizo CV formātu, kam ir un kam nav jābūt pieteikuma dokumentos, kā izveidot motivācijas vēstuli un cik svarīgas ir citu atsauksmes pieteikuma dokumentos
Vadītājs: RTU Karjeras centra karjeras konsultante Santa Latkovska

Tēma: Blokķēdes, kriptovalūtas, NFT vai tomēr akcijas, ETF un obligācijas? Izaicinājumi un iespējas
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 27.02.2024.
Apraksts: Semināra dalībniekiem bija iespēja uzzināt, kā mēs mijiedarbojamies ar fizisko, digitālo un virtuālo vidi. Kāda šī mijiedarbība būs pēc 10 gadiem. Vai mums katram piederēs īpašumtiesības uz savu virtuālo mājokli caur NFT kontraktu.
Vadītājs: SEB Global Services pārstāvis Rūdolfs Roze

Tēma: Trešdienas sarunas
Mērķauditorija: RTU studenti, angļu un latviešu valodā
Norises datums: 13., 20., 27. marts un 3., 10. aprīlis
Apraksts: RTU studentiem piecu nedēļu garumā ir iespēja apmeklēt sarunu grupiņu, kurā komunicēt ar citiem studentiem, dalīties pieredzē un kopā pavadīt laiku. Katru nedēļu tiek aktualizēta cita tēma. Grupas palīdz cīnīties ar vietulības sajūtu. radīt piederības sajūtu un satikt cilvēkus.
Vadītājs: 

Semināri un vieslekcijas 2022./ 2023. studiju gadā

Tēma: 30. augustā tiešsaistes pasākumā pirmkursniekus iepazīstinās ar RTU
Mērķauditorija: RTU pirmkursnieki
Norises datums: 30.08.2022.
Apraksts: «Startēšu RTU» ir lieliska iespēja jaunajiem RTU studentiem iepazīt RTU, uzzināt, kā ir būt studentam RTU, kāda ir dzīve RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā, kā studijās un ārpusstudiju dzīvē palīdz RTU iekšportāls ORTUS, kas jāzina, dzīvojot dienesta viesnīcās, kā arī vēl saņemt atbildes uz daudziem jautājumiem, kas ir aktuāli, gatavojoties studijām RTU. 
Vadītāji: RTU vecāko kursu studenti

Tēma: RTU aicina uzņēmumus izzināt sadarbības iespējas ar RTU
Mērķauditorija: Uzņēmēji
Norises datums: 20.09.2022.
Apraksts: Rīgas Tehniskā universitāte aicina uzņēmumiem klātienē tikties ar RTU struktūrvienībām, lai uzzinātu, ko sadarbībai ar uzņēmumiem piedāvā universitāte un kādas ir uzņēmumu iespējas iesaistīties dažādos procesos. Karjeras centrs iepazīstināja interesentus ar iespējām atbalstīt dažādus projektus, ievietot sludinājumus, organizēt vieslekcijas u.c. 
RTU Absolventu asociācija iepazīstināja ar sadarbībaas iespējām ar studentiem un absolventiem – vieslekcijas, mentorings, darba sludinājumi u.c.
RTU Attīstības fonds informēja par uzņēmumu iespēju piedāvāt dažādu augstskolu studentiem apmaksātas prakses vietas, tādā veidā sniedzot iespēju studentam iegūt praktiskas iemaņas, bet uzņēmumam – nākotnes darbinieku.
Vadītāji: RTU struktūrvienību pārstāvji

Tēma: Seminārs: «Mācību prasmju pilnveidošana»
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 22.09.2022.
Apraksts: Lai palīdzētu studentiem veiksmīgi uzsākt un turpināt mācības, RTU Studentu serviss pirmā kursa studentiem piedāvā iespēju piedalīties seminārā par mācību prasmju pilnveidošanu.
Seminārā tiks pārrunātas iespējamās pirmkursnieku grūtības, uzsākot studijas universitātē un iespējamie to risinājumi. Uzmanība tiks veltīta arī laika un prioritāšu plānošanai, mācību «slinkuma» iemesliem, sava mācību stila izkopšanai un citu studiju iemaņu attīstībai.
Vadītāji: RTU Karjeras centra psiholoģe-konsultante Viktorija Gaina
 
Tēma: Seminārs: «Veiksmīga adaptācija universitātē»
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 29.09.2022.
Apraksts: Uzsākot studijas universitātē, notiek nozīmīgas pārmaiņas – jaunu cilvēki, jauna vide, jaunas prasības. Katrs cilvēks atšķirīgi tiek galā ar šīm pārmaiņām un reizēm ir nepieciešams ilgāks laiks, lai adaptētos studijām.
Semināra laikā tika runāts par to, kā notiek adaptācijas process un kā saprast, ka adaptācija ir notikusi veiksmīgi? Kā saprast, ka kaut kas neiet tā, kā vajadzētu un kā atbalstīt sevi pirmajā semestrī, lai turpinātu studēt produktīvi?
Vadītāji: RTU Karjeras centra psiholoģe-konsultante Viktorija Gaina

Tēma: Vebinārs par prakses iespējām ASV
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 12.10.2022.
Apraksts: Vebināra laikā bija iespēja uzzināt par BAFF Profesionālās prakses programmas piedāvātajām iespējām strādāt uzņēmumā vai institūtā ASV, sņemot pilna apmēra stipendiju. Programmas dalībniekiem ir iespēja doties uz ASV, lai strādātu kopā ar vadošajiem ekspertiem kādā no Amerikas uzņēmumiem, pētniecības centriem vai nevalstiskajām organizācijām.
Vadītāji: BAFF pārstāve Latvijā Izle Bembere

Tēma: Dzimuma diskriminācijas mazināšanas seminārs
Mērķauditorija: RTU studenti un darbinieki
Norises datums: 12.10.2022.
Apraksts: Semināra laikā varēja piedalīties sarunā par dzimuma diskrimināciju, ieteikumiem tās mazināšanā un uzdot interesējošos jautājumus.
Vadītāji: RTU Karjeras centra psihologs Artūrs Zaremba

Tēma: Seminārs «Stresa vadīšanas prasmes»
Mērķauditorija: RTU studenti un darbinieki
Norises datums: 20.10. un 27.10.2022.
Apraksts: Semināra laikā bija iespēja uzzināt par stresa rašanās mehānismiem, iemesliem un stresa pārvarēšanas stratēģijām. Praktiskajā daļā dalībnieki izmēģināja dažādas stresa mazināšanas un vadīšanas tehnikas, apguva apzinātības vingrinājumu pamatus.
Vadītāji: RTU Karjeras centra psiholoģe-konsultante Viktorija Gaina

Tēma: Atbalsta grupa mācību semestra pabeigšanai
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 22.11., 29.11., 06.12., 13.12. un 20.12.2023. Apraksts: Šajā grupā kopā ar citiem studentiem un psiholoģi studentiem bija iespējams izrunāt radušās grūtības, sniegt un saņemt iedrošinājumu, attīstīt nepieciešamās prasmes, dalīties pieredzē par saviem “life hacks” un kopīgi meklēt jaunas idejas, kā strādāt produktīvi.
Vadītāji: RTU Karjeras centra psiholoģe-konsultante Viktorija Gaina

Tēma: Seminārs «Kā veiksmīgi nonākt līdz darba intervijai»
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 22.11.2022.
Apraksts: Seminārā varēja uzzināt:
•    kā veikt savu resursu izpēti un inventarizācija, mērķu identificēšanu;
•    kā veikt vakanču meklēšanu un atlasi, kam pievērst uzmanību to darot;
•    kā prasmīgi sagatavot pieteikuma dokumentus (CV, motivācijas vēstule);
•    kā sagatavoties darba intervijai.
Īpaša uzmanība šoreiz tiks pievērsta arī līdzatkarībai, līdzatkarīgām attiecībām un ģimenes lomām ģimenē ar tuvāko, kurš nonācis atkarībā.
Vadītāji: RTU Karjeras centra karjeras konsultante Santa Latkovska

Tēma: Seminārs par laika plānošanu
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 14.12.2022.
Apraksts: Studenta ikdiena ir piepildīta ar vairākām aktivitātēm un reizēm liekas, ka laika mācībām, ārpusstudiju aktivitātēm vai privātai dzīvei vairs nepietiek, un attālinātās nodarbības prasa papildus piepūli.Semināra laikā apskatīsim dažādus laika plānošanas sistēmas, to priekšrocības kā arī izmēģināsim praksē vairākas tehnikas.
Vadītāji: RTU Karjeras centra psiholoģe-konsultante Viktorija Gaina

Tēma: «Ko tev piedāvā LinkedIn»
Mērķauditorija: RTU studenti un darbinieki
Norises datums: 09.02.2023.
Apraksts: Vieslekcijā varēja uzzināt kā LinkedIn var palīdzēt darba meklējumos, kā uzlabot savu LinkedIn profilu un veidot kontaktus.
Vadītāji: Karjeras koučs un konsultante Vineta Bērziņa

Tēma: Seminārs «Darba tirgū pieprasītās individuālās spējas un profesionālās prasmes» (RTU Karjeras dienas pasākuma ietvaros)
Mērķauditorija: RTU studenti un darbinieki
Norises datums: 15.02.2023.
Apraksts: Seminārā varēja uzzināt par to ko sagaida darba devējs no topošajiem darbiniekiem, kādas ir šobrīd pieprasītākās prasmes un spējas darba tirgū. Prakstiskajā daļā varēja uzzināt, kādas ir semināra dalībnieku stiprās puses, un kā to apzināšana var praktiski palīdzēt darba meklējumos, kur un kā meklēt vakances un kā darba meklējumos izmanot sociālos tīklus (LinkedIn).
Vadītāji: RTU Karjeras centra karjeras konsultante Santa Latkovska

Tēma: «CV un motivācijas vēstule, praktiski ieteikumi to sagatavošanā un uzlabošanā» (RTU Karjeras dienas pasākuma ietvaros)
Mērķauditorija: RTU studenti un darbinieki
Norises datums: 28.02.2023.
Apraksts: Darbnīcā varēja uzzinat kā veiksmīgi sagatavot vai uzlabot savu CV, kā izvēlētie pareizo CV formātu, kam ir un kam nav jābūt pieteikuma dokumentos, kā izveidot motivācijas vēstuli un cik svarīgas ir citu atsauksmes pieteikuma dokumentos.
Vadītāji: RTU Karjeras centra karjeras konsultante Santa Latkovska

Tēma: Vebinārs par prakses iespējām ASV
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 07.03.2023.
Apraksts: Vebināra laikā bija iespēja uzzināt par BAFF Profesionālās prakses programmas piedāvātajām iespējām strādāt uzņēmumā vai institūtā ASV, sņemot pilna apmēra stipendiju. Programmas dalībniekiem ir iespēja doties uz ASV, lai strādātu kopā ar vadošajiem ekspertiem kādā no Amerikas uzņēmumiem, pētniecības centriem vai nevalstiskajām organizācijām.
Vadītāji: BAFF pārstāve Latvijā Izle Bembere

Tēma: Seminārs «Sagatavošanās darba intervijai» (RTU Karjeras dienas pasākuma ietvaros)
Mērķauditorija: RTU studenti un darbinieki 
Norises datums: 08.03.2023.
Apraksts: Seminārā varēja uzzināt, kā praktiski sagatavoties darba intervijai, kam pievērst īpašu uzmanību pirms tās, kas ir «Elevator pitch» un kā to izmantot darba meklējumos, kāpēc sagatavošanās ir tik svarīga. Praktiskajā daļā varēja izspēlēt darba intervijas scenāriju.
Vadītāji: RTU Karjeras centra karjeras konsultante Santa Latkovska

Tēma: Seminārs «Procesu pārmērīga lietošana un atkarība»
Mērķauditorija: RTU studenti un darbinieki 
Norises datums: 29.03.2023.
Apraksts: Seminārā varēja uzzināt, kas ir procesu atkarība un iepazīties ar pētījuma rezultātiem par procesu atkarības izplatību Latvijā. Cilvēkam, kuram ir procesu atkarība, ieteicams meklēt ārsta-speciālista, piemēram, narkologa konsultāciju. Seminārā informēsim, kur šādu palīdzību meklēt.
Vadītāji: Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes pasniedzējs un viens no pētījuma par procesu atkarību autoriem Artūrs Pokšāns

Tēma: Praktisko nodarbību ceikls «Veiksmīgi noslēdz studiju gadu»
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 18.04., 25.04., 02.05., 09.05., 16.05., 30.05.2023.
Apraksts: Gada beigās studentiem var būt nepieciešams papildu atbalsts darbu sekmīgai nokārtošanai. Šajā grupā kopā ar citiem studentiem un psihologa vadībā, Tev būs iespēja izrunāt radušās grūtības un dalīties ar citiem pieredzē par saviem mācību “life hacks”, formulēt mācību mērķus un turēties pie tiem, kā arī praksē attīstīt nepieciešamās mācīšanās prasmes.
Vadītāji: Psiholoģe Anete Hofmane

Tēma: «The power of professional selling for technical minds»
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 19.04.2023.
Apraksts: Prezentācija palīdz klausītājiem saprast, KĀPĒC ikvienam – īpaši uzņēmējiem un tehniskajiem darbiniekiem – ir jāsaprot, kā pārdot idejas, KAS ir profesionālā ētiskā pārdošana un KĀ strukturēt pārdošanas prezentāciju, kas efektīvi pauž ideju. 
Vadītāji: Dan Moore (Southwestern Advantage)

Tēma: Seminārs «Domāšanas paradumi»
Mērķauditorija: RTU studenti un darbinieki
Norises datums: 10.05.2023.
Apraksts: Balstoties uz Kognitīvi biheiviorālās terapijas pamatnostādnēm, ikdienā piedzīvotas situācijas rosina domas un interpretāciju par notikušo, izraisot mūsos noteiktas emocijas un sekojošu rīcību. Seminārā tika aplūkoti kļūdainas domāšanas veidi, kā arī izklāstīts par automātisku negatīvu domu un pārliecību veidošanos pēc piedzīvotajiem notikumiem. Apmeklētājiem bija iespēja uzzināt vairāk par saviem domāšanas paradumiem, kā arī uzdot jautājumus semināra vadītājai.
Vadītāja: Kognitīvi biheiviorālās psihoterapijas speciāliste, zinātnes doktore psiholoģijā Inese Elsiņa. 

