Arhitektūras un dizaina institūts
Parādīt izvēlni
Arhitektūras un dizaina institūts

Studentu pašpārvalde

Studentu pašpārvalde

RTU Arhitektūras un dizaina institūta studentu pašpārvaldē (RTU ADI SP) ir apvienojušies aktīvākie studenti. Pašpārvalde koordinē sadarbību ar institūta vadību, RTU Studentu parlamentu, citu augstskolu studentu pašpārvaldēm, organizē kultūras pasākumus, ekskursijas, saliedēšanas pasākumus, piemēram, ikgadējo pirmkursnieku nometni, iesvētības, risina akadēmiskas problēmas, tādējādi veidojot studentu dzīvi un pārstāvot studentu intereses akadēmiskajā, materiālajā un kultūras jomā.

RTU ADI SP katru vasaru augustā organizē arhitektūras studentu vasaras plenēru, sadarbojoties ar dažādām pašvaldībām un organizācijām - radošo ideju konkursu grupās, plānojot jaunu inovatīvu funkciju vietām, telpām un notikumiem. Parasti dalībniekiem uzdevuma izpildei ir dotas 4 dienas laika. Tradicionāls pasākums decembrī ir «Piparkūku nami», kad ikviens RTU students, izmantojot piparkūku formas var iejusties arhitekta lomā.

RTU ADI SP organizēto pasākumu vidū ir arī «Ģeniators» - radošo ideju konkurss grupās, meistarklases un vieslekcijas, kuras attīsta un papildina studentu zināšanas par jaunām tehnoloģijām, kā arī aizraujošas ekskursijas uz dažādiem objektiem, lai iepazītu ēku veidolu, funkcionalitāti, estētiku.

Pašpārvaldes aktīvisti sadarbībā ar  docentu Egonu Bērziņu un Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta un Pierīgas pašvaldību dalību strādā pie projekta «Pārdaugavas ūdensceļi» ar mērķi attīstīt ūdensmalas Rīgā. Pašlaik pašpārvaldei ir vairāki plosti, kas izmantojami gan kā piestātnes, gan pārvietošanās līdzekļi. Iepriekš notikuši dažādi pasākumi - ekspedīcija uz neapdzīvoto Krūmiņsalu, koncerts uz ūdens, pašlaik plānošanas stadijā atrodas RTU piestātnes izveide Zunda krastmalā.

Studenti ir izveidojuši kopienu «Creative Tuesdays».

Pašpārvalde lepojas ar faktu, ka vairāk kā 50% organizēto aktivitāšu ir tieši akadēmiska rakstura: meistarklases, semināri, apmācības, vasaras skolas, starptautiski konkursi un praktiskās darbnīcas, kas sniedz studentiem unikālas zināšanas, praktisku pieredzi un iespēju apgūt jaunas prasmes, ko ierobežotā kredītpunktu skaita dēļ ne vienmēr var nodrošināt esošā studiju programma.

RTU ADI SP valde:

  • Pašpārvaldes vadītājs - Valters Biernis
  • Vadītājas vietniece - Marija Ozola
  • Studiju nodaļas vadītājs - Timurs Revunovs
  • Finanšu nodaļas vadītājs - Dominiks Cipkins
  • Mārketinga nodaļas vadītāja - Alisa Grebeņuka
  • Kultūras un sporta nodaļas vadītājs - Artūrs Dāvids Bieziņš
  • Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja - Ilze Graumane

Visu aktuālo informāciju RTU ADI SP publicē Facebook. Pieseko, ja gribi uzzināt, kas pie mums notiek!

Studentu pašpārvaldes vadītāja
Valters Biernis
+371 27011535
m