RTU Kultūras centrs
RTU Kultūras centrs

RTU Liepāja sieviešu koris «Atbalss»

RTU Liepāja sieviešu koris «Atbalss» dibināts 1959. gadā diriģenta Kārļa Kreicberga (1921-2014) vadībā, kurš bijis galvenais diriģents līdz 1989. gadam. 1970. gadā ar kolektīvu sācis strādāt Vilnis Kronbergs (1941), kurš 1989. gadā kļuvis par kora māksliniecisko vadītāju. No 1991. gada kora mākslinieciskā vadītāja un galvenā diriģente ir prof. Ilze Valce. I. Valce 1987. gadā ar izcilību absolvējusi prof. D. Gaiļa kordiriģēšanas klasi J. Vītola LVK, 1995. gadā ieguvusi maģistra grādu prof. E. Račevska diriģēšanas klasē J.Vītola LMA, laikā no 2004.-2007. un 2011­­­.-2012. gadam studējusi JVLMA doktorantūrā, bijusi XXV-XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XV-XVII Deju svētku virsdiriģente. No 2010. gada kora otrā diriģente ir doc. Olga Blauzde.

Sieviešu korī «Atbalss» dzied bijušās Liepājas Universitātes studentes un absolventes, dziedātāju sastāvs katru studiju gadu atjaunojas, tāpēc koris ir «mūžam jauns».

Kopš dibināšanas koris «Atbalss» piedalījies visos Baltijas valstu studentu svētkos «Gaudeamus», Republikas sieviešu un vīru koru salidojumos un Vispārējos Latviešu Dziesmu un Deju svētkos, cīnījies «Dziesmu karos» un guvis godalgotas vietas (1960., 1965., 1970., 1973., 1977., 1980., 2003., 2013., 2018.).

No 90.-to gadu sākuma koris piedalījies vairāk nekā 25 festivālos, konkursos un projektos Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Slovēnijā, Slovākijā, Vācijā Čehijā, Dānijā, Ungārijā (2017. gadā izcīnīta Zelta medaļa 2. Nāciju Grand Prix Berlīnē, Vācijā; 2015. gadā izcīnīts Eiropas čempiona tituls 2. Eiropas koru olimpiādē un iegūta Zelta medaļa 1. Nāciju Grand Prix Magdeburgā, Vācijā; 2014. gadā izcīnīta Zelta medaļa 8. Pasaules koru Olimpiādē Rīgā u. c.), pēdējos gados realizēti daudzi starptautiskās sadarbības projekti ar Latvijas un ārzemju universitātēm. Koris ikdienā sniedz koncertus Liepājas Universitātē, Liepājas baznīcās un koncertzālēs, kā arī citur Latvijā.

Kora repertuārā ir latviešu (A. Jurjāns, J. Vītols, E. Dārziņš, E. Melngailis, B. Skulte, P. Barisons, J. Graubiņš, Alfr. Kalniņš, R. Pauls, I. Kalniņš, P. Vasks, S. Mence, L. Amoliņš, A. Engelmanis, U. Prauliņš, V. Pūce, A. Kontauts, Ē. Ešenvalds, I. Rupaine, J. Vaivods, A. Sējāns, A. Dzenītis, J. Jančevskis, L. Celma, L. Leontjeva u. c.) un aizrobežu komponistu (J. Handls, V. A. Mocarts, L. Delībs, Dž. Verdi, F. Šūberts, R. Šūmanis, J. Brāmss, F. Mendelszons – Bartoldi, G. Holsts, B. Britens, E. Rautavaara, H. Busto, A. Kaple, H. Andriesens, V. Miškinis, D. Zakaras, u. c.) oriģināldziesmas un tautas dziesmu apdares.

RTU Liepāja sieviešu koris «Atbalss» laika gaitā sadarbojies ar Latvijas Universitātes jaukto kori «Juventus», RTU vīru kori «Gaudeamus», Vašingtonas štata Universitātes kamerkori no Sietlas (ASV), Igaunijas meiteņu kori «Ellerhein», Ventspils augstskolas jaukto kori «Ventus», Šauļu Universitātes jaukto kori «Studium», Viļņas Universitātes sieviešu kori «Virgo» un jauktajiem koriem «Gaudeamus», «Pro musica», Viļņas Gedimina Tehniskās Universitātes jaukto kori «Gabija», Klaipēdas Universitātes Mākslu fakultātes sieviešu kori un kultūras centra «Žveju rūmai» sieviešu kori «Dange», Vītauta Dižā Kauņas Universitātes sieviešu kori, Belostokas Tehniskās Universitātes jaukto kori, u. c.

Mākslinieciskā vadītāja un diriģente Ilze Valce +371 26598476