Semināri un vieslekcijas 2021./ 2022. studiju gadā

Tēma: 31. augustā tiešsaistes pasākumā pirmkursniekus iepazīstinās ar RTU
Mērķauditorija: RTU pirmkursnieki
Norises datums: 31.08.2021.
Apraksts: «Startēšu RTU» ir lieliska iespēja jaunajiem RTU studentiem iepazīt RTU, uzzināt, kā ir būt studentam RTU, kāda ir dzīve RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā, kā studijās un ārpusstudiju dzīvē palīdz RTU iekšportāls ORTUS, kas jāzina, dzīvojot dienesta viesnīcās, kā arī vēl saņemt atbildes uz daudziem jautājumiem, kas ir aktuāli, gatavojoties studijām RTU. 
Vadītāji: RTU vecāko kursu studenti

Tēma: Seminārs: «Kā produktīvi uzsākt un turpināt mācības?»
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 15.09.2021.
Apraksts: Lai palīdzētu studentiem veiksmīgi uzsākt un turpināt mācības, Karjeras centrs pirmā kursa studentiem piedāvā iespēju piedalīties seminārā par to, kā produktīvi uzsākt un turpināt mācības.
Seminārā tiks pārrunātas iespējamās pirmkursnieku grūtības, uzsākot studijas universitātē un iespējamie to risinājumi. Uzmanība tiks veltīta arī laika un prioritāšu plānošanai, mācību «slinkuma» iemesliem un studiju iemaņu attīstībai.
Vadītāji: RTU Karjeras centra psiholoģe-konsultante Viktorija Gaina
 
Tēma: Atkarības un [līdz]atkarīgie mums līdzās
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 20.09.2021.
Apraksts: Šajā seminārā pētīsim atkarību un līdzatkarību – to šūpulī – ģimenē.
•    Ģimenes ar atkarību pieredzi – izdzīvotāju pieredze.
•    Kā atkarīgais ietekmē ģimenes funkcionēšanu?
•    Kas bija pirmais atkarība vai līdzatkarība?
•    Kā pārtraukt atkarības reproducēšanas apburto loku dzimtā?
Īpaša uzmanība šoreiz tiks pievērsta arī līdzatkarībai, līdzatkarīgām attiecībām un ģimenes lomām ģimenē ar tuvāko, kurš nonācis atkarībā.
Vadītāji: Atkarību speciāliste un pasniedzēja Latvijas Universitātē - Magdalēna Pranaite

Tēma: Izglītojoša nodarbību topošajiem studentiem - «Kā izvēlēties profesiju un studijas?»
Mērķauditorija: RTU topošie studenti
Norises datums: 29.09., 27.10.2021. un 16.03.2022.
Apraksts: Karjeras konsultante vadīs nodarbību «Kā izvēlēties profesiju un studijas?», kuras laikā tiks apskatīti galvenie profesijas izvēles principi, apzināti biežākie šķēršļi lēmumpieņemšanas procesā, kā arī būs iespēja uzzināt, kā soli pa solim nonākt līdz pārdomātam karjeras lēmumam. Pēc tam topošie studenti būs aicināti uz sarunu ar otru RTU pārstāvi, kurš izstāstīts par studiju iespējām,  uzņemšanas noteikumiem RTU un sniegs arī nelielu ieskatu studenta dzīvē.
Vadītāji: RTU Karjeras centra karjeras konsultante - Marta Rubīna

Tēma: Grupu nodarbība «Bērnu emocionālā audzināšana»
Mērķauditorija: Vecāki
Norises datums: 04.10., 11.10., 18.10., 25.10., 01.11., 08.11., 15.11., 22.11., 29.11., 6.12.2021.
Apraksts: Nodarbībās tiks aplūkota bērna attīstība no dzimšanas līdz 7 gadu vecumam. Iegūsi gan teorētiskas, gan praktiskas zināšanas, kuras varēsi izmantot ikdienā.
Desmit nodarbībās tiek aplūkotas šādas tēmas:
•    Izpratne par bērna attīstību un temperamentu;
•    Kā veicināt ķermeņa kontroli un pozitīvu pašvērtējumu;
•    Kā veicināt drošu piesaisti;
•    Kā veicināt bērnā spēlēšanos un fantāziju;
•    Kā veicināt valodas un komunikācijas spējas;
•    Kā veidot pamatu pozitīvam pašvērtējumam;
•    Disciplinēšanas metodes, kas veicina pašregulāciju, attīsta sirdsapziņu un morālo uzvedību;
•    Kā veicināt emociju pašregulāciju;
•    Kā veicināt koncentrēšanos, plānošanu un problēmu risināšanu;
•    Kā veicināt sociālo kompetenci, empātiju un gādīgumu.
Vadītāji: Agrita Ronesale, Iveta Smane

Tēma: RTU karjeras centrs aicina uz tiešsaistes vieslekciju «Atbildīga aizņemšanās»
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 06.10.2021.
Apraksts: RTU Karjeras centrs kopā ar «Swedbank» aicina pieslēgties vieslekcijai par atbildīgu aizņemšanos! Šī semināra laikā centīsimies palīdzēt apzināties atbildīgas aizņemšanās principus un nianses. Pēc mācībām varēsi pieņemt ilgtspējīgus lēmumus šodien, kas viennozīmīgi ietekmēs Tavas nākotnes dzīves kvalitāti.
Vadītāji: Swedbank vadošā klientu konsultante – Linda Semjonova

Tēma: Palīdzēsim viens otram izkļūt no līdzatkarības valgiem
Mērķauditorija: 
Norises datums: 06.10., 20.10., 03.11., 17.11., 01.12. un 15.12.2021.
Apraksts: Atbalsta grupa ir efektīvs veids, kā pētīt savu uzvedību, gūt citu cilvēku ar līdzīgām problēmām pieredzi par iespējamiem risinājumiem, metodēm kas strādā un kas neder. Tā ir iespēja beidzot sākt runāt par sāpīgo pieredzi, saņemt atbalstu un sāk mainīt savu dzīvi sev vēlamā virzienā. 
Kā līdzatkarība un atkarība un to ietekmē ģimenes attiecības?
•             Ko nozīmē būt pieaugušam alkoholiķa/narkomāna/azartspēlmaņa bērnam?
•             Kā rīkoties tagad/rīt/pēc mēneša?
•             No kā izvairīties?
•             Kā novilkt veselīgas robežas attiecībās ar atkarīgo?
•             Kas ir «Drāmas trīsstūris» un ka no tā izkļūt?
•             Kā pārstāt glābt?
•             Kā pieaugt?
•             Kā rūpēties par sevi?
•             Kā pārstāt sevi vainot ?

Vadītāji: Atbalsta grupu vadīs atkarību speciāliste ar ilgstošu pieredzi darbā ar atkarīgām personām un pasniedzēja Latvijas Universitātē Magdalēna Pranaite

Tēma: Seminārs «Kas jāņem vērā, gatavojot CV un motivācijas vēstuli?»
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 12.10.2021.
Apraksts: Rudens daudziem ir viens no rosīgākajiem gada periodiem, kas saistās ne vien ar intensīvām studijām, bet arī ar prakses vai darba meklēšanu. Un dažiem tieši šajos mēnešos uzrodas iespēja mainīt darbu vai pat līdzšinējo karjeras virzienu. Tā kā darba vai prakses atrašana parasti sākas ar pieteikuma – CV, motivācijas vēstules – gatavošanu, droši vien ir pienācis laiks virtuālam semināram.
Vadītāji: Marta Rubīna - RTU Karjeras centra karjeras konsultante

Tēma: Seminārs par stresa vadīšanu 
Mērķauditorija: RTU studenti un darbinieki
Norises datums: 21.10. un 28.10.2021.
Apraksts: Semināru laikā būs iespēja uzzināt par stresa rašanās mehānismiem, iemesliem un stresa pārvarēšanas stratēģijām. Semināra praktiskajā daļā dalībniekiem būs iespēja trenēt dažādas stresa mazināšanas un vadīšanas tehnikas, apgūt apzinātības vingrinājumu pamatus un izprast to pielietošanu dažādās situācijās. 
Vadītāji: RTU Karjeras centra psiholoģe-konsultante Viktorija Gaina.

Tēma: Kā uzprojektēt unikālu tiltu Baltijā? Daugavas duālā tilta projekts
Mērķauditorija: RTU gan latviešu, gan ārzemju studenti
Norises datums: 02.11.2021.
Apraksts: Atklātās lekcijas ietvaros izskatīsim konceptuālā dizaina risinājumu kombinētajam ceļa un dzelzceļa tiltam pāri Daugavai, kas ir daļa no Rail Baltica projekta. Daugavas kombinētais tilts būs unikāla konstrukcija Baltijā, kas apvienos gan dzelzceļa, gan ceļu infrastruktūru vienā objektā. Lekcijas ietvaros mēs apskatīsim aktivitātēs, kas palīdzēja mums rast risinājumu šim unikālajam projektam. Tāpat lekcijas laikā tiks izrunātas karjeras un profesionālās izaugsmes iespējas DB Engineering&Consulting komandā Baltijā!
Vadītāji: Lekciju vadīs DB Engineering & Consulting Latvijas filiāles direktors Ēriks Kammels un personāla atlases speciāliste DB Engineering & Consulting uzņēmumā - Anastasija Kovaļova

Tēma: Tava pieredze – skaitās!
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 09.11.2021.
Apraksts: Vebinārs par praktiskas pieredzes gūšanas iespējām vietējā vidē un ārvalstīs. Vebinārā tiks aplūkotas šādas tēmas:
1.    Kādas ir studentu iespējas pilnveidot savas kompetences ārpus studijām, darba un prakses? Kur meklēt informāciju par neformālās izglītības iespējām. 
2.    Ar kādu informāciju papildināt savu CV un izcelt savu daudzveidīgo pieredzi?
3.    Kādas ir studentu iespējas īstenot iniciatīvas starptautiskā vidē? Kāds atbalsts studentiem ir pieejams? Kādi ir aktuālie ES Erasmus+ un Eiropas Solidaritātes korpusa programmu piedāvājumi jauniešiem? Kādas ir Eiropas Komisijas jaunatnes informācijas tīkla Eurodesk kampaņas un pasākumi, kuros var iesaistīties? Vai studentiem pandēmijas laikā ir iespējams izmantot šīs iespējas?
Vadītāji: Eurodesk Latvia jaunatnes informācijas tīkla reģionālā koordinatore, organizācijas «Creative Minds for Culture» projektu vadītāja Linda Kalniņa-Roderte.

Tēma: RTU aicina uzņēmumus izzināt sadarbības iespējas ar universitāti
Mērķauditorija: Uzņēmumi
Norises datums: 10.11.2021.
Apraksts: Pasākumā RTU Karjeras centrs iepazīstinās interesentus ar iespējām atbalstīt dažādus projektus, organizēt vieslekcijas, piedalīties RTU Karjeras dienā, kā arī citos RTU pasākumos. RTU Absolventu asociācijas pārstāvji stāstīs par  dažādām iespējām sadarbībai gan ar studentiem, gan absolventiem. Uzņēmēji varēs uzzināt arī to, kādas iespējas tiem paver sadarbība ar RTU Attīstības fondu. 
Vadītāji: RTU struktūrvienību pārstāvji

Tēma: Tiešsaistes atbalsta grupa «Mācību semestra pabeigšana»
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 23.11.,26.11.,30.11.,03.12.,07.12.,10.12. un 14.12.2021., 25.04., 02.05., 09.05., 16.05. 23.05. un 30.05.2022.
Apraksts: Grūtības «savākties», prokrastinācija, sarežģīti formulēt mērķus un uzdevumus – vai skan pazīstami? Gada beigās studentiem var būt nepieciešams papildu atbalsts gada pabeigšanai. Šajā grupā būs iespējams izrunāt radušās grūtības, attīstīt nepieciešamās prasmes, dalīties pieredzē par saviem «life hacks» un kopīgi meklēt jaunas idejas. 
Vadītāji: Sertificēta psihodrāmas terapeite Airisa Šteinberga

Tēma:Seminārs par laika plānošanu
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 24.11.2021.
Apraksts: Studenta ikdiena ir piepildīta ar vairākām aktivitātēm un reizēm liekas, ka laika mācībām, ārpusstudiju aktivitātēm vai privātai dzīvei vairs nepietiek, un attālinātās nodarbības prasa papildus piepūli.Semināra laikā apskatīsim dažādus laika plānošanas sistēmas, to priekšrocības kā arī izmēģināsim praksē vairākas tehnikas.
Vadītāji: RTU Karjeras centra psiholoģe-konsultante Viktorija Gaina

Tēma: Seminārs «Ceļvedis prakses meklētājiem»
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 30.11.2021.
Apraksts: Uz semināru aicināti RTU studenti, kuri plāno doties praksē un vēlas noskaidrot, kas jāņem vērā, meklējot prakses vietu un gatavojot pieteikumu. Ar prakses meklēšanu ir saistīti arī dažādi praktiskie jautājumi, uz kuriem semināra laikā būs iespēja rast atbildes.
Nozīmīgākās seminārā ietvertās tēmas:
•    Savu resursu (intereses, spējas, pieredze, motivācija) inventarizācija un mērķu identificēšana;
•    Prakses vakanču meklēšana un atlase;
•    Pieteikuma gatavošana praksei (CV, motivācijas vēstules);
•    Prakses organizēšanas kārtība RTU.
Vadītāji: RTU Karjeras centra karjeras konsultante Marta Rubīna 

Tēma: Tiešsaistes seminārs par izdegšana
Mērķauditorija: RTU studenti un RTU darbinieki 
Norises datums: 15.12.2021., 19.01.2022.
Apraksts: Šī brīža situācija pasaulē rada papildu izaicinājumus ikvienam: dažādu lomu apvienošana, laika robežu izjukšana, sociālā izolācija u.c., kas padara izdegšanas jautājumu vēl aktuālāku.
Nozīmīgākās seminārā ietvertās tēmas:
•    Kas ir izdegšana un kā to atšķirt no depresijas un parastā noguruma?
•    Kā pamanīt izdegšanas pazīmes sevī?
•    Kādas ir palīdzības un profilakses iespējas?
•    Ko var darīt lai neizdegtu vai arī lai atgūtos pēc izdegšanas? 
Vadītāji: Marija Ābeltiņa, apmācību vadītāja, klīniskā psiholoģe un pārraudze, kognitīvi biheiviorālās psihoterapijas speciāliste un supervizore.

Tēma: Seminārs “Uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindroms (UDHS)”
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 16.03.2022.
Apraksts: Mūsdienās ir populāri runāt par bērniem ar uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindromu. Bet kā ir ar pieaugušajiem? Vai reizēm uzdod sev jautājumu, vai nespēja fokusēties studijām ir tikai slinkums? Uzmanības traucējumi ir gana populāri ne tikai bērniem, bet arī pieaugušo vidū. Tos ir sarežģīti noteikt, bet šie traucējumi būtiski ietekmē akadēmisko, profesionālo un sociālo darbību.
Vadītāji: Ārste-neiroloģe Sandra Vestermane

Semināri un vieslekcijas 2020./ 2021. studiju gadā

Tēma: Tiešsaistes pasākums «Startēšu RTU» 
Mērķauditorija: Jaunie RTU studenti
Norises datums: 11.09.2020.
Apraksts: RTU studenti aicināti pievienoties tiešsaistes pasākumam «Startēšu RTU». Tajā varēs gūt informāciju par dažādiem ar studiju procesu, zinātniskajām, praktiskajām, ārpusstudiju un citām aktivitātēm saistītiem jautājumiem, studējot RTU. Tiešraidē piedalīsies dažādu RTU struktūrvienību, arī RTU Studentu parlaments pārstāvji, stāstot par sevis pārstāvēto jomu. Pasākums ir tradicionālie iezvanīšanas svētki, kas ik gadu notika pirmajā studiju gada dienā Ķīpsalā, tradīciju turpina, ņemot vērtā epidemioloģiskās drošības apsvērumus un šogad tiek rīkots interneta tiešraides formātā. Taču pasākuma saturs un mērķis – sniegt jaunajiem studentiem daudzpusīgu informāciju, kas būs noderīga, uzsākot studijas RTU – paliek nemainīgs.
Vadītāji: RTU struktūrvienību un Studentu parlamenta pārstāvji

Tēma: Seminārs par Mācību prasmju pilnveidošanu
Mērķauditorija: RTU 1.kursu studenti
Norises datums: 11.09.2020.
Apraksts: Lai palīdzētu studentiem veiksmīgi uzsākt un turpināt mācības, Karjeras centrs pirmā kursa studentiem piedāvā iespēju piedalīties seminārā par mācību prasmju pilnveidošanu. Seminārā tiks pārrunātas iespējamās pirmkursnieku grūtības, uzsākot studijas universitātē un iespējamie to risinājumi. Uzmanība tiks veltīta arī laika un prioritāšu plānošanai, mācību «slinkuma» iemesliem, sava mācību stila izkopšanai un citu studiju iemaņu attīstībai.
Vadītāji: RTU Karjeras centra psiholoģe-konsultante Viktorija Gaina.

