RTU Kultūras centrs
Parādīt izvēlni
RTU Kultūras centrs

Studentu teātris «Spēle»

Studentu teātris «Spēle»

RTU studentu teātris SPĒLE ir dibināts 2000. gadā.
Sākotnēji to vadīja režisors Mārtiņš Eihe un aktrise Indra Burkovska. Aktīvāks radošās darbības posms sākās 2002. gadā, kad par māksliniecisko vadītāju kļuva aktieris un režisors Romans Grabovskis, kura režijā tapa izrādes - «Mekijs Nazis», «Kaija», «Mandragora», «Rieteklīša uzaušana», «Trīsgrašu opera» un citas.

2017. gadā teātri sāka vadīt režisore Kristīne Logina, kura, sadarbojoties ar ilggadējo teātra SPĒLE aktrisi Sanitu Toču, iestudēja amizanto un skatītāju gaidīto izrādi «Sapūtnieki». 

Teātris vienmēr ir piedalījies Dzejas dienu pasākumos, ar  jauniestudējumiem veicinājis RTU Kultūras centra rīkoto ikgadējo Latvijas Studentu teātru dienas daudzpusību, bijis līderis citos festivālos un ar vispusīgu jaunradi iedvesmojis skatītājus no daudzām teātra skatuvēm.

No 2019. gada rudens SPĒLES vadītāja ir aktrise, režisore, horeogrāfe un mūziķe Raimonda Vazdika.
Jaudīgā radošā sadarbībā tapuši uzvedumi «Gaismas rotas un rotaļas», «Vai Rīga gatava?», «Sapnis ziemas naktī», kas 2020. gada Latvijas Studentu teātra dienas festivālā ieguva galveno balvu - Āksta cepuri. Pēc R. Vazdikas scenārija tapusī luga «Atbildes mākonī» spēlēta Latvijas Nacionālā kultūras centra organizētās Latvijas amatierteātru iestudējumu skates finālā un XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku amatierteātru izrāžu parādē Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī.


2021. gads teātra attīstībā atver jaunu lapaspusi, iekļaujot radošos meklējumos piesātinātu videodarbu veidošanu. Top videoklipi festivālam «Šekspīra varoņi mūsdienās», kas ir atzinīgi novērtēti, saņemot balvas vairākās kategorijās. Pirmizrādes svin arī īsfilmas «Kastings nezināmai lugai», «Laimes ēnā» un citas.

Studentu teātris allaž ir atvērts nebijušai pieredzei un jaunu dalībnieku uzņemšanai. Aktierspēles iemaņu un ķermeņa valodas pilnveide, priekšnesumu veidošanas mākslas un improvizācijas meistarība ikvienam palīdz veidot un saglabāt pārliecinošu personību.

SPĒLES devīze ir «Esam jauni, esam brīvi, mīlam dzīvi!».
LAI DZĪVO SPĒLE!

Mākslinieciskā vadītāja, režisore: Raimonda Vazdika
+371 29434045

Mēģinājumi notiek pirmdienās un trešdienās no plkst. 18.00 līdz plkst. 21.00 RTU Meža ielā 1, 303. telpā

Dzirdēt, redzēt, uzzināt: