RTU Studentu serviss
Parādīt izvēlni
RTU Studentu serviss

Semināri un vieslekcijas

Semināri un vieslekcijas

Karjeras centrs organizē dažādus izglītojošus un attīstošus seminārus RTU studentiem, absolventiem un topošajiem studentiem.
Semināru mērķis ir:

  • Veicināt jauniešu profesionālās karjeras uzsākšanu un veiksmīgu iekļaušanos darba tirgū,
  • Padziļināt izpratni par darba meklēšanas procesu, sākot ar CV un motivācijas vēstules sagatavošanu līdz darba intervijai,
  • Palīdzēt attīstīt komunikācijas prasmes, sekmējot efektīvu mācīšanos.

Dalība semināros un vieslekcijās RTU studentiem, absolventiem un topošajiem studentiem ir bez maksas. Lai apmeklētu nodarbības, dažām nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, tas vienmēr tiks paziņots līdz ar pasākuma izziņošanu! 

Par aktuālākajiem semināriem un vieslekcijām seko līdzi mūsu Facebook platfomā, vai sazinies epastā

 

Semināri un vieslekcijas 2019./ 2020. studiju gadā

Tēma: Mācību prasmju pilnveidošana
Mērķauditorija: RTU pirmā kursa studenti
Norises datums: 19.09.2019.
Apraksts: Semināra laikā tiks pārrunātas iespējamās pirmkursnieka grūtības, uzsākot studijas universitātē un iespējamie to risinājumi. Praktiskajā daļā uzmanība tiks veltīta laika un prioritāšu plānošanai, mācību «slinkuma» iemesliem, sava mācību stila izkopšanai un citu studiju iemaņu attīstībai.
Vadītājs: RTU Karjeras centra psiholoģe-konsultante Viktorija Gaina.

Tēma: Lekcija RTU mācībspēkiem par starpkultūru dialogu “Kā izprast studentus no Indijas?”, sadarbībā ar RTU Starptautiskās sadarbības un ārzemju studentu departamentu
Mērķauditorija: RTU pasniedzēji un darbinieki
Norises datums: 24.09.2019.
Apraksts: Lekcijā runāsim par Indijas izglītības sistēmu, tās galvenajām problēmām, principiem un izaicinājumiem 21. gadsimtā, par tradicionālā dzīvesveida un mūsdienīgas izglītības pretrunām, atšķirībām Ziemeļindijas un Dienvidindijas kultūras tradīcijās.
Vadītājs: Latvijas Universitātes emeritētā profesore Dr. habil. Philol. Sigma Ankrava, grāmatas “Indiešu dievi un dieves” autore.

Tēma: Vai multitaskings ir efektīvs?
Mērķauditorija: RTU studentiNorises datums: 01.10.2019.
Apraksts: Seminārā runāsim par to, vai cilvēks patiesībā spēj vienlaikus veikt divas un vairākas darbības vienlīdz kvalitatīvi? Kā multitaskings ietekmē darba produktivitāti, mācīšanās rezultātus un labsajūtu? Semināra galvenie temati: • Kas ir multitaskings? • Multitaskings un darba produktivitāte, mācīšanās rezultāti un labsajūta. • Vai multitaskingam ir kādas priekšrocības?
Vadītājs: RTU Karjeras centra karjeras konsultante Eva Patmalniece.

Tēma: Lekcija par veselīgo ēšanu un ēšanas traucējumiem (Psiholoģiskās veselības nedēļas ietvaros)
Mērķauditorija: RTU studenti un visi interesenti
Norises datums: 07.10.2019.
Apraksts: Lekcijas laikā tiks runāts par ēšanas traucējumu būtību – kas tie ir, kā izpaužas un pēc kādām pazīmēm varam tos pamanīt.Vairāk uzzināsi par ēšanas traucējumu izcelsmes faktoriem, veselības komplikācijām un atbalsta iespējām Latvijā un pasaulē.Lekcijā tiks uzrunātas arī emocionālās ēšanas jautājumi, veselīgā uztura nozīme depresijas profilaksē un ārstēšanā.
Vadītājs: Jevgēnija Jansone, Reģistrētā uztura speciāliste, konsultante ēšanas traucējumu un uztura jautājumos.

Tēma: Lekcija – saruna par veselīgu savstarpējo attiecību izpratni un praktizēšanu (Psiholoģiskās veselības nedēļas ietvaros)
Mērķauditorija: RTU studenti un visi interesenti
Norises datums: 08.10.2019.
Apraksts: Sarunas laikā Tev būs iespēja: – uzzināt pazīmes, kas var liecināt par neveselīgām attiecībām. – kritiski analizēt sabiedrībā valdošos stereotipus un to ietekmi uz mūsu lēmumiem, uzvedību un savstarpējo mijiedarbību; – uzzināt, kur vērsties, ja Tu vai Tavi līdzcilvēki piedzīvo neveselīgas vai pat vardarbīgas attiecības; – kopīgi meklēt veselīgus un cieņpilnus attiecību modeļus.
Vadītājs: Madara Kanasta, Centra MARTA jaunatnes projektu koordinatore, nodarbību vadītāja.

Tēma: Studijas – Uzturs – Aktīvs dzīvesveids (Psiholoģiskās veselības nedēļas ietvaros)
Mērķauditorija: RTU studenti un visi interesenti
Norises datums: 09.10.2019.
Apraksts: Kā rūpēties par savu fizisko veselību saspringtajā studiju ritmā?Lekcijas laikā uzzināsi kā laika trūkums, stress, finanšu iespējas un saskarsme ar cilvēkiem ir saistīta ar fizisko veselību un veselīgo uzturu. Nāc un noskaidro, kā nekaitējot sev dzīvot aktīvi, motivēt sevi sportam un veselīgam uzturam.
Vadītājs: Flēra Pētersone, M. Sc. Bioloģijā, sabiedrības veselības speciāliste, fitnesa trenere.

Tēma: Problēmas digitālajā komunikācijā (Psiholoģiskās veselības nedēļas ietvaros)
Mērķauditorija: RTU studenti un visi interesenti
Norises datums: 10.10.2019.
Apraksts: Vai kādreiz piedzīvoji nepatīkamās situācijai, jo kāds interneta vidē Tevi nepareizi saprata? Šī semināra laikā runāsim par emociju paušanu, neverbālo saskarsmi un iespējamajiem pārpratumiem, komunicējot digitālajā vidē.
Vadītājs: Agnese Avota, digitālā mārketinga projektu vadītāja, RTU Sabiedrisko attiecību departaments.

