RTU Kultūras centrs
RTU Kultūras centrs

DABA SAN aicina uz jaunā albuma «Jumi dzinu!» atklāšanas koncertu

RTU postfolkloras grupa DABA SAN aicina uz jaunā albuma «Jumi dzinu!» atklāšanas koncertu 28. maijā plkst. 16.00 Bieriņu Ozolplacī, Rīgā.

Linda Zonne-Zumberga, grupas mākslinieciskā vadītāja un galvenā tautas dziesmu virknētāja un skaidrotāja:
«Tautas dziesmas var salīdzināt ar seno laiku twiteri. Tās runā par tēmām, kas aktuālas indivīdam – pārdzīvojumiem, pārdomām, novērojumiem – vienlaikus raksturojot visu sabiedrību. Tās ir manu, mūsu grupas un līdzcilvēku kopīgais mantojums. Atstātās domas. Ikviens, kuru interesē tautas dziesmas spēja apvienot daudzas paaudzes, laipni gaidīts koncertā. Uz tikšanos!»

20. maijs

Sveicam RTU studentu teātra SPĒLE māksliniecisko vadītāju Raimondu Vazdiku skaistā dzīves jubilejā!

RAIMONDA VAZDIKA ir daudzpusīga skatuves māksliniece – režisore un aktrise, dziesmu autore un izpildītāja, kura klausītāju vērtējumam tikko nodevusi jaunu dziesmu albumu "Vēstules rokrakstā smalkā", kas iznācis izdevniecībā “Lauska”. Albumā iekļautas 14 dziesmas, no kurām 13 ir jaunas, bet dziesma "Kaija" jau skanējusi Raimondas pirmajā albumā "Labākās dienas". Dziesmu vārdu autore ir gan R. Vazdika, gan Latvijas ievērojamākie dzejnieki -  I.Ziedonis, J.Peters, E.Zālīte, P.Brūveris.

17. maijs

Koncertā «Plecu pie pleca, līdz pasaule kļūs veca» sumina «Vektora» ilggadējo māksliniecisko vadītāju Uldi Šteinu

Cieņpilni, emocionāli un mirdzoši Rīgas Tehniskās universitātes Tautas deju ansamblis «Vektors» 24. aprīlī izdejoja koncertu «Plecu pie pleca, līdz pasaule kļūs veca» skatītāju pilnā zālē Kultūras pilī «Ziemeļblāzma». Ikviena deja saņēma skatītāju ovācijas. RTU rektors Leonīds Ribickis, Kultūras centra vadītāja Asja Visocka un skatītāji, stāvot kājās un ilgi un sirsnīgi aplaudējot, sumināja «Vektora» ilggadējo māksliniecisko vadītāju Uldi Šteinu, dodoties pelnītā atpūtā. U.Šteins kopā ar «Vektoru» bijis vairāk nekā 60 gadus. Koncertā tika izdejotas gan klasiskās «Zelta repertuāra» daudziem labi zināmās, gan jaunrades dejas. Pēc koncerta «Vektora» mākslinieciskā vadītāja un horeogrāfe Dagmāra Bārbala sveica divus pagājušā gada labākos dejotājus, kā arī uzņēma jaunos dalībniekus gandrīz 100 jauniešu lielajā dejotāju saimē.

16. maijs