RTU Studentu serviss
Parādīt izvēlni
RTU Studentu serviss

Vēsture

2024. gads

 

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU)  «Karjeras diena 2024» notika Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā 8. martā, pulcējot 119 uzņēmumu un organizāciju, no vairāk nekā 20 dažādām darbības jomām. Hallē uz «Draugu skatuves» norisinājās atbalstītāju sagatavotās prezentācijas un diskusijas. «Iespēju telpā» apmeklētājiem bija iespēja piedalīties uzņēmumu sagatavotajās aktivitātēs. Uzņēmumi apmeklētājiem bija sagatavojuši dažādas aktivitātes un spēles. Karjeras dienas laikā norisinājās aptauja, kurā tika noteikti labākie stendi. Visaugstāk apmeklētāji novērtēja uzņēmuma «Agrolats grupa» stendu, otrajā vietā ierindojās «Olainfarm», bet trešo vietu ieguva «Magebit».

Foto galerija
Pasākuma atskata video
Elektronisks Karjeras dienas 2024 katalogs

Radio intervija Latvijas Radio 4 raidījumā «Домская площадь» (11. februāris, plkst. 9.05, 05:05)

Radio intervija Latvijas Radio NABA «Studentu pietura» «Vai esi erudīts, darbīgs un piedzīvojumu kārs? Mēs arī!» (26. februāris 29:30)

Latvijas Televīzija, Rīta Panorāma ««Darba Tinderis» palīdz atrast īsto vakanci» (28. marts)

Radio intervija Latvijas Radio Pieci.lv  «Nākamais rīts» (2. marts, 02:01:53)
Radio intervija Latvijas Radio 1 raidījumā «Kā labāk dzīvot» «Karjera un iespējas jauniešiem atrast darbu» (4. marts, 01:25)

 

2023. gads

«RTU Karjeras diena» norisinājās 20. reizi!

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU)  «Karjeras diena 2023» notika Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā 17. martā, pulcējot vairak nekā 110 uzņēmumu un organizāciju pārstāvjus. «Karjeras diena 2023» piedalījās arī RTU struktūrvienības, kuras iepazīstināja ar darba un studiju iespējām RTU. Paralēli aktivitātēm hallē, balkonā uz «Izaugsmes skatuves» norisinājās trīs dažādas diskusijas, «Iespēju telpā» notika uzņēmumu sagavotās aktivitātes. Hallē uz «Draugu skatuves» atbalstītāju uzņēmumu pārstāvji dalījās ar pieredzes stāstiem par darbu un karjeras izaugsmi. Karjeras dienas laikā norisinājās aptauja, kurā tika noteikti labākie stendi. Visaugstāk apmeklētāji novērtēja zīmola «Narvesen» stendu, otrajā vietā ierindojās AS «Olainfarm», bet trešo vietu ieguva SIA «ABB».

Foto galerija 
Pasākuma atskata video 
Radio intervija Latvijas radio 1, "Starpbrīdis ar Tomu Grēviņu"

Elektronisks Karjeras dienas 2023 katalogs

 

2022. gads

Karjeras diena otro reizi notika tiešsaistes vidē. Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) «Virtuālā Karjeras diena 2022» norisinājās 4. martā, platformā pasakumi.rtu.lv. Pasākums pulcēja kopā 95 uzņēmumus un organizācijas no 26 dažādām nozarēm, informējot RTU un citu augstskolu studentus, vidusskolēnus un visus interesentus. Karjeras dienas apmeklētāji varēja iepazīties ar uzņēmumu virtuālajā stendā. Dalībnieki ar uzņēmumu varēja uzsākt saraksti, audio un video zvanus, uzdodot jautājumus un iegūstot papildu informāciju par uzņēmumu. Studenti varēja pieteikties vakancēm un sarunāt intervijas laiku.

Vebināru ieraksti:

SIA Maxima Latvija «Esi Tu pats - pievienojies Maxima komandai!»
SIA Allnex Latvia «Biznesa klientu serviss un iespējas pie mums»
SIA Lidl Latvija «TU+Lild? Maybe we're a mach!»
SIA Bonava Latvija «Tehnoloģiju izmantošana nekustamo īpašumu attīstīšanā»
Accenture Baltics «How to learn like a professional?»
SIA IDT media «Veido savu IT karjeru kopā ar magebit!»
SIA Innovative Travel Solutions «How to pass a job interview?»

