RTU Kultūras centrs
Parādīt izvēlni
RTU Kultūras centrs

Vīru koris «Gaudeamus»

Vīru koris «Gaudeamus»

RTU vīru koris «GAUDEAMUS» dibināts 1959. gadā, un ir viens no vadošajiem vīru koriem Latvijā. Kora pirmais mākslinieciskais vadītājs un dibinātājs bija diriģents Edgars Račevskis, kopš 1996. gada kora mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents ir Ivars Cinkuss. Koris ir ierakstījis un izdevis septiņus kompaktdiskus ar latviešu koru klasikas, latviešu mūsdienu mūzikas, Rietumeiropas koru klasikas un krievu pareizticīgo baznīcas pērlēm, tostarp Sergeja Rahmaņinova monumentālo ciklu «Vespers». 2006. gadā izdotais pareizticīgo mūzikas albums «Manas dvēseles tērpu apskaidro» kā labākais akadēmiskās mūzikas albums tika izvirzīts «Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvai».

Darbības laikā «Gaudeamus» sniedzis vairāk nekā 1000 koncertu Eiropas valstīs, ASV, Austrālijā, Dienvidāfrikā un Ķīnā, uzstājoties arī tādās pasaulslavenās koncertzālēs kā Vīnes «Musikverein» un Ķīnas imperatoru pils «Aizliegtā pilsēta» koncertzālē. Kopš 1989. gada koris ir piedalījies daudzos starptautiskos konkursos, kuros ieguvis balvas un godalgas, tostarp zelta medaļu Pasaules koru olimpiādē Ķīnā 2006. gadā. Pasaules koru olimpiādē «Rīga 2014» koris ieguva zelta medaļu vīru koru kategorijā un izcīnīja uzvarētāja titulu.

Gadu gaitā koris ir sadarbojies ar daudziem pašmāju populārās un etnomūzikas solistiem – Zani Šmiti, Kristīni Kārkli-Kalniņu, Ilzi Grunti, Aiju Andrejevu, Samantu Tīnu, grupu «Pērkons». Tāpat koris izveidoja sadarbību ar britu mūzikas zvaigzni Robiju Viljamsu (Robbie Williams) un somu smagā roka grupu Ļeņingradas kovboji (Leningrad cowboys).

Mākslinieciskais vadītājs, galvenais diriģents: Ivars Cinkuss
+371 29119001
m

Mēģinājumi notiek pirmdienās un trešdienās no plkst. 18.00 līdz 21.00 RTU, Meža ielā 1 k-1, zālē «Mežs»

Dzirdēt, redzēt, uzzināt: gaudeamus.lv
facebook.com/RTUViruKorisGaudeamus
youtube.com/channel/UC