RTU Kultūras centrs
RTU Kultūras centrs

Aicinām uz XXV Latvijas Studentu teātra dienu «Laiks»

11. marts

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Kultūras centrs, gaidot Starptautisko teātra dienu, rīko XXV Latvijas Studentu teātra dienu­­­ «LAIKS», kas visas dienas garumā 23. martā notiks Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejā, Eduarda Smiļģa ielā 37.

Konkursā piedalīsies Latvijas augstskolu teātri, kuru radītos skatuves darbus vērtēs profesionāla žūrija – teātra kritiķe Zane Radzobe, pedagoģe un režisore Anna Eižvertiņa, aktieris un dramaturgs Artūrs Dīcis. Konkursā noskaidros laureātus nominācijās: Labākā izrāde, Labākā aktrise, Labākais aktieris, Skatītāju balva, kā arī tiks piešķirtas žūrijas Simpātiju balvas. Šā gada konkursa tēma aktualizē dramaturģijas darbus ar jēdziena «laiks» klātbūtni, uz apkārt notiekošo raugoties gan no reālistiska, gan filozofiska skatpunkta.

Studentu teātra dienas konkursu 23. martā plkst. 11.30 ar īpaši pasākumam radītu skaņdarbu atklās RTU vokālais ansamblis «Jauna Nianse» un mākslinieciskā vadītāja, pianiste Enita Šminiņa. Plkst. 12.00 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas operstudija «FIGARO» žūrijas un skatītāju vērtējumam piedāvās Domeniko Čimaroza operas SLEPENĀS LAULĪBAS tercetu. Ar Latvijas Universitātes «STUDENTU TEĀTRA» iestudējumu PIEZĪMES MR. VALDEMĀRA LIETĀ, kas veidots  pēc Edgara Alana Po tāda paša nosaukuma stāsta, interesenti iepazīsies plkst. 12.40. RTU Studentu teātra «KAMERTONIS» izrādi LĀCIS (krievu valodā), kas veidota pēc Antona Čehova darbu motīviem, varēs noskatīties plkst. 13.40. Reiņa Rozenbaha sarakstītu un iestudētu oriģināldarbu BILBAO EFEKTS  RTU Inženierzinātņu vidusskolas «TEĀTRA TRUPA» rādīs  plkst. 14.45. Ar brīvu fantāziju pēc Luidži Pirandello lugas «Seši tēli meklē autoru» motīviem ĪSTĀ DZĪVE (Raimondas Vazdikas scenārijs) RTU Studentu teātra «SPĒLE» atveidojumā skatītāji sastapsies plkst. 17.15. Izrāžu maratonu noslēgs Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes «STUDENTU TEĀTRIS», spēlējot VĪZIJAS PAR HOLMSU, izrāde veidota pēc Hermaņa Paukša darbu motīviem.

Pasākuma noslēgumā plkst. 20.00 – apsveikums XXV Latvijas Studentu teātra dienā un svinīgā APBALVOŠANAS ceremonija.

Paplašināts programmas izklāsts

Ieeja bez maksas

Plašāk par RTU organizētajām Latvijas Studentu teātra dienām šeit

Ja rodas jautājumi, raksti:

11. marts plkst. 20:24