Tēma: Seminārs «Laika plānošana» 
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 21.10.2020.
Apraksts: Studenta ikdiena ir piepildīta ar vairākām aktivitātēm un reizēm liekas, ka laika mācībām, ārpusstudiju aktivitātēm vai privātai dzīvei vairs nepietiek. Semināra laikā apskatīsim dažādus laika plānošanas sistēmas, to priekšrocības, kā arī izmēģināsim praksē vairākas tehnikas.
Vadītāji: RTU Karjeras centra psiholoģe-konsultante Viktorija Gaina

Tēma: Seminārs darbiniekiem «Kā veiksmīgāk komunicēt un nodrošināt ērtu studiju vidi personām ar invaliditāti un speciālām vajadzībām»
Mērķauditorija: RTU darbinieki
Norises datums: 11.11.2020.
Apraksts: Seminārs veltīts tēmai par komunikāciju un studiju vides nodrošināšanu personām ar invaliditāti un speciālām vajadzībām. RTU ir apstiprināts rīkojums un sagatavotas vadlīnijas «Personas ar invaliditāti un speciālām vajadzībām RTU» šajā seminārā iepazīsimies ar vadlīnijām, izstāstīsim, ko tajās var atrast un atbildēsim uz jautājumiem.
Vadītājs: RTU Karjeras centra psiholoģe-konsultante Viktorija Gaina

Tēma: RTU aicina uzņēmumus uz tikšanos par sadarbības iespējām
Mērķauditorija: nozaru uzņēmumu pārstāvji
Norises datums: 25.11.2020.
Apraksts: Rīgas Tehniskā universitāte aicina uz tikšanos dažādu nozaru uzņēmumu pārstāvjus, lai iepazīstinātu ar daudzveidīgām sadarbības iespējām ar universitāti. 
Vadītāji: pārstāvji no vairākām RTU struktūrvienībām (RTU Dizaina fabrikas, Karjeras centra, Attīstības fonda, Absolventu asociācijas)

Tēma: Seminārs par stresa vadīšanas prasmēm
Mērķauditorija: RTU studenti un darbinieki
Norises datums: 25.11.2020
Apraksts: Semināra laikā būs iespēja uzzināt par stresa rašanās mehānismiem, iemesliem un stresa pārvarēšanas stratēģijām. Semināra praktiskajā daļā dalībniekiem būs iespēja trenēt dažādas stresa mazināšanas un vadīšanas tehnikas, apgūt apzinātības vingrinājumu pamatus un izprast to pielietošanu dažādās situācijās. 
Vadītāji: RTU Karjeras centra psiholoģe - Viktorija Gaina

Tēma: Virtuālā «CV darbnīca»
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 16.12.2020.
Apraksts: Virtuālā «CV darbnīca» laikā pārrunāsim, kas būtu jāiekļauj CV un pieteikuma vēstulē, karjeras konsultants sniegs profesionālus ieteikumus dalībnieku iesūtīto pieteikuma dokumentu pilnveidei, karjeras konsultanta vadībā varēs gūt atbildes uz svarīgākajiem jautājumiem par sevis prezentēšanu pieteikumā un atlases procesu.
Vadītāji: RTU Karjeras centra karjeras konsultante - Marta Rubīna

Tēma: Vieslekcija «BIM reālā projektēšanā un projektu realizācijā»
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 28.01.2021.
Apraksts: Bonava ir viens no vadošajiem un modernākajiem būvniecības uzņēmumiem Latvijā, kas savā ikdienas darbā veiksmīgi pielieto BIM tehnoloģijas ēku projektēšanā. Prezentācijā studenti uzzinās par:
•    BIM reālā projektēšanā un projektu realizācijā;
•    Vienlaicīgas projektēšanas priekšrocības;
•    Kas nepieciešams uzņēmumam, lai realizētu mūsdienīgas projektēšanas un būvniecības metodes;
•    Praktiski piemēri programmatūru pielietošanā modelēšanā, koordinēšanā.

Vadītāji: BIM uzņēmuma pārstāvji

Tēma: Seminārā «Tavs networkinga spēks»
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 27.01.2021.
Apraksts: Seminārā varēs apgūt tīklošanās principus un dinamiku, iegūt zināšanas, kā, satiekot cilvēkus, identificēt un izmantot iespējas, piemēram, kas jādara pēc tikšanās, lai tā turpinātu sniegt pievienoto vērtību personas kontaktu tīklam, kā arī, kā izmantot dalību sabiedriskajās organizācijās un interešu apvienībās, lai izveidotu reputāciju, kas nodrošinās kontaktu tīklu nākotnē.  
Vadītāji: organizācijas «Junior Chamber International» (JCI) pārstāvis un sertificēts treneris Uģis Krūmiņš

Tēma: Semināri un konsultācijas par CV un motivācijas vēstuļu gatavošanu
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 01.02. - 04.03. 2021.
Apraksts: Lai RTU studenti varētu laikus sagatavoties tradicionālajai RTU Karjeras dienai, no 1. februāra līdz 2. martam arī tiešsaistē notiks semināri (01.02. un 22.02.) , konsultācijas (09.02.; 17.09.; 23.09. un 01.03.) un informatīvās tikšanās (11.02. un 02.03.). Semināros varēs gūt ieskatu darba pieteikuma dokumentu gatavošanā – uzzināt par CV veidiem, noformējuma iespējām, kā arī noskaidrot, ko ir vēlams iekļaut, ko – labāk neiekļaut CV un motivācijas vēstulē. Katrā seminārā varēs uzdot jautājumus par pieteikuma dokumentu gatavošanu. Savukārt konsultācijās būs iespējams tiešsaistē konsultēties par savu jau izveidoto pieteikuma dokumentu. Konsultācijas norisināsies grupā vai individuāli atkarībā no interesentu skaita. Informatīvajās tikšanās reizēs stāstīsim par platformas tehniskajām iespējām un pasākuma norisi, lai visi interesenti pēc iespējas labāk tam varētu sagatavoties.
Vadītāji: RTU Karjeras centra karjeras konsultante - Marta Rubīna

Tēma: Tiešsaistes seminārs par ēšanas traucējumiem
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 18.02.2021.
Apraksts: 
Semināra temati:
•    Kas ir ēšanas traucējumi;
•    Mīti par ēdienu un ēšanu; 
•    Pašvērtējums un ķermeņa paštēls;
•    Emocionālā ēšana un pārēšanās;
•    Palīdzības iespējas: pašregulācija, stresa vadīšana;
•    Kā saprast, ka ir nepieciešama profesionāla palīdzība, un kur to meklēt.

Vadītāji: Inese Lapsiņa, kognitīvi biheiviorālā terapeite, sertificēta klīniskā un veselības psiholoģe

Tēma: Izglītojošas nodarbības par karjeras izvēli topošajiem RTU studentiem
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 24.02. un 10.03.2021.
Apraksts: Nodarbībās tiks apskatīti galvenie profesijas izvēles principi, apzināti biežākie šķēršļi lēmumpieņemšanas procesā, kā arī tiks izrunāti sākuma soļi veiksmīgai profesionālajai izvēlei. 
Vadītāji: RTU Karjeras centra karjeras konsultante - Marta Rubīna

Tēma: LIAA radošo industriju inkubators
Mērķauditorija:RTU studenti
Norises datums: 19.02. un 25.02.2021.
Apraksts: INFO stundas laikā stāstīsim par radošo industriju inkubatora pirmsinkubācijas un inkubācijas atbalsta programmu.
Vadītāji: LIAA biznesa inkubatora pārstāvji

Tēma: Vebinārs «Karjeras koučings»
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 24.03.2021.
Apraksts: 
Vebinārā būs iespējams saņemt atbides uz šādiem jautājumiem:
•    Kas nosaka darba meklētāja veiksmi? Kā pievērst sev uzmanību? Kas ir un nav jānorāda CV? Ko darīt ar pieteikuma un motivācijas vēstuli? Motivācijas un pieteikuma vēstules, vai tas ir viens un tas pats?
•    Kāpēc mani neaicina uz interviju? Ko daru nepareizi? Kāpēc man nav pat atteikuma vēstules? Vai tas ir normāli?
•    Kas no manis reāli darbā tiks sagaidīts, kā to saprast no sludinājuma un pirmās intervijas?
•    Kā sagatavoties intervijai? Ko nosaka likums? Ko neteikt darba intervijā un kas noteikti jāpasaka? Cik lielu algu prasīt?
•    Kā atteikt, ja nevēlos pieņemt darba piedāvājumu?
•    Kāda būs mana pirmā otrā un simtā darba diena?

Vadītāji: ASTRAL Executive Search konsultanti

Tēma: RTU aicina uzņēmumus izzināt sadarbības iespējas ar RTU
Mērķauditorija: Uzņēmēji
Norises datums: 27.04.2021.
Apraksts: Rīgas Tehniskā universitāte aicina uzņēmumiem attālināti tikties ar RTU struktūrvienībām, lai uzzinātu, ko sadarbībai ar uzņēmumiem piedāvā universitāte un kādas ir uzņēmumu iespējas iesaistīties dažādos procesos. Karjeras centrs iepazīstinās interesentus ar iespējām atbalstīt dažādus projektus, ievietot sludinājumus, organizēt vieslekcijas u.c. 
RTU Absolventu asociācija piedāvās dažādas iespējas sadarbībai gan ar studentiem, gan ar absolventiem – vieslekcijas, mentorings, darba sludinājumi u.c.
Sadarbībā ar nodibinājumu «RTU Attīstības fonds» uzņēmēji var dažādu augstskolu studentiem piedāvāt apmaksātas prakses vietas, tādā veidā sniedzot iespēju studentam iegūt praktiskas iemaņas, bet uzņēmumam – nākotnes darbinieku. RTU Tālākizglītības nodaļa informēs par iespēju apgūt profesionālās pilnveides programmas, studiju programmu atsevišķu studiju kursus klausītāja statusā, fakultāšu un institūtu organizētus tālākizglītības kursus vai izstrādāt un nodrošināt darbinieku kvalifikācijas celšanai nepieciešamos kursus, sadarbībā ar uzņēmumu atbilstoši tā specifikai un vajadzībām. Dizaina fabrikas pārstāvji dos ieskatu jau realizētajos projektos un iepazīstinās ar programmu «Inovāciju granti studentiem».Neklātienes un vakara studiju nodaļa tikšanās laikā sniegs pārliecību, ka ir jādod stimuls esošajiem darbiniekiem iegūt izglītību inženierzinātnēs nepilna laika studijās un darbiniekus, kuri jau ir ieguvuši bakalaura grādu inženierzinātnēs, neapstāties pie sasniegtā un turpināt padziļināti apgūt zināšanas un turpināt maģistra studijas RTU. 
Vadītāji: RTU struktūrvienību pārstāvji

Tēma: Vebinārs: «Pārbaudes laiks jaunajā darbā: Tava veiksmes formula».
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 28.04.2021.
Apraksts: Vebinārā tiks izmanotas vērtīgas rekomendācijas, kas palīdzēs Tev pārvarēt pirmajiem darba mēnešiem raksturīgās bailes, tikt galā ar iespējamām grūtībām un veiksmīgi izturēt pārbaudes laiku! Piedaloties uzzināsi:
•    kas Tevi sagaida pārbaudes laikā;
•    pēc kādiem kritērijiem Tevi vērtēs vadītājs;
•    kāds ir darbības plāns, kas palīdzēs jau pirmajās dienās pierādīt sev un jaunajiem kolēģiem, ka Tu esi vērtīgs darbinieks;
•    kādas ir pazīmes iespējamiem riskiem pārbaudes laikā;
•    profesionāļu padomus par galvenajiem «spēles noteikumiem».
Vadītāji: ASTRAL Executive Search profesionāļi

Tēma: Tiešsaistes vieslekcija «Finanšu drošība digitālajā vidē»
Mērķauditorija: RTU studenti 
Norises datums: 29.04.2021.
Apraksts: Semināra mēķis ir palīdzēt justies drošāk digitālajā vidē, apzinot potenciālos krāpšanas un datu drošības riskus. Informēt, kā pasargāt gan savu naudu, gan datus veiksmīgai un ērtai finanšu jautājumu risināšanai ikdienā. Galvanie trīs temati: krāpnieku motivācija, krāpšanas veidi digitālajā vidē, digitālās tendences finanšu jomā.
Vadītāji: Swedbank vadošā klientu konsultante – Madara Kveska

Tēma: Atbalsta grupa «Mācību gada pabeigšana»
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 06.05., 13.05., 20.05., 27.05. un 03.06.2021.
Apraksts: Grūtības «savākties», prokrastinācija, sarežģīti formulēt mērķus un uzdevumus – vai skan pazīstami? Gada beigās studentiem var būt nepieciešams papildu atbalsts gada pabeigšanai. Šajā grupā būs iespējams izrunāt radušās grūtības, attīstīt nepieciešamās prasmes, dalīties pieredzē par saviem «life hacks» un kopīgi meklēt jaunas idejas.
Vadītāji: Sertificēta psihodrāmas terapeite Airisa Šteinberga

Tēma: Atbalsta grupa «Izdegšanas pārvarēšana»
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 20.05., 27.05., 24.05., 31.05., 07.06. un 14.06.
Apraksts: Covid pandēmija, neziņa, ierobežojumi un ilgstoša emocionālā pārslodze pašlaik ir mūsu ikdienas sastāvdaļa. Šādos apstākļos ir būtiski izjust citu cilvēku atbalstu un dalīties pieredzē par to kā pašam sevi atbalstīt. Grupā pārrunāsim ilgstošas emocionālas pārslodzes ietekmi un centīsimies apzināties pieejamās pašpalīdzības iespējas.
Vadītāji: Sertificēta psihodrāmas terapeite Airisa Šteinberga

