RTU Kultūras centrs
Parādīt izvēlni
RTU Kultūras centrs

Jauktais koris «Vivere»

Rīgas Tehniskajā universitātē veiksmīgi darbojas jauktais koris VIVERE, kas dibināts 2007.gadā un savu lielāko attīstību veicis tieši RTU sastāvā. Kora izrāviena pamatā ir tā dzinējs - Vispārējo dziesmu svētku virsdiriģents, Rīgas Doma kora skolas vadītājs Gints Ceplenieks. Līdzās mākslinieciskajam vadītājam ir bijuši vairāki talantīgi un izcili diriģenti, taču šobrīd darbā ar kori palīdz diriģente Karīna Pundzjus un kormeistars Egīls Niklāvs Siliņš. Koris darbojas teju 15 gadus, vienojot pulkā ap 45 dažāda vecuma un profesiju dziedātājus – RTU absolventus, studentus, viņu radus, draugus un Latvijā pazīstamus, dziedātgribošus cilvēkus.

RTU koris VIVERE parāda un pierāda savu sniegumu solo koncertos, piedaloties Valsts nozīmes pasākumos, koru dziedāšanas svētkos, Dziesmu svētkos, labdarības un sadraudzības pasākumos Rīgā un Latvijā. Izcīnīts Zelta diploms Eiropas koru olimpiādē.

VIVERE ir veiksmīgi startējusi divos starptautiskajos konkursos Gdaņskā, Kauņā, tai skaitā Pasaules Koru olimpiādē, mājās pārvedot zelta godalgas.

Kora plāns ir strauji augt gan spēcīgu dziedātāju skaitā, gan savā varēšanā un kļūt par vienu no vadošajiem Latvijas universitāšu koriem, apliecinot RTU augstās rūpes ne tikai par izglītības, bet arī kultūras dzīves kvalitāti.

Koris veicina ikviena sava dziedātāja individuālo izaugsmi, tādējādi paplašinot visa kora māksliniecisko iespēju robežas. Kora repertuārs ir daudzpusīgs un ik gadu VIVERE priecē savus klausītājus ne tikai ar apburošo skanējumu, bet arī parādot kora dalībnieku izveicību dejas mākslā, instrumentu muzicēšanā un deklamēšanā.

Mākslinieciskais vadītājs, galvenais diriģents: Gints Ceplenieks

Kontakti: Tel. +371 26544138; ​E-pasts: m

Mēģinājumi notiek otrdienās un ceturtdienās no plkst. 18.00 līdz 21.00 RTU Meža ielā 1, 301. telpā

Dzirdēt, redzēt, uzzināt RTU jauktā kora gaitas: https://www.facebook.com/viveredzied/

https://www.instagram.com/korisvivere

https://www.youtube.com/channel/UCA9bJPi5_3jIA_OeTBJ940g/videos