RTU Kultūras centrs
Parādīt izvēlni
RTU Kultūras centrs

Sieviešu koris «Delta»

Sieviešu koris «Delta»

DELTA ir tradīcijām bagāts kolektīvs, kas darbojas kopš 1959.gada. Savas pastāvēšanas laikā koris piedalījies visos Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkos, kā arī Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētkos «Gaudeamus».

Koris ieguvis arī starptautisku pieredzi, piedaloties dažādos koru festivālos un konkursos Vācijā, Itālijā, Spānijā, Austrijā, Polijā un Holandē.

Kora kontā ir zelta diploms 2014. gada Pasaules koru olimpiādē un zelta medaļa Nāciju «Grand Prix Rīga 2017» Eiropas koru olimpiādē 2017. gadā. 2019. gada janvārī Daugavpils XIII Starptautiskajā garīgās mūzikas festivālā «Sudraba zvani» iegūts 1. pakāpes diploms.

Gandrīz 39 gadus kora mākslinieciskā vadītāja bija Inta Eizenberga-Cērmane, kura Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā izskolojusi ne tikai vairākus kora kormeistarus, bet arī lielāko daļu kora solistu. Ar savām neizsīkstošajām radošajām spējām diriģente prata saliedēt kolektīvu un izveidot pārdomātu repertuāru, lai tas patiktu gan pašām dziedātājām, gan klausītājiem.

Šobrīd kori vada dzīvespriecīgā un enerģiskā Elīza Dūma, kura arī ir Intas Eizenbergas-Cērmanes audzēkne. Korī dzied dažādu paaudžu sievietes ar skanīgām balsīm, kuras publiku priecē gan ar tautasdziesmu apdarēm, gan latviešu autoru oriģināldarbiem, gan kompozīcijām no pasaules klasikas.

Mākslinieciskā vadītāja, galvenā diriģente: Ieva Parša
+371 26455271
m

Mēģinājumi notiek otrdienās un ceturtdienās no plkst. 18.00 līdz 21.00 RTU Svētku zālē, Kronvalda bulvārī 1
Dzirdēt, redzēt, uzzināt: facebook.com/Deltakoris