Tēma: Seminārs darbiniekiem par stresa vadīšanas instrumentiem
Mērķauditorija: RTU darbinieki
Norises datums: 24.05.2021.
Apraksts: Covid-19 pandēmijas laiks ir gana saspringts un trauksmains. Ikviens no mums šajā laikā ikdienā biežāk saskāras ar stresa situācijām. Tādēļ RTU Karjeras centrs aicina RTU darbiniekus piedalīties seminārā par stresa pārvaldīšanu. Kopā ar RTU psiholoģi Viktoriju Gainu runāsim par praktiskajām metodēm, kā atgūt līdzsvaru un ko iespējams mainīt uzreiz pēc dalības seminārā, lai atbalstītu sevi saspringtajā studiju gada izskaņā.
Vadītāji: RTU Karjeras centra psiholoģe - Viktorija Gaina

Tēma: Tiešsaistes seminārs par izdegšana
Mērķauditorija: RTU studenti un RTU darbinieki
Norises datums: 15.12.2021., 19.01.2022.
Apraksts: Šī brīža situācija pasaulē rada papildu izaicinājumus ikvienam: dažādu lomu apvienošana, laika robežu izjukšana, sociālā izolācija u.c., kas padara izdegšanas jautājumu vēl aktuālāku:
•    Kas ir izdegšana un kā to atšķirt no depresijas un parastā noguruma?
•    Kā pamanīt izdegšanas pazīmes sevī?
•    Kādas ir palīdzības un profilakses iespējas?
•    Ko var darīt lai neizdegtu vai arī lai atgūtos pēc izdegšanas?
Semināra laikā dalībnieki tiks iepazīstināti ar jaunākām zinātniski pamatotām atziņām par izdegšanas fenomenu un palīdzības iespējām, tiks veicinātas pašrefleksijas, stresa vadības un atbalsta prasmes, piedāvājot  dažādas praktiskas metodes un vingrinājumus.
Vadītāji: Marija Ābeltiņa, apmācību vadītāja, klīniskā psiholoģe un pārraudze, kognitīvi biheiviorālās psihoterapijas speciāliste un supervizore

Tēma: Seminārs: Uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindroms (UDHS)
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 16.03.2022.
Apraksts: Mūsdienās ir populāri runāt par bērniem ar uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindromu. Bet kā ir ar pieaugušajiem? Vai reizēm uzdod sev jautājumu, vai nespēja fokusēties studijām ir tikai slinkums? Uzmanības traucējumi ir gana populāri ne tikai bērniem, bet arī pieaugušo vidū. Tos ir sarežģīti noteikt, bet šie traucējumi būtiski ietekmē akadēmisko, profesionālo un sociālo darbību.
Vadītāji: Ārste-neiroloģe Sandra Vestermane

Semināri un vieslekcijas 2019./ 2020. studiju gadā

Tēma: Mācību prasmju pilnveidošana
Mērķauditorija: RTU pirmā kursa studenti
Norises datums: 19.09.2019.
Apraksts: Semināra laikā tiks pārrunātas iespējamās pirmkursnieka grūtības, uzsākot studijas universitātē un iespējamie to risinājumi. Praktiskajā daļā uzmanība tiks veltīta laika un prioritāšu plānošanai, mācību «slinkuma» iemesliem, sava mācību stila izkopšanai un citu studiju iemaņu attīstībai.
Vadītājs: RTU Karjeras centra psiholoģe-konsultante Viktorija Gaina.

Tēma: Lekcija RTU mācībspēkiem par starpkultūru dialogu «Kā izprast studentus no Indijas?», sadarbībā ar RTU Starptautiskās sadarbības un ārzemju studentu departamentu
Mērķauditorija: RTU pasniedzēji un darbinieki
Norises datums: 24.09.2019.
Apraksts: Lekcijā runāsim par Indijas izglītības sistēmu, tās galvenajām problēmām, principiem un izaicinājumiem 21. gadsimtā, par tradicionālā dzīvesveida un mūsdienīgas izglītības pretrunām, atšķirībām Ziemeļindijas un Dienvidindijas kultūras tradīcijās.
Vadītājs: Latvijas Universitātes emeritētā profesore Dr. habil. Philol. Sigma Ankrava, grāmatas «Indiešu dievi un dieves» autore.

Tēma: Vai multitaskings ir efektīvs?
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 01.10.2019.
Apraksts: Seminārā runāsim par to, vai cilvēks patiesībā spēj vienlaikus veikt divas un vairākas darbības vienlīdz kvalitatīvi? Kā multitaskings ietekmē darba produktivitāti, mācīšanās rezultātus un labsajūtu? Semināra galvenie temati: Kas ir multitaskings? Multitaskings un darba produktivitāte, mācīšanās rezultāti un labsajūta. Vai multitaskingam ir kādas priekšrocības?
Vadītājs: RTU Karjeras centra karjeras konsultante Eva Patmalniece.

Tēma: Lekcija par veselīgo ēšanu un ēšanas traucējumiem (Psiholoģiskās veselības nedēļas ietvaros)
Mērķauditorija: RTU studenti un visi interesenti
Norises datums: 07.10.2019.
Apraksts: Lekcijas laikā tiks runāts par ēšanas traucējumu būtību – kas tie ir, kā izpaužas un pēc kādām pazīmēm varam tos pamanīt.Vairāk uzzināsi par ēšanas traucējumu izcelsmes faktoriem, veselības komplikācijām un atbalsta iespējām Latvijā un pasaulē.Lekcijā tiks uzrunātas arī emocionālās ēšanas jautājumi, veselīgā uztura nozīme depresijas profilaksē un ārstēšanā.
Vadītājs: Jevgēnija Jansone, Reģistrētā uztura speciāliste, konsultante ēšanas traucējumu un uztura jautājumos.

Tēma: Lekcija – saruna par veselīgu savstarpējo attiecību izpratni un praktizēšanu (Psiholoģiskās veselības nedēļas ietvaros)
Mērķauditorija: RTU studenti un visi interesenti
Norises datums: 08.10.2019.
Apraksts: Sarunas laikā Tev būs iespēja: – uzzināt pazīmes, kas var liecināt par neveselīgām attiecībām. – kritiski analizēt sabiedrībā valdošos stereotipus un to ietekmi uz mūsu lēmumiem, uzvedību un savstarpējo mijiedarbību; – uzzināt, kur vērsties, ja Tu vai Tavi līdzcilvēki piedzīvo neveselīgas vai pat vardarbīgas attiecības; – kopīgi meklēt veselīgus un cieņpilnus attiecību modeļus.
Vadītājs: Madara Kanasta, Centra MARTA jaunatnes projektu koordinatore, nodarbību vadītāja.

Tēma: Studijas – Uzturs – Aktīvs dzīvesveids (Psiholoģiskās veselības nedēļas ietvaros)
Mērķauditorija: RTU studenti un visi interesenti
Norises datums: 09.10.2019.
Apraksts: Kā rūpēties par savu fizisko veselību saspringtajā studiju ritmā?Lekcijas laikā uzzināsi kā laika trūkums, stress, finanšu iespējas un saskarsme ar cilvēkiem ir saistīta ar fizisko veselību un veselīgo uzturu. Nāc un noskaidro, kā nekaitējot sev, dzīvot aktīvi, motivēt sevi sportam un veselīgam uzturam.
Vadītājs: Flēra Pētersone, M. Sc. Bioloģijā, sabiedrības veselības speciāliste, fitnesa trenere.

Tēma: Problēmas digitālajā komunikācijā (Psiholoģiskās veselības nedēļas ietvaros)
Mērķauditorija: RTU studenti un visi interesenti
Norises datums: 10.10.2019.
Apraksts: Vai kādreiz piedzīvoji nepatīkamu situāciju, jo kāds interneta vidē Tevi nepareizi saprata? Šī semināra laikā runāsim par emociju paušanu, neverbālo saskarsmi un iespējamajiem pārpratumiem, komunicējot digitālajā vidē.
Vadītājs: Agnese Avota, digitālā mārketinga projektu vadītāja, RTU Sabiedrisko attiecību departaments.

Tēma: Lekcija par psiholoģisko veselību (Psiholoģiskās veselības nedēļas ietvaros)
Mērķauditorija: RTU studenti un visi interesenti
Norises datums: 11.10.2019.
Apraksts: Lekcijas laikā būs iespēja uzzināt par populārākām jauniešu psiholoģiskām grūtībām. Kā tās atpazīt? Kā novērst? Kā parūpēties par savu psiholoģisko labsajūtu? Lekcija tiks ilustrēta ar reālās dzīves piemēriem no pusaudžu resursu centra pieredzes.
Vadītājs: Jānis Lapa, pusaudžu psihologs ,pusaudžu resursu centra specialists.

Tēma: Laika plānošana
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 23.10.2019. un 24.10.2019.
Apraksts: Studenta ikdiena ir piepildīta ar vairākām aktivitātēm un reizēm liekas, ka laika mācībām, ārpusstudiju aktivitātēm vai privātai dzīvei vairs nepietiek. Semināra laikā apskatīsim dažādus laika plānošanas sistēmas, to priekšrocības, kā arī izmēģināsim praksē vairākas tehnikas.
Vadītājs: RTU Karjeras centra psiholoģe-konsultante Viktorija Gaina.

Tēma: Darba algas Latvijā jaunajiem speciālistiem
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 05.11.2019.
Apraksts: Lekcijā runāsim par jauniešu iespējām darba tirgū – ko sagaida darba devēji, ko – jaunieši, uzsākot darba gaitas, kāda ir reālā darba tirgus situācija un kāds būtu adekvāts atalgojums.
Vadītāji: Kaspars Kotāns – «CV-Online Latvia» Personāla atlases nodaļas vadītājs un Dace Kreicmane – «CV-Online Latvia» vecākā personāla atlases projektu vadītāja.

Tēma: Seminārs «Kā veiksmīgāk komunicēt un nodrošināt ērtu studiju vidi personām ar invaliditāti un speciālām vajadzībām»
Mērķauditorija: RTU darbiniekiem
Norises datums: 27.11.2019.
Apraksts: Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Studentu servisa departamenta Karjeras atbalsta un pakalpojumu nodaļa tiešsaistes platformā, sadarbībā ar Apeironu organizēs semināru. Apmācību mērķis ir sniegt vispārēju ieskatu par cilvēku ar dažāda veida invaliditāti iespējām un vajadzībām, lai atvieglotu pakalpojuma sniedzēju komunikāciju ar cilvēkiem ar invaliditāti un paaugstināt pakalpojuma kvalitāti. Apmācību laikā dalībnieki iegūs vispārēju ieskatu par dažādiem invaliditātes veidiem, kā arī par dažādiem tehniskajiem palīglīdzekļiem, kurus tie izmanto. Tāpat dalībnieki gūs priekšstatu par komunikācijas un saskarsmes risinājumiem cilvēkiem ar invaliditāti, kā arī teorētiski apgūs tehnisko palīglīdzekļu nozīmi un ergonomiku un praktiskās nodarbībās iepazīsies ar palīglīdzekļu veidiem un to izmantošanas iespējām.
Vadītāji: Apeironu pārstāvji

Tēma: Darbs Grieķijā 
Mērķauditorija: RTU studenti, ārzemju studentiem un absolventi
Norises datums: 28.11.2019.
Apraksts: Job Trust informēs interesentus par viņu piedāvātajām darba un prakses iespējām visā Grieķijā. Vairāk nekā 12 gadus Job Trust ir pieņēmis darbā, atlasījis un iekārtojis augsti kvalificētus darbiniekus luksusa viesnīcās un kūrortos visā Grieķijā un ārpus tās. Studnetiem tiek piedāvāta iespēja pabeigt apmācību darbā, strādāt labākajās viesnīcās, populārākajos tūrisma galamērķos kopā ar labākajiem profesionāļiem.
Vadītāji: kompānijas Job Trust pārstāvji

Tēma: Seminārs par stresa vadīšanas prasmēm
Mērķauditorija: RTU studenti un darbinieki
Norises datums: 20. un 21.11.2019.
Apraksts: Semināra laikā būs iespēja uzzināt par stresa rašanās mehānismiem, iemesliem un stresa pārvarēšanas stratēģijām. Semināra praktiskajā daļā dalībniekiem būs iespēja trenēt dažādas stresa mazināšanas un vadīšanas tehnikas, apgūt apzinātības vingrinājumu pamatus un izprast to pielietošanu dažādās situācijās.
Vadītāja: Viktorija Gaina – RTU psiholoģe


Tēma: IT Career seminar
Mērķauditorija: Ārvalstu studenti
Norises datums: 25.11.2019
Apraksts: Informācija par darba iespējām IT nozarē.
Vadītāji: Accenture – Idania Lizbeth Rodriguez Moncada; C.tico – Antons Bohans (Solutions Architect).

Tēma: Seminārs studentiem «Ko darba devējs sagaida no topošā darbinieka?»
Mērķauditorija: RTU studenti 
Norises datums: 03.12.2019.
Apraksts: Seminārā studenti uzzinās, kā veiksmīgi sagatavoties darba gaitu uzsākšanai. Semināra galvenie temati ietver: ko darīt un ko nedarīt komunikācijā ar potenciālo darba devēju; kā izvērtēt, kurām vakancēm pieteikties; kā uzrakstīt CV un motivācijas vēstuli, kuru pamanīs; kā sagatavoties pārliecinošai darba intervijai un kā vienoties ar darba devēju par algu.
Vadītāji: Anastasija Kovaļova - «CVO Recruitment» jaunākā personāla atlases speciāliste; Elīza Šenberga - «CVO Recruitment» projektu koordinatore; Elīna Harčenko - «CVO Recruitment» mārketinga un komunikācijas projektu vadītāja.


