RTU Kultūras centrs
Parādīt izvēlni
RTU Kultūras centrs

Sieviešu koris «Delta»

Sieviešu koris «Delta»

DELTA ir tradīcijām bagāts Latvijas vecākās universitātes sieviešu koris, kas darbojas kopš 1959. gada. 
Pastāvēšanas laikā koris piedalījies visos Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos, Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētkos «Gaudeamus», kā arī dažādos starptautiskos konkursos un festivālos Vācijā, Itālijā, Spānijā, Austrijā, Polijā, Holandē un citviet.

«Deltas» dziedātprieku un vokālo prasmi veidojuši daudzi diriģenti. Pirmsākumos kora vadību uzņēmās toreizējais Latvijas Valsts konservatorijas students Viesturs Liepiņš, vēlāk Leons Amoliņš septiņpadsmit gadu laikā izveidoja kori par stabilu kolektīvu ar vārdu. Gandrīz 40 gadus kori vadīja enerģiskā Inta Eizenberga-Cērmane, kas ar savām neizsīkstošām radošajām spējām prata saliedēt kolektīvu un spēja veidot pārdomātu repertuāru, lai tas patiktu gan pašām dziedātājām, gan klausītājiem. Tad kora vadību pārņēma Intas skolniece diriģente Elīza Hvane. Šobrīd kori vada brīnišķīgā Ieva Parša, arī Intas Eizenbergas-Cērmanes audzēkne.

Kora «Delta» repertuārā ir gan tautasdziesmu apdares, skaņdarbi un kompozīcijas no pasaules klasikas, gan latviešu komponistu darbi, kā arī garīgā mūzika.

Kora kontā ir zelta diploms 2014. gada Pasaules koru olimpiādē un zelta medaļa Nāciju «Grand Prix Rīga» Eiropas koru olimpiādē 2017. gadā.
2019. gada janvārī  Daugavpils XIII Starptautiskajā garīgās mūzikas festivālā «Sudraba zvani» iegūts 1. pakāpes diploms.

 

Mākslinieciskā vadītāja, galvenā diriģente: Ieva Parša
+371 26455271
m

Mēģinājumi notiek otrdienās un ceturtdienās no plkst. 18.00 līdz 21.00 RTU Ķīpsalā
Dzirdēt, redzēt, uzzināt: facebook.com/Deltakoris