Tēma: Lekcija par psiholoģisko veselību (Psiholoģiskās veselības nedēļas ietvaros)
Mērķauditorija: RTU studenti un visi interesenti
Norises datums: 11.10.2019.
Apraksts: Lekcijas laikā būs iespēja uzzināt par populārākām jauniešu psiholoģiskām grūtībām. Kā tās atpazīt? Kā novērst? Un kā parūpēties par savu psiholoģisko labsajūtu? Lekcija tiks ilustrēta ar reālās dzīves piemēriem no Pusaudžu resursu centra pieredzes
Vadītājs: Jānis Lapa, pusaudžu psihologs ,pusaudžu resursu centra specialists.

Tēma: Laika plānošana
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 23.10.2019. un 24.10.2019.
Apraksts: Studenta ikdiena ir piepildīta ar vairākām aktivitātēm un reizēm liekas, ka laika mācībām, ārpusstudiju aktivitātēm vai privātai dzīvei vairs nepietiek. Semināra laikā apskatīsim dažādus laika plānošanas sistēmas, to priekšrocības kā arī izmēģināsim praksē vairākas tehnikas.
Vadītājs: RTU Karjeras centra psiholoģe-konsultante Viktorija Gaina.

Tēma: Darba algas Latvijā jaunajiem speciālistiem
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 05.11.2019.
Apraksts: Lekcijā runāsim par jauniešu iespējām darba tirgū – ko sagaida darba devēji, ko – jaunieši, uzsākot darba gaitas, kāda ir reālā darba tirgus situācija un kāds būtu adekvāts atalgojums.
Vadītāji: Kaspars Kotāns – «CV-Online Latvia» Personāla atlases nodaļas vadītājs un Dace Kreicmane – «CV-Online Latvia» vecākā personāla atlases projektu vadītāja.

Semināri un vieslekcijas 2018./ 2019. studiju gadā

Tēma: Kultūru dažādība
Mērķauditorija: RTU darbinieki
Norises datums: 05.09.2018.
Apraksts: Seminārs palīdzēja labāk izprast kultūras atšķirības, iespējamos to radītos šķēršļus komunikācijā un sniedza praktiskus ieteikumus, kā tos pārvarēt. Semināra dalībniekiem bija iespēja noklausīties lekciju, iesaistīties diskusijā, dalīties pieredzē un strādāt grupās.
Vadītājs: Dr. paed. Liesma Ose – eksperte sabiedrības integrācijas un starpkultūru komunikācijas, cilvēktiesību, izglītības politikas, pedagoģijas, sociālās politikas jomās.

Tēma: Komunikācijas darbnīca
Mērķauditorija: RTU pirmā kursa studenti
Norises datums: 12.09.2018. un 26.09.2018.
Apraksts: Seminārs paredzēts pirmā kursa studentiem, lai sniegtu atbalstu, uzsākot studijas RTU. Seminārā tika izmantotas dažādas interaktīvas un atraktīvas metodes, kas palīdzēja jaunajiem studentiem iepazīties, iegūt draugus jaunajā vidē un noskaņoties un pozitīvu komunikāciju studiju laikā.
Vadītājs: RTU Karjeras centra psiholoģe-konsultante Viktorija Gaina.

Tēma: Mācību prasmju pilnveidošana
Mērķauditorija: RTU pirmā kursa studenti
Norises datums: 18.09.2018.
Apraksts: Semināra laikā tika pārrunātas iespējamās pirmkursnieka grūtības, uzsākot studijas universitātē un iespējamie to risinājumi. Praktiskajā daļā uzmanība tika veltīta laika un prioritāšu plānošanai, mācību “slinkuma” iemesliem, sava mācību stila izkopšanai un citu studiju iemaņu attīstībai.
Vadītājs: RTU Karjeras centra psiholoģe-konsultante Viktorija Gaina.

Tēma: Kritiskā domāšana (angļu valodā)
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 10.10.2018.
Apraksts: Kritiskā domāšana – ko tā nozīmē ikdienā, un kāpēc tā ir viena no Top3 pieprasītākajām prasmēm darba tirgū? Apskatīja efektīvas argumentācijas pamatus, praktizēja spēcīgu argumentu veidošanu un kļūdaino argumentu atkošanu.
Vadītājs: Edgars Lapiņš Accenture mārketinga un komunikāciju vadītājs Latvijā, SkeptiCafe organizators, Skeptiskās biedrības līdzdibinātājs un arī kursa “Argumentācija un kritiskā domāšana” pasniedzējs Rīgas Ekonomikas augstskolā (SSE Riga).

Tēma: Darba kultūra Latvijā
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 23.10.2018.
Apraksts: Semināra laikā tika runāts par to, kas ir kultūra, kas to veido, kas to ietekmē. Darba kultūra. Pamatprincipi un izplatītākie tipi. Darba kultūra veidošana un veidošanās. Efektīva darba kultūra. Darba kultūra vs. darba vide. Kā izvēlēties sev piemērotāko?
Vadītājs: Liene Kubliņa, CVO Recruitment & Simplika Group Business Manager, Snr. Consultant.

Tēma: Efektīva laika organizēšana “Produktivitātes triki jeb Getting Things Done” Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 06.11.2018.
Apraksts: Kā ikdienas steigā efektīvāk un produktīvāk organizēt laiku un darbu, lai atrastu vairāk laika tam, kas tiešām ir svarīgs? Semināra laikā tika uzzināts par – mītiem un patiesību par multitasking jeb vairāku lietu darīšanu vienlaicīgi; darbu un uzdevumu organizēšanu ikdienā un darbā jeb GTD sistēmu; iemesliem, kādēļ ir labi apstāties un atskatīties uz padarīto.
Vadītājs: Lauma Kadiķe, Vecākā Personāla Atlases Speciāliste un karjeras konsultante.

Tēma: Publiskā runa no citas puses (sadarbībā ar RTU IEVF “Uzņēmējdarbība un vadīšana” programmas 4. kursa studentu grupu)
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 21.11.2018.
Apraksts: Vieslekcijas dalībnieki tika iepazīstināti ar publiskās runas gatavošanās un atbrīvošanās veidiem, ķermeņa valodu un improvizāciju. Praktiskajā daļā bija iespēja apgūt ķermeņa atbrīvošanas paņēmienus, balss nostādīšanu un artikulācijas uzlabošanu.
Vadītāji: Oskars Priede prezentēšanas prasmju treneris un Kārlis Arnolds Avots Valmieras drāmas teātra aktieris.

Tēma: Stresa vadīšanas prasmes
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 28.11.2018.
Apraksts: Semināra dalībniekiem tika piedāvāts neliels teorētisks ievads par stresu, kas ietekmē mūsu dzīvi katru dienu. Praktiskajā semināra daļā bija iespēja trenēt dažādas stresa mazināšanas un vadīšanas tehnikas, apgūt apzinātības vingrinājumu pamatus, kas palīdz attīstīt prasmes tikt galā ar spēcīgām emocijām, noturēt uzmanību esošajā brīdi un rast piemēroto risinājumu esošajai problēmai.
Vadītājs: RTU Karjeras centra psiholoģe-konsultante Viktorija Gaina.

