RTU Kultūras centrs
Parādīt izvēlni
RTU Kultūras centrs

Studentu pūtēju orķestris «SPO»

Studentu pūtēju orķestris «SPO»

RTU studentu pūtēju orķestris «SPO» ir dibināts 1969. gada 5. martā Rīgā. Orķestra dibinātājs un galvenais diriģents laikā no 1969.-1990. gadam bija Hermanis Eglītis. Kopš 1987. gada orķestra sastāvā ir deju grupa, kuru sākotnēji vadīja Artūrs Ēķis. Laikā no 1990.-1992. gadam pūtēju orķestri vadīja Jānis Puriņš. No 1992. gada līdz šim brīdim orķestra mākslinieciskais vadītājs ir Māris Martinsons. Kopš  2017.gada par otro diriģentu strādā Juris Vanags. 

Studentu pūtēju orķestra «SPO» kolektīvs ir dzīvespriecīgs, jautrs un entuziasma pilns. Orķestra mērķis ir pilnveidoties, attīstīties un sasniegt vislabākos rezultātus Latvijas un starptautiskos konkursos, atskaņot klausītājiem koncertos kvalitatīva satura mūziku un veidot atraktīvi radošu vidi.

Kolektīvā spēlē studenti un jaunieši no dažādām Latvijas augstskolām, kā arī veterāni, kuri sevī saglabājuši studentu garu. Katru gadu «SPO» piedalās dažādos svētkos, festivālos, gājienos, kā arī valsts un pašvaldību organizētajos pasākumos.

Orķestris ir bijis laureāts starptautiskos konkursos Vācijā, Šveicē, Itālijā, Nīderlandē, ar panākumiem ir startēts festivālos Krievijā, Ukrainā, Somijā, Ungārijā, Francijā, Luksemburgā, Grieķijā. Kolektīva pastāvēšanas laikā vairāk kārt veikti ieraksti Latvijas Radio un Latvijas Televīzijā, ierakstītas divas vinila plates, 2008. gadā izdots CD disks «Jauns un traks».

Orķestra repertuārs ir plašs – sākot no tradicionālajiem maršiem un studentu dziesmu popūrijiem līdz klasiskās mūzikas pārlikumiem, mūsdienīgiem gan latviešu, gan cittautu komponistu oriģināldarbiem. «SPO» repertuārs tiek atsevišķi sastādīts katram konkrētam pasākumam. Lielos koncertos un konkursos pārsvarā tiek atskaņoti Eiropas komponistu orģinālskaņdarbi, baroka un klasiskās mūzikas pārlikumi, savukārt festivālos, ielu koncertos tiek atskaņoti džeza, popmūzikas un citu vieglās mūzikas žanru pārlikumi. Īpašu popularitāti iekarojuši latviešu komponistu skaņdarbi un tautas mūzika, kuras atskaņošanā piedalās Gitas Ūdres vadītā deju grupa, paralēli paspilgtinot orķestra sniegtos priekšnesumus.

Mākslinieciskais vadītājs, galvenais diriģents: Māris Martinsons
+371 29119929

Mēģinājumi notiek pirmdienās un trešdienās no plkst. 18.00 līdz 20.00 RTU, Meža ielā 1, 203.telpā

Dzirdēt, redzēt, uzzināt: facebook.com/rtuspo