Tēma: Apzinātības nodarbība «Apzinātības prakse stresa samazināšanai un ikdienas līdzsvaram»
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 05.12.2019.
Apraksts: Nodarbība veltīta apzinātības praksei stresa samazināšanai un ikdienas līdzsvaram. Tajā varēs iepazīties ar apzinātības prakses pamatprincipiem un to pielietošanu personiskajā attīstībā. Kā mainās mūsu pieredze, kad atsakāmies no darbošanās autopilotā un vairāku lietu darīšanas vienlaicīgi? Kas notiek, kad koncentrējamies tikai uz vienu lietu vienā laika sprīdī? Ikdienas grūtības, nepatīkamo un arī patīkamo mēs pieredzam savā ķermenī, tāpēc ir vitāli svarīgi to labi pazīt. Tad varam piedzīvot atšķirību starp domājošo prātu un sajūtošo, pieredzošo prātu. Semināra laikā ieskatīsimies zinātnes atziņās par stresa veidošanos un ietekmi uz mūsu veselību. Nodarbībā stiprināsim iemaņas atpazīt sev raksturīgos stresa cēloņus un apgūsim veidus, kā tos mazināt vai novērst.
Vadītāji: Indra Majore – Dūšele un Sandis Kristars Dušelis

Tēma: Apzinātības nodarbība «Apzinātības prakse labvēlīgām attiecībām ar sevi un apkārtējiem»
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums:12.12.2019.
Apraksts: Nodarbībā saruna būs par apzinātības praksi, kas var nodrošināt labvēlīgas attiecības ar sevi un apkārtējiem. Būt atvērtiem un empātiskiem pret sevi un citiem ir ļoti būtiski. Īpaši svarīgi sākt ar iejūtību pret sevi, jo tas var mazināt paškritiku, kas raksturīga mūsu domāšanai. Mūsu domāšanai raksturīga nosliece uz negatīvo, negatīvās pārliecības un turklāt mēs viegli pavadām «galvā» tik daudz laika, ka vispār varam aizmirst par to, ka mums ir ķermenis. Mūžīgi kaut ko plānojam, analizējam, pārdomājam un salīdzinām. Neviena no šīm darbībām nav slikta pati par sevi, bet tās viegli var ietekmēt mūsu fizisko un psihisko labsajūtu. Praktizējot apzinātību mēs pamazām ieraugām, ka dažas lietas dzīvē ir mazāk svarīgas nekā sākumā mums šķita, un atklājam, ka tās ir vieglāk atlaist un pārstāt pārspīlēti par tām rūpēties.
Vadītāji: Indra Majore – Dūšele un Sandis Kristars Dušelis

Tēma: Aviācijas un mehānikas seminārs
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 16.12.2019.
Apraksts: Seminārā būs iespēja tikties Edgaru Elksni (Ramp and Deicing Manager) no «HAVAS Latvia» un «TTS LNK Industries» pārstāvjiem.
Vadītāji: -

Tēma: Apzinātības nodarbība «Apzināta ēšana»
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums:19.12.2019.
Apraksts: Nodarbība palīdzēs labāk iepazīt sevi un savus ēšanas paradumus. Ļoti bieži mēs ēdam nevis tāpēc, ka esam izsalkuši, bet tāpēc, ka jūtamies kaut kā tā… Mēs pat bieži nevaram pateikt, kas ir par iemeslu tam, ka atkal un atkal noķeram sevi pie ledusskapja. Mēs varam aiziet uz restorānu, bet, esot pie galda, iegrimstam domās un sarunās un nepamanām, kā īsti garšo ēdiens. Pamanīt un saprast savu izsalkumu ir veids, kā attīstīt veselīgākus ēšanas paradumus un uzlabot savu veselību kopumā. Apzināta ēšana ir iespēja notievēt, bet tas ir tikai neliels ieguvums tajā, ko mēs saucam par veselību un atbilstošām rūpēm par savu ķermeni, prātu un sirdi.
Vadītāji: Indra Majore – Dūšele un Sandis Kristars Dušelis

Tēma: Seminārs uzņēmējiem
Mērķauditorija: Uzņēmumu pārstāvji
Norises datums: 23.01.2020.
Apraksts: Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina uz tikšanos dažādu nozaru uzņēmumu pārstāvjus, lai iepazīstinātu ar daudzveidīgām sadarbības iespējām ar universitāti. 
Ar Dizaina fabrikas starpniecību uzņēmēji var aicināt studentus risināt konkrētas uzņēmuma problēmas un piedalīties dažādos atvērtajos izaicinājumos, radot jaunas idejas un tehnoloģijas, kā arī attīstīt ilgtermiņa sadarbību ar universitāti pētniecības jomā un īstenot citas aktivitātes.
Vadītāji: RTU Dizaina fabrikas, Karjeras centra, Attīstības fonda, Absolventu asociācijas pārstāvji. 

Tēma: Seminārs angļu valodā ārzemju studentiem «Darbs Latvijā: padomi un viltības, kā atrast labu darbu Latvijā»
Mērķauditorija: RTU ārvalstu studenti
Norises datums: 04.02.2020.
Apraksts: Semināra mērķis ir sniegt informāciju par to, kā darba tirgus darbojas Latvijā. 
Galvenie temati:Latvijas darba tirgus; kādus darbiniekus meklē darba devēji; kā vislabāk sevi prezentēt potenciālajam darba devējam.
Vadītāji: Marija Gendriksone - uzņēmuma «Cabot Corporation» talantu piesaistes vadītāja

Tēma: Seminārs «CV un motivācijas vēstules veidošana»
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums:12.02.2020.
Apraksts: Semināra mērķis informēt studentus, kā veiksmīgi sagatavot darba devējam pievilcīgu CV un motivācijas vēstuli.
Semināra galvenie temati: 
•    Ar ko sākas CV un motivācijas vēstules sagatavošana?
•    Kā izskatās mūsdienīgs CV?
•    Kas tavā CV piesaista darba devēja uzmanību?
•    Motivācijas vēstule – vai to lasa un ko tur rakstīt?
•    Biežāk pieļautās kļūdas CV un motivācijas vēstules sagatavošanā.
Vadītāji: Eva Patmalniece - RTU Karjeras centra karjeras konsultante 
Tēma: Lekcija par trauksmi un depresiju
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 27.02.2020.
Apraksts: Iestāšanās un studijas augstskolā parasti tiek uzskatītas par nozīmīgu soli karjeras mērķu sasniegšanā. Tomēr studijas var būt arī smags pārbaudījums. Stress, depresija un trauksme var kļūt par šķērsli studiju procesam, akadēmisko panākumu iegūšanai un praktisku iemaņu apguvei, kas nepieciešamas nākotnes profesijā.
Lektore Inese Sadauska runās par to, kā atpazīt depresiju un trauksmi, riska faktoriem, kas var veicināt depresijas un trauksmes traucējumu veidošanos, kā arī par to, kā neļaut šiem traucējumiem attīstīties un pēc kādām pazīmēm saprast, ka jāmeklē profesionāla palīdzība.
Vadītāji: Inese Sadauska - klīniskā psiholoģe
 
Tēma: Seminārs par profesijas izvēli «Nākotne ir Tavās rokās»
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 06.03.2020
Apraksts: Lektore dalīsies ar savu pieredzi, kā meklēt un atrast savu profesiju, runās par šķēršļiem, to pārvarēšanu un izmantošanu savā labā. Seminārā varēs arī uzzināt, kur rast iedvesmu tad, kad gribas padoties.
Vadītāji: Ieva Florence-Vīksne - TV personība un aktrise 

Tēma: Diskusija «Nākotnes prasmes»
Mērķauditorija: RTU studenti, darbinieki,absolventi, topošie studenti
Norises datums: 06.03.2020
Apraksts: Diskusija par nākotnes prasmēm un darba tirgus izaicinājumiem. Katrs diskusijas dalībnieks iepazīstinās ar savu redzējumu par būtiskākajiem darba tirgus jautājumiem tā attīstības aspektā, un tajā varēs iesaistīties arī apmeklētāji. 
Vadītāji: Artūrs Zeps - RTU attīstības prorektors, Anta Praņeviča - uzņēmuma «Fontes» pārstāve, Enno Ence - RTU Absolventu asociācijas valdes pārstāvis un uzņēmuma «MILZU» vadītājs, Ivars Svilāns (moderēs diskusiju) -  RTU Sabiedrisko attiecību departamenta direktors

Tēma: Seminārs «Akadēmiskā rakstīšana studiju noslēguma darbos»
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 12.03.2020.
Apraksts:Seminārā apskatīsim galvenos akadēmiskā godīguma jēdzienus, vairosim izpratni par tiem un sniegsim praktiskas iemaņas akadēmisku darbu rakstīšanā. Skaidrosim, kā izvairīties no plaģiātisma studiju darbos ar trim «burvju palīgiem»: parafrāzēšanu, apkopošanu un citēšanu. Seminārs ir vērsts uz praktisku prasmju iegūšanu.
Pirmajā daļā: akadēmiskā rakstīšana, pārfrāzēšanas un citēšanas prakse.
Otrajā daļā: robeža starp vāju akadēmisko praksi un plaģiātismu – gadījumu analīze un diskusija.
Vadītāji: Ilze Birzniece – RTU Studiju departamenta direktore un Tatjana Odiņeca – RTU Studiju departamenta vecākā lietvede

Tēma: MINI tiešsaistes seminārs studentiem «Biežāk pieļautās kļūdas, sagatavojot CV»
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 20.04.2020.; 21.04.2020.
Apraksts: Tiešsaistes seminārā studenti varēs uzzināt, kā veiksmīgi sagatavot darba devējam pievilcīgu CV un iegūt uzaicinājumu uz darba interviju.
Vadītāji: Eva Patmalniece - RTU Karjeras centra karjeras konsultante

Tēma: RTU psiholoģe tiešsaistē stāstīs par iespējām uzlabo ikdienu, mācoties no mājām
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 21.04.2020
Apraksts: Apritējis jau vairāk nekā mēnesis, kopš dzīvojam pašizolācijas apstākļos. Kāds jau paspēja pielāgoties studijām un darbam no mājām un atradis savu optimālo darbošanās stilu. Bet kādam joprojām rodas grūtības un neizdodas atrast ritmu. Iespējams, kādam pašsajūta ar katru dienu arvien pasliktinās. Live ēterā runāsim par to, ko var izmainīt savā ikdienā, lai iespēju robežās justos emocionāli labāk un strādātu pie noslēguma darbiem efektīvāk.
Vadītāji: Viktoriju Gainu - RTU psiholoģe

Tēma: Tiešsaistes seminārs «Emociju vadīšana turbulences laikā»
Mērķauditorija: RTU studenti un darbinieki
Norises datums: 23.04.2020.
Apraksts: Tiešsaistes semināra mērķis ir sniegt priekšstatu par to, kā veidojas mūsu emocionālā reakcija uz notikumiem un cilvēkiem. Trenēt emociju vadības prasmes, efektīvu, praksē pielietojamu paņēmienu apguvē, kas veicinātu spēju atpazīt un regulēt savas un arī apkārtējo emocijas, veidojot labas savstarpējās attiecības gan privātajā, gan profesionālajā dzīvē.
Vadītāji: Zita Šulca -  juriste, konsultante,  iedvesmas un radošuma pārdošanas kočs

Tēma:  «21 Jobs of the Future»
Mērķauditorija: RTU ārzemju un latviešu studenti
Norises datums: 29.04.2020.
Apraksts: Ar lielu pieredzi IT nozarē, Tatjana dalīsies jaunākajās atziņās par darba nākotni. "Hei, Siri, lūdzu, atrodiet man jaunu darbu, kas pēc 10 gadiem būs bezjēdzīgs," neviens nekad nav teicis. Lai gan bažas par “bezdarba nākotni” nekad nav bijušas lielākas, pievienojieties Tatjanas prezentācijai, lai uzzinātu veidus, kā veidot nākotnes drošu karjeru.
Vadītāji: Tatjana Riblova

Tēma: Vebinārs «Kā krīze ietekmē komunikāciju? Kā pasaudzēt savus nervus?»
Mērķauditorija: Mācībspēkiem
Norises datums: 06.05.2020.
Apraksts:
Vebinārā RTU a apskatīs šādus tematus:
•    Komunikācija ar studentiem. Kā ārkārtas situācija ietekmē pasniedzēju un studentu?
•    Komunikācija ar kolēģiem. Kā «nekrist uz nerviem» tuvākajiem, kolēģiem un citiem?
•    Komunikācija ar sevi. Kā saglabāt «skaidru prātu»?
Vadītāji: Viktorija Gaina - RTU psiholoģe

Tēma: Tiešsaistes seminārs: «Brīvprātīgais darbs – Ceļš Uz Iespējām!»
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 28.04.2020.
Apraksts: Brīvprātīgais darbs – tik daudzu jauniešu ikdiena! Katrs, kurš tam velta savu laiku, enerģiju, līdzekļus kādreiz nonāk pie domas – kapēc? Ko tas man dod? Kāda jēga? Seminārā tiks diskutēts par to, kapēc IR jēga, kas ir tas potenciāls un kas slēpjas brīvprātīgajā darbā.
Vadītāji: Agnija Jansone – Skautu un gaidu organizācijas vadītājāja, jaunatnes politikas eksperte


Tēma: Vebinārs mācībspēkiem «Kā krīze ietekmē komunikāciju? Kā pasaudzēt savus nervus?»
Mērķauditorija: Mācībspēkiem
Norises datums: 06.05.2020.
Apraksts: Vebinārā RTU Karjeras centra psiholoģe apskatīja šādus tematus:
•    Komunikācija ar studentiem. Kā ārkārtas situācija ietekmē pasniedzēju un studentu?
•    Komunikācija ar kolēģiem. Kā «nekrist uz nerviem» tuvākajiem, kolēģiem un citiem?
•    Komunikācija ar sevi. Kā saglabāt «skaidru prātu»?
Vadītāji: Viktorija Gaina - RTU psiholoģe

Tēma: Vebinārs «Publiskā runa tiešsaistes vidē»
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 07.05.2020.
Apraksts: Publiskā runa arī tiešsaistes formātā ir publiska. Semināram par pārliecinošu uzstāšanos!
Daudzi uzskata, ka prasme publiski uzstāties ir noslēpumaina māksla, kas piemīt tikai nedaudziem izredzētajiem. Taču neviens cilvēks nav dzimis orators. Vebinārs palīdzēs pilnveidot uzstāšanās prasmes pirms noslēgumu darbu aizstāvēšanas sezonas un sniegs praktiskus padomus:
•    Kā neiemidzināt auditoriju?
•    Kā panākt, ka jūs uzklausa un saprot?
•    Kā piesaistīt klausītājus?
•    Kā atstāt lielisku iespaidu, darot to iedarbīgi un eleganti?
Lekcijas mērķis ir palīdzēt studentiem iegūt pārliecību par savām spējām, pārliecināt auditoriju un atstāt pozitīvu iespaidu.
Pēc lekcijas:
•    Pārzināsiet, kādas prasmes nepieciešamas uzstājoties un kā tās pielietot praksē.
•    Zināsiet, kā izveidot interesantu prezentāciju.
•    Izpratīsiet, kā cilvēki uztver jaunu informāciju.
Vadītāji: Zita Šulca - juriste, konsultante,  iedvesmas un radošuma pārdošanas kočs

Tēma: Mini tiešsaistes seminārs «Darba meklēšana»
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 11.05.2020. un 12.05.2020.
Apraksts: Šajā seminārā studenti uzzinās par darba meklēšanas veidiem, kā veidot komunikāciju ar potenciālo darba devēju un sagatavot darba devējam pievilcīgu CV.
Vadītāji: Eva Patmalniece RTU Karjeras centra karjeras konsultante

Tēma: Tiešsaistes seminārs «Kā labāk nokārtot eksāmenus?»
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 18.05.2020.
Apraksts: Seminārā runāsim par to, kā pielāgoties jaunajiem apstākļiem. Ggalvenie temati:
•    efektīvākās mācīšanās un atcerēšanās metodes;
•    kas ir prokrastinācija un kā ar to cīnīties;
•    RTU Studiju departamenta un RTU Studentu parlamenta pārstāvja/-u ieteikumi studentiem.
Vadītāji:Eva Patmalniece - RTU Karjeras centra karjeras konsultante
 

Semināri un vieslekcijas 2018./ 2019. studiju gadā

Tēma: Kultūru dažādība
Mērķauditorija: RTU darbinieki
Norises datums: 05.09.2018.
Apraksts: Seminārs palīdzēja labāk izprast kultūras atšķirības, iespējamos to radītos šķēršļus komunikācijā un sniedza praktiskus ieteikumus, kā tos pārvarēt. Semināra dalībniekiem bija iespēja noklausīties lekciju, iesaistīties diskusijā, dalīties pieredzē un strādāt grupās.
Vadītājs: Dr. paed. Liesma Ose – eksperte sabiedrības integrācijas un starpkultūru komunikācijas, cilvēktiesību, izglītības politikas, pedagoģijas, sociālās politikas jomās.