Tēma: Datu noliktavas un biznesa inteliģence
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 04.12.2018
Apraksts: Strauji attīstoties tehnoloģijām un biznesa procesu automatizācijai, uzņēmumu rīcībā nonāk arvien lielāki datu apjumi. Kā rezultātā pieprasījums pēc efektīviem datu analīzes risinājumiem tikai aug. Lekcijas laikā runāja par šādiem jautājumiem kā: “kāpēc nepieciešama datu noliktava/BI risinājums?”, “risinājuma arhitektūra, izstrāde un tehnoloģiju evolūcija”, “BI rīki un datu analyze”, “kas ir Cloud un BigData?”, “kas ir Data Mining?”.
Vadītājs: Oskars Genavs, Scandic fusion DWH/BI Developer.

Tēma: Darba nākotne / Nākotnes darbs (“Future of work”)
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 11.12.2018
Apraksts: Vieslekcijas laikā tika apskatītas tēmas par jaunākajām tehnoloģijām, kas darbosies tuvākajos 5 – 10 gados; jaunajām darba vietām, ko varētu radīt šīs tehnoloģijas; ietekme uz prasmju un kompetenču pieprasījumu nākotnē.
Vadītājs: Gints Ozolins Cognizant Latvia direktors.

Tēma: Darba intervija un pirmā iespaida veidošana sarunā ar potenciālo darba devēju
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 12.02.2019.
Apraksts: Semināra laikā tika pārrunāts viss darba meklēšanas process un ar to saistītie jautājumi. Drošāka sagatavošanās komunikācijai ar darba devējiem un veiksmīgāka iekļaušanās darba tirgū.
Vadītāji: Eva Mareka Šaknere un Darja Savina – «CVO Recruitment & Simplika Group of Companies» personāla atlases speciālistes.

Tēma: Kā būt produktīvam? (angļu valodā) (RTU Karjeras dienas pasākuma ietvaros)
Mērķauditorija: RTU studenti un visi interesenti
Norises datums: 22.02.2019.
Apraksts: Semināra laikā tika uzzināts par vērtīgiem padomiem un lektora paša pārbaudītiem produktivitātes celšanas paņēmieniem, kas viņam palīdz sasniegt mērķus pēc iespējas efektīvāk gan darbā, gan ikdienā. Lektora pārliecība ir, ka, lai gūtu panākumus biznesā, svarīgi attīstīt gan personīgo, gan komandas produktivitāti.
Vadītājs: Dāvjis Siksnāns “Printful” izpilddirektors.

Tēma: Kā visu paspēt? (RTU Karjeras dienas pasākuma ietvaros)
Mērķauditorija: RTU studenti un visi interesenti
Norises datums: 22.02.2019.
Apraksts: Kā visu paspēt un kā to darot nesajukt prātā? Semināra laikā tika uzzināti pāris noderīgi padomi, kā arī zināmi neskaitāmi pieredzes stāsti ar kuriem
dalījās lektors. Balstoties personīgajā pieredzē, lektors pievērsās jautājumiem, kas saistīti ar daudzo darba pienākumu un personiskās dzīves līdzsvarošanu.
Vadītājs: Toms Grēviņš -dīdžejs un raidījumu vadītājs.

Tēma: 21 nākotnes darbs (angļu valodā) (RTU Karjeras dienas pasākuma ietvaros)
Mērķauditorija: RTU studenti un visi interesenti
Norises datums: 22.02.2019.
Apraksts: Lektors, kurš ir uzkrājis ievērojamu pieredzi IT jomā, dalījās pārdomās par to, kāds nākotnē būs darba tirgus. Tāpat viņš stāstīja, kā veidot karjeru, lai to veiksmīgi attīstītu arī nākotnē, jo bažas par darba vietu samazinājumu nākotnē nekad nav bijušas tik lielas kā pašlaik.
Vadītājs: Aleksandrs Radcenko Cognizant Latvia pārstāvis.

Tēma: Emocionālai intelekts un savu emociju vadīšana
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 12.03.2019.
Apraksts: Semināra laikā tika noskaidrots, kam pievērst uzmanību un par ko padomāt, ja vēlies pilnveidot savas spējas būt konstruktīvam ikdienas saziņā un vadīt emocijas. Seminārā tika sniegti arī ikdienā izmantojami praktiski padomi.
Vadītājs: psiholoģe Anda Gaitniece-Putāne.

Tēma: Kāpēc un kā pārdomāti veidot personīgo zīmolu sociālo mediju vietnēs?
Mērķauditorija: RTU student un darbinieki
Norises datums: 26.03.2019.
Apraksts: Seminārā tika runāts, kā mērķtiecīgi un pareizi veidot savu personīgo zīmolu interneta vidē, lai tas palielinātu veiksmīgas karjeras un uzņēmējdarbības izredzes nākotnē. Mūsdienās personīgās zīmolvedības jēdziens plaši tiek saistīts ar interneta vidi un to informāciju, kādu par konkrēto cilvēku darba devējs vai sadarbības partneris var atrast, piemēram, Google meklētājā vai sociālajos tīklos. Šī informācija nereti var būt izšķiroša darba devēja izvēlē pieņemt vai nepieņemt konkrēto kandidātu darbā.
Vadītājs: Inga Daliba, personīgās zīmolvedības konsultante, personāla atlases un konsultāciju uzņēmuma “DarbaGuru” un personīgās zīmolvedības akadēmijas “DarbaGuru Academy” vadītāja.

Tēma: Elektroniskā etiķete
Mērķauditorija: RTU student un darbinieki
Norises datums: 04.04.2019.
Apraksts: Seminārā tika runāts par svarīgākajiem elektroniskās sarakstes noteikumiem un biežāk pieļautajām kļūdām, kā arī trūkumiem un nepilnībām lietišķajā rakstveida saziņā kopumā. Šis jautājums mūsdienās ir īpaši aktuāls, jo elektroniskos saziņas kanālus mēs izmantojam ik brīdi, taču bieži piemirstam, ka elektroniskā etiķete jeb netiķete ir būtiska lietišķas rakstveida saziņas sastāvdaļa.
Vadītājs: Dr. philol. Dite Liepa, monogrāfijas “Latvijas preses valoda” (2012) autore, sociolingviste un lektore ar vairāk nekā 20 gadu darba stāžu dažādās Latvijas augstskolās.

Tēma: Laika plānošana
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 10.04.2019.
Apraksts: Semināra laikā tika apskatītas dažādas laika plānošanas sistēmas, to priekšrocības, kā arī izmēģinātas praksē vairākas tehnikas. Studenta ikdiena ir piepildīta ar vairākām aktivitātēm un reizēm šķiet, ka laika mācībām, ārpusstudiju aktivitātēm vai privātai dzīvei vairs nepietiek.
Vadītājs: RTU Karjeras centra psiholoģe konsultante Viktorija Gaina.

