RTU Kultūras centrs
RTU Kultūras centrs

RTU kolektīvi piedalās Baltijas valstu studentu Dziesmu un deju svētkos «Gaudeamus»

27. jūnijs, 2022

Ar jaunības degsmi dziesmā un dejā krāšņi izskanējuši XIX Baltijas valstu studentu Dziesmu un deju svētki «Gaudeamus». Svētkos piedalījās vairāk nekā 140 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) dejotāji un dziedātāji no tautas deju ansambļa «Vektors», jauktā kora «Vivere», sieviešu kora «Delta» un pūtēju orķestra «SPO». Kultūras centrs pateicas kolektīvu vadītājiem Dagmārai Bārbalei, Mārim Martinsonam, Gintam Cepleniekam un Elīzai Dūmai par ieguldīto darbu kolektīvu sagatavošanā.

Svētkos Viļņā piedalījās kolektīvi no 13 augstākās izglītības iestādēm – 20 jauktie, sieviešu un vīru kori, astoņi tautas deju kolektīvi, divi pūtēju orķestri un klarnešu ansamblis. «Gaudeamus» lielkoncerta programmu veidoja Lietuvas, Latvijas un Igaunijas valstu nacionālās programmas un apvienoto koru, deju kolektīvu un pūtēju orķestru apvienotās programmas.

Latvijas programmas «Būt jaunam dziesmā un dejā» pūtēju orķestru virsdiriģents bija RTU pūtēju orķestra «SPO» vadītājs Māris Martinsons.

Nākamie Baltijas valstu studentu Dziesmu un deju svētki «Gaudeamus» notiks Rīgā 2026. gadā

27. jūnijs, 2022 plkst. 20:58