Elektronisks Karjeras dienas 2022 katalogs

 

2021. gads

Šī gada Karjas diena ir īpaša ar faktu, ka pirmo reizi astoņpadsmit gadu vēsturē pasākums notika tiešsaistes vidē. Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) «Virtuālā Karjeras diena 2021» norisinājās 4. martā, platformā pasakumi.rtu.lv. Pasākums pulcēja kopā 75 uzņēmumus un organizācijas no 30 dažādām nozarēm, informējot RTU un citu augstskolu studentus, vidusskolēnus un visus interesentus. Pasākumā apmeklētājiem bija iespēja čatot ar uzņēmumu pārstāvjiem, pieteikties uz individuālām intervijām, iepazīties ar uzņēmumu virtuālajos stendos publicēto informāciju, piedalīties dažādos konkursos. Paralēli pasākumam norisinājās virkne ar dažādiem vebināriem, gan latviešu, gan angļu valodā. 

Vebināru ieraksti:
Accenture  «One day in the life of devops specialist»
Skonto Group «Karjeras iespējas Skonto Group uzņēmumos»
Anna Elizabete Kasparsone «Finiša nav un nebūs, ir tikai starts!»
InfoTrust «Fast forward – one day in a life of infotrust data analyst» 
Printful «Managing project manager» 
Augstsprieguma tīkls - «Vai tavas prasmes iet kopsolī ar nākotnes enerģētikas un tehnoloģiju attīstību?» 
SIA Tenachem «Karjeras iespējas SIA Tenachem» 
LIAA «Desire and vision to develop your business idea in Latvia?» 
Valsts nekustamie īpašumi «Iepazīsti sevi. VNĪ karjeras tests»

Elektronisks Karjeras dienas 2021 katalogs

 

2020. gads


Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) «Karjeras dienā 2020» piedalījās 125 uzņēmumu un organizāciju pārstāvji, klātienē iepazīstot RTU, citu augstskolu studentus un arī skolēnus. Paralēli norisinājās arī vairāki ar karjeras izglītību saistīti pasākumi – seminārs, speed dating jeb ātrās tikšanās, kā arī diskusija, kura tika pārraidīta arī tiešraidē internetā, pulcējot plašu skatītāju loku.Speed dating uzņēmumi aicināja studentus uz četru minūšu sarunu, kuras laikā abas puses vērtēja darba attiecību uzsākšanas potenciālu. Sarunās latviešu valodā piedalījās 25 uzņēmumi, bet angļu valodā – astoņi uzņēmumi.Karjeras dienas laikā norisinājās arī aptauja, kurā tika noteikti labākie stendi. Visaugstāk apmeklētāji novērtēja AS «Rīgas Satiksme» stendu, otrajā un trešajā vietā ierindojās attiecīgi RTU Dizaina fabrikas un AS «Olainfarm» stendi.

Foto galerija 
Pasākuma atskata video 
Elektronisks Karjeras dienas 2020 katalogs

 

2019. gads


RTU Karjeras diena notika Starptautiskajā izstāžu centra Ķīpsalā 22. februārī un tajā piedalījās 140 uzņēmumi un organizācijas, kas kopumā pārstāvēja 37 nozares. Uzņēmumi izstādes laikā prezentēja savus piedāvājumus studentiem – potenciālajiem darbiniekiem un praktikantiem. Pasākums pirmo reizi bija starptautisks, jo tur būs pārstāvēti arī Vācijas, Nīderlandes un Igaunijas uzņēmumi. Paralēli izstādei studentiem bija iespēja apmeklēt 3 seminārus – «Kā būt produktīvam?», kuru vadīja Printful izpilddirektors Dāvis Siksāns, Dīdžeja un raidījumu vadītāja Toma Grēviņa seminārs «Kā paspēt visu?»,«CognizantLatvia» pārstāvja Aleksandra Radcenko seminārs «21 nākotnes darbs» Kā arī Karjeras dienas laikā bija iespēja piedalīties RTU Dizaina fabrikas prototipēšanas izaicinājums «Karjeras pacēlājs».

