RTU Kultūras centrs
RTU Kultūras centrs

RTU Studentu teātris «Kamertonis» triumfē Latvijas studentu teātra dienas «LAIKS» izrāžu konkursā

24. marts
Foto: Matīss Matvejs

RTU Kultūras centra organizētā XXV Latvijas Studentu teātra diena «LAIKS» 23. martā visas dienas garumā notika LKA Eduarda Smiļģa Teātra muzejā.

Izrādes vērtēja profesionāla žūrija - teātra kritiķe Zane Radzobe, pedagoģe un režisore Anna Eižvertiņa, aktieris un dramaturgs Artūrs Dīcis.

Lielo balvu «Āksta cepure» saņēma RTU Studentu teātra «Kamertonis» izrāde, kas veidota pēc Antona Čehova darba «Lācis» motīviem. Izrādes režisore un teātra trupas mākslinieciskā vadītāja Ludmila Stančika. Apsveicam!

Balvu «Labākā aktrise» ieguva Gaļina Freščenko par lomu izrādē «Lācis».

Balva «Labākais aktieris» tika pasniegta Andrim Krūmiņam par lomu RTU Studentu teātra «Spēle» iestudētajā izrādē «Īstā dzīve», režisore un dramatizējuma autore Raimonda Vazdika.

Šogad pirmo reizi Latvijas Studentu teātra dienā tika pasniegta nozīmīgā «Skatītāju balva», kas noskaidrojās telefonbalsojumā pēc visu izrāžu noskatīšanās. Balvu ieguva LBTU Studentu teātra izrāde «Vīzijas par Holmsu», režisore un dramatizējuma autore Astra Kacena.

RTU studentu teātrim «Spēle», RTU Inženierzinātņu vidusskolas Teātra trupai, LU Studentu teātrim, LBTU Studentu teātrim un JVLMA operstudijai «Figaro» par daudzpusīgiem radošiem meklējumiem žūrija pasniedza Simpātiju balvas.

Vairākās nominācijās studentu teātru kolektīvu veikumu žūrija novērtēja kā mākslinieciski augstvērtīgu un veiksmīgiem radošiem meklējumiem piesātinātu.

Paldies studentu teātru kolektīviem, mākslinieciskajiem vadītājiem, režisoriem, scenogrāfiem, kustību konsultantiem un citiem skatuves mākslas profesionāļiem par dalību XXV Latvijas studentu teātra dienā!

Pateicamies par sadarbību Rīgas Tehniskajai universitātei, LKA Eduarda Smiļģa Teātra muzejam, Latvijas Nacionālajam teātrim, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrim, Ģertrūdes ielas teātrim, izdevniecībai «Avots».

Paldies RTU vokālajam ansamblim «Jauna Nianse» par dalību ATKLĀŠANAS ceremonijā, RTU mūziķu grupai Kārļa Bērziņa vadībā par sveicienu NOSLĒGUMA ceremonijā, RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēnam Dāvim Freimanim par pasākuma vadīšanu.
Paldies skaņu un gaismu režisoram Andrējam Krūmiņam!

Uz tikšanos nākamajā Studentu teātra dienā, kas, kā allaž, radoši apvienos Latvijas augstskolas.

XXV Latvijas Studentu teātra diena "Laiks"

24. marts plkst. 19:55