Tēma: Komunikācijas darbnīca
Mērķauditorija: RTU pirmā kursa studenti
Norises datums: 12.09.2018. un 26.09.2018.
Apraksts: Seminārs paredzēts pirmā kursa studentiem, lai sniegtu atbalstu, uzsākot studijas RTU. Seminārā tika izmantotas dažādas interaktīvas un atraktīvas metodes, kas palīdzēja jaunajiem studentiem iepazīties, iegūt draugus jaunajā vidē un noskaņoties un pozitīvu komunikāciju studiju laikā.
Vadītājs: RTU Karjeras centra psiholoģe-konsultante Viktorija Gaina.

Tēma: Mācību prasmju pilnveidošana
Mērķauditorija: RTU pirmā kursa studenti
Norises datums: 18.09.2018.
Apraksts: Semināra laikā tika pārrunātas iespējamās pirmkursnieka grūtības, uzsākot studijas universitātē un iespējamie to risinājumi. Praktiskajā daļā uzmanība tika veltīta laika un prioritāšu plānošanai, mācību “slinkuma” iemesliem, sava mācību stila izkopšanai un citu studiju iemaņu attīstībai.
Vadītājs: RTU Karjeras centra psiholoģe-konsultante Viktorija Gaina.

Tēma: Kritiskā domāšana (angļu valodā)
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 10.10.2018.
Apraksts: Kritiskā domāšana – ko tā nozīmē ikdienā, un kāpēc tā ir viena no Top3 pieprasītākajām prasmēm darba tirgū? Apskatīja efektīvas argumentācijas pamatus, praktizēja spēcīgu argumentu veidošanu un kļūdaino argumentu atkošanu.
Vadītājs: Edgars Lapiņš Accenture mārketinga un komunikāciju vadītājs Latvijā, SkeptiCafe organizators, Skeptiskās biedrības līdzdibinātājs un arī kursa “Argumentācija un kritiskā domāšana” pasniedzējs Rīgas Ekonomikas augstskolā (SSE Riga).

Tēma: Darba kultūra Latvijā
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 23.10.2018.
Apraksts: Semināra laikā tika runāts par to, kas ir kultūra, kas to veido, kas to ietekmē. Darba kultūra. Pamatprincipi un izplatītākie tipi. Darba kultūra veidošana un veidošanās. Efektīva darba kultūra. Darba kultūra vs. darba vide. Kā izvēlēties sev piemērotāko?
Vadītājs: Liene Kubliņa, CVO Recruitment & Simplika Group Business Manager, Snr. Consultant.

Tēma: Efektīva laika organizēšana “Produktivitātes triki jeb Getting Things Done” Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 06.11.2018.
Apraksts: Kā ikdienas steigā efektīvāk un produktīvāk organizēt laiku un darbu, lai atrastu vairāk laika tam, kas tiešām ir svarīgs? Semināra laikā tika uzzināts par – mītiem un patiesību par multitasking jeb vairāku lietu darīšanu vienlaicīgi; darbu un uzdevumu organizēšanu ikdienā un darbā jeb GTD sistēmu; iemesliem, kādēļ ir labi apstāties un atskatīties uz padarīto.
Vadītājs: Lauma Kadiķe, Vecākā Personāla Atlases Speciāliste un karjeras konsultante.

Tēma: Publiskā runa no citas puses (sadarbībā ar RTU IEVF “Uzņēmējdarbība un vadīšana” programmas 4. kursa studentu grupu)
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 21.11.2018.
Apraksts: Vieslekcijas dalībnieki tika iepazīstināti ar publiskās runas gatavošanās un atbrīvošanās veidiem, ķermeņa valodu un improvizāciju. Praktiskajā daļā bija iespēja apgūt ķermeņa atbrīvošanas paņēmienus, balss nostādīšanu un artikulācijas uzlabošanu.
Vadītāji: Oskars Priede prezentēšanas prasmju treneris un Kārlis Arnolds Avots Valmieras drāmas teātra aktieris.

Tēma: Stresa vadīšanas prasmes
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 28.11.2018.
Apraksts: Semināra dalībniekiem tika piedāvāts neliels teorētisks ievads par stresu, kas ietekmē mūsu dzīvi katru dienu. Praktiskajā semināra daļā bija iespēja trenēt dažādas stresa mazināšanas un vadīšanas tehnikas, apgūt apzinātības vingrinājumu pamatus, kas palīdz attīstīt prasmes tikt galā ar spēcīgām emocijām, noturēt uzmanību esošajā brīdi un rast piemēroto risinājumu esošajai problēmai.
Vadītājs: RTU Karjeras centra psiholoģe-konsultante Viktorija Gaina.

Tēma: Datu noliktavas un biznesa inteliģence
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 04.12.2018
Apraksts: Strauji attīstoties tehnoloģijām un biznesa procesu automatizācijai, uzņēmumu rīcībā nonāk arvien lielāki datu apjumi. Kā rezultātā pieprasījums pēc efektīviem datu analīzes risinājumiem tikai aug. Lekcijas laikā runāja par šādiem jautājumiem kā: “kāpēc nepieciešama datu noliktava/BI risinājums?”, “risinājuma arhitektūra, izstrāde un tehnoloģiju evolūcija”, “BI rīki un datu analyze”, “kas ir Cloud un BigData?”, “kas ir Data Mining?”.
Vadītājs: Oskars Genavs, Scandic fusion DWH/BI Developer.

Tēma: Darba nākotne / Nākotnes darbs (“Future of work”)
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 11.12.2018
Apraksts: Vieslekcijas laikā tika apskatītas tēmas par jaunākajām tehnoloģijām, kas darbosies tuvākajos 5 – 10 gados; jaunajām darba vietām, ko varētu radīt šīs tehnoloģijas; ietekme uz prasmju un kompetenču pieprasījumu nākotnē.
Vadītājs: Gints Ozolins Cognizant Latvia direktors.

Tēma: Darba intervija un pirmā iespaida veidošana sarunā ar potenciālo darba devēju
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 12.02.2019.
Apraksts: Semināra laikā tika pārrunāts viss darba meklēšanas process un ar to saistītie jautājumi. Drošāka sagatavošanās komunikācijai ar darba devējiem un veiksmīgāka iekļaušanās darba tirgū.
Vadītāji: Eva Mareka Šaknere un Darja Savina – «CVO Recruitment & Simplika Group of Companies» personāla atlases speciālistes.

Tēma: Kā būt produktīvam? (angļu valodā) (RTU Karjeras dienas pasākuma ietvaros)
Mērķauditorija: RTU studenti un visi interesenti
Norises datums: 22.02.2019.
Apraksts: Semināra laikā tika uzzināts par vērtīgiem padomiem un lektora paša pārbaudītiem produktivitātes celšanas paņēmieniem, kas viņam palīdz sasniegt mērķus pēc iespējas efektīvāk gan darbā, gan ikdienā. Lektora pārliecība ir, ka, lai gūtu panākumus biznesā, svarīgi attīstīt gan personīgo, gan komandas produktivitāti.
Vadītājs: Dāvjis Siksnāns “Printful” izpilddirektors.

Tēma: Kā visu paspēt? (RTU Karjeras dienas pasākuma ietvaros)
Mērķauditorija: RTU studenti un visi interesenti
Norises datums: 22.02.2019.
Apraksts: Kā visu paspēt un kā to darot nesajukt prātā? Semināra laikā tika uzzināti pāris noderīgi padomi, kā arī zināmi neskaitāmi pieredzes stāsti ar kuriem
dalījās lektors. Balstoties personīgajā pieredzē, lektors pievērsās jautājumiem, kas saistīti ar daudzo darba pienākumu un personiskās dzīves līdzsvarošanu.
Vadītājs: Toms Grēviņš -dīdžejs un raidījumu vadītājs.

Tēma: 21 nākotnes darbs (angļu valodā) (RTU Karjeras dienas pasākuma ietvaros)
Mērķauditorija: RTU studenti un visi interesenti
Norises datums: 22.02.2019.
Apraksts: Lektors, kurš ir uzkrājis ievērojamu pieredzi IT jomā, dalījās pārdomās par to, kāds nākotnē būs darba tirgus. Tāpat viņš stāstīja, kā veidot karjeru, lai to veiksmīgi attīstītu arī nākotnē, jo bažas par darba vietu samazinājumu nākotnē nekad nav bijušas tik lielas kā pašlaik.
Vadītājs: Aleksandrs Radcenko Cognizant Latvia pārstāvis.

Tēma: Emocionālai intelekts un savu emociju vadīšana
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 12.03.2019.
Apraksts: Semināra laikā tika noskaidrots, kam pievērst uzmanību un par ko padomāt, ja vēlies pilnveidot savas spējas būt konstruktīvam ikdienas saziņā un vadīt emocijas. Seminārā tika sniegti arī ikdienā izmantojami praktiski padomi.
Vadītājs: psiholoģe Anda Gaitniece-Putāne.

Tēma: Kāpēc un kā pārdomāti veidot personīgo zīmolu sociālo mediju vietnēs?
Mērķauditorija: RTU student un darbinieki
Norises datums: 26.03.2019.
Apraksts: Seminārā tika runāts, kā mērķtiecīgi un pareizi veidot savu personīgo zīmolu interneta vidē, lai tas palielinātu veiksmīgas karjeras un uzņēmējdarbības izredzes nākotnē. Mūsdienās personīgās zīmolvedības jēdziens plaši tiek saistīts ar interneta vidi un to informāciju, kādu par konkrēto cilvēku darba devējs vai sadarbības partneris var atrast, piemēram, Google meklētājā vai sociālajos tīklos. Šī informācija nereti var būt izšķiroša darba devēja izvēlē pieņemt vai nepieņemt konkrēto kandidātu darbā.
Vadītājs: Inga Daliba, personīgās zīmolvedības konsultante, personāla atlases un konsultāciju uzņēmuma “DarbaGuru” un personīgās zīmolvedības akadēmijas “DarbaGuru Academy” vadītāja.

Tēma: Elektroniskā etiķete
Mērķauditorija: RTU student un darbinieki
Norises datums: 04.04.2019.
Apraksts: Seminārā tika runāts par svarīgākajiem elektroniskās sarakstes noteikumiem un biežāk pieļautajām kļūdām, kā arī trūkumiem un nepilnībām lietišķajā rakstveida saziņā kopumā. Šis jautājums mūsdienās ir īpaši aktuāls, jo elektroniskos saziņas kanālus mēs izmantojam ik brīdi, taču bieži piemirstam, ka elektroniskā etiķete jeb netiķete ir būtiska lietišķas rakstveida saziņas sastāvdaļa.
Vadītājs: Dr. philol. Dite Liepa, monogrāfijas “Latvijas preses valoda” (2012) autore, sociolingviste un lektore ar vairāk nekā 20 gadu darba stāžu dažādās Latvijas augstskolās.

Tēma: Laika plānošana
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 10.04.2019.
Apraksts: Semināra laikā tika apskatītas dažādas laika plānošanas sistēmas, to priekšrocības, kā arī izmēģinātas praksē vairākas tehnikas. Studenta ikdiena ir piepildīta ar vairākām aktivitātēm un reizēm šķiet, ka laika mācībām, ārpusstudiju aktivitātēm vai privātai dzīvei vairs nepietiek.
Vadītājs: RTU Karjeras centra psiholoģe konsultante Viktorija Gaina.

Tēma: Kritiskā domāšana
Mērķauditorija: RTU darbinieki
Norises datums: 25.04.2019.
Apraksts: Šajā lekcijā vairāk par to, kas ir kritiskā domāšana? Kādēļ tā ir svarīgāka nekā jebkad? Kritiskā domāšana mums dod instrumentus, lai analizētu arvien pieaugošo informācijas daudzumu, ar ko mēs katru dienu tiekam bombardēti.
Vadītājs: Mārtiņš Hiršs SkeptiCafe dibinātājs, Ņujorkas Universitātes absolvents, TEDx spīkeris.

Tēma: Saruna par dzimumu līdztiesību (angļu valodā) (praktiskais seminārs organizēts sadarbībā ar “Centru Marta”)
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 11.06.2019.
Apraksts: Seminārs plānots kā vieta un laiks sarunai un iespējai dalīties pieredzē par to, kāda ietekme ir dzimumam dažādās mūsu ikdienas dzīves situācijās, kā apzināties stereotipu un dzimumu lomu ietekmi un kādi resursi mums pieejami, lai nepieļautu neveselīgas attiecības vai no tām izkļūtu.
Vadītāji: Alba Maria Sánchez Álvarez (topošā sociālā darbiniece no Universidad de Oviedo) un Kimey Barrionuevo Santamaria (topošā sociālās iekļaušanas speciāliste no Universidad del País Vasco).

Semināri un vieslekcijas 2017./ 2018. studiju gadā

Tēma: Laika plānošana
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 15.02.2017.
Apraksts: Studenta ikdiena ir piepildīta ar dažādām aktivitātēm un reizēm šķiet, ka laika mācībām, ārpusstudiju aktivitātēm vai privātai dzīvei vairs nepietiek. Semināra laikā tika apskatītas dažādas laika plānošanas sistēmas, to priekšrocības, kā arī vairākas tehnikas tika izmēģinātas praksē.
Vadītājs: RTU Karjeras centra psiholoģe konsultante Viktorija Gaina.

Tēma: Personība vai prasmes – ko novērtē darba devējs?
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 11.04.2017.
Apraksts: Startējot darba tirgū, daudzi no mums vēlas uzzināt, kā iegūt labu darbavietu uzņēmumā. Semināra laikā tika pārrunāti dažādi ar šo jautājumi saistītie aspekti: Darba devēji meklē talantu. Bet, kas īsti ir talants? Un, vai talantīgs var būt arī grāmatvedis? Ko un kā vērtē darba devējs? Kā attīstīt darba tirgū vajadzīgās kompetences?
Vadītāja: Baiba Kreišmane, «CVO Recruitment Latvia» Mārketinga un komunikācijas vadītāja.

Tēma: Seminārs par veselīgo dzīvesveidu darbā
Mērķauditorija: RTU darbinieki
Norises datums: 9.05.2017.
Apraksts: Seminārs par to kā labāk rūpēties savu veselību, pat ikdienas skrējienā. Dalībnieki semināra laikā apguva veselības uzturēšanas pamatprincipus: kā saglabāt savu veselību, pat sēžot vai stāvot 12 stundas dienā; kā plānot sabalansētu uzturu, ievērojot arī finansiālās iespējas; kā visefektīvāk veltīt 30 minūtes dienā veselības stāvokļa saglabāšanai; kā, izmantojot sportu, uzlabot smadzeņu darbību un domāšanu.
Vadītājs: Kristaps Vilde, masieris, personīgais un grupu nodarbību treneris, atpūtas braucienu organizators.