Elektronisks Karjeras dienas 2019 katalogs
LTV1 Rīta panorāma sižets (0:49:46)
Radio pieci.lv ziņas («Otrās brokastis» 02:02:39)
Radio LR4 ziņas («Домская площадь» 09:50)
Foto galerija

 

2018. gads


RTU Karjeras diena notika Starptautiskajā izstāžu centra Ķīpsalā 1. martā un tajā piedalījās 116 uzņēmumi un organizācijas, kas kopumā pārstāvēja 27 nozares. Uzņēmumi izstādes laikā prezentēja savus piedāvājumus studentiem – potenciālajiem darbiniekiem un praktikantiem. Paralēli izstādei studentiem bija iespēja apmeklēt 3 seminārus – «Efektīva komunikācija, jeb – gribēju kā labāk, bet…», kuru vadīja TV un radio vadītājs, pasākumu un notikumu vadītājs, pasniedzējs Valdis Melderis, «Iemācies noteikt un sasniegt savus mērķus: interaktīva koučinga meistarklase», kuru vadīja personīgās izaugsmes trenere, «Meistarības skola» vadītāja un pasniedzēja Sandra Ošleja un «Mana sirdslieta – kā izveidot veiksmīgu karjeru darot to, ko mīli darīt.», kuru vadīja personības un karjeras attīstības treneris Andris Arhomkins. Kā arī Karjeras dienas laikā bija iespēja piedalīties Prāta spēlēs.

Elektronisks Karjeras dienas 2018 katalogs
Sižets LNT 900 sekundēs (1:28:40)
Sižets LNT vakara un dienas ziņās
LR4 sižets (26:51)
Foto galerija

 

2017. gads


RTU Karjeras diena notika Starptautiskajā izstāžu centra Ķīpsalā 2. martā un tajā piedalījās 102 uzņēmumi un organizācijas, kas kopumā pārstāvēja 28 nozares. Uzņēmumi izstādes laikā prezentēja savus piedāvājumus studentiem – potenciālajiem darbiniekiem un praktikantiem. Paralēli izstādei studentiem bija iespēja piedalīties «Sarunu bibliotēkā». Karjeras dienas «Sarunu bibliotēkā» bija atrodami 13 dažādu jomu profesionāļu stāsti. Studentiem tika piedāvāta iespēja uzdot jautājumus par profesijām, to izvēles procesu, veiksmēm, grūtībām, darba ikdienu u. c.

Elektronisks Karjeras dienas 2017 katalogs
Sižets LTV1 ziņās 
Sižets LNT ziņās 
LR1 saruna raidījumā “Labrīt”
LR4 sižets 
Foto galerija 

 

2016. gads


RTU Karjeras diena notika Starptautiskajā izstāžu centra Ķīpsalā 3.martā un tajā piedalījās 81 uzņēmums un organizācijas, kas kopumā pārstāvēja 28 nozares. Iztādes laikā bija iespēja saņemt konsultācijas par CV satura veidošanu un uzlabošanu, par sagatavošanos darba intervijām un darba meklēšanu saistītiem jautājumiem.

Ar RTU Karjeras dienas 2016 katalogu var iepazīties elektroniski.

 

2015. gads

 

RTU Karjeras diena notika Starptautiskajā izstāžu centra Ķīpsalā 30.aprīlī un tajā piedalījās 121 uzņēmums un organizācijas, kas kopumā pārstāvēja 27 nozares. Iztādes laikā notika tikšanās ar uzņēmuma pārstāvjiem, atbalstītāju aktivitātes un  prezentācijas, konsultācijas par CV veidošanu, kā arī semināri par radošiem darba meklēšanas veidiem un praktiskas pieredzes nozīmi karjeras veidošanā.

Ar RTU Karjeras dienas 2015 katalogs var iepazīties elektroniski.

2014. gads


RTU Karjeras diena notika Ķīpsalas izstāžu hallē 20. martā un tajā piedalījās 107 uzņēmumi un organizācijas, kas kopumā pārstāvēja 21 nozari. Izstādē notika arī uzņēmumu prezentācijas, semināri, konsultācijas CV rakstīšanā, darba interviju simulācijas, atbalstītāju aktivitātes.

Ar RTU Karjeras dienas 2014 katalogs var iepazīties elektroniski.

 

2013. gads


RTU Karjeras diena notika Ķīpsalas izstāžu hallē 21. martā un tajā piedalījās 81 uzņēmums.

Ar RTU Karjeras dienas 2013 katalogs var iepazīties elektroniski.

 

2012. gads


RTU Karjeras diena notika 22. martā un tajā piedalījās rekordliels skaits darba devēju – 65. Pirmo reizi Karjeras diena notika Ķīpsalas izstāžu hallē. Apmeklētāji varēja ne tikai piedalīties diskusijās un iepazīties ar interesējošiem uzņēmumiem, bet arī piedalīties semināros un darba intervijas individuālajās meistarklasēs, Europass CV darbnīcās u. c.