Tēma: Kritiskā domāšana
Mērķauditorija: RTU darbinieki
Norises datums: 25.04.2019.
Apraksts: Šajā lekcijā vairāk par to, kas ir kritiskā domāšana? Kādēļ tā ir svarīgāka nekā jebkad? Kritiskā domāšana mums dod instrumentus, lai analizētu arvien pieaugošo informācijas daudzumu, ar ko mēs katru dienu tiekam bombardēti.
Vadītājs: Mārtiņš Hiršs SkeptiCafe dibinātājs, Ņujorkas Universitātes absolvents, TEDx spīkeris.

Tēma: Saruna par dzimumu līdztiesību (angļu valodā) (praktiskais seminārs organizēts sadarbībā ar “Centru Marta”)
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 11.06.2019.
Apraksts: Seminārs plānots kā vieta un laiks sarunai un iespējai dalīties pieredzē par to, kāda ietekme ir dzimumam dažādās mūsu ikdienas dzīves situācijās, kā apzināties stereotipu un dzimumu lomu ietekmi un kādi resursi mums pieejami, lai nepieļautu neveselīgas attiecības vai no tām izkļūtu.
Vadītāji: Alba Maria Sánchez Álvarez (topošā sociālā darbiniece no Universidad de Oviedo) un Kimey Barrionuevo Santamaria (topošā sociālās iekļaušanas speciāliste no Universidad del País Vasco).

Semināri un vieslekcijas 2017./ 2018. studiju gadā

Tēma: Laika plānošana
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 15.02.2017.
Apraksts: Studenta ikdiena ir piepildīta ar dažādām aktivitātēm un reizēm šķiet, ka laika mācībām, ārpusstudiju aktivitātēm vai privātai dzīvei vairs nepietiek. Semināra laikā tika apskatītas dažādas laika plānošanas sistēmas, to priekšrocības, kā arī vairākas tehnikas tika izmēģinātas praksē.
Vadītājs: RTU Karjeras centra psiholoģe konsultante Viktorija Gaina.

Tēma: Personība vai prasmes – ko novērtē darba devējs?
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 11.04.2017.
Apraksts: Startējot darba tirgū, daudzi no mums vēlas uzzināt, kā iegūt labu darbavietu uzņēmumā. Semināra laikā tika pārrunāti dažādi ar šo jautājumi saistītie aspekti: Darba devēji meklē talantu. Bet, kas īsti ir talants? Un, vai talantīgs var būt arī grāmatvedis? Ko un kā vērtē darba devējs? Kā attīstīt darba tirgū vajadzīgās kompetences?
Vadītāja: Baiba Kreišmane, «CVO Recruitment Latvia» Mārketinga un komunikācijas vadītāja.

Tēma: Seminārs par veselīgo dzīvesveidu darbā
Mērķauditorija: RTU darbinieki
Norises datums: 9.05.2017.
Apraksts: Seminārs par to kā labāk rūpēties savu veselību, pat ikdienas skrējienā. Dalībnieki semināra laikā apguva veselības uzturēšanas pamatprincipus: kā saglabāt savu veselību, pat sēžot vai stāvot 12 stundas dienā; kā plānot sabalansētu uzturu, ievērojot arī finansiālās iespējas; kā visefektīvāk veltīt 30 minūtes dienā veselības stāvokļa saglabāšanai; kā, izmantojot sportu, uzlabot smadzeņu darbību un domāšanu.
Vadītājs: Kristaps Vilde, masieris, personīgais un grupu nodarbību treneris, atpūtas braucienu organizators.

Tēma: Grūti mācībās – viegli darbā
Mērķauditorija: RTU pirmā kursa studenti
Norises datums: 26.09.2017.
Apraksts: Praktiskā semināra mērķis bija palīdzēt studentiem veiksmīgi uzsākt un turpināt studijas. Tā laikā tika pārrunātas iespējamās pirmkursnieka grūtības, uzsākot studijas universitātē un to iespējamie risinājumi. Praktiskajā daļā uzmanība tika veltīta laika un prioritāšu plānošanai, mācību “slinkuma” iemesliem, sava mācību stila izkopšanai un citu studiju iemaņu attīstībai.
Vadītājs: RTU Karjeras centra psiholoģe konsultante Viktorija Gaina.

Tēma: Septiņas lietas, ko Facebook reklāmdevēji vēlas, lai Tu nekad neuzzinātu par Facebook reklāmu (un kā tu tās vari izmantot savam biznesam)
Mērķauditorija: RTU studenti un darbinieki
Norises datums: 26.10.2017.
Apraksts: Reklāma Facebook ir viens no pieejamākajiem un efektīvākajiem reklamēšanās veidiem. Platforma piedāvā neskaitāmas un reizēm pat pārsteidzošas iespējas, kā katrs cilvēks un uzņēmējs digitālajā vidē var virzīt produktu pārdošanu. Lielākā daļa ikdienas lietotāju šīs iespējas nepārzin, un seminārā tiks aplūkotas vairākas no tām.
Vadītājs: reklāmas/konsultāciju aģentūras SIA «Digitālā meistarība» dibinātājs un Facebook reklāmas stratēģijas speciālists un digitālā mārketinga entuziasts Jānis Jakobs.

Tēma: Stresa vadīšana un laika plānošana (sadarbībā ar Doktorantūras skolu)
Mērķauditorija: RTU doktorantūras studenti
Norises datums: 25.10.2017. un 01.11.2017.
Apraksts: Doktorantiem nereti nākas strādāt paaugstināta stresa un nenoteiktības apstākļos, kā arī plānot savas pētnieciskās aktivitātes pakārtoti darbam, ģimenei un citām lietām. Papildus tam ir arī jāspēj saglabāt motivācija vairāk kā četru gadu garumā, strādājot pie salīdzinoši individuāla projekta. Semināru cikla laikā tika sniegta atbilde uz to kā tikt galā ar šiem izaicinājumiem.
Vadītājs: RTU Karjeras centra psiholoģe konsultante Viktorija Gaina.

Tēma: Uzņēmēja domāšana un psiholoģija
Mērķauditorija: RTU studenti un darbinieki
Norises datums: 23.11.2017.
Apraksts: Lekcijā tika atklāts, kas cilvēka domāšanā, uzskatos un pieejās traucē uzsākt savu biznesu. Mācījās veidu, kā domā veiksmīgi uzņēmēji un radīja motivāciju un plānu pirmās naudas nopelnīšanai. Uz semināru tika īpaši gaidīti tie, kuriem ir savs bizness vai arī biznesa ideja un tie, kuri ir pārliecināti, ka būs uzņēmēji.
Vadītājs: starptautiskā vadības apmācību uzņēmuma «Nordic Training International» dibinātājs un valdes priekšsēdētājs Uģis Strauss.

