RTU Kultūras centrs
RTU Kultūras centrs

RTU Kultūras centrs aicina apmeklēt «Āgenskalna amatiermākslas festivālu»

3. novembris, 2022

Vēloties iepazīstināt Āgenskalna un Rīgas iedzīvotājus ar RTU Kultūras centru kā jaunu apkaimes kultūrvietu, 4. un 5. novembrī rīdzinieki aicināti apmeklēt dažādus kultūras notikumus, kas tiks īstenoti kopā ar RTU amatiermākslas kolektīviem.

Festivālu ievadīs RTU amatiermākslas kolektīvu radošo darbu izstāde «Mans Āgenskalns».

Izstādi atklās piektdien, 4. novembrī, Rīgas Centrālās bibliotēkas Āgenskalna filiālbibliotēkā, Eduarda Smiļģa ielā 46.  Darbi, kas vēstīs par piederības sajūtu Āgenskalna apkaimei, būs apskatāmi līdz 16. novembrim.

Bibliotēkas telpās interesenti aicināti arī uz festivāla ieskaņas kamerkoncertu plkst. 17.00,  ļaujoties RTU stīgu ansambļa «Gaiva» valdzinājumam. Kolektīva mākslinieciskā vadītāja, vijolniece Jevgēnija Otroško.

Savukārt 5. novembrī RTU Kultūras centra telpās Meža ielā 1k1-300 zālē «Mežs» notiks pasākumi dažādām vēlmēm un gaumēm visas dienas garumā.

PLKST. 12.00 BĒRNU RĪTS
Pasākums sāksies ar izzinoši muzikālu programmu. Caur latviešu tautas ticējumiem, dziesmām, rotaļām Mārtiņdienas noskaņā apmeklētājus ievadīs folkloras kopas «Laiksne» un RTU studentu teātra «Spēle» dalībnieki.

PLKST.  13.30 IZRĀDE «DZIRNAVNIECES NOSLĒPUMS»
Bērnu rīta otrajā daļā iestudējumu «Dzirnavnieces noslēpums» pēc Kārļa Skalbes pasakas «Kaķīša dzirnaviņas» motīviem publikai piedāvās RTU studentu teātris «Kamertonis» (izrāde krievu valodā).

PLKST. 17.00 KONCERTS «RUDENS MEŽĀ»
Dienas otrajā daļā pasākumu programma turpināsies ar RTU amatiermākslas kolektīvu koncertu «Rudens mežā».

Programma:
● Raimonds Pauls «80. gadu hiti» - izpilda RTU studentu pūtēju orķestris SPO, vadītājs Māris Martinsons;

● Latv. t.dz. «Aijā, Ancīt, aijā»,  latv.t.dz. «Gauži raud saulīte» - izpilda RTU vokālais ansamblis Jauna nianse, vadītāja Enita Šminiņa;

● Jēkabs Jančevskis, Inese Zandare «Koki», Raimonds Tiguls «Mīlestības jūra», Imants Kalniņš «Apliecinājums» - izpilda RTU jauktais koris Vivere, mākslinieciskais vadītājs Gints Ceplenieks, pie klavierēm Aldis Liepiņš;

● Udo Jurgens «Griechischen Wein» ( Vīns saldākais) - izpilda RTU studentu pūtēju orķestris SPO, vadītājs Māris Martinsons;

● RTU postfolkloras grupas Dabas San oriģinālkompozīcijas «Dzelzu rati», «Miķeļam», «Mārtiņdziesma» -  izpilda  RTU postfolkloras grupa Daba San, vadītāja Linda Zonne-Zumberga;

● Ieva Parša, Dzintra Žīgule «Tu ienāci», Ieva Parša, Ieva Rupenheite «Dienas joks», Ieva Parša, Madara Gruntmane «Balzamīne», Ieva Parša, Ieva Rupenheite  «Sildi mani» - Ievas Paršas cikla «Septiņas sievišķības» nepilnu versiju izpilda RTU sieviešu koris Delta, soliste  Ieva Parša, pie klavierēm Aldis Liepiņš, kontrabass Kārlis Bimbers, sitaminstrumenti Mārtiņš Miļevskis, diriģē Elīza Dūma;

● Robbie Williams «Ain’t that a kick in the head» -  izpilda RTU studentu pūtēju orķestris SPO, vadītājs Māris Martinsons

PLKST. 20.00 DANČU VAKARS
Programmu noslēgs danču vakars ar sabiedrībā zināmu tautas mūzikas izpildītāju – Kristīnes Kārkles-Kalniņas un Edgara Kārkļa piedalīšanos. Dančus mācīs RTU Tautas deju ansambļa «Vektors» mākslinieciskā vadītāja Dagmāra Bārbale un repetitors Kaspars Brauns.

Projekts «Āgenskalna amatiermākslas festivāls» tiek līdzfinansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros. Projekta mērķauditorijā ietilpst arī ukraiņu tautības pārstāvji, tādēļ pasākumu norisē var tikt izmantota angļu un krievu valoda.

Ieeja visos pasākumos bez maksas

Plašāka informācija par pasākumiem pieejama RTU Kultūras centra mājas lapā un sociālajos tīklos.

Papildu informācija: projekta vadītāja Agnija Kārkliņa, e-pasts: agnija.karklina@rtu.lv, tālr. 67089477.

Iepazīstinot Āgenskalna un citu Rīgas apkaimju iedzīvotājus ar RTU Kultūras centru kā jaunu apkaimes kultūrvietu, kā arī izzinot rīdzinieku vēlmes, kādu kultūras pasākumu piedāvājumu viņi vēlētos Āgenskalnā, Rīgas Tehniskās universitātes Kultūras centrs aicina aizpildīt anketu un izteikt savu viedokli par kultūras dzīvi Āgenskalnā.

3. novembris, 2022 plkst. 16:47