Ar RTU Karjeras dienas 2012 katalogs var iepazīties elektroniski.

 

2011. gads


RTU Karjeras dienas notika 16. martā un tajā piedalījās 32 dalībnieki. Gan izstāde, gan uzņēmumu prezentācijas notika vienā dienā.

 

2010. gads


RTU Karjeras dienas notika 17.–18. martā. Sekojot dalībnieku, kas šogad bija 25, ierosinājumam, izstāde notika tikai pirmajā dienā, otro dienu pilnībā atvēlot dažādām tematiskajām lekcijām un semināriem.

 

2009. gads


Šis gads valstī iezīmējās kā smagas ekonomiskās recesijas laiks. Karjeras dienas precīzi atspoguļo tendences Latvijas tautsaimniecībā. Vakanču skaits uzņēmumos strauji rūk. Maz ir tādu uzņēmumu, kas ir pietiekami spēcīgi, lai spētu domāt ilgtermiņā un komunicēt ar studentu auditoriju. Piedalās vairs tikai 24 uzņēmumi, 2 izvēlas publicēt informāciju katalogā bez aktīvas piedalīšanās izstādē.

2008. gads


Tiek pārtraukta ESF līdzekļu piesaiste saistībā ar finansēšanas perioda beigām un jaunā neuzsākšanos.
Tiek organizēta diskusija starp uzņēmējiem, augstskolas administrāciju un studentiem par augstākās tehniskās izglītības attīstību nākotnē. Tajā piedalās pārstāvji no nozaru asociācijām un lielākajiem Latvijas uzņēmumiem.
Karjeras dienās piedalās 41, informāciju katalogā publicē 16 uzņēmumi.

 

2007. gads


Tiek turpināta ESF līdzekļu piesaiste Karjeras dienu projektam. Pasākums kļuvis tik populārs, ka ir uzņēmumi, kuriem jāatsaka ierobežotās telpu kapacitātes dēļ. Piedalās 41 uzņēmums, informāciju publicē 24 uzņēmumi. Tātad kopumā studenti iegūst aktuālāko informāciju par prakses un darba iespējām no 65 uzņēmumiem, kas arī ir kvantitatīvais rekords, kas vēl nav pārspēts.

 

2006. gads


RTU Karjeras dienas ieņem stabilu vietu Latvijas profesionālās orientācijas pasākumu vidū. Projekts ir atpazīstams, organizatoru darbu atvieglo uzņēmēju interese un proaktīva pieteikšanās dalībai. Piedalās 40, informāciju par sevi publicē 13 uzņēmumi. Pirmo reizi tiek piesaistīti Eiropas Sociālā Fonda līdzekļi projekta realizēšanai.

 

2005. gads


RTU rīkotās Karjeras dienas ir ieguvušas zināmu popularitāti, darbs pie dalībnieku piesaistes ir kļuvis vieglāks. Tas atspoguļojas arī dalībnieku skaitā: piedalās 39 uzņēmumi, 14 izvēlas izvietot informāciju Karjeras dienu katalogā, nepiedaloties klātienē.

 

2004. gads


Sekojot Eiropas universitāšu piemēram, Rīgas Tehniskās universitātes administrācija izlemj par Karjeras dienu organizēšanas nepieciešamību. Pirmo reizi aulā uz divām dienām tiek pulcēti RTU pārklāto nozaru uzņēmumi izstādes tipa pasākumam, kura ietvaros studentiem un uzņēmumu pārstāvjiem ir iespēja nepastarpināti komunicēt saistībā ar aktualitātēm nozarē, iespējamajām prakses un darba vietām.
RTU ir viena no pirmajām augstskolām Latvijā, kas organizē Karjeras dienas. Šis koncepts ir jauns abām klientu grupām: uzņēmumiem (dalībniekiem), kā arī galvenajai apmeklētāju mērķauditorijai – RTU studentiem. Pirmajā izstādes gadā izdodas piesaistīt 26 uzņēmumus, kas klātienē piedalās Karjeras dienās. Paralēli izstādes norisei notiek uzņēmumu prezentācijas, kuru ietvaros nelielām studentu grupām tiek stāstīts par uzņēmumu un aktualitātēm to pārstāvētajās nozarēs.