Tēma: Personība vai prasmes – ko novērtē darba devējs?
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 28.11.2017.
Apraksts: Startējot darba tirgū, daudzi no mums vēlas uzzināt, kā iegūt labu darbavietu uzņēmumā. Semināra laikā tika pārrunāti dažādi ar šo jautājumi saistītie aspekti: Darba devēji meklē talantu. Bet, kas īsti ir talants? Un, vai talantīgs var būt arī grāmatvedis? Ko un kā vērtē darba devējs? Kā attīstīt darba tirgū vajadzīgās kompetences?
Vadītājs: Baiba Kreišmane, «CVO Recruitment Latvia» Mārketinga un komunikācijas vadītāja.

Tēma: Laika plānošana (sadarbībā ar Iekšējās komunikācijas nodaļu)
Mērķauditorija: RTU darbinieki
Norises datums: 12.11.2017.
Apraksts: Strādājošam cilvēkam reizēm ir grūti uzturēt dzīves un darba balansu, ikdiena ir piepildīta ar dažādām aktivitātēm un reizēm šķiet, ka laika dzīvei vairs nepietiek. Semināra laikā tika apskatītas dažādas laika plānošanas sistēmas, to priekšrocības, kā arī praksē tika izmēģinātas vairākas tehnikas.
Vadītājs: RTU Karjeras centra psiholoģe konsultante Viktorija Gaina.

Tēma: Prezentēšanas prasmes
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 23.03.2018.
Apraksts: Prezentācijas ir būtiska komunikācijas sastāvdaļa. Biznesā nereti uzvar tas, kurš spēj savu ideju vai produktu pasniegt pārliecinošā, interesantā, saistošā un klausītājam noderīgā veidā. Pat ja klausītāji prezentācijas laikā nebilst ne vārda, oratora uzdevums ir veicināt mentālu mijiedarbību, lai prezentācija izvērstos par sarunu. Semināra laikā tika apskatīts, kā panākt klausītāju patiesu iesaisti, kad cilvēki nav gatavi vienkārši sēdēt un uzņemt informāciju.
Vadītājs: prezentēšanas prasmju treneris Oskars Priede no RunasKursi.lv.

Tēma: CV un motivācijas vēstule – tikai 6 sekundes, lai pateiktu par sevi svarīgāko!
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 10.04.2018.
Apraksts: Semināra laikā studentiem tika dota iespēja uzzināt kā izskatās mūsdienīgs CV,  kas pretendenta CV piesaista darba devēja uzmanību. Runājot par motivācijas vēstuli, tika pārrunāts, vai to lasa, kad lasa un ko tur rakstīt. Īpaša uzmanība tika veltīta biežākām darba meklētāju kļūdām CV un motivācijas vēstules sagatavošanā.
Vadītājs: Liene Kubliņa, personāla atlases uzņēmuma CVO Recruitment Latvia vadošā konsultante.

Tēma: Pašmotivācijas instrumenti (sadarbībā ar Accenture)
Mērķauditorija: RTU DITF studenti
Norises datums: 19.04.2018.
Apraksts: Studenta ikdiena ir piepildīta ar dažādām aktivitātēm un reizēm šķiet, ka laika mācībām, ārpusstudiju aktivitātēm vai privātai dzīvei vairs nepietiek. Semināra laikā tika apskatītas dažādas laika plānošanas sistēmas, to priekšrocības, kā arī vairākas tehnikas tika izmēģinātas praksē.
Vadītājs: RTU Karjeras centra psiholoģe konsultante Viktorija Gaina.

Tēma: Laika plānošana
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 15.02.2017.
Apraksts: Atbalsta nodarbībā tika pārrunāta motivācija, kas tad tas ir par zvēru, kas mums jāaudzina un jākopj. Kā motivēt sevi pieķerties diplomdarbam, rakstīt gala darbus, mācīties to, kas ne visai patīk, bet ir vajadzīgs, kā motivēt sevi iet un darīt?.
Vadītājs: koučs Diāna Silarāja.

Semināri un vieslekcijas 2016./ 2017. studiju gadā

Tēma: Seminārs par sadarbību ar studentu grupām
Mērķauditorija: RTU mācībspēki, kas strādā ar maza vai vidēja izmēra studentu grupām
Norises datums: 22.09.2016
Apraksts: Vai Jums ir bijusi pieredze, kad, dodot iespēju studentiem uzdot jautājumus, Jūs sastapāties ar ieilgušu klusuma pauzi? Semināra ietvaros mēs apskatīsim, kā savstarpēja sadarbība starp pasniedzēju – studentu – grupas biedriem palīdz uzlabot mācību procesu. Semināra laikā analizēsim četrus galvenos iemeslus, kādēļ students var kļūt pasīvs mācību kursa ietvaros un aplūkosim metodes, kas palīdzēs integrēt studentus mācību grupā.
Vadītājs: Organizācijas BEST treneris Elmārs Kristapsons

Tēma: Seminārs par interneta un mobilā telefona lietošanas etiķeti
Mērķauditorija: RTU darbinieki
Norises datums: 15.11.2016
Apraksts: Jaunu tehnoloģiju ienākšana mūsu dzīvē liek veidot jaunus uzvedības noteikumus gan interneta, gan mobilā telefona lietošanā. Praktiskajā nodarbībā tiks apskatīta viena no jaunākajām etiķetes nozarēm – netiķete.
Semināra tēmas:
– interneta piedāvāto tehnoloģisko iespēju izmantošana;
– vispāratzīto valodas normu saglabāšana elektroniskajā sarakstē;
– viedtālruņu izmantošana sarunām, īsziņu sūtīšanai un virtuāliem kontaktiem u.c.
Vadītāja: Dr.sc.soc Guna Matule, Biznesa, Mākslas un tehnoloģiju augstskolas docētāja.

Semināri un vieslekcijas 2015./ 2016. studiju gadā

Tēma: Efektīva laika un uzdevumu plānošana darba vidē
Mērķauditorija: RTU darbinieki
Norises datums: 02.02.2016
Apraksts: Semināra mērķis ir sniegt ieskatu mērķu un plānošanas teorijā un veidot priekšstatu par galvenajiem plānošanas elementiem – plānošanas tehniku, šķēršļiem un to pārvarēšanu.
Galvenās seminārā apskatāmās tēmas:
– mērķu  plānošana – vīzija un ieviešanas plāns;
– ieviešanas plāni – to ieguvumi un zaudējumi;
– plānošanas tehnikas;
– pārliecinātas komunikācijas stratēģijas plānu īstenošanā;
– atlikšana un pieci atlikšanas elementi.
Vadītāja: Mg. psych. Karīna Andersone no Psiholoģijas un kognitīvi biheiviorālās psihoterapijas centra «Intellego»

