RTU Studentu serviss
Parādīt izvēlni
RTU Studentu serviss

Individuālās studiju izvēles konsultācijas

Individuālās studiju izvēles konsultācijas vidusskolēniem un citiem studēt gribētājiem. 

Visa gada garumā topošajiem studentiem ir pieejamas bezmaksas konsultācijas par piemērotās studiju programmas izvēli. 


Individuālās konsultācijas laikā Tev būs iespēja: 

  • izpētīt savas stiprās puses un spējas;
  • noteikt Tev piemērotās studiju programmas;
  • izstrādāt individuālo lēmuma pieņemšanas plānu;
  • uzdot konsultantam jautājumus par Tevi interesējošo jomu un darba iespējām;
  • saņemt informāciju par darba tirgus aktualitātēm.

Cik laika aizņem konsultācija? Parasti konsultācija ilgst no vienas līdz pusotrai stundai, atkarībā no sarunas tēmas. Reizēm, lai izvēlētos studiju programmu, ir nepieciešamas vairākas konsultācijas. Tad starp tikšanās reizēm Tev var tikt uzdots arī kāds mājas darbs.

Kā notiek konsultācija? Studiju izvēle ietver vairāku Tavas dzīves jomu iepazīšanu. Tas parasti notiek strukturētā sarunā, kur konsultants uzdod dažādus jautājumus par mācībām, vēlmēm, ģimenes ieradumiem u.c. Lai noteiktu stiprās puses vai spējas, izmanto īsākus vai garākus testus. Reizēm tiek izmantotas arī citas metodes, piemēram, spēles vai dažādi mājas darbi.

Vai mani aģitēs izvēlēties tieši RTU studiju programmas? Nē, konsultanta uzdevums ir palīdzēt atrast topošajam studentam piemērotās studijas, lai izvēlētajā jomā var studēt ar prieku. Ja griezies RTU Karjeras centrā, tad arī pats visdrīzāk apdomā studijas tehniskajā jomā. Ja nē, tad konsultācijas laikā Tev būs iespēja paplašināt savas zināšanas gan par RTU studiju programmām, gan par savām spējām, gan par darba iespējām un izdarīt izvēli apzināti.