Tēma: Grūti mācībās – viegli darbā
Mērķauditorija: RTU pirmā kursa studenti
Norises datums: 26.09.2017.
Apraksts: Praktiskā semināra mērķis bija palīdzēt studentiem veiksmīgi uzsākt un turpināt studijas. Tā laikā tika pārrunātas iespējamās pirmkursnieka grūtības, uzsākot studijas universitātē un to iespējamie risinājumi. Praktiskajā daļā uzmanība tika veltīta laika un prioritāšu plānošanai, mācību “slinkuma” iemesliem, sava mācību stila izkopšanai un citu studiju iemaņu attīstībai.
Vadītājs: RTU Karjeras centra psiholoģe konsultante Viktorija Gaina.

Tēma: Septiņas lietas, ko Facebook reklāmdevēji vēlas, lai Tu nekad neuzzinātu par Facebook reklāmu (un kā tu tās vari izmantot savam biznesam)
Mērķauditorija: RTU studenti un darbinieki
Norises datums: 26.10.2017.
Apraksts: Reklāma Facebook ir viens no pieejamākajiem un efektīvākajiem reklamēšanās veidiem. Platforma piedāvā neskaitāmas un reizēm pat pārsteidzošas iespējas, kā katrs cilvēks un uzņēmējs digitālajā vidē var virzīt produktu pārdošanu. Lielākā daļa ikdienas lietotāju šīs iespējas nepārzin, un seminārā tiks aplūkotas vairākas no tām.
Vadītājs: reklāmas/konsultāciju aģentūras SIA «Digitālā meistarība» dibinātājs un Facebook reklāmas stratēģijas speciālists un digitālā mārketinga entuziasts Jānis Jakobs.

Tēma: Stresa vadīšana un laika plānošana (sadarbībā ar Doktorantūras skolu)
Mērķauditorija: RTU doktorantūras studenti
Norises datums: 25.10.2017. un 01.11.2017.
Apraksts: Doktorantiem nereti nākas strādāt paaugstināta stresa un nenoteiktības apstākļos, kā arī plānot savas pētnieciskās aktivitātes pakārtoti darbam, ģimenei un citām lietām. Papildus tam ir arī jāspēj saglabāt motivācija vairāk kā četru gadu garumā, strādājot pie salīdzinoši individuāla projekta. Semināru cikla laikā tika sniegta atbilde uz to kā tikt galā ar šiem izaicinājumiem.
Vadītājs: RTU Karjeras centra psiholoģe konsultante Viktorija Gaina.

Tēma: Uzņēmēja domāšana un psiholoģija
Mērķauditorija: RTU studenti un darbinieki
Norises datums: 23.11.2017.
Apraksts: Lekcijā tika atklāts, kas cilvēka domāšanā, uzskatos un pieejās traucē uzsākt savu biznesu. Mācījās veidu, kā domā veiksmīgi uzņēmēji un radīja motivāciju un plānu pirmās naudas nopelnīšanai. Uz semināru tika īpaši gaidīti tie, kuriem ir savs bizness vai arī biznesa ideja un tie, kuri ir pārliecināti, ka būs uzņēmēji.
Vadītājs: starptautiskā vadības apmācību uzņēmuma «Nordic Training International» dibinātājs un valdes priekšsēdētājs Uģis Strauss.

Tēma: Personība vai prasmes – ko novērtē darba devējs?
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 28.11.2017.
Apraksts: Startējot darba tirgū, daudzi no mums vēlas uzzināt, kā iegūt labu darbavietu uzņēmumā. Semināra laikā tika pārrunāti dažādi ar šo jautājumi saistītie aspekti: Darba devēji meklē talantu. Bet, kas īsti ir talants? Un, vai talantīgs var būt arī grāmatvedis? Ko un kā vērtē darba devējs? Kā attīstīt darba tirgū vajadzīgās kompetences?
Vadītājs: Baiba Kreišmane, «CVO Recruitment Latvia» Mārketinga un komunikācijas vadītāja.

Tēma: Laika plānošana (sadarbībā ar Iekšējās komunikācijas nodaļu)
Mērķauditorija: RTU darbinieki
Norises datums: 12.11.2017.
Apraksts: Strādājošam cilvēkam reizēm ir grūti uzturēt dzīves un darba balansu, ikdiena ir piepildīta ar dažādām aktivitātēm un reizēm šķiet, ka laika dzīvei vairs nepietiek. Semināra laikā tika apskatītas dažādas laika plānošanas sistēmas, to priekšrocības, kā arī praksē tika izmēģinātas vairākas tehnikas.
Vadītājs: RTU Karjeras centra psiholoģe konsultante Viktorija Gaina.

Tēma: Prezentēšanas prasmes
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 23.03.2018.
Apraksts: Prezentācijas ir būtiska komunikācijas sastāvdaļa. Biznesā nereti uzvar tas, kurš spēj savu ideju vai produktu pasniegt pārliecinošā, interesantā, saistošā un klausītājam noderīgā veidā. Pat ja klausītāji prezentācijas laikā nebilst ne vārda, oratora uzdevums ir veicināt mentālu mijiedarbību, lai prezentācija izvērstos par sarunu. Semināra laikā tika apskatīts, kā panākt klausītāju patiesu iesaisti, kad cilvēki nav gatavi vienkārši sēdēt un uzņemt informāciju.
Vadītājs: prezentēšanas prasmju treneris Oskars Priede no RunasKursi.lv.

Tēma: CV un motivācijas vēstule – tikai 6 sekundes, lai pateiktu par sevi svarīgāko!
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 10.04.2018.
Apraksts: Semināra laikā studentiem tika dota iespēja uzzināt kā izskatās mūsdienīgs CV,  kas pretendenta CV piesaista darba devēja uzmanību. Runājot par motivācijas vēstuli, tika pārrunāts, vai to lasa, kad lasa un ko tur rakstīt. Īpaša uzmanība tika veltīta biežākām darba meklētāju kļūdām CV un motivācijas vēstules sagatavošanā.
Vadītājs: Liene Kubliņa, personāla atlases uzņēmuma CVO Recruitment Latvia vadošā konsultante.

Tēma: Pašmotivācijas instrumenti (sadarbībā ar Accenture)
Mērķauditorija: RTU DITF studenti
Norises datums: 19.04.2018.
Apraksts: Studenta ikdiena ir piepildīta ar dažādām aktivitātēm un reizēm šķiet, ka laika mācībām, ārpusstudiju aktivitātēm vai privātai dzīvei vairs nepietiek. Semināra laikā tika apskatītas dažādas laika plānošanas sistēmas, to priekšrocības, kā arī vairākas tehnikas tika izmēģinātas praksē.
Vadītājs: RTU Karjeras centra psiholoģe konsultante Viktorija Gaina.

Tēma: Laika plānošana
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 15.02.2017.
Apraksts: Atbalsta nodarbībā tika pārrunāta motivācija, kas tad tas ir par zvēru, kas mums jāaudzina un jākopj. Kā motivēt sevi pieķerties diplomdarbam, rakstīt gala darbus, mācīties to, kas ne visai patīk, bet ir vajadzīgs, kā motivēt sevi iet un darīt?.
Vadītājs: koučs Diāna Silarāja.

Semināri un vieslekcijas 2016./ 2017. studiju gadā

Tēma: Seminārs par sadarbību ar studentu grupām
Mērķauditorija: RTU mācībspēki, kas strādā ar maza vai vidēja izmēra studentu grupām
Norises datums: 22.09.2016
Apraksts: Vai Jums ir bijusi pieredze, kad, dodot iespēju studentiem uzdot jautājumus, Jūs sastapāties ar ieilgušu klusuma pauzi? Semināra ietvaros mēs apskatīsim, kā savstarpēja sadarbība starp pasniedzēju – studentu – grupas biedriem palīdz uzlabot mācību procesu. Semināra laikā analizēsim četrus galvenos iemeslus, kādēļ students var kļūt pasīvs mācību kursa ietvaros un aplūkosim metodes, kas palīdzēs integrēt studentus mācību grupā.
Vadītājs: Organizācijas BEST treneris Elmārs Kristapsons

Tēma: Seminārs par interneta un mobilā telefona lietošanas etiķeti
Mērķauditorija: RTU darbinieki
Norises datums: 15.11.2016
Apraksts: Jaunu tehnoloģiju ienākšana mūsu dzīvē liek veidot jaunus uzvedības noteikumus gan interneta, gan mobilā telefona lietošanā. Praktiskajā nodarbībā tiks apskatīta viena no jaunākajām etiķetes nozarēm – netiķete.
Semināra tēmas:
– interneta piedāvāto tehnoloģisko iespēju izmantošana;
– vispāratzīto valodas normu saglabāšana elektroniskajā sarakstē;
– viedtālruņu izmantošana sarunām, īsziņu sūtīšanai un virtuāliem kontaktiem u.c.
Vadītāja: Dr.sc.soc Guna Matule, Biznesa, Mākslas un tehnoloģiju augstskolas docētāja.

Semināri un vieslekcijas 2015./ 2016. studiju gadā

Tēma: Efektīva laika un uzdevumu plānošana darba vidē
Mērķauditorija: RTU darbinieki
Norises datums: 02.02.2016
Apraksts: Semināra mērķis ir sniegt ieskatu mērķu un plānošanas teorijā un veidot priekšstatu par galvenajiem plānošanas elementiem – plānošanas tehniku, šķēršļiem un to pārvarēšanu.
Galvenās seminārā apskatāmās tēmas:
– mērķu  plānošana – vīzija un ieviešanas plāns;
– ieviešanas plāni – to ieguvumi un zaudējumi;
– plānošanas tehnikas;
– pārliecinātas komunikācijas stratēģijas plānu īstenošanā;
– atlikšana un pieci atlikšanas elementi.
Vadītāja: Mg. psych. Karīna Andersone no Psiholoģijas un kognitīvi biheiviorālās psihoterapijas centra «Intellego»

Tēma: Seminārs par konfliktu risināšanas prasmēm
Mērķauditorija: RTU darbinieki
Norises datums: 31.03. un 27.04.2016
Apraksts: Seminārā tika aplūkoti temati:
– Kas ir konflikti, kā tie rodas?
– Kā vieglāk uztvert un risināt konfliktus?
– Kā labāk saprast konfliktā iesaistīto pušu intereses un meklēt labāko konflikta risinājumu?
– Kā rīkoties situācijās, kad saskaramies ar spēcīgām oponenta negatīvajām emocijām?
Vadītāja: Sandra Ošleja (Rīgas Stradiņa universitātes pasniedzēja un personiskās izaugsmes trenere)

Tēma: Seminārs par mugurkaula veslību
Mērķauditorija: RTU darbinieki
Norises datums: 12.05.2016
Apraksts: Praktiskajā seminārā par mugurkaula veselību uzlabojošu koriģējošo vingrinājumu izvēli un to pielietošanu ikdienā RTU darbiniekus seminārā informēja par cilvēka kustību pamatiem, stājas nozīmi, tās veidošanu un traucējumiem. Pasākumā analizēja dažādu vingrinājumu izvēles pamatojumu un apgūt praktiskos vingrinājumus muguras atslogošanai, kas izpildāmi sēžot.
Semināra programma:
– cilvēks kā mehāniskā sistēma;
– cilvēka balsta un kustību aparāts;
– koriģējošie vingrinājumi un to izvēles pamatojums.
Vadītāja: RTU Sporta katedras peldēšanas trenere, Latvijas Sporta pedagoģijas augstskolas 2. kursa doktorante un RTU (RPI) absolvente Eleonora Šišlova

Semināri un vieslekcijas 2014./ 2015. studiju gadā

Tēma: Mācību prasmju pilnveidošana. Grūti mācībās – viegli darbā
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 16.09.2014
Apraksts: Lai palīdzētu studentiem veiksmīgi uzsākt un turpināt mācības, Karjeras centrs piedāvāja pirmā kursa un citiem ieinteresētiem studentiem piedalīties praktiskajā seminārā par mācību prasmju pilnveidošanu. Semināra laikā tika pārrunātas iespējamās pirmkursnieka grūtības, uzsākot studijas universitātē.
Praktiskajā daļā uzmanība tika veltīta laika un prioritāšu plānošanai, mācību «slinkuma» iemesliem, sava mācību stila izkopšanai un citu studiju iemaņu attīstībai.
Vadītāja: RTU Karjeras centra psiholoģe-konsultante Viktorija Gaina

Tēma: Pozitīvā pieeja pasniedzēja un studenta sadarbībā
Mērķauditorija: RTU mācībspēki
Norises datums: 23.09.2014
Apraksts: Pasniedzēja personībai ir liela loma studiju procesa veiksmīgā realizācijā.  Personības īpašības mēdz radīt priekšrocības vai problēmas profesionālajā darbībā un savstarpējā sadarbībā.
Lai uzlabotu pasniedzēja-studenta komunikācijas kvalitāti, RTU mācībspēkiem tika piedāvāts seminārs “Pozitīvā pieeja pasniedzēja un studenta sadarbībā”.
Semināra laikā tikai aplūkota pozitīvās komunikācijas loma sadarbībā ar studentu, valodas lietojums, vārdu, izteicienu, frāžu izvēles nozīme komunikācijā. Tika analizētas raksturīgākās kļūdas un barjeras komunikācijā, kā arī trenētas pozitīvas sazināšanās prasmes.
Vadītāja: Inta Lemešonoka, „Jauniešu un vecāku karjeras informācijas un konsultēšanas centra” dibinātāja, vadītāja un karjeras konsultante

Tēma: Svarīgākās personības iezīmes Tavai veiksmīgai karjerai
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 25.09.2014
Apraksts: Semināra laikā studentiem bija iespēja noskaidrot, kādas personības iezīmes (jeb sociālās kompetences) pieprasa un visaugstāk novērtē darba devēji, neatkarīgi no profesijas un amata. Kā arī uzzināt, kā šīs iezīmes novērtēt un attīstīt sevī, lai pēc iespējas veiksmīgāk plānotu un attīstītu savu karjeru.
Vadītāja: SIA «CVO Recruitment Latvia» Mārketinga un komunikācijas vadītāja Baiba Kreišmane

Tēma: CV un motivācijas vēstules izveide
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 07.10.2014, 13.01.2015
Apraksts: RTU Karjeras centra organizētajā praktiskajā semināra par efektīvu CV un motivācijas vēstuļu veidošanu studentiem tika dota iespēja apskatīt šādus jautājumus:
– Vai darba meklēšanas process sākās ar CV vai motivācijas vēstules rakstīšanu?
– Kā padarīt savu dokumentu portfeli pamanāmu cīņā par kāroto darbavietu?
– Kāds CV veids ir vislabākais un, kā slavēt sevi motivācijas vēstulē?
Vadītāja: RTU Karjeras centra psiholoģe-konsultante Viktorija Gaina