Tēma: Seminārs par konfliktu risināšanas prasmēm
Mērķauditorija: RTU darbinieki
Norises datums: 31.03. un 27.04.2016
Apraksts: Seminārā tika aplūkoti temati:
– Kas ir konflikti, kā tie rodas?
– Kā vieglāk uztvert un risināt konfliktus?
– Kā labāk saprast konfliktā iesaistīto pušu intereses un meklēt labāko konflikta risinājumu?
– Kā rīkoties situācijās, kad saskaramies ar spēcīgām oponenta negatīvajām emocijām?
Vadītāja: Sandra Ošleja (Rīgas Stradiņa universitātes pasniedzēja un personiskās izaugsmes trenere)

Tēma: Seminārs par mugurkaula veslību
Mērķauditorija: RTU darbinieki
Norises datums: 12.05.2016
Apraksts: Praktiskajā seminārā par mugurkaula veselību uzlabojošu koriģējošo vingrinājumu izvēli un to pielietošanu ikdienā RTU darbiniekus seminārā informēja par cilvēka kustību pamatiem, stājas nozīmi, tās veidošanu un traucējumiem. Pasākumā analizēja dažādu vingrinājumu izvēles pamatojumu un apgūt praktiskos vingrinājumus muguras atslogošanai, kas izpildāmi sēžot.
Semināra programma:
– cilvēks kā mehāniskā sistēma;
– cilvēka balsta un kustību aparāts;
– koriģējošie vingrinājumi un to izvēles pamatojums.
Vadītāja: RTU Sporta katedras peldēšanas trenere, Latvijas Sporta pedagoģijas augstskolas 2. kursa doktorante un RTU (RPI) absolvente Eleonora Šišlova

Semināri un vieslekcijas 2014./ 2015. studiju gadā

Tēma: Mācību prasmju pilnveidošana. Grūti mācībās – viegli darbā
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 16.09.2014
Apraksts: Lai palīdzētu studentiem veiksmīgi uzsākt un turpināt mācības, Karjeras centrs piedāvāja pirmā kursa un citiem ieinteresētiem studentiem piedalīties praktiskajā seminārā par mācību prasmju pilnveidošanu. Semināra laikā tika pārrunātas iespējamās pirmkursnieka grūtības, uzsākot studijas universitātē.
Praktiskajā daļā uzmanība tika veltīta laika un prioritāšu plānošanai, mācību «slinkuma» iemesliem, sava mācību stila izkopšanai un citu studiju iemaņu attīstībai.
Vadītāja: RTU Karjeras centra psiholoģe-konsultante Viktorija Gaina

Tēma: Pozitīvā pieeja pasniedzēja un studenta sadarbībā
Mērķauditorija: RTU mācībspēki
Norises datums: 23.09.2014
Apraksts: Pasniedzēja personībai ir liela loma studiju procesa veiksmīgā realizācijā.  Personības īpašības mēdz radīt priekšrocības vai problēmas profesionālajā darbībā un savstarpējā sadarbībā.
Lai uzlabotu pasniedzēja-studenta komunikācijas kvalitāti, RTU mācībspēkiem tika piedāvāts seminārs “Pozitīvā pieeja pasniedzēja un studenta sadarbībā”.
Semināra laikā tikai aplūkota pozitīvās komunikācijas loma sadarbībā ar studentu, valodas lietojums, vārdu, izteicienu, frāžu izvēles nozīme komunikācijā. Tika analizētas raksturīgākās kļūdas un barjeras komunikācijā, kā arī trenētas pozitīvas sazināšanās prasmes.
Vadītāja: Inta Lemešonoka, „Jauniešu un vecāku karjeras informācijas un konsultēšanas centra” dibinātāja, vadītāja un karjeras konsultante

Tēma: Svarīgākās personības iezīmes Tavai veiksmīgai karjerai
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 25.09.2014
Apraksts: Semināra laikā studentiem bija iespēja noskaidrot, kādas personības iezīmes (jeb sociālās kompetences) pieprasa un visaugstāk novērtē darba devēji, neatkarīgi no profesijas un amata. Kā arī uzzināt, kā šīs iezīmes novērtēt un attīstīt sevī, lai pēc iespējas veiksmīgāk plānotu un attīstītu savu karjeru.
Vadītāja: SIA «CVO Recruitment Latvia» Mārketinga un komunikācijas vadītāja Baiba Kreišmane

Tēma: CV un motivācijas vēstules izveide
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 07.10.2014, 13.01.2015
Apraksts: RTU Karjeras centra organizētajā praktiskajā semināra par efektīvu CV un motivācijas vēstuļu veidošanu studentiem tika dota iespēja apskatīt šādus jautājumus:
– Vai darba meklēšanas process sākās ar CV vai motivācijas vēstules rakstīšanu?
– Kā padarīt savu dokumentu portfeli pamanāmu cīņā par kāroto darbavietu?
– Kāds CV veids ir vislabākais un, kā slavēt sevi motivācijas vēstulē?
Vadītāja: RTU Karjeras centra psiholoģe-konsultante Viktorija Gaina

Tēma: Stresa menedžments
Mērķauditorija: RTU darbinieki
Norises datums: 09.10.2014; 03.11.2014; 13.11.2014; 20.11.2014; 02.12.2014
Apraksts: Stresa vadīšanas semināra laikā darbiniekiem bija iespēja papildināt zināšanas par stresa rašanās un attīstības mehānismiem, iepazīties ar dažādām stresa vadīšanas metodēm un iemācīties izvēlēties konkrētai stresa situācijai atbilstošu stratēģiju. Darbiniekiem tika piedāvāta arī iespēja diskutēt par vilcināšanos kā par vienu no mācību izraisītām stresa izpausmēm.
Vadītāja: RTU Karjeras centra psiholoģe-konsultante Viktorija Gaina

Tēma: Sistēmiskā domāšana I un II
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 13.10.2014; 27.10.2014
Apraksts: Semināru laikā studenti iepazinās ar sistēmiskās domāšanas pamatprincipiem – problēmas apskatīšanu gan kopumā, gan dažādos līmeņos, sakarību pamanīšanu un ietekmēšanu, mācījās praksē ieraudzīt savas domāšanas raksturīgākās kļūdas un iemācīties apskatīt problēmu no dažādām pusēm.
Cikls iekļāva sevī šādas tēmas:
– Ievads sistēmiskā domāšanā (sistēmiskās domāšanas pamatprincipu pielietojums dzīvē);
– Cilvēku domāšanas mentālie modeļi (kā cilvēki parasti domā risinot problēmas un tiekoties pēc mērķiem un kāpēc tas nestrādā?);
– Sistēmiskās domāšanas praktiskais pielietojums ikdienā (kā pareizi skatīties uz lietām, redzēt pilnu bildi un darīt pareizus secinājumus?);
– Sistēmiskās domāšanas praktiskais pielietojums problēmu risināšanā (kā atrast īstos problēmu cēloņus un novērst tos?)
Vadītāja: Ksenija Lāce – Sertificēta sistēmanalītiķe un Starptautiskā biznesa analīzes institūta Latvijas nodaļas valdes locekle

