Arhitektūras un dizaina institūts
Arhitektūras un dizaina institūts

Uzņemšanā – studiju vietu apstiprināšana un otrās kārtas konkurss

24. jūlijs, 2022
Foto: Pixabay.com

Jauno studentu uzņemšanas procesā ir noslēgusies pirmā kārta, kad reflektanti ir uzzinājuši, vai ir ieguvuši studiju vietu, kas minēta kā pirmā prioritāte, un patlaban norisinās studiju vietas apstiprināšana, ka arī gatavošanās uzņemšanas otrajai kārtai, kurā piedalīsies tie, kuri pagaidām studiju vietu nav ieguvuši.

Studiju vietas apstiprināšana

22. jūlijā reflektanti uzzināja, vai viņi ir ieguvuši vietu studiju programmā, kuru izvēlējās kā savu pirmo prioritāti.

Ja studiju vieta ir iegūta, tad reflektantiem līdz otrdienas, 26. jūlija, plkst. 16.00 obligāti ir jāapstiprina iegūtā vieta portālā Latvija.lv, e-pakalpojumā aktivizējot izvēlni «Apstiprināt iegūto vietu». Ja studiju vietu reflektants neapstiprina, tad tā tiek zaudēta.

Uzņemšanas otrā kārta

Reflektantiem, kuriem pirmajā kārtā nav izdevies iegūt studiju vietu, ir iespēja piedalīties uzņemšanas otrajā kārtā, līdz 26. jūlija plkst. 17.00 Latvija.lv aktivizējot izvēlni «Pieteikties 2. kārtai» vai arī zvanot 67089003 vai 27089003 (BITE klientiem) un nosaucot sasaistes kodu.

Dalība otrajā kārtā reflektantam ļaus pretendēt uz savu prioritāšu saraksta augstāku vietu.

Uzņemšanas otrās kārtas rezultāti tiks paziņoti 26. jūlijā pēc plkst. 18.00.

Tiem, kuri nebūs ieguvuši budžeta vietu, būs iespējams reģistrēties studijām par maksu. Studiju maksas priekšapmaksa pilna laika (dienas) un nepilna laika (vakara un neklātienes) pamatstudiju programmu reflektantiem jāveic līdz 15. septembrim.

Studiju līgumu parakstīšana

Pēc tam, kad būs noslēdzies uzņemšanas konkurss, sāksies studiju līgumu slēgšana ar jaunajiem RTU studentiem.

Studentu ērtībām līgumu parakstīšana tiek organizēta elektroniski, un to var izdarīt, ja studentam ir eParaksts Mobile vai eParaksts

Elektronisko līgumu jaunais students var atrast RTU iekšējā portālā ORTUS. Lai autorizētos, var izmantot eParaksts Mobile vai arī jāspiež poga «Iegūt vai atjaunot paroli», ja students jau iepriekš nav reģistrējies ORTUS.

Studenti, kuriem nav izdevies līgumu parakstīt elektroniski, to var izdarīt klātienē RTU Studentu servisa departamentā, Āzenes ielā 6, 1. stāvā, Rīgā, vai kādā no RTU studiju un zinātnes centriem Daugavpilī, Cēsīs, Liepājā un Ventspilī.

Taču vēl ir iespējams iegūt elektronisko parakstu, lai dokumentus parakstītu attālināti. Elektroniskais paraksts noderēs arī studiju laikā, kārtojot dažādus ar studijām saistītus dokumentus.

Studējošo līgumu paraugi

RTU Uzņemšanas komisijas kontaktinformācija

Ja rodas papildjautājumi, iespējams sazināties ar RTU Uzņemšanas komisiju , 67089319 vai WhatsApp – 28005535.

Kā sazināties ar RTU Uzņemšanas komisiju

Visas studiju programmas

Plašāka informācija par pieteikšanos studijām RTU