Tēma: Stresa menedžments
Mērķauditorija: RTU darbinieki
Norises datums: 09.10.2014; 03.11.2014; 13.11.2014; 20.11.2014; 02.12.2014
Apraksts: Stresa vadīšanas semināra laikā darbiniekiem bija iespēja papildināt zināšanas par stresa rašanās un attīstības mehānismiem, iepazīties ar dažādām stresa vadīšanas metodēm un iemācīties izvēlēties konkrētai stresa situācijai atbilstošu stratēģiju. Darbiniekiem tika piedāvāta arī iespēja diskutēt par vilcināšanos kā par vienu no mācību izraisītām stresa izpausmēm.
Vadītāja: RTU Karjeras centra psiholoģe-konsultante Viktorija Gaina

Tēma: Sistēmiskā domāšana I un II
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 13.10.2014; 27.10.2014
Apraksts: Semināru laikā studenti iepazinās ar sistēmiskās domāšanas pamatprincipiem – problēmas apskatīšanu gan kopumā, gan dažādos līmeņos, sakarību pamanīšanu un ietekmēšanu, mācījās praksē ieraudzīt savas domāšanas raksturīgākās kļūdas un iemācīties apskatīt problēmu no dažādām pusēm.
Cikls iekļāva sevī šādas tēmas:
– Ievads sistēmiskā domāšanā (sistēmiskās domāšanas pamatprincipu pielietojums dzīvē);
– Cilvēku domāšanas mentālie modeļi (kā cilvēki parasti domā risinot problēmas un tiekoties pēc mērķiem un kāpēc tas nestrādā?);
– Sistēmiskās domāšanas praktiskais pielietojums ikdienā (kā pareizi skatīties uz lietām, redzēt pilnu bildi un darīt pareizus secinājumus?);
– Sistēmiskās domāšanas praktiskais pielietojums problēmu risināšanā (kā atrast īstos problēmu cēloņus un novērst tos?)
Vadītāja: Ksenija Lāce – Sertificēta sistēmanalītiķe un Starptautiskā biznesa analīzes institūta Latvijas nodaļas valdes locekle

Tēma: Kā sagatavoties darba intervijai?
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 21.10.2014
Apraksts: Tiem studentiem, kas plāno uzsākt darba vai prakses vietas meklējumus, RTU Karjeras centrs sadarbībā ar CVO recruitment  piedāvāja semināru “Darba intervija. Kādas atbildes sagaida darba devējs, un kā parādīt sevi no labākās puses?” ņem līdzi CV un trenējies sarunai ar potenciālo darba/prakses devēju!
Seminārā runājām par biežāk pieļautajām kļūdām, par to, ko darīt, ja neesi sagatavojies darba intervijai. Meklējām atbildes uz jautājumiem:
– Kāpēc darba devējs uzdod tieši tos jautājumus?
– Ko darba devējs vērtē un ko saprot no tavām atbildēm?
Semināra laikā studentiem bija unikālā iespēja izspēlēt darba interviju simulāciju klātienē.
Vadītāja: SIA «CVO Recruitment Latvia» Mārketinga un komunikācijas vadītāja Baiba Kreišmane

Tēma: Etiķete starptautiskajos braucienos
Mērķauditorija: RTU mācībspēki un darbinieki, kas piedalās starptautiskajos pasākumos
Norises datums: 24.11.2014
Apraksts: Semināra laikā tika apskatīti sekojošie temati:
– apģērbs,
– vizītkartes,
– dāvanas un suvenīri organizatoriem un kolēģiem,
– uzvedība pasākuma laikā,
– kafijas pauzes un ēdienreizes,
– neformālie pasākumi.
Vadītāja: Docente, Mg.oec., Krista Griķe

Tēma: Informatīvais Europass seminārs
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 25.11.2014
Apraksts: Informatīvajā Europass seminārā ikvienam studentam bija iespēja uzzināt, kas ir Europass, ko nozīmē katrs no šiem dokumentiem, kā tos iegūt un kādas ir Europass dokumentu priekšrocības.
Europass dokumentu mērķis ir daudzpusīgi atspoguļot ikvienas personas kompetenci izglītības iestāžu pārstāvjiem un darba devējiem gan Latvijā, gan citviet Eiropā, kā arī veicināt un atvieglot Eiropas Savienības pilsoņu mobilitāti Eiropā izglītības un darba nolūkā.
Europass sastāv no 5 atsevišķiem dokumentiem: Europass CV un Eiropas Prasmju pase, Europass Valodu pase, Europass Mobilitāte, Diploma pielikums, Europass pielikums kvalifikāciju apliecinošam dokumentam.
Vadītāja: Nacionālā Europass centra pārstāve Agnese Uzare

Tēma: Pašmotivācija
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 10.12.2014
Apraksts: Semināra «Pašmotivācija jeb “ar ko jāsāk, lai sevi motivētu”»  dalībniekiem tika piedāvāti praktiski un interesanti uzdevumi, kuri tiešā veidā ietekmē katra pašmotivācijas līmeni un veicina reālu, nepastarpinātu un mērķtiecīgu rīcību savu mērķu sasniegšanā. Praktiskā semināra laikā aplūkoja gan katra individuālos līdzšinējos panākumus un sasniegumus, gan dažādus veidus kā var sevi motivēt, plānojot savu darbu.
Šīs nodarbības laikā tika parādīti veidi un veikti praktiski uzdevumi par to kā sevi uzmundrināt un iedvesmot pirms uzsākt savus mērķu īstenošanu.
Vadītāja: Zane Veinberga

Tēma: Profesionālā izdegšana un atjaunošanās
Mērķauditorija: RTU darbinieki
Norises datums: 16.12.2014
Apraksts: Seminārā tiks aplūkotas profesionālās izdegšanas pazīmes un iekšējā līdzsvara atgūšanas iespējas. Teorētiskās zināšanas tiks papildinātas ar praktiskiem vingrinājumiem, lai veidotu labāku izdegšanas līmeņa apzināšanos semināra dalībniekam.
Vadītāja: Biedrības, krīžu un konsultācijas centra «Skalbes» pārstāve Inese Ruka

Tēma: Prezi.com platformas izmantošana prezentācijām
Mērķauditorija: RTU darbinieki
Norises datums: 22.01.2015; 24.02.2015; 03.03.2015
Apraksts: Nodarbībās tika aplūkota Prezi.com prezentāciju veidošanas platforma, izplatītākās kļūdas, ko var sastapt ikdienas prezentācijās. Semināra laiks pārsvarā tika veltīts praktiskajām prezentāciju veidošanas prasmēm.
Vadītāji: Artis Ivanovs, RTU IT un Bruno Bahs, Iespējamās misijas skolotājs

Tēma: Prakse.lv Prakses meklēšanas seminārs
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 03.02.2015
Apraksts: Pirms aktīvā prakšu meklēšanas procesa RTU Karjeras centrs sadarbībā ar portālu «Prakse.lv» organizēja informatīvo semināru, kurā studentiem bija iespēja uzzināt informāciju par praktiskās pieredzes veicināšanu, izmantojot studiju prakses iespējas.
Portāla «Prakse.lv» korporatīvo klientu vadītāja Liene Rubina stāstīja par to, kā izvēlēties sev piemērotu prakses devēju, kā organizēt šo procesu un gūt no tā maksimālu rezultātu. Tāpat tika pārrunāts jautājums par prakses vietām Latvijā un ārzemēs.
Portāls «Prakse.lv» ikdienā strādā gan ar jauniešiem, gan ar izglītības iestādēm un uzņēmumiem, sniedzot praktiskus ieteikumus, kā definēt svarīgākos priekšnosacījumus veiksmīgas karjeras veidošanā.
Vadītāja: Liene Rubina

Tēma: Me&Riga, workshop for foreign students
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 03.02.2015
Vadītājs: Charles Bušmanis

Tēma: Personīgā zīmola veidošana
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 17.02.2015
Apraksts: Sadarbībā ar SIA «CVO Recruitment Latvia» studentiem tika piedāvāts seminārs «Personīgais zīmols un sociālie tīkli – jaunas iespējas darba tirgus iekarošanai!»
Seminārā laikā apskatītie temati:
– Visa pamatā ir sevis iepazīšana. Kā noskaidrot, kas es esmu?
– Zinu sevi – veidoju savu tēlu. Soli pa solim.
– Sociālo tīklu izmantošana sava profesionālā tēla veidošanai un darba meklējumos.
Vadītāja:  SIA «CVO Recruitment Latvia» Mārketinga un komunikācijas vadītāja Baiba Kreišmane

Tēma: RSU pieredze darbā ar ārvalstu studentiem, situācijas docētāja praksē
Mērķauditorija: RTU darbinieki
Norises datums: 18.02.2015
Apraksts: Semināra laikā tika analizētas konkrētas situācijas docētāja darbā, meklēti optimāli sadarbības modeļi starp docētāju un ārvalstu studējošo. Semināra dalībniekiem tika piedāvāta iespēja jautāt, diskutēt un dalīties savos novērojumos darbā ar ārzemju studentiem.
Vadītāja:Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Ārvalstu studentu nodaļas dekāne Smuidra Žermanos, kurai ir 22 gadus ilga pieredze darbā ar ārvalstu studentiem, administratīvā, studentu rekrutēšanas un pedagoģiskā darba pieredze

Tēma: Stresa vadīšana
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 04.02.2015, 10.03.2015 (Cēsīs)
Apraksts: Stresa vadīšanas semināra laikā studentiem bija iespēja papildināt zināšanas par stresa rašanās un attīstības mehānismiem, iepazīties ar dažādām stresa vadīšanas metodēm un iemācīties izvēlēties konkrētai stresa situācijai atbilstošu stratēģiju. Studentiem tika piedāvāta arī iespēja diskutēt par vilcināšanos kā par vienu no mācību izraisītām stresa izpausmēm.
Vadītāja: RTU Karjeras centra psiholoģe-konsultante Viktorija Gaina

Tēma: Efektīva laika un uzdevumu plānošana
Mērķauditorija: RTU darbinieki
Norises datums: 25.02.2015
Apraksts: Lekcijas mērķis bija sniegt ieskatu mērķu un plānošanas teorijā, veidot priekšstatu par galvenajiem elementiem plānošanā – plānošanas tehniku, plānošanas šķēršļiem un to pārvarēšanu.
Lekcijā tika aplūkoti mērķu plānošana, plānu ieviešana, dažādas plānošanas tehnikas (prioritāšu režģis, darba apjoma plānošana;  lielāku uzdevumu veikšana, laika un resursu plānošana), pārliecinātās komunikācijas stratēģijas, kā arī tika pārrunāti iekšējie šķēršļi, 5 atlikšanas elementi un triki atlikšanas mazināšanai.
Vadītāja: Karīna Andersone, Mag.psych; Psiholoģijas un kognitīvi biheiviorālās psihoterapijas centra Intellego lektore

Tēma: Mediju treniņš
Mērķauditorija: RTU darbinieki, kuri piedalās publicitātes pasākumos un bieži atbild uz žurnālistu jautājumiem
Norises datums: 03.03.2015
Apraksts: Semināra laikā RTU dalībniekiem bija iespēja:
– Iepazīties ar metodēm, kā izmantot iespēju intervijās pateikt savu vēstījumu;
– Apgūt iemaņas, kā veidot vēstījumu medijiem – īsu, viegli uztveramu un izteiksmīgu;
– Iegūt izpratni par savu individuālo ķermeņa valodu un balss īpašībām un iespējām tās pārvaldīt;
– Praksē pārbaudīt prasmes runāt intervijā, ko vada profesionāls TV un radio žurnālists;
– Apgūt taktikas, kā meistarīgi atbildēt uz žurnālista jautājumiem;
– Analizēt interviju videoierakstus no Latvijas un pasaules labākās biznesa prakses;
– Apgūt vingrinājumus stresa mazināšanai pirms intervijām.
Vadītāji: Lietišķās etiķetes, mediju treniņa un prezentācijas prasmju konsultante un pasniedzēja ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi Ina Balamovska. Praktiskajā daļā tika piesaistīts Latvijas Neatkarīgās Televīzijas žurnālists Haralds Burkovskis

Tēma: Starpkultūru komunikācija I
Mērķauditorija: RTU darbinieki, kuri ikdienā komunicē ar ārzemju studentiem
Norises datums: 17.03.2015
Apraksts: Pirmā cikla seminārā tika pārrunātas dažādības dimensijas, starpkultūras komunikācija, kompetences darbā ar ārzemju studentiem.
Kas ir dažādība? Ko sevī ietver dažādības dimensijas? Kas ir starpkultūras komunikācija un ko tā sevī ietver? Kas jāņem vērā komunikācijas veidošanā starpkulturālās situācijās? Ko nozīmē būt kompetentam starpkulturālā komunikācijā? Kā minētais attiecas uz darbu RTU?
Vadītāja: Starpkultūru komunikācijas eksperte Inese Lazda-Mazula

Tēma: Darba intervija – kā parādīt sevi no labākās puses?
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 24.03.2015
Vadītāja:  SIA «CVO Recruitment Latvia» Mārketinga un komunikācijas vadītāja Baiba Kreišmane

Tēma: Kā sagatavoties akadēmisko darbu publiskai aizstāvēšanai
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 14.04.2015
Apraksts: Noslēguma darbu aizstāvēšana katram ir milzīgs piedzīvojums un pārdzīvojums un ikviens vēlas saņemt pozitīvu novērtējumu un atzinību par paveikto.
Praktiskajam seminārā studenti mācījās par to, kā pareizi veidot un pasniegt prezentāciju. Iepazinās ar 11 zelta likumiem akadēmisko darbu aizstāvēšanai, verbālās un neverbālās valodas nozīmi un tās ietekmi. Izmēģināja vingrinājumus skaidrai runai un metodes uzstāšanās uztraukuma mazināšanai.
Vadītāja: Mg.oec. Jolanta Priede – karjeras konsultante, RTU lektore

Tēma: Starpkultūru komunikācija II
Mērķauditorija: RTU darbinieki, kuri ikdienā komunicē ar ārzemju studentiem
Norises datums: 21.04.2015
Apraksts: Otrā semināra tēmas bija uztvere un interpretācija starpkulturālās komunikācijas situācijās, stereotipi un aizspriedumi.
Ko mums nozīmē svešais, un kā tas ietekmē mūsu uztveri un notiekošā interpretāciju? Kā veidojas stereotipi un aizspriedumi? Kāda ir stereotipu un aizspriedumu ietekme uz mūsu uztveri un rīcību? Praktisku piemēru analīze par uztveri un iespējamo rīcību.
Vadītāja: Starpkultūru komunikācijas eksperte Inese Lazda-Mazula

Tēma: Starpkultūru komunikācija III
Mērķauditorija: RTU darbinieki, kuri ikdienā komunicē ar ārzemju studentiem
Norises datums: 19.05.2015
Apraksts: Trešajā seminārā runāja par profesionālām kompetencēm darbā ar ārzemju studentiem.
Kādi ir «klupšanas akmeņi» starpkultūras komunikācijā? Kāda ir personiskās pārliecības un uzskatu ietekme uz profesionālo darbību starpkultūras komunikācijas situācijās? M. Bennet starpkultūras sensitīvās attīstības modelis. Kā minētais modelis var palīdzēts saskatīt savas robežas attiecībā pret dažādību? Praktisko piemēru analīze. Secinājumi.
Vadītāja: Starpkultūru komunikācijas eksperte Inese Lazda-Mazula