Tēma: Kā sagatavoties darba intervijai?
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 21.10.2014
Apraksts: Tiem studentiem, kas plāno uzsākt darba vai prakses vietas meklējumus, RTU Karjeras centrs sadarbībā ar CVO recruitment  piedāvāja semināru “Darba intervija. Kādas atbildes sagaida darba devējs, un kā parādīt sevi no labākās puses?” ņem līdzi CV un trenējies sarunai ar potenciālo darba/prakses devēju!
Seminārā runājām par biežāk pieļautajām kļūdām, par to, ko darīt, ja neesi sagatavojies darba intervijai. Meklējām atbildes uz jautājumiem:
– Kāpēc darba devējs uzdod tieši tos jautājumus?
– Ko darba devējs vērtē un ko saprot no tavām atbildēm?
Semināra laikā studentiem bija unikālā iespēja izspēlēt darba interviju simulāciju klātienē.
Vadītāja: SIA «CVO Recruitment Latvia» Mārketinga un komunikācijas vadītāja Baiba Kreišmane

Tēma: Etiķete starptautiskajos braucienos
Mērķauditorija: RTU mācībspēki un darbinieki, kas piedalās starptautiskajos pasākumos
Norises datums: 24.11.2014
Apraksts: Semināra laikā tika apskatīti sekojošie temati:
– apģērbs,
– vizītkartes,
– dāvanas un suvenīri organizatoriem un kolēģiem,
– uzvedība pasākuma laikā,
– kafijas pauzes un ēdienreizes,
– neformālie pasākumi.
Vadītāja: Docente, Mg.oec., Krista Griķe

Tēma: Informatīvais Europass seminārs
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 25.11.2014
Apraksts: Informatīvajā Europass seminārā ikvienam studentam bija iespēja uzzināt, kas ir Europass, ko nozīmē katrs no šiem dokumentiem, kā tos iegūt un kādas ir Europass dokumentu priekšrocības.
Europass dokumentu mērķis ir daudzpusīgi atspoguļot ikvienas personas kompetenci izglītības iestāžu pārstāvjiem un darba devējiem gan Latvijā, gan citviet Eiropā, kā arī veicināt un atvieglot Eiropas Savienības pilsoņu mobilitāti Eiropā izglītības un darba nolūkā.
Europass sastāv no 5 atsevišķiem dokumentiem: Europass CV un Eiropas Prasmju pase, Europass Valodu pase, Europass Mobilitāte, Diploma pielikums, Europass pielikums kvalifikāciju apliecinošam dokumentam.
Vadītāja: Nacionālā Europass centra pārstāve Agnese Uzare

Tēma: Pašmotivācija
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 10.12.2014
Apraksts: Semināra «Pašmotivācija jeb “ar ko jāsāk, lai sevi motivētu”»  dalībniekiem tika piedāvāti praktiski un interesanti uzdevumi, kuri tiešā veidā ietekmē katra pašmotivācijas līmeni un veicina reālu, nepastarpinātu un mērķtiecīgu rīcību savu mērķu sasniegšanā. Praktiskā semināra laikā aplūkoja gan katra individuālos līdzšinējos panākumus un sasniegumus, gan dažādus veidus kā var sevi motivēt, plānojot savu darbu.
Šīs nodarbības laikā tika parādīti veidi un veikti praktiski uzdevumi par to kā sevi uzmundrināt un iedvesmot pirms uzsākt savus mērķu īstenošanu.
Vadītāja: Zane Veinberga

Tēma: Profesionālā izdegšana un atjaunošanās
Mērķauditorija: RTU darbinieki
Norises datums: 16.12.2014
Apraksts: Seminārā tiks aplūkotas profesionālās izdegšanas pazīmes un iekšējā līdzsvara atgūšanas iespējas. Teorētiskās zināšanas tiks papildinātas ar praktiskiem vingrinājumiem, lai veidotu labāku izdegšanas līmeņa apzināšanos semināra dalībniekam.
Vadītāja: Biedrības, krīžu un konsultācijas centra «Skalbes» pārstāve Inese Ruka

Tēma: Prezi.com platformas izmantošana prezentācijām
Mērķauditorija: RTU darbinieki
Norises datums: 22.01.2015; 24.02.2015; 03.03.2015
Apraksts: Nodarbībās tika aplūkota Prezi.com prezentāciju veidošanas platforma, izplatītākās kļūdas, ko var sastapt ikdienas prezentācijās. Semināra laiks pārsvarā tika veltīts praktiskajām prezentāciju veidošanas prasmēm.
Vadītāji: Artis Ivanovs, RTU IT un Bruno Bahs, Iespējamās misijas skolotājs

Tēma: Prakse.lv Prakses meklēšanas seminārs
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 03.02.2015
Apraksts: Pirms aktīvā prakšu meklēšanas procesa RTU Karjeras centrs sadarbībā ar portālu «Prakse.lv» organizēja informatīvo semināru, kurā studentiem bija iespēja uzzināt informāciju par praktiskās pieredzes veicināšanu, izmantojot studiju prakses iespējas.
Portāla «Prakse.lv» korporatīvo klientu vadītāja Liene Rubina stāstīja par to, kā izvēlēties sev piemērotu prakses devēju, kā organizēt šo procesu un gūt no tā maksimālu rezultātu. Tāpat tika pārrunāts jautājums par prakses vietām Latvijā un ārzemēs.
Portāls «Prakse.lv» ikdienā strādā gan ar jauniešiem, gan ar izglītības iestādēm un uzņēmumiem, sniedzot praktiskus ieteikumus, kā definēt svarīgākos priekšnosacījumus veiksmīgas karjeras veidošanā.
Vadītāja: Liene Rubina

Tēma: Me&Riga, workshop for foreign students
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 03.02.2015
Vadītājs: Charles Bušmanis

Tēma: Personīgā zīmola veidošana
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 17.02.2015
Apraksts: Sadarbībā ar SIA «CVO Recruitment Latvia» studentiem tika piedāvāts seminārs «Personīgais zīmols un sociālie tīkli – jaunas iespējas darba tirgus iekarošanai!»
Seminārā laikā apskatītie temati:
– Visa pamatā ir sevis iepazīšana. Kā noskaidrot, kas es esmu?
– Zinu sevi – veidoju savu tēlu. Soli pa solim.
– Sociālo tīklu izmantošana sava profesionālā tēla veidošanai un darba meklējumos.
Vadītāja:  SIA «CVO Recruitment Latvia» Mārketinga un komunikācijas vadītāja Baiba Kreišmane

Tēma: RSU pieredze darbā ar ārvalstu studentiem, situācijas docētāja praksē
Mērķauditorija: RTU darbinieki
Norises datums: 18.02.2015
Apraksts: Semināra laikā tika analizētas konkrētas situācijas docētāja darbā, meklēti optimāli sadarbības modeļi starp docētāju un ārvalstu studējošo. Semināra dalībniekiem tika piedāvāta iespēja jautāt, diskutēt un dalīties savos novērojumos darbā ar ārzemju studentiem.
Vadītāja:Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Ārvalstu studentu nodaļas dekāne Smuidra Žermanos, kurai ir 22 gadus ilga pieredze darbā ar ārvalstu studentiem, administratīvā, studentu rekrutēšanas un pedagoģiskā darba pieredze

Tēma: Stresa vadīšana
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 04.02.2015, 10.03.2015 (Cēsīs)
Apraksts: Stresa vadīšanas semināra laikā studentiem bija iespēja papildināt zināšanas par stresa rašanās un attīstības mehānismiem, iepazīties ar dažādām stresa vadīšanas metodēm un iemācīties izvēlēties konkrētai stresa situācijai atbilstošu stratēģiju. Studentiem tika piedāvāta arī iespēja diskutēt par vilcināšanos kā par vienu no mācību izraisītām stresa izpausmēm.
Vadītāja: RTU Karjeras centra psiholoģe-konsultante Viktorija Gaina

Tēma: Efektīva laika un uzdevumu plānošana
Mērķauditorija: RTU darbinieki
Norises datums: 25.02.2015
Apraksts: Lekcijas mērķis bija sniegt ieskatu mērķu un plānošanas teorijā, veidot priekšstatu par galvenajiem elementiem plānošanā – plānošanas tehniku, plānošanas šķēršļiem un to pārvarēšanu.
Lekcijā tika aplūkoti mērķu plānošana, plānu ieviešana, dažādas plānošanas tehnikas (prioritāšu režģis, darba apjoma plānošana;  lielāku uzdevumu veikšana, laika un resursu plānošana), pārliecinātās komunikācijas stratēģijas, kā arī tika pārrunāti iekšējie šķēršļi, 5 atlikšanas elementi un triki atlikšanas mazināšanai.
Vadītāja: Karīna Andersone, Mag.psych; Psiholoģijas un kognitīvi biheiviorālās psihoterapijas centra Intellego lektore

Tēma: Mediju treniņš
Mērķauditorija: RTU darbinieki, kuri piedalās publicitātes pasākumos un bieži atbild uz žurnālistu jautājumiem
Norises datums: 03.03.2015
Apraksts: Semināra laikā RTU dalībniekiem bija iespēja:
– Iepazīties ar metodēm, kā izmantot iespēju intervijās pateikt savu vēstījumu;
– Apgūt iemaņas, kā veidot vēstījumu medijiem – īsu, viegli uztveramu un izteiksmīgu;
– Iegūt izpratni par savu individuālo ķermeņa valodu un balss īpašībām un iespējām tās pārvaldīt;
– Praksē pārbaudīt prasmes runāt intervijā, ko vada profesionāls TV un radio žurnālists;
– Apgūt taktikas, kā meistarīgi atbildēt uz žurnālista jautājumiem;
– Analizēt interviju videoierakstus no Latvijas un pasaules labākās biznesa prakses;
– Apgūt vingrinājumus stresa mazināšanai pirms intervijām.
Vadītāji: Lietišķās etiķetes, mediju treniņa un prezentācijas prasmju konsultante un pasniedzēja ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi Ina Balamovska. Praktiskajā daļā tika piesaistīts Latvijas Neatkarīgās Televīzijas žurnālists Haralds Burkovskis

Tēma: Starpkultūru komunikācija I
Mērķauditorija: RTU darbinieki, kuri ikdienā komunicē ar ārzemju studentiem
Norises datums: 17.03.2015
Apraksts: Pirmā cikla seminārā tika pārrunātas dažādības dimensijas, starpkultūras komunikācija, kompetences darbā ar ārzemju studentiem.
Kas ir dažādība? Ko sevī ietver dažādības dimensijas? Kas ir starpkultūras komunikācija un ko tā sevī ietver? Kas jāņem vērā komunikācijas veidošanā starpkulturālās situācijās? Ko nozīmē būt kompetentam starpkulturālā komunikācijā? Kā minētais attiecas uz darbu RTU?
Vadītāja: Starpkultūru komunikācijas eksperte Inese Lazda-Mazula

Tēma: Darba intervija – kā parādīt sevi no labākās puses?
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 24.03.2015
Vadītāja:  SIA «CVO Recruitment Latvia» Mārketinga un komunikācijas vadītāja Baiba Kreišmane

Tēma: Kā sagatavoties akadēmisko darbu publiskai aizstāvēšanai
Mērķauditorija: RTU studenti
Norises datums: 14.04.2015
Apraksts: Noslēguma darbu aizstāvēšana katram ir milzīgs piedzīvojums un pārdzīvojums un ikviens vēlas saņemt pozitīvu novērtējumu un atzinību par paveikto.
Praktiskajam seminārā studenti mācījās par to, kā pareizi veidot un pasniegt prezentāciju. Iepazinās ar 11 zelta likumiem akadēmisko darbu aizstāvēšanai, verbālās un neverbālās valodas nozīmi un tās ietekmi. Izmēģināja vingrinājumus skaidrai runai un metodes uzstāšanās uztraukuma mazināšanai.
Vadītāja: Mg.oec. Jolanta Priede – karjeras konsultante, RTU lektore

Tēma: Starpkultūru komunikācija II
Mērķauditorija: RTU darbinieki, kuri ikdienā komunicē ar ārzemju studentiem
Norises datums: 21.04.2015
Apraksts: Otrā semināra tēmas bija uztvere un interpretācija starpkulturālās komunikācijas situācijās, stereotipi un aizspriedumi.
Ko mums nozīmē svešais, un kā tas ietekmē mūsu uztveri un notiekošā interpretāciju? Kā veidojas stereotipi un aizspriedumi? Kāda ir stereotipu un aizspriedumu ietekme uz mūsu uztveri un rīcību? Praktisku piemēru analīze par uztveri un iespējamo rīcību.
Vadītāja: Starpkultūru komunikācijas eksperte Inese Lazda-Mazula

Tēma: Starpkultūru komunikācija III
Mērķauditorija: RTU darbinieki, kuri ikdienā komunicē ar ārzemju studentiem
Norises datums: 19.05.2015
Apraksts: Trešajā seminārā runāja par profesionālām kompetencēm darbā ar ārzemju studentiem.
Kādi ir «klupšanas akmeņi» starpkultūras komunikācijā? Kāda ir personiskās pārliecības un uzskatu ietekme uz profesionālo darbību starpkultūras komunikācijas situācijās? M. Bennet starpkultūras sensitīvās attīstības modelis. Kā minētais modelis var palīdzēts saskatīt savas robežas attiecībā pret dažādību? Praktisko piemēru analīze. Secinājumi.
Vadītāja: Starpkultūru komunikācijas eksperte